Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Węgrowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co zostanie przyjęte w skupie złomu stalowego w Węgrowie?

Zanim przejdziemy do przywoływania przykładów odpadów, które możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Węgrowie, warto przyjrzeć się poszczególnym kategoriom. W zasadzie wyróżniamy trzy typy złomu: stalowy, żeliwny oraz kolorowy. Żeliwo jest wysokowęglowym stopem związku żelaza i węgla - zatem materiały żeliwne również możemy pozostawić w skupie złomu stalowego w Węgrowie. Zatem taka placówka odbierze od Ciebie wszelkie materiały poprodukcyjne, konstrukcyjne, budowlane, samochodowe, ale muszą się one nadawać do obróbki technicznej. W takim razie skup złomu stalowego w Węgrowie musi przyjąć konkretne materiały: blachy, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki, profile ze stali, części maszyn, instalacji elektrycznych, a także elementy trakcji, tory etc. Oczywiście są to nielicze odpady, które odbierze skup, jednak najważniejszą kwestią jest wiedza o zawartości swojego odpadu. Nie zapominajmy, że skup złomu w Węgrowie nie weźmie od Ciebie zanieczyszczonych elementów metalowych, pokrytych smarami, olejami lub substancjami toksycznymi.

Skup złomu z odbiorem w Węgrowie

W ten sam sposób znajdziesz skup złomu z dojazdem do klienta w Węgrowie. Prześlij zgłoszenie, zadzwoń do nas lub skorzystaj z aplikacji. W razie wszelkich wątpliwości, nie wahaj się - dzwoń! Konsultacje, które świadczymy również są bezpłatne! Jednak w kwestii wywózki do skupu złomu w Węgrowie musisz pamiętać o paru istotnych sprawach. Najważniejszym jest tzw. minimum logistyczne, które zazwyczaj wynosi 0,5 Mg (czyli pół tony). Jest to minimalna ilość, która jest opłacalna do transportu. Jeśli znajdujesz się na trasie pojazdu wywożącego odpady do skupu złomu stalowego w Węgrowie - może te małe ilości Twoich odpadów zostaną wywiezione, jednak nie jest to opcja, na którą można śmiało liczyć. Wszystkie materiały muszą być właściwie zabezpieczone, w taki sposób żeby nie generować zagrożenia dla ekipy transportowej. Najlepiej żeby złom został przez Ciebie posortowany - może to wpłynąć na obniżkę kosztów. Jeśli chodzi o dokumenty dotyczące transportu do skupu złomu stalowego w Węgrowie - jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu i oddać ją kierowcy, który zabiera Twoje śmieci. Osoby fizyczne muszą jedynie pokazać dowód osobisty. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - zachęcamy do kontaktu!

Cennik skupu złomu w Węgrowie

Ceny skupu złomu w Węgrowie to dość skomplikowana kwestia, zależna od wielu czynników. Głównie to, ile odpadów metalowych dostarczysz na złom, ma znaczenie. Drugim ważnym kryterium jest typ złomu. Wsadowy zawsze będzie sprzedawany po wyższych cenach niż niewsadowy, ponieważ ten pierwszy nadaje się od razu do przeróbki w piecu hutniczym. Według cenników skupu złomu w Węgrowie, które stworzyliśmy na podstawie zapisanych transakcji – najbardziej opłacalnym materiałem stalowym jest stal wsadowa o oznaczeniu 7N – czyli poprodukcyjna – osiąga 1400 zł/t netto. Najtańsze są wióry stalowe, cienkie blaszki poamortyzacyjne oznaczane N10, za które możemy dostać 1100 zł/t netto. Jednak oprócz ilości, rodzaju, poziomu zanieczyszczenia, także zewnętrzne czynniki wpływają na wysokość cen skupu złomu w Węgrowie. Przekształcone metale są sprzedawane hutom i innym podmiotom jako surówki, więc w zależności od tego, jak kształtuje się popyt na metale oraz jaka jest sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali, taka będzie cena w skupie. Jeżeli realizujesz skupowanie złomu z dojazdem do klienta w Węgrowie, pamiętaj o tym, że im dalej od placówki się znajdujesz, tym bardziej wzrośnie cena za usługi. Jeśli potrzebujesz dokładnej wyceny swoich odpadów – skontaktuj się z nami – nasi eksperci mają lata doświadczenia!

Szukanie skupu złomu w Węgrowie z WasteMaster

Z naszą pomocą wyszukasz szybko i wygodnie najkorzystniejsze skupy złomu stalowego w Węgrowie. Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza lub zadzwoń do naszych konsultantów. Dostępna jest także opcja samodzielnego skorzystania z naszej innowacyjnej aplikacji. Dzięki tym metodom możesz zaoszczędzić czas na wybieraniu najbardziej opłacalnego skupu. Podaj nam informacje o swoich odpadach, a nasi eksperci zrealizują wycenę oraz skonstruują dla Ciebie listę skupów złomu z dojazdem do klienta w Węgrowie. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka opcja. Znajdź ją na stronie (tam także znajdziesz numery i formularze zgłoszeniowe), otwórz w przeglądarce lub pobierz, dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. W kilka chwil Twój Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze ogłoszenia od skupów złomu stalowego w Węgrowie. Twoim zadaniem jest tylko wybranie najlepszej Twoim zdaniem opcji. My jedynie przekazujemy Ci szeroki wybór skupów z odbiorem w Węgrowie i oszczędzamy Twój czas. Nasze usługi nie obligują Cię do niczego i w dodatku są całkowicie bezpłatne!

Jak wygląda recykling złomu?

Po tym, jak śmieci trafią już do skupu złomu w Węgrowie, są one oczyszczane i segregowane. Pozbawia się je elementów niestalowych, strzępi, a także płucze się je z pozostałości, zanieczyszczeń. Następnym etapem jest zbadanie składu i określenie, do czego dany materiał się nadaje. Następnie skupy złomu w Węgrowie sprzedają poszczególne surowce do hut i stalowni, gdzie są przerabiane w np. cienkie blachy dla aut, rury, belki do budowy mostów, a nawet w części do pralek! Te przedmioty wytapiane są właśnie ze stali oraz stali nierdzewnej. Miej w pamięci, że oddając tego rodzaju materiały do skupów, nie tylko zyskasz, ale i zredukujesz wytwarzanie oraz wydobycie poszczególnych metali. To pewny krok w stronę ochrony środowiska! Jeśli potrzebujesz wsparcia w organizacji całego procesu - zapraszamy do nas! Pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Jeśli chodzi o formalności, wyróżniamy dwie grupy podmiotów, które muszą je wypełniać. Właściciele przedsiębiorstw i rolnicy posiadający powyżej 75 ha ziemi oraz osoby fizyczne. Pierwsza grupa jest bezwzględnie zobowiązana do rejestrowania swojego złomu w systemie BDO. Za nieprowadzenie konta w Bazie Danych Odpadowych grożą naprawdę surowe kary – nawet do miliona złotych! Z kolei osoby fizyczne są nie muszą prowadzić BDO, muszą natomiast wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest poświadczeniem legalności danej transakcji. Oprócz tego, osoby fizyczne powinny otrzymać Formularz Przyjęcia Odpadu, który jest dowodem transakcji ze skupem złomu w Węgrowie. Jednak zazwyczaj to firmy, serwisy samochodowe, zakłady produkcyjne wytwarzają najwięcej złomu stalowego. Dlatego miej na uwadze wszystkie powyższe dokumenty – w ten sposób masz szanse na legalne prowadzenie działalności oraz uniknięcie kar!

Jakie wyróżniamy kategorie złomu?

Złom stalowy możemy podzielić na poszczególne kategorie, które są zależne od jego wymiarów oraz procentowej ilości zanieczyszczeń. Dodatkowo wyróżniamy złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego typu zaliczamy wszelkie odpady, które są gotowe do użycia w procesie stalowniczym, bez wcześniejszego przygotowywania. Złomem wsadowym może być np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z drugiej strony niewsadowy wymaga wcześniejszego przetworzenia do obróbki w skupie złomu w Węgrowie. Do tej kategorii zaliczamy cienkie blachy poamortyzacyjne, niewielkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto kojarzyć oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Węgrowie, ponieważ ułatwi to odczytywanie, chociażby oferty w placówce. Zatem metale wsadowe oznacza się literą „W” i liczbą oznaczającą klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Dodatkowo isnieje także stal poprodukcyjna niewsadowa, w której po numerze również występuje litera, jak np. N-1N – czyli blaszane odpady poprodukcyjne do grubości 6 mm

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Węgrowie?

Jeśli w Twoim zakładzie pracy zalega dużo odpadów metalowych – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Przepisy w Polsce zakazują wyrzucania złomu w losowe miejsca. Kary z tego tytułu mogą osiągnąć do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. w lesie czy w osiedlowym śmietniku, może spowodować realne zagrożenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia ludzkiego. Z tej przyczyny należy oddawać swoje odpady do skupu złomu w Węgrowie, który zajmie się recyklingiem i zagospodarowaniem pozostałości. Złomem nazywamy tutaj wszelkie przedmioty metalurgiczne, które się zużyły i nadają się jedynie do recyklingu. Wymieniamy skupy złomu stalowego w Węgrowie oraz skupy metali kolorowych. Do tego pierwszego należy zawozić materiały stalowe, czyli zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Drugi rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto zaznaczyć, że oddawanie metali do skupu złomu w Węgrowie jest bardzo dobre zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej placówki. Za dane materiały o konkretnej zawartości, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? A może jesteś zainteresowany recyklingiem złomu stalowego? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Obawiałem się, że będzie kłopot z organizacją odbioru starych części stalowych, jednak WasteMaster udało się przeprowadzić wywózkę do najbliższego skupu złomu - naprawdę z nimi zaoszczędziłem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Serdecznie polecam! Szybko znaleziono dla mnie najkorzystniejsze składowisko złomu w okolicy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto korzystać z aplikacji od WasteMaster. Korzystając z niej, udało mi się znaleźć najlepszy skup złomu w Węgrowie, z którym współpracuję po dziś dzień!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem, że *#*jst coś takiego jak|istnieją*# mobilne skupy złomu, ale dzięki WasteMaster miałem możliwość skorzystania z ich usług. To naprawdę wartościowe usługi i w dodatku są całkowicie darmowe!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Na pewno tu jeszcze wrócę. Wyszukiwanie najbliższych skupów złomu w w Węgrowie za pośrednictwem WasteMaster to wielka wygoda!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbliższe skupy złomu w w Węgrowie? WasteMaster szuka ich za mnie! Naprawdę mogę się skupić na prowadzeniu przedsiębiorstwa, wszystkie dane zostaną znalezione za mnie, a ja muszę jedynie wybrać określoną firmę i ją opłacić. Polecam spróbować!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zdecydowanie warto korzystać z usług WasteMaster. Przesłałem formularz żeby wycenić moje żeliwo gospodarcze i nie spodziewałem się cudów. Jednak naprawdę po chwili otrzymałem już szacunkową wycenę, a nieco później - wykaz skupów złomu w Węgrowie. Polecam szczerze!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon