Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Złotoryi

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Złotoryi?

W bardzo podobny sposób – skorzystaj z naszych usług, zaznacz, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Złotoryi, a my wyślemy Ci przybliżoną wycenę oraz wykaz placówek. Jednak w wypadku realizacji transportu złomu musisz pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze: minimum logistyczne – najczęściej najmniejszą wartością przewożoną do skupu złomu w Złotoryi jest 0,5 Mg (ton). W specjalnych przypadkach – jeśli Twój adres znajduje się na trasie danego pojazdu transportowego – możliwa jest realizacja wywozu lżejszych ładunków, jednak to już wymaga indywidualnego ustalenia. Ponadto materiały muszą być posegregowane i prawidłowo zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo personelu zajmującego się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Złotoryi będzie zachwiane – firma może odmówić współpracy bądź zwiększyć koszty usługi. Jeśli mowa o kwestiach formalnych: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą oddać uzupełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który zabiera odpady do skupu złomu stalowego w Złotoryi. Osoby prywatne muszą jedynie okazać dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz pomocy w realizacji odbioru złomu – rozpocznij współpracę z WasteMaster! Nasze usługi skutecznie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Cennik skupu złomu w Złotoryi

Ceny skupu złomu w Złotoryi to dość skomplikowana kwestia, zależna od wielu czynników. Przede wszystkim to, ile odpadów stalowych dostarczysz na złom, się liczy. Kolejnym istotnym kryterium jest typ złomu. Wsadowy zawsze będzie droższy od niewsadowego, ponieważ ten pierwszy nadaje się do bezpośredniej przeróbki w piecu hutniczym. Według cenników skupu złomu w Złotoryi, które stworzyliśmy na podstawie zapisanych transakcji – najbardziej opłacalnym materiałem stalowym jest stal wsadowa oznaczana 7N – czyli poprodukcyjna – sięga do 1400 zł/t netto. Najtańsze są wióry stalowe, cienkie blaszki poamortyzacyjne oznaczane N10, za które możemy dostać 1100 zł/t netto. Jednak oprócz masy, rodzaju, poziomu zanieczyszczenia, także zewnętrzne czynniki wpływają na wysokość cen skupu złomu w Złotoryi. Przetworzone metale są sprzedawane hutom i innym podmiotom jako surówki, więc w zależności od tego, jak wygląda popyt na metale oraz jaka jest sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali, taka będzie cena w skupie. Jeżeli realizujesz skupowanie złomu z dojazdem do klienta w Złotoryi, pamiętaj o tym, że im dalej od placówki się znajdujesz, tym bardziej wzrośnie kwota za usługi. Jeśli potrzebujesz precyzyjnej wyceny swoich odpadów – skontaktuj się z nami – nasi specjaliści mają lata doświadczenia!

W jaki sposób wyszukasz korzystne skupy złomu w Złotoryi?

WasteMaster wesprze Cię w jak najszybszym znalezieniu opłacalnych skupów złomu stalowego w Złotoryi. Wystarczy zgłosić się do nas za pośrednictwem rozmowy telefonicznej lub formularza zgłoszeniowego. Istnieje także opcja samodzielnego skorzystania z naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel nam danych o swoich śmieciach, a nasi pracownicy}konsultanci zorganizują wycenę i znajdą dla Ciebie najlepsze skupy złomu z dojazdem do klienta w Złotoryi! Stworzą w Twoim imieniu zlecenie w naszej aplikacji i zbiorą najtrafniejsze propozycje od placówek skupujących. W przypadku jeśli podjemiesz decyzje o samodzielnym skorzystaniu z aplikacji - to Ty zamieszczasz ogłoszenie i zdjęcia, a Twój Opiekun Klienta zajmuje się sortowaniem zgłoszeń i kierowaniem najkorzystniejszych z nich na Twoje konto. W każdym wypadku to Twoja decyzja dotycząca wyboru skupu złomu stalowego w Złotoryi jest wiążąca. Nie zmuszamy Cię do niczego, a nasze usługi są całkowicie darmowe. Naszym zadaniem jest maksymalne przyspieszenie całego procesu oraz przedstawienie szerokiej oferty skupów z odbiorem w Złotoryi. W razie jakichkolwiek wątpliwości kontaktuj się z WasteMaster! Numer i formularz znajdziesz w interesującej Cię ofercie na naszej stronie.

Rodzaje złomu

Wcześniejszy podział na metale kolorowe i stal, wynikał z rozróżnienia na zawartość danego materiału. Kolejnym, bardzo ważnym sposobem podziału złomu, jest ten ze względu na prostotę przetwarzania. W nawiązaniu do tego, w skupach złomu w Złotoryi wyróżniamy podział na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich nadaje się od razu do przewiezienia do hut, stalowni i przetworzenia na inne materiały. Jednak złom niewsadowy wymaga dodatkowych działań ze strony skupu złomu stalowego w Złotoryi, czyli np. oczyszczania. Przykładami złomu wsadowego mogą być grube blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy czy wióry stalowe. Złom niewsadowy to cienkie blaszki poamortyzacyjne i konstrukcje stalowe, cienkie wióry stalowe czy tory kolejowe. Wiedza o konkretnych kategoriach jest istotna, ponieważ pomaga szybko odczytywać cenniki skupów złomu w Złotoryi. Literą "W" oznaczamy złom wsadowy, "N" niewsadowy, a "ZZ" żeliwo. Ponadto, każdy typ złomu posiada numer oznaczający klasę. Za przykład może posłużyć: "N-1N" to niewsadowy blaszany poprodukcyjny złom o grubości 6 mm.

Jakie materiały możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Złotoryi?

Zasadniczo możemy wyróżnić trzy rodzaje złomu. Może on być stalowy, kolorowy oraz żeliwny. W zależności od posiadanego surowca, do takiego skupu złomu w Złotoryi należy pojechać. Jeśli chodzi o skup złomu stalowego w Złotoryi, weźmie on materiały poprodukcyjne lub zwyczajnie zużyte, ale nadające się do przeróbki technicznej. Dlatego, zanim pojedziesz do konkretnej placówki, sprawdź, w jakim stanie są Twoje metale. Najczęściej są one dostarczane przez zakłady przemysłowe oraz serwisy samochodowe, czy przedsiębiorstwa budowlane. Zatem skup złomu stalowego w Złotoryi weźmie od Ciebie następujące materiały: wszelkie blachy i konstrukcje stalowe, stalowe dachówki, puszki, profile stalowe, części maszyn, czy instalacji elektrycznych lub kolejowych, trakcyjnych. Są to jedynie wybrane elementy, które możesz zostawić w skupie. Przede wszystkim warto znać skład posiadanego odpadu – to niezwykle upraszcza sprawę! Warto jednak pamiętać, czego skup złomu w Złotoryi nie odbierze. A będą to materiały niebezpieczne, wybuchowe oraz zanieczyszczone wszelakimi smarami, cementem, tworzywami sztucznymi, gumą etc.

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Złotoryi?

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega zbyt wiele odpadów metalowych – ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Prawo w Polsce zakazuje wyrzucania złomu w dowolne miejsca. Kary z tego tytułu mogą sięgać nawet do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. w lesie czy w osiedlowym śmietniku, może stać się powodem realnego zagrożenia zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia ludzkiego. Z tej przyczyny należy przekazywać swoje odpady do skupu złomu w Złotoryi, który zajmie się recyklingiem i zagospodarowaniem pozostałości. Złomem nazywamy tutaj wszelkie materiały metalurgiczne, które się zużyły i są przeznaczone do recyklingu. Wyróżniamy skupy złomu stalowego w Złotoryi oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy zawozić materiały stalowe, czyli składające się w większej części z żelaza i do 2% węgla. Kolejny rodzaj skupów zajmuje się metalami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że przekazywanie metali do skupu złomu w Złotoryi jest bardzo dobre zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej instytucji. Za określone materiały o konkretnej zawartości, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? A może jesteś zainteresowany recyklingiem złomu stalowego? Czytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz!

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który trafia do skupu? Jest on sortowany, strzępiony, pozbawiony zostanie części niestalowych oraz płucze się go z resztek zawartości, a także bada się szczegółowo jego skład i potencjalne zastosowanie. Dostarczone do skupu złomu w Złotoryi odpady są oddawane do stalowni lub hut, gdzie są przekształcane w najróżniejsze materiały. Cienkie blachy samochodowe, rury i belki do budowania mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to wszystko ze stali i stali nierdzewnej. Oddając materiały metalowe do skupu złomu w Złotoryi redukujesz, chociażby zużycie energii potrzebnej do wydobycia i przekształcenia danych metali. Dbaj o planetę i zyskaj z WasteMaster! Zwróć do nas po bezpłatną wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Aby uniknąć kar finansowych, należy przestrzegać określonych przepisów. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub posiadaczem gospodarstwa rolnego (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź bieżącą ewidencję pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Grzywny za brak rejestrowania produkowanych odpadów potrafią być ogromne - nawet do miliona złotych! Osoby fizyczne nie muszą ewidencjonować odpadów w BDO, jednak są - jak wszyscy wytwórcy złomu - zobligowani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność w razie kontroli. Także osoby fizyczne powinny otrzymać od skupów złomu w Złotoryi Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to w większości przedsiębiorcy i wielkie firmy produkują odpady metalowe - z tego powodu należy pamiętać o wszelkich formalnościach. Im większy podmiot, tym większa kara za niedopilnowanie formalności!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wokół mojego warsztatu układały się tony złomu, którego nie miałem kiedy się pozbyć. Gdzieś usłyszałem o WasteMaster i postanowiłem spróbować. Otrzymałem nie tylko odpowiedź na zapytanie, po ile jest złom gruby w w Złotoryi, ale i listę ofert, które są zrobione pode mnie. Opłacało się spróbować.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem znaleźć więcej informacji o złomie, ile za kilo w w Złotoryi. Nie tylko dostałem rzetelną odpowiedź, ale i wykaz firm, z usług których warto skorzystać. I to bezpłatnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem monitorować jak wyglądają ceny złomu - miałem do wyrzucenia, całkiem sporo metalowych części z maszyn rolniczych. Jednak miły Pan Artur z WasteMaster doradził mi, żebym teraz oddał złom teraz - i miał rację. Najbliższy skup złomu w w Złotoryi, który znalazł, miał korzystną ofertę, a później się okazało, że gdybym nie posłuchał dobrej rady, to bym przepłacił. Warto rozmawiać - polecam!!!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dostałem usługę, do której WasteMaster zobowiązywało się na swojej stronie - jestem zadowolony! Dostałem informację ile kosztuje kg złomu stalowego w w Złotoryi, jak szacunkowo wypadają moje korpusy żeliwne oraz gdzie najbardziej się opłaca oddawać takie odpady.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo wysoka jakość usług, jak na to, że jest udzielana zupełnie za darmo. Sprzedałam z nimi już tonę rur stalowych! Naprawdę zyskałam!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Najbliższy skup złomu w w Złotoryi, jest teraz moim bliskim współpracownikiem i to zasługa WasteMaster! Naprawdę ułatwiają budowę kontaktów w gałęzi handlowania odpadami!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna usługa - naprawdę polecam spróbować. Przede wszystkim tym, którzy są "zieloni" jeśli chodzi o rynek odpadowy.

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon