Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Halinowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ceny utylizacji opon w w Halinowie

Ile kosztuje recykling opon w w Halinowie? Nie jest to tak proste do określenia jakby można przypuszczać. Wysokość ceny skupu odpadów gumowych w w Halinowie zależy od wielu czynników. To, jak bardzo zużyte jest ogumienie, w jakim województwie się znajdujesz, czy jaka jest Twoja lokalizacja (to w kontekście odbioru ogumienia). Oczywistą zmienną jest także ilość dostarczanych opon oraz ich typ. Rozróżniamy opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Na przykładzie cennika dostępnego na naszej stronie można ustalić przedziały cenowe do każdej z powyższych kategorii. Za oponę osobową należy zapłacić od 3,5 do 8 zł/szt. netto. Utylizacja opon rolniczych jest dużo bardziej wymagająca, a ze względu na wielość różnych typów, skupy indywidualnie wyceniają takie pozostałości. Z kolei za opony ciężarowe trzeba zapłacić od 18 do 30 zł/szt. netto. Łatwo zaobserwować, że przedziały cenowe są dość rozległe, co ma związek ze zmiennymi wymienionymi wyżej. Jeżeli jesteś zainteresowany indywidualnym i dokładnym określeniem ceny w skupie ogumienia w w Halinowie - zapraszamy do kontaktu!

Kody odpadów na zużyte opony

Kody odpadów zostały wprowadzone w nawiązaniu do dyrektyw Unii Europejskiej, za pośrednictwem Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. System służy uproszczeniu identyfikacji poszczególnych śmieci oraz przekazywaniu skondensowanych informacji za pomocą liczb. Kodem dla zużytych opon jest numer 16 01 03. Zazwyczaj cyfry oznaczają źródło powstawania danej pozostałości, rodzaj oraz jej charakterystykę. Kolejna wartą podkreślenia rzeczą, jest sposób składowania zużytych opon np. w serwisie samochodowym. Pamiętaj, że obowiązujące przepisy BHP, służą przede wszystkim pracownikom - zadbaj, więc o to, aby żadne ogumienie nie stanowiła zagrożenia w Twoim środowisku pracy. Składuj je w wydzielonych miejscach.

Koszt usług WasteMaster

Wszystkie usługi, których świadczeniem się zajmujemy, są absolutnie darmowe. Nie zapłacisz za Opiekuna Klienta, za konsultację, czy używanie naszej aplikacji. Nawet z BDO pomożemy Ci bezpłatnie! Filozofia naszej spółki opiera się głównie na stopniowej optymalizacji zarządzania m.in. utylizacją i recyklingiem opon w Halinowie, ale i całej Polsce. Jeśli klient posiada jasną listę opcji, z których może skorzystać - szybciej podejmie decyzję, a następnie szybciej zorganizuje interesującą go usługę. W ten sposób placówki skupu szybciej otrzymają i surowiec i wpłaty - a co za tym idzie, szybciej przeprowadzą recykling. Materiały w krótszym czasie wrócą do obiegu. A Ty, jako nasz klient-użytkownik, zaoszczędzisz wiele czasu, a nawet i pieniędzy!

Formalności a odbiór zużytych opon w w Halinowie

Kwestie formalne grają istotną rolę, jeśli chodzi o utylizację opon w w Halinowie. Jeżeli jakiś ich element pozostanie pominięty, możliwe, że zostaniesz obciążony karami finansowymi. Całość służy przede wszystkim kontroli i monitorowaniu utylizacji opon w w Halinowie i innych odpadów. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem (z gruntami powyżej 75 ha), to musisz pamiętać o cyklicznym uzupełnianiu BDO. Także w przypadku organizacji odbioru zużytych opon w w Halinowie obowiązują Cię inne zasady. Musisz oddać dokument KPO kierowcy, który odbiera Twoje pozostałości. Ponadto każdy musi wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej - która stanowi dowód w razie kontroli. Dodatkowo osoby fizyczne powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu. Są zwolnione z BDO i KPO.

W jakie sposób najszybciej zorganizujesz odbiór zużytych opon w w Halinowie?

W jaki sposób najłatwiej zrealizujesz odbiór zużytych opon w w Halinowie? Z pomocą WasteMaster! Nasi eksperci znajdą dla Ciebie najkorzystniejsze oferty w okolicy! Wyszukujemy nie tylko usługi odbioru zużytych opon w w Halinowie, ale i najtańsze placówki skupujące, które mógłbyś przeoczyć w toku poszukiwań internetowych. Zadzwoń do nas lub prześlij formularz zgłoszeniowy - nasi specjaliści wycenią dla Ciebie opony, a także przygotują listę najlepszych ofert. Numer i formularz znajdziesz na naszej stronie w interesującym Cię ogłoszeniu. Możesz także samodzielnie zamieścić zlecenie w aplikacji WasteMaster i przeglądać ceny utylizacji opon w w Halinowie. Aplikacja jest również dostępna na naszej witrynie - możesz jej użyć nawet na poziomie przeglądarki! Opiekun Klienta, który zostanie do Ciebie przydzielony, wyselekcjonuje dla Ciebie najbardziej opłacalne oferty. W każdym przypadku to Ty decydujesz, z której oferty skorzystasz - nie jesteś do niczego zobowiązany! Gwarantujemy, że w ten sposób zdecydowanie usprawnisz utylizację opon w w Halinowie!

Co warto wiedzieć o utylizacji opon w Halinowie

Jeżeli masz dużo zużytych opon - zapoznaj się z podanym tekstem - jest bardzo użyteczny w kontekście utylizacji opon w Halinowie. Na samym początku warto zaznaczyć, że zakazane jest wyrzucanie starych opon w losowe miejsca. Zarówno składowanie dużych ilości, jak i zawożenie ich np. na pola, jest karane grzywną. Według Kodeksu Wykroczeń za zaśmiecanie środowiska grozi do 5 tys. zł kary, a w skrajnych przypadkach - można nawet trafić do więzienia. Jeżeli grzywna *#Cię nie przekonuje|nie wydaje się przekonująca#*# - warto pomyśleć o kwestiach ekologii. Opona w środowisku przyrodniczym może się rozkładać nawet do 100 lat, a to ze względu na polimery gumy, które mają bardzo skomplikowaną strukturę. Poza tym, przez ten czas, stare ogumienie może wydzielić bardzo dużo szkodliwych substancji i faktycznie zagrozić zdrowiu ludzkiemu, jak i samej przyrodzie. Jeżeli cenisz sobie kwestie ekologiczne, legalność oraz chciałbyś wiedzieć więcej o recyklingu opon w Halinowie - zachęcamy do czytania!

Gdzie możemy zostawić zużyte opony w w Halinowie?

Miejsce zużytych opon jest w prawidłowo do tego przystosowanym skupie. Jeżeli posiadasz małe ilości ogumienia - możesz spróbować go wywieźć do PSZOK-u lub zostawić go w zakładzie wulkanizacyjnym. Jednak nie zawsze mamy gwarancję, że te placówki przyjmą nasze opony. Skupy z kolei są niezawodne. W momencie, kiedy posiadasz spore ilości ogumienia możliwa jest realizacja odbioru zużytych opon w w Halinowie. Zazwyczaj jest to usługa wykonywana w ramach działania skupu, rzadko kiedy zajmują się tym przedsiębiorstwa zewnętrzne. Podkreślamy jednak, że jako wytwórca tego rodzaju śmieci, jesteś prawnie zobowiązany do właściwej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Halinowie.

Czy recykling opon w w Halinowie naprawdę działa?

Oczywiście, że tak! Recykling opon w w Halinowie wbrew pozorom jest niezywkle efektywny. Ze starych opon możemy uzyskać zarówno nowe materiały, jak i energię. W ramach pierwszego rodzaju recyklingu możemy uzyskać materiały służące do produkcji m.in. granulatu gumowego, wycieraczek, uszczelek, dywaników, podłoża na placach zabaw czy nawet barier akustycznych. Z kolei używanie starych opon, jako paliwa spalanego w specjalnych piecach, ma miejsce zazwyczaj w cementowniach. Recykling opon w w Halinowie opłaca się wszystkim! Zorganizuj go za darmo z WasteMaster! Zachęcamy do kontaktu!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Kiedy chcę dotrzeć do najrzetelniejszych informacji o cenach utylizacji opon w w Halinowie, zwracam się do WasteMaster. Zazwyczaj także organizują mi darmową wycenę moich opon autobusowych i przygotowują listę ofert - zawsze jestem usatysfakcjonowany!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Utylizację opon realizuję tylko z WasteMaster. Ich darmowe usługi znacznie przyśpieszają cały proces znalezienia dobrego skupu oraz zorganizowania transportu opon do placówki. Polecam skorzystać z tych usług!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Skorzystałam z WasteMaster, kiedy chciałam zaplanować utylizację opon w w Halinowie. Na początku byłam średnio przekonana do całej idei darmowych wycen i list ofertowych, jednak wiem, że byłam w błędzie. Wyjątkowo szybko otrzymałam wszystkie dane na maila i byłam zaskoczona jak dokładnie podeszli do mojego zlecenia. Dzięki nim nawiązałam stałą współpracę ze skupem w mojej okolicy. Naprawdę polecam spróbować!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Kiedy chcę dowiedzieć się jak wyglądają ceny skupu gumy w w Halinowie - telefonuję do WasteMaster. Konsultanci zawsze mają aktualne dane, na podstawie których podejmuje trafne decyzje.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna opcja! Nie sądziłem, że wycena, przygotowanie listy ofert, czy konsultacja w sprawie recyklingu opon w w Halinowie może być za darmo! Bardzo porządna usługa!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat