Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Grodzisku Wielkopolskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak wygląda cennik skupu złomu w Grodzisku Wielkopolskim?

Cennik skupu złomu w Grodzisku Wielkopolskim jest zależny od licznych czynników. Głównie typ, który zawozisz do skupu ma znaczenie, ale także ilość oraz zawartość czy poziom zanieczyszczenia Twoich odpadów. Ze względu na to, że skupy zarabiają na sprzedaży przerobionych metali np. do hut, najbardziej opłaca się im skupować złom wsadowego. Zatem jest on o wiele droższy od złomu niewsadowego. Według cenników skupu złomu w Grodzisku Wielkopolskim, które skatalogowaliśmy w naszej bazie, wynika, że najbardziej opłacalnym do sprzedaży materiałem jest stal wsadowa poprodukcyjna o oznaczeniu 7N - można za nią otrzymać 1400 zł/t netto. Także surowce żeliwne są wyjątkowo opłacalne. Najtańsze z kolei są cienkie wióry stalowe, blaszki poamortyzacyjne (N10), które osiągają cenę 1100 zł/t netto. Oprócz wyżej wymienionych czynników na cenę skupu złomu w Grodzisku Wielkopolskim wpływa także Twoja lokalizacja - kwoty potrafią być bardzo zróżnicowane w skali kraju, jak i województwa. Dodatkowo wszystko jest zależne od Londyńskiej Giełdy Metali, która jest tym czynnikiem na rynku, który może wpłynąć zarówno na obniżenie się cen skupu złomu w Grodzisku Wielkopolskim, jak i podwyżkę. Jeśli potrzebujesz indywidualnej wyceny swoich odpadów - skontaktuj się z WasteMaster! Nasi specjaliści z pewnością Ci pomogą!

W jaki sposób najszybciej znajdziesz skup złomu w Grodzisku Wielkopolskim?

Najszybciej i najefektywniej wyszukasz skup złomu stalowego w Grodzisku Wielkopolskim z pomocą WasteMaster! Wystarczy skontaktować się z nami, udzielić informacji o złomie, który posiadasz i Twoich preferencjach, a my zajmiemy się resztą! Najczęściej ustalenie konkretnej ceny sprzedaży odpadów metalurgicznych lub skupowania złomu z dojazdem do klienta w Grodzisku Wielkopolskim pochłania sporo czasu. Nie tylko trzeba znać okoliczny rynek zajmujący się tymi pozostałościami, ale i potrzeba dużo energii, żeby znaleźć te najkorzystniejsze ceny. Aby oszczędzić Ci zachodu, proponujemy współpracę z WasteMaster – nasi eksperci nie tylko wycenią Twój złom, ale i skonstruują listę takich placówek, z których opłaci Ci się skorzystać. Zachęcamy do kontaktu - za pomocą rozmowy telefonicznej, formularza zgłoszeniowego lub po prostu użyj naszej aplikacji. Podziel się danymi odpadu, preferencjami dotyczącymi cen skupu złomu w Grodzisku Wielkopolskim, a Twój Opiekun Klienta wprowadzi Twoje ogłoszenie do aplikacji, z której w niedługim czasie pozyska wykaz interesujących ofert. Jeśli chcesz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji – nie ma problemu! Wówczas Opiekun Klienta, zastępując niedoskonały algorytm, skieruje do Ciebie najlepsze oferty. W każdym przypadku ostateczna decyzja należy do Ciebie! Pamiętaj, że znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejsze skupy złomu z odbiorem w Grodzisku Wielkopolskim kompletnie bezpłatnie!

Skup złomu z odbiorem w Grodzisku Wielkopolskim

W ten sam sposób wyszukasz skup złomu z dojazdem do klienta w Grodzisku Wielkopolskim. Wyślij zgłoszenie, zadzwoń do nas lub użyj aplikacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie czekaj - dzwoń! Konsultacje, które świadczymy również są bezpłatne! Jednak w kwestii transportu do skupu złomu w Grodzisku Wielkopolskim musisz pamiętać o paru istotnych sprawach. Przede wszystkim: skupy wprowadzają tzw. minimum logistyczne, najczęściej podaje się ok. 0,5 Mg (czyli pół tony). Jest to minimalna ilość, która jest opłacalna do transportu. Jeśli znajdujesz się "po drodze" pojazdu wywożącego odpady do skupu złomu stalowego w Grodzisku Wielkopolskim - może te niewielkie ilości Twoich odpadów zostaną zabrane, jednak nie jest to opcja, na którą można śmiało liczyć. Wszystkie odpady muszą być odpowiednio zabezpieczone, w taki sposób żeby nie powodować zagrożenia dla ekipy wywozowej. Najlepiej żeby złom został przez Ciebie posortowany - może to wpłynąć na spadek kosztów. Jeśli chodzi o formalności dotyczące transportu do skupu złomu stalowego w Grodzisku Wielkopolskim - jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu i oddać ją kierowcy, który odbiera Twoje śmieci. Osoby prywatne muszą jedynie pokazać dowód tożsamości. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - zapraszamy do kontaktu!

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Grodzisku Wielkopolskim?

Jeśli w Twoim zakładzie pracy zalega dużo odpadów metalowych – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Przepisy w Polsce zakazują wyrzucania złomu w dowolne miejsca. Grzywny z tego tytułu mogą sięgać nawet do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. przy rzece czy w osiedlowym śmietniku, może spowodować realne zagrożenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia ludzkiego. Z tego powodu należy przekazywać swoje odpady do skupu złomu w Grodzisku Wielkopolskim, który podejmie się recyklingu i zagospodarowania pozostałości. Złomem nazywamy tutaj wszelkie przedmioty metalurgiczne, które się zużyły i nadają się jedynie do recyklingu. Wymieniamy skupy złomu stalowego w Grodzisku Wielkopolskim oraz skupy metali kolorowych. Do tego pierwszego należy zawozić materiały stalowe, czyli zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Drugi rodzaj skupów zajmuje się metalami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że przekazywanie metali do skupu złomu w Grodzisku Wielkopolskim jest bardzo korzystne zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej placówki. Za określone materiały o konkretnej zawartości, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Aby uniknąć kar finansowych, trzeba przestrzegać określonych przepisów. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub posiadaczem gospodarstwa rolnego (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź aktualną ewidencję odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Grzywny za brak rejestrowania wytwarzanych odpadów potrafią być naprawdę duże - nawet do miliona złotych! Osoby fizyczne nie muszą prowadzić ewidencji w BDO, jednak są - jak wszyscy wytwórcy złomu - zobowiązani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność w razie inspekcji. Także osoby prywatne powinny otrzymać od skupów złomu w Grodzisku Wielkopolskim Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to najczęściej przedsiębiorcy i wielkie zakłady przemysłowe wytwarzają odpady metalowe - z tego powodu należy pamiętać o wszelkich formalnościach. Im większy podmiot, tym większa kara za niedopełnienie formalności!

Co zostanie przyjęte w skupie złomu stalowego w Grodzisku Wielkopolskim?

Zanim przejdziemy do mnożenia przykładów odpadów, które możesz pozostawić w skupie złomu stalowego w Grodzisku Wielkopolskim, warto przyjrzeć się konkretnym kategoriom. Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje złomu: stalowy, żeliwny oraz kolorowy. Żeliwo jest wysokowęglowym stopem żelaza z węglem - zatem materiały żeliwne również możemy pozostawić w skupie złomu stalowego w Grodzisku Wielkopolskim. Zatem taka placówka odbierze od Ciebie wszystkie materiały poprodukcyjne, konstrukcyjne, budowlane, samochodowe, ale muszą się one nadawać do obróbki technicznej. W takim razie skup złomu stalowego w Grodzisku Wielkopolskim może przyjąć konkretne materiały: blachy, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki, profile ze stali, elementy maszyn, instalacji elektrycznych, a także elementy trakcji, tory etc. Oczywiście są to nielicze odpady, które weźmie skup, jednak najważniejszą kwestią jest znajomość zawartości swojego odpadu. Pamiętajmy, że skup złomu w Grodzisku Wielkopolskim nie weźmie od Ciebie zanieczyszczonych elementów metalowych, pokrytych smarami, olejami lub substancjami toksycznymi.

Jakie wyróżniamy kategorie złomu?

Złom stalowy dzielimy na poszczególne kategorie, które są zależne od jego wymiarów oraz procentowej ilości zanieczyszczeń. Ponadto wyróżniamy złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego rodzaju zaliczamy wszystkie odpady, które są gotowe do użycia w procesie stalowniczym, bez wcześniejszego przygotowywania. Złomem wsadowym jest np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z kolei niewsadowy wymaga wcześniejszego przygotowania do obróbki w skupie złomu w Grodzisku Wielkopolskim. Do tej kategorii zaliczamy cienkie blachy poamortyzacyjne, niewielkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto znać oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Grodzisku Wielkopolskim, ponieważ uprości to odczytywanie, chociażby cennika. Zatem metale wsadowe oznacza się literą „W” i liczbą oznaczającą klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Ponadto wyróżnia się także stal poprodukcyjną niewsadową, w której po numerze również występuje litera, jak np. N-1N – czyli blaszane odpady poprodukcyjne do grubości 6 mm

Co może powstać w ramach recyklingu złomu?

W momencie, kiedy Twoje odpady trafią do skupu złomu w Grodzisku Wielkopolskim są one sortowane i oczyszczane. Określa się ich zawartość, strzępi się je, płucze z zanieczyszczeń i usuwa materiały niestalowe. Po tych wszystkich zabiegach przygotowuje się je do sprzedaży i wywozi do hut czy stalowni. Dzięki recyklingowi powstają surowce, z których można wyprodukować rury, cienkie blaszki samochodowe, belki wchodzące w skład konstrukcji mostów, czy nawet elementy pralek. Wszystko to powstaje ze stali regularnej i nierdzewnej. Pamiętaj o tym, że po sprzedaniu swoich pozostałości do skupu złomu w Grodzisku Wielkopolskim, zmniejszasz wydobycie metali i redukujesz energię, którą używa się do ich obróbki. Chronisz planetę i przy okazji możesz zarobić! Żeby oszczędzić jak maksymalnie dużo czasu zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dobrze, że znalazłam WasteMaster - w ten sposób nie marnuję czasu na szukanie najkorzystniejszego skupu złomu w Grodzisku Wielkopolskim - mogę im pozostawić to zadanie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Świetna usługa - naprawdę polecam spróbować. Przede wszystkim tym, którzy są "zieloni" jeśli chodzi o rynek odpadowy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Za darmo dowiedziałam się, ile kosztuje stal na złomie w w Grodzisku Wielkopolskim oraz dostałam wycenę i wykaz ofert na maila. Jestem wyjątkowo zadowolona - czuję, że ktoś rzeczywiście szanuje mój czas!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Używam WasteMaster dość często i jeszcze nigdy się nie zawiodłam! To zwyczajnie solidna firma i warto z niej skorzystać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna rzecz! Wiem wszystko o utylizacji moich karoserii oraz ile kosztuje złom w w Grodzisku Wielkopolskim. Polecam każdemu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Skorzystałam z usług WasteMaster i się nie zawiodłam! Znam dobrze okolicę, więc wiedziałam, że w swojej liście skupów złomu zawarli wszystkie najlepsze opcje. Polecam!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem się dowiedzieć więcej o złomie, ile za kilo w w Grodzisku Wielkopolskim. Nie tylko otrzymałem rzetelną odpowiedź, ale i listę firm, z usług których warto korzystać. I to bezpłatnie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon