Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Głubczycach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Koszt usług WasteMaster

Wszelkie usługi, których świadczeniem się zajmujemy, są absolutnie darmowe. Nie uiścisz opłaty za Opiekuna Klienta, za konsultację, czy używanie naszej aplikacji. Nawet z BDO pomożemy Ci za darmo! Filozofia naszej firmy opiera się głównie na systematycznej optymalizacji zarządzania m.in. utylizacją i recyklingiem opon w Głubczycach, ale i całej Polsce. Jeśli klient posiada jasną listę opcji, z których może skorzystać - szybciej podejmie decyzję, a następnie szybciej zorganizuje interesującą go usługę. W ten sposób punkty skupu szybciej otrzymają i surowiec i opłaty - a co za tym idzie, szybciej przeprowadzą recykling. Materiały w krótszym czasie wrócą do obiegu. A Ty, jako użytkownik naszej aplikacji, zaoszczędzisz wiele czasu, a nawet i pieniędzy!

Utylizacja opon w w Głubczycach - baza wiedzy

Zarządzasz warsztatem? A może zmieniłeś opony na zimowe lub letnie? Nie wiesz, co zrobić z pzoostałymi oponami? WasteMaster z pewnością Ci pomoże. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak najszybciej zrealizować recykling opon w w Głubczycach. Prawo w Polsce (z tytułu Kodeksu Wykroczeń art. 162) zabrania i surowo (do 5 tys. zł) karze za wyrzucanie np. opon do lasów czy jezior. Warto dodać, że taka opona może się rozkładać ponad 100 lat, a zawarte w niej polimery mogą mieć szkodliwy wpływ na okoliczną faunę i florę. Powyższe zasady służą głównie temu, żeby ograniczyć powstawanie dzikich wysypisk i zadbać o środowisko. Dlatego jeśli cenisz sobie zgodną z prawem działalność oraz ekologię, czytaj dalej, a dowiesz się najważniejszych rzeczy na temat utylizacji opon w w Głubczycach.

Ceny utylizacji opon w w Głubczycach

Ile zapłacisz za recykling opon w w Głubczycach? Nie jest to tak proste do określenia jakby można przypuszczać. Wysokość ceny skupu odpadów gumowych w w Głubczycach zależy od wielu czynników. To, jak bardzo zużyte jest ogumienie, w jakim województwie się znajdujesz, czy jaka jest Twoja lokalizacja (to w kontekście wywozu ogumienia). Oczywistą zmienną jest także ilość dostarczanych opon oraz ich typ. Rozróżniamy opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Na przykładzie cennika dostępnego na naszej stronie można ustalić przedziały cenowe do każdej z powyższych kategorii. Za oponę osobową zapłacimy od 3,5 do 8 zł/szt. netto. Utylizacja opon rolniczych jest bardziej wymagająca, a ze względu na wielość różnych rodzajów, skupy indywidualnie wyceniają takie odpady. Z kolei za opony ciężarowe trzeba zapłacić od 18 do 30 zł/szt. netto. Łatwo zauważyć, że przedziały cenowe są dość rozległe, co ma związek z czynnikami wymienionymi wyżej. Jeżeli jesteś zainteresowany indywidualnym i dokładnym określeniem ceny w skupie ogumienia w w Głubczycach - zapraszamy do kontaktu!

Najszybsza realizacja odbioru zużytych opon w Głubczycach

W najszybszy sposób możesz zrealizować odbiór zużytych opon w Głubczycach z pomocą WasteMaster. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, zadzwoń do naszych konsultantów lub samodzielnie użyj aplikacji WasteMaster. Wszelkie informacje i dostęp do aplikacji WasteMaster, znajdziesz na naszej witrynie. Udziel danych o swoich oponach, przedstaw swoje preferencje, a następnie uzbrój się w cierpliwość! W kilka chwil dostaniesz szacunkową cenę utylizacji opon w Głubczycach oraz listę najkorzystniejszych skupów w okolicy! Na podaną wcześniej skrzynkę mailową przyjdą wszystkie informacje, które udało się zebrać na temat usługi, która wzbudziła Twoje zainteresowanie. Jeśli chcesz na własną rękę szukać placówki zajmującej się utylizacją opon w Głubczycach, możesz skorzystać z naszej aplikacji - pobierz ją na telefon lub obsługuj za pośrednictwem przeglądarki. Odgórnie przypisany do Ciebie Opiekun Klienta, będzie kierował na Twoje konto najtrafniejsze opcje. Wszystkie decyzje należą do Ciebie, w każdym z podanych przypadków, naszym zadaniem jest jedynie przedstawienie szerokiego wachlarza możliwości.

W jakich miejscach możemy zostawić zużyte opony w w Głubczycach?

Zużyte opony zostawiamy w skupach przystosowanych do utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Głubczycach. Jeżeli jednak posiadasz nieduże ilości ogumienia, możesz go zawieźć do okolicznego PSZOK-u, warsztatu lub zakładu wulkanizacyjnego. Jednak te instytucje nie zawsze gwarantują możliwość pozostawienia u nich zużytych opon. Skup, po uiszczeniu opłaty, jest zobligowany do przyjęcia legalnie wytworzonego odpadu gumowego. Jeżeli nie posiadasz odpowiednio dużego pojazdu, którym mógłbyś przewieźć zużyte ogumienie - zorganizuj odbiór zużytych opon w w Głubczycach. Najczęściej same placówki skupujące świadczą tego rodzaju usługi.

Materiały, które można uzyskać w ramach recyklingu opon w Głubczycach

Jeżeli się zastanawiasz, czy recykling opon w Głubczycach jest w ogóle wydajny - już spieszymy z odpowiedzią! To, jak efektowny jest zabieg przerabiania starych opon, jest aż zaskakujące. W zależności od tego, jak bardzo zużyte jest dane ogumienie, możemy z niego wytworzyć pył lub granulat gumowy, ale i wycieraczki, dywaniki do samochodów, płyty gumowe wykorzystywane do wyłożenia podłoża placów zabaw, a nawet bariery akustyczne lub asfalt. Jeżeli jakiś surowiec nie nadaje się do recyklingu opon w Głubczycach, jest on poddawany obróbce termicznej, w wyniku której odzyskujemy energię. Zwłaszcza cementownie korzystają z tej właściwości opon. Oczywiście są one utylizowane w specjalnych piecach. Nie zwlekaj i pozbądź się swojego zużytego ogumienia z WasteMaster! Zapraszamy do kontaktu!

Oznaczenia zużytych opon

Wymienione wcześniej dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów, które zostały wprowadzone za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Powyższy dokument zawiera katalog odpadów - podział na kategorie. Każda z nich ma przydzielone konkretne numery oznaczające rodzaj, grupę oraz podgrupę. Zużyte opony to 16 01 03. Kolejną ważną sprawą są przepisy BHP. Pamiętaj o właściwym zabezpieczaniu ogumienia w swojej firmie, tak aby stworzyć bezpieczne środowisko pracy.

Dokumenty a utylizacja opon w w Głubczycach

Dokumenty są często uciążliwym obowiązkiem, zwłaszcza w kwestii zarządzania odpadami. Jednak są one konieczne, ponieważ stanowią narzędzie kontroli, czy dany podmiot zgodnie z prawem utylizuje np. opony w w Głubczycach. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz prowadzić na bieżąco rejestr odpadów w BDO. W innym wypadku grożą Ci bolsne kary. Dodatkowo, jeśli organizujesz odbiór zużytych opon w w Głubczycach, musisz wypełnić KPO i oddać je kierowcy, który zabiera Twój ładunek (ten druk zapewnia legalny przewóz do skupu). Dodatkowo każdy - w tym osoby fizyczne - musi uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która będzie użyteczna w razie kontroli. Osoby prywatne otrzymają Formularz Przekazania Odpadu. Nie muszą prowadzić BDO ani oddawać KPO. Pamiętaj o tych formalnościach, są one niezwykle ważne, jeśli chcesz legalnie dokonać utylizacji opon w w Głubczycach.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

W moim serwisie samochodowym zalegały setki kilogramów zużytych opon. Wciąż nie miałem przestrzeni, żeby zająć się realizacją ich wywozu, kiedy ktoś polecił mi wypróbowanie z WasteMaster. I rzeczywiście, w kilka minut załatwiłem to, do czego nie mogłem się zmusić przez prawie miesiąc! Polecam utylizować opony w w Głubczycach z pomocą WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W moim serwisie samochodowym zalegały tony zużytych opon. Wciąż nie miałem przestrzeni, żeby zająć się organizacją ich wywozu, kiedy ktoś polecił mi wypróbowanie z WasteMaster. I rzeczywiście, w kilka minut zorganizowałem to, do czego nie mogłem się zmusić przez prawie miesiąc! Polecam utylizować opony w w Głubczycach z pomocą WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Recykling opon to konieczność! Żeby mieć pewność, że skupy funkcjonują ekologicznie i legalnie, zawsze załatwiam cały proces za pośrednictwem WasteMaster. Jeszcze zawsze są pomocni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbardziej efektywny sposób na przeanalizowanie cen skupu odpadów gumowych w w Głubczycach to użycie aplikacji WasteMaster. Po przeglądnięciu oferowanych ogłoszeń, wszystko się rozjaśnia. Jest to realnie pomocne narzędzie w kontekście gospodarowania odpadami!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster realizacja utylizacji opon w w Głubczycach to nie problem!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat