Utylizacja i recykling opon - Utylizacja opon | WasteMaster

Utylizacja opon w Bogatyni

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak oznaczamy zużyte opony?

Oznaczamy je za pomocą kodów. Zostały one wprowadzone mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska w styczniu 2020 roku. Wprowadza on system identyfikowania śmieci za pomocą numerów, które oznaczają miejsce wytworzenia, rodzaj oraz charakterystykę danej pozostałości. Dla zużytych opon kod to 16 01 03. Następną ważną rzeczą w kontekście zarządzania zużytym ogumieniem jest przechowywyanie. Pamiętaj o zasadach BHP - większe ilości opon mogą stanowić zagrożenie w środowisku pracy!

Cena usług WasteMaster?

Nasze usługi są całkowicie bezpłatne. Nie pobieramy opłat za pracę Opiekuna Klienta, obsługę aplikacji ani za konsultacje np. w kwestii BDO. Naszym celem nie jest doraźny zarobek, ale systematyczne usprawnianie zarządzania gospodarką odpadową w Polsce. Czas gra tutaj ważną rolę. Im krócej zajmie Ci wybór miejsca, które zajmie się utylizacją i recyklingiem opon w w Bogatyni, tym szybciej skup przerobi ogumienie i puści w obieg nowe surowce. W ten sposób wszyscy oszczędzą naprawdę dużo czasu!

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji opon w w Bogatyni?

Jeżeli jesteś użytkownikiem tzw. "czterech kółek" - poniższy artykuł może Cię zainteresować! Użytkowanie wszelkiego rodzaju pojazdów w większości przypadków wiążę się z wymienianiem ogumienia. Jednak co później zrobić z zużytymi oponami? W jaki sposób najoptymalniej przeprowadzić recykling opon w w Bogatyni? Da się zorganizować wywózkę opon? Czytaj dalej, a z pewnością otrzymasz wszystkie odpowiedzi na zadane pytania! Zgodnie z prawem obowiązującym w Polsce, zakazuje się wyrzucania starych opon np. do lasów. Jest to związane z tym, że stanowią one zagrożenie dla środowiska naturalnego, a w dodatku rozkładają się ok. 100 lat. Za zostawienie opon np. w lesie, grozi grzywna sięgająca nawet do 5 tys. zł. Są to środki prewencyjne, niezbędne, aby zmusić pomioty do ekologicznej utylizacji opon w w Bogatyni. Jak ją zrealizować? Czytaj dalej!

Gdzie oddać zużyte opony w w Bogatyni?

Zużyte ogumienie należy oddać do najbliższego skupu opon. Jeżeli posiadasz małe ilości tego odpadu, są także inne wrianty. Możesz oddać swoje ogumienie do punktu typu PSZOK, jednak należy uważnie przestudiować harmonogram najbliższej Ciebie jednostki, ponieważ rządzą się one swoimi prawami. Czasami w warsztacie lub w zakładzie wulkanizacyjnym (lub przy wymianie opon) możesz pozostawić swoje opony, jednak te placówki nie mają obowiązku odbioru zużytych opon w w Bogatyni. Warto też śledzić lokalne akcje i zbiórki. Natomiast skup opon ma obowiązek odebrania legalnie wytworzonego odpadu. Warto zaznaczyć, że wytwórca tego rodzaju pozostałości jest zobowiązany do odpowiedniej utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Bogatyni.

Od czego zależy wysokość cen utylizacji opon w Bogatyni?

Trudno określić cenę skupu odpadów gumowych w Bogatyni, ponieważ zależy ona od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim rodzaj ogumienia jest niezwykle istotny. Można wymienić opony osobowe, ciężarowe oraz rolnicze. Jeśli mówimy o wysokości kosztów recyklingu opon w Bogatyni dla pierwszego przypadku: plasuje się ona na pomiędzy 3,5 a 8 zł/szt. Ogumienie dla samochodów ciężarowych, jest dużo droższe - kosztuje ok. 18-30 zł/szt., a koszt utylizacji opon rolniczych jest wyceniany indywidualnie ze względu na unikatowe cechy danej gumy. To, jaką masą opon dysponujesz także jest istotne - pamiętaj o tzw. minimum logistycznym w wypadku, gdy organizujesz odbiór ogumienia. Jeżeli interesujesz się właśnie tą usługą - miej na uwadze, że im dalej znajdujesz się od skupu, tym większa będzie cena w skupie ogumienia w Bogatyni. Jeżeli jesteś zainteresowany dokładną wyceną - zachęcamy do skorzystania z pomocy WasteMaster - nasi eksperci posiadają lata doświadczenia w branży odpadowej!

Recykling opon w w Bogatyni

Czy recykling opon w w Bogatyni ma rację bytu? Oczywiście, że tak! Stare opony można użyć ponownie na wiele sposobów. Wyróżniamy głównie recykling materiałowy i energetyczny. Pierwszy z nich zajmuje się przetwarzaniem ogumienia w nowe materiały. Są to na przykład gumowe uszczelki, pył lub granulat gumowy mający szerokie zastosowania, dywaniki, asfalt lub też podłoża do placów zabaw czy bariery akustyczne. Drugi rodzaj recyklingu polega na tym, że zużyte elementy przetwarzamy w energię. Spory procent opon służy jako paliwo do specjalnie do tego przygotowanych pieców. Korzystają z nich głównie cementownie. Jak sam widzisz recykling opon w w Bogatyni jest bardzo efektywny. Skorzystaj z naszych bezpłatnych usług, a zobaczysz, że dzięki nam w równie efektywny sposób zorganizujesz wywózkę i utylizację swoich starych opon. Nie zwlekaj – zadzwoń już teraz!

Formalności a odbiór zużytych opon w w Bogatyni

Kwestie formalne grają istotną rolę, jeśli chodzi o utylizację opon w w Bogatyni. Jeżeli jakiś ich element zostanie pominięty, możliwe, że zostaniesz obciążony grzywną. Całość służy głównie kontroli i monitorowaniu utylizacji opon w w Bogatyni i innych odpadów. Jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem (z gruntami powyżej 75 ha), to musisz pamiętać o cyklicznym uzupełnianiu BDO. Także w przypadku organizacji odbioru zużytych opon w w Bogatyni obowiązują Cię inne dokumenty. Musisz przekazać dokument KPO kierowcy, który odbiera Twoje pozostałości. Ponadto wszyscy, w tym osoby prywatne muszą wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej - która stanowi dowód w razie kontroli. Dodatkowo osoby prywatne powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu. Są zwolnione z BDO i KPO.

Jak najłatwiej zorganizować odbiór zużytych opon w w Bogatyni?

Odbiór zużytych opon w w Bogatyni najłatwiej zorganizujesz z WasteMaster! W jaki sposób możesz tego dokonać? Nasza firma oferuje pomoc w organizacji wywozu opon do skupu. Wyszukamy dla Ciebie najbliższy punkt utylizacji opon w w Bogatyni, a także wycenimy Twoje odpady! Skontaktuj się z naszymi ekspertami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (znajdują się w ofercie dostępnej na stronie) albo wykorzystaj aplikację WasteMaster. Po udzieleniu danych o Twoich pozostałościach nasi eksperci określą szacunkową cenę utylizacji opon w w Bogatyni, a także przygotują specjalnie dla Ciebie listę najkorzystniejszych ofert w okolicy! Jeśli chcesz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji, możesz to zrobić z poziomu przeglądarki – nie musisz jej pobierać na telefon! Dodaj ogłoszenie, fotografię i informacje o swoim ogumieniu i czekaj aż zaczną spływać zgłoszenia. Opiekun Klienta, którego przypiszemy do Ciebie z góry, zajmie się przekierowywaniem do Ciebie najlepszych ofert od firm odbierających zużyte opony w w Bogatyni. W każdym przypadku ostateczna decyzja należy do Ciebie – my jedynie podsuwamy Ci korzystne opcje.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Realizacja utylizacji opon w w Bogatyni wydawała mi się pochłniającym czas procesem. Dlatego zdecydowałem się na współpracę z WasteMaster. Szybko i za darmo wycenili moje opony rolnicze i przygotowali listę fajnych ofert. Warto skorzystać z ich usług!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Odbiór zużytych opon w w Bogatyni realizuję tylko z WasteMaster! Są solidni, rzetelni i ich darmowe usługi znacznie ułatwiają mi zarządzanie gospodarką odpadową! Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Interesowała mnie usługa utylizacji i recyklingu odpadów gumowych w w Bogatyni, jednak nie byłem pewien, jak najskuteczniej wyszukać najlepsze ogłoszenie. Krótki telefon do WasteMaster - i wiem wszystko! Bez płacenia na mojego maila przyszła seria ofert, z których mogę swobodnie wybierać:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam organizację recyklingu opon z WasteMaster. Są profesjonalni, nad każdym moim zleceniem pochylali się z uwagą, a koniec końców trafiałem na dobre oferty za ich pośrednictwem. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Usługi oferowane przez WasteMaster są bardzo innowacyjne i rzeczywiście usprawniają zarządzenie odpadami w mojej firmie. Polecam realizować recykling opon z ich pomocą - są naprawdę porządni i rzetelni!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon