Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu we Wronkach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Kategorie złomu

Oprócz tego, że istnieją różne rodzaje złomu, dzielone ze względu na swoją zawartość, to możemy jeszcze dokonać podziału, który będzie brał pod uwagę łatwość przekształcania. Zatem możemy wyróżnić złom wsadowy i niewsadowy. Złom wsadowy, to metale, które od razu nadają się do obróbki w procesie hutniczym, skup złomu we Wronkach nie musi go w żaden sposób przygotowywać. Z kolei niewsadowy to ten, który musi zostać wstępnie przygotowany przed np. wysłaniem do huty. Złomem wsadowym są blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy lub wióry stalowe. Niewsadowy złom to np. cienkie blaszki poamortyzacyjne, cienkie wióry stalowe, niewielkie konstrukcje lub tory kolejowe. Aby sprawnie poruszać się po cennikach w skupach złomu stalowego we Wronkach należy wiedzieć, jak wyglądają oznaczenia poszczególnych typów odpadów metalowych. "W" oznacza złom wsadowy, "ZZ" żeliwny, a "N" niewsadowy. Ponadto do każdej litery dodaje się cyfrę oznacającą klasę. Dodatkowa litera po numerze oznacza materiał poprodukcyjny - "N-1N" to niewsadowy złom blach poprodukcyjnych o grubości 6 mm.

Co odbierze od Ciebie skup złomu stalowego we Wronkach?

Jak już zostało wcześniej podkreślone - istnieje kilka rodzajów skupów. W skupie złomu stalowego we Wronkach możesz zostawić wszelkie elementy stalowe oraz żeliwne. Żeliwo to wysokowęglowy stop żelaza z węglem - jest bardzo wartościowy! Zatem przykładami tego, co możesz przetransportować do skupu złomu stalowego we Wronkach jest: blacha, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki stalowe, profile, części urządzeń, instalacji elektrycznych oraz części trakcji kolejowych, torów. Zazwyczaj to zakłady produkcyjne, warsztaty samochodowe czy firmy budowlane dostarczają skupom złomu stalowego we Wronkach odpadów. Warto jednak zaznaczyć, że jeżeli dostarczane materiały będą w złym stanie - placówka może nie zgodzić się na odbiór. Przyjmuje się, że skup złomu we Wronkach nie przyjmie metali zanieczyszczonych odpadami toksycznymi, radioaktywnymi, pokrytymi smarami, olejami, plastikami lub innymi materiałami, których nie da się mechanicznie usunąć z powierzchni metali.

Skup złomu we Wronkach - co opłaca się wiedzieć?

Wszyscy wytwórcy złomu są zobowiązani prawnie do utylizacji swoich odpadów. Nie można wyrzucać odpadów metalowych w losowe miejsca - grozi za to grzywna do 5 tys. złotych. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wywózka swoich śmieci do skupu złomu we Wronkach. Warto doprecyzować, czym jest ta w zasadzie złom. Są to stare materiały metalowe, które przeznacza się do składowania oraz przetwarzania na nowe materiały. Więc jeśli posiadasz tego typu odpady - nie wahaj się - zawieź je jak najszybciej do skupu złomu stalowego we Wronkach, który nie dość, że odda śmieciom świetność, to jeszcze za nie zapłaci! Warto zanaczyć, że wyróżniamy różne rodzaje skupów złomu we Wronkach - te zajmujące się stalą oraz te składujące metale kolorowe. Stal to inaczej materiały w większości żelazne lub stopy stali, zawierające do kilku procent węgla. Z kolei metalami kolorowymi nazywamy miedź, mosiądz, aluminium, cynk i inne nieżelazne materiały. Chcesz wiedzieć więcej na temat złomu? Zachęcamy do lektury - z niej dowiesz się wszystkiego!

Jak najszybciej znajdziesz skup złomu we Wronkach?

Skup złomu we Wronkach najszybciej wyszukasz przy pomocy WasteMaster! Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, rozmowy telefonicznej lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel informacji o swoich odpadach i wymaganiach co do skupu złomu stalowego we Wronkach. Podaj widełki cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja odbioru złomu etc. Nasi eksperci są niezwykle doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im zaufać! Aby oszczędzić Ci wysiłku długotrwałych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta we Wronkach warto zgłosić się do WasteMaster. Po podaniu informacji, nasi konsultanci prześlą Ci wycenę Twojego złomu i dodadzą Twoje zlecenie do aplikacji - po krótkim czasie prześlą Ci wyniki wyszukiwania, tj. wykaz skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz użyć aplikacji samodzielnie - nic nie stoi na przeszkodzie! Otwórz naszą stronę (na której również znajdziesz numer do konsultanta oraz formularz zgłoszeniowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu przeglądarki - i dodaj ogłoszenie wraz ze zdjęciem. Twój indywidualny Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najkorzystniejsze oferty spośród, których możesz dowolnie wybierać. W każdym przypadku nasze usługi są darmowe i nie zobowiązują Cię do konkretnych decyzji. Naszym zadaniem jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród licznych skupów z odbiorem we Wronkach!

Dokumenty, które należy wypełnić

Warto mieć na uwadze wszystkie kwestie formalne dotyczące wywozu odpadów do skupu złomu we Wronkach. Są one ważne, chociażby z tego względu, że za ich niedopełnienie mogą Ci grozić wysokie kary. Przedsiębiorcy oraz niektórzy rolnicy muszą regularnie ewidencjonować swoje pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Za nieprwadzenie rejestracji w tym systemie możesz otrzymać karę nawet do miliona złotych! Osoby fizyczne nie muszą przestrzegać tego obowiązku, jednak są zobligowane - jak wszyscy - do uzupełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód legalności podczas kontroli. Osoby prywatne powinny również otrzymać Formularz Przyjęcia Odpadu. Największym producentem złomu są jednak duże zakłady produkcyjne, warsztaty samochodowe czy *#*firmy|przedsiębiorstwa*#* budowlane. Jeśli nie jesteś pewien, jak się zabrać za uzupełnianie BDO - zgłoś się do nas - ze wszystkim pomożemy Ci za darmo!

Jak wygląda cennik skupu złomu we Wronkach?

Cennik skupu złomu we Wronkach jest zależny od licznych czynników. Głównie rodzaj, który zawozisz do skupu ma znaczenie, ale także masa oraz zawartość czy stopień zanieczyszczenia Twoich odpadów. Ze względu na to, że skupy zarabiają na sprzedaży przerobionych metali np. do hut, najbardziej opłaca się im skupować złom wsadowego. Zatem jest on sporo droższy od złomu niewsadowego. Według cenników skupu złomu we Wronkach, które zgromadziliśmy w naszej bazie, wynika, że najbardziej opłacalnym do sprzedaży materiałem jest stal wsadowa poprodukcyjna o oznaczeniu 7N - można za nią otrzymać 1400 zł/t netto. Także surowce żeliwne są bardzo opłacalne. Najmniej zyskamy na materiałach takich jak: cienkie wióry stalowe, blaszki poamortyzacyjne (N10), które osiągają pułap 1100 zł/t netto. Oprócz wyżej wymienionych zmiennych na cenę skupu złomu we Wronkach wpływa także Twój adres - kwoty potrafią być bardzo zróżnicowane w skali Polski, jak i województwa. Dodatkowo wszystko zależy od Londyńskiej Giełdy Metali, która jest tym czynnikiem na rynku, który może wpłynąć zarówno na obniżkę cen skupu złomu we Wronkach, jak i ich podwyższenie. Jeśli potrzebujesz indywidualnej wyceny swoich odpadów - zwróć się do WasteMaster! Nasi specjaliści z pewnością Ci pomogą!

Jak zorganizować usługę skupu złomu z odbiorem we Wronkach?

W taki sam sposób - z pomocą specjalistów z WasteMaster! Zgłoś się do nas za pośrednictwem wcześniej wymienionych narzędzi, a znajdziemy dla Ciebie najbardziej opłacalne oferty od skupów złomu z dojazdem do klienta we Wronkach! Pamiętaj jednak o dokładnej charakterystyce odpadów - od tego zależy szybkość wykonania całej usługi. Część skupów złomu we Wronkach podaje tzw. minimum logistyczne, które wynosi zazwyczaj ok. pół tony (0,5 Mg). Ładunki poniżej tej wagi mogą nie zostać odebrane. Czasami zdarzają się przypadki, że Twoja lokalizacja znajduje się na trasie ciężarówki zawożącej odpady do skupu złomu stalowego we Wronkach. Wówczas Twoje pozostałości poniżej 0,5 Mg mogą zostać odebrane, jednak nie ma co do tego stuprocentowej pewności. Kolejną istotną kwestią jest zabezpieczanie i posregregowanie swoich odpadów - może to spowodować obniżenie się kosztów usługi. Dodatkowo, jeśli jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów lub właścicielem przedsiębiorstwa - pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który zabierze Twoje odpady. Ten dokument zapewnia zgodny z prawem przewóz do skupu. W razie pytań zapraszamy do kontaktu - nasze konsultacje również są bezpłatne!

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który trafia do skupu? Jest on segregowany, strzępiony, pozbawiony zostanie części niestalowych oraz płucze się go z resztek zawartości, a także bada się szczegółowo jego zawartość i potencjalne zastosowanie. Przywożone do skupu złomu we Wronkach odpady są przekazywane do stalowni lub hut, gdzie są przerabiane w najróżniejsze przedmioty. Cienkie blaszki samochodowe, rury i belki do budowy mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to wszystko ze stali i stali nierdzewnej. Przekazując materiały metalowe do skupu złomu we Wronkach redukujesz, chociażby zużycie energii niezbędnej do wydobycia i przekształcenia danych metali. Dbaj o planetę i zyskaj z WasteMaster! Zgłoś się do nas po darmową wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

WasteMaster oferuje kompleksowe usługi informujące klientów o bieżących cenach i ofertach z zakresu handlu odpadami. Jestem zadowolony z szcunkowych cen moich rusztowań - darmowe usługi naprawdę są użyteczne. Oprócz tego *#otrzymałem informację o tym,|dowiedziałem się#*# po ile jest złom gruby w we Wronkach, co dodatkowo traktuję im plus. Polecam spróbować samemu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Komunikatywny konsultant poinformował mnie, gdzie w okolicy znajdę składowisko złomu w we Wronkach, w którym faktycznie nie przepłacę. Jestem naprawdę zadowolona z tej usługi!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Używam WasteMaster regularnie i jeszcze nigdy się nie zawiodłam! To po prostu solidna firma i warto z niej skorzystać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wysłałem formularz w sprawie określenia ceny moich stalowych felg i dzięki WasteMaster wyszukałem skup złomu we Wronkach, który oferował zdecydowanie najkorzystniejsze warunki. Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Otrzymałem usługę, do której WasteMaster zobowiązywało się na swojej stronie - jestem usatysfakcjonowany! Dostałem informację ile kosztuje kg złomu stalowego w we Wronkach, ilę zapłacę za moje korpusy żeliwne oraz gdzie najbardziej się opłaca oddawać takie odpady.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster nie marnuje ani minuty. Szybko znajduję mobilny skup złomu w we Wronkach i wywożę tam swój odpad. Aplikacja jest wielkim ułatwieniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo rzetelne usługi. Dzięki nim zutylizowałam już kilka ton skrzepów stalowych! Nie myślałam, że to się uda tak małym kosztem!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon