Skup złomu w Tłuszczu

Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 0,88 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 0,91 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 1,01 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 0,99 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 1,02 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 1,06 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 1,03 zł netto
Żeliwo 1,14 zł netto
Warunki współpracy

Złom stalowy dzielimy na poszczególne kategorie, które są uzależnione od jego wymiarów oraz procentowej ilości zanieczyszczeń. Dodatkowo można wyróżnić złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego rodzaju zaliczamy wszelkie odpady, które są gotowe do użycia w procesie stalowniczym, bez wcześniejszego przygotowywania. Złomem wsadowym jest np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z drugiej strony niewsadowy wymaga wcześniejszego przetworzenia do obróbki w skupie złomu w Tłuszczu. Do tej kategorii zaliczamy cienkie blachy poamortyzacyjne, niewielkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto znać oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Tłuszczu, ponieważ uprości to odczytywanie, chociażby oferty w placówce. Zatem metale wsadowe określa się literą „W” i liczbą oznaczającą klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Ponadto wyróżnia się także stal poprodukcyjną niewsadową, w której po numerze również występuje litera, jak np. N-1N – czyli blaszane odpady poprodukcyjne do grubości 6 mm

W bardzo podobny sposób – skorzystaj z naszych usług, podkreśl to, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Tłuszczu, a my wyślemy Ci szacunkową wycenę oraz wykaz placówek. Jednak w przypadku realizacji transportu złomu musisz mieć na uwadze przynajmniej kilka kwestii. Po pierwsze: minimum logistyczne – najczęściej najmniejszą wartością przewożoną do skupu złomu w Tłuszczu jest 0,5 Mg (ton). W specjalnych przypadkach – jeśli Twoja lokalizacja znajduje się na trasie ciężarówki transportowej – możliwa jest realizacja wywozu mniejszych ładunków, jednak to już wymaga indywidualnego ustalenia. Ponadto materiały muszą być posegregowane i prawidłowo zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo personelu zajmującego się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Tłuszczu będzie zagrożone – firma może odmówić współpracy bądź podwyższyć koszty usługi. Jeśli chodzi o kwestie formalne: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą oddać uzupełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który zabiera odpady do skupu złomu stalowego w Tłuszczu. Osoby prywatne muszą jedynie okazać dowód tożsamości. Jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji odbioru złomu – rozpocznij współpracę z WasteMaster! Nasze usługi zauważalnie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Sprawy formalne są niezwykle istotne w kontekście zawierania umów i przeprowadzania transakcji ze skupami złomu w Tłuszczu. Warto podkreślić, że to właśnie właściciele firm i wyżej wymienieni rolnicy (posiadający więcej niż 75 ha ziemi) muszą dokonywać aktualnej ewidencji odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Ma to służyć maksymalnej kontroli nad wytwarzaniem i utylizowaniem odpadów. Osoby fizyczne nie muszą eidencjonować odpadów, natomiast jak wszyscy, są zobowiązani do wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność transakcji. Dodatkowo osoba ta powinna dostać Formularz Przyjęcia Odpadu od skupu. Najczęściej jednak to właśnie właściciele firm wywożą tony złomu do skupów. Dlatego warto pamiętać o powyższych aspektach formalnych, ponieważ w ten sposób unikniemy bolesnych kar.

Najszybciej i najefektywniej znajdziesz skup złomu stalowego w Tłuszczu ze wsparciem WasteMaster! Wystarczy skontaktować się z nami, udzielić informacji o posiadanym złomie i Twoich preferencjach, a my zajmiemy się wszystkim! Najczęściej ustalenie konkretnej ceny sprzedaży odpadów metalurgicznych lub skupowania złomu z dojazdem do klienta w Tłuszczu pochłania sporo czasu. Nie tylko trzeba znać okoliczny rynek zajmujący się tymi pozostałościami, ale i potrzeba dużo energii, żeby znaleźć te najkorzystniejsze ceny. Aby oszczędzić Ci wysiłku, proponujemy współpracę z WasteMaster – nasi specjaliści nie tylko wycenią Twój złom, ale i skonstruują listę takich placówek, z których opłaci Ci się skorzystać. Skontaktuj się z nami za pomocą rozmowy telefonicznej, formularza zgłoszeniowego lub po prostu użyj naszej aplikacji. Podziel się danymi odpadu, wymogami dotyczącymi cen skupu złomu w Tłuszczu, a Twój Opiekun Klienta wprowadzi Twoje ogłoszenie do aplikacji, z której w krótkim czasie pozyska wykaz ciekawych ofert. Jeśli chcesz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji – istnieje taka możliwość! Wówczas Opiekun Klienta, zastępując niedoskonały algorytm, przekieruje do Ciebie najlepsze oferty. W każdym przypadku ostateczna decyzja należy do Ciebie! Pamiętaj, że wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze skupy złomu z odbiorem w Tłuszczu kompletnie bezpłatnie!

Cennik skupu złomu w Tłuszczu jest zależny od licznych czynników. Głównie typ, który zawozisz do skupu ma znaczenie, ale także masa oraz zawartość czy stopień zanieczyszczenia Twoich pozostałości. Ze względu na to, że skupy zarabiają na sprzedaży przetworzonych metali np. do hut, najbardziej opłaca się im skupować złom wsadowego. Zatem jest on o wiele droższy od złomu niewsadowego. Według cenników skupu złomu w Tłuszczu, które skatalogowaliśmy w naszej bazie, wynika, że najbardziej opłaca się sprzedawać stal wsadową poprodukcyjną o oznaczeniu 7N - można za nią otrzymać 1400 zł/t netto. Także materały żeliwne są bardzo opłacalne. Najtańsze z kolei są cienkie wióry stalowe, blaszki poamortyzacyjne (N10), które osiągają cenę 1100 zł/t netto. Oprócz wyżej wymienionych czynników na cenę skupu złomu w Tłuszczu wpływa także Twój adres - kwoty potrafią być bardzo zróżnicowane w skali kraju, jak i województwa. Dodatkowo wszystko jest zależne od Londyńskiej Giełdy Metali, która jest tym czynnikiem na rynku, który może wpłynąć zarówno na obniżkę cen skupu złomu w Tłuszczu, jak i podwyżkę. Jeśli potrzebujesz personalnej wyceny swoich odpadów - zwróć się do WasteMaster! Nasi eksperci z pewnością Ci pomogą!

Po tym, jak śmieci trafią już do skupu złomu w Tłuszczu, są one oczyszczane i sortowane. Pozbawia się je elementów niestalowych, strzępi, a także płucze się je z pozostałości, zanieczyszczeń. Kolejnym etapem jest zbadanie składu i określenie, do czego dany materiał będzie najlepszy. Następnie skupy złomu w Tłuszczu sprzedają poszczególne materiały do hut i stalowni, gdzie są przerabiane w np. cienkie blachy samochodowe, rury, belki do budowy mostów, a nawet w części do pralek! Te przedmioty wytapiane są właśnie ze stali oraz stali nierdzewnej. Pamiętaj, że oddając tego rodzaju materiały do skupów, nie tylko zarobisz, ale i zredukujesz wytwarzanie oraz wydobycie poszczególnych metali. To odważny krok w stronę ochrony przyrody! Jeśli potrzebujesz wsparcia w realizacji całego procesu - zgłoś się do nas! Pomożemy Ci kompletnie za darmo!

W związku z tym, że istnieją dwie odmiany skupów złomu w Tłuszczu, możemy wyróżnić odrębne kategorie samego surowca. Stal, żeliwo oraz metale kolorowe. Żeliwo to inaczej wysokowęglowa stal, która składa się z dużej ilości węgla, w związku z czym jest niezwykle cenna. Do skupu złomu stalowego w Tłuszczu możesz wywieźć wszelkie stalowe puszki, dachówki, profile, konstrukcje, instalacje elektryczne, a nawet trakcje kolejowe czy tory. Zazwyczaj to duże zakłady przemysłowe, produkcyjne, przedsiębiorstwa budowlane oraz warsztaty samochodowe wytwarzają tego rodzaju odpady. Są to nieliczeprzykłady tego, co możesz zawieźć do skupu złomu stalowego w Tłuszczu - jest bardzo prawdopodobne, że Twój odpad nie został wymieniony. W razie wszelkich wątpliwości warto nawiązać kontakt z WasteMaster - za darmo udzielimy Ci potrzebnych wskazówek. Jednak nie wszystko może zostać zabrane przez skup złomu stalowego w Tłuszczu - materiały pokryte niebezpiecznymi substancjami, olejami, toksynami nie zostaną przyjęte.

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że wyrzucanie złomu w losowe miejsca jest niedozwolone. Za takie działania grożą kary rzędu 5 tys. złotych. Tak wysokie grzywny są nakładane głównie po to żeby zapobiec powstawaniu dzikich wysypisk. Zwłaszcza złom - czyli wszelkie materiały metalurgiczne, które zostały zużyte i można je oddać do punktu recyklingu - może wyrządzić sporą krzywdę, zarówno człowiekowi, jak i naturze. Zatem jeśli dysponujesz takimi odpadami, najlepszym rozwiązaniem byłoby wywiezienie ich do skupu złomu w Tłuszczu. Istnieje kilka rodzajów takich instytucji, w zależności od tego, jakie metale przekształcają. Wyróżniamy skup złomu stalowego w Tłuszczu i placówki skupujące metale kolorowe. W pierwszym z wymienionych możemy pozostawić wszelkie materiały stalowe i stopy stalowe - muszą zawierać dużo żelaza i do 2% węgla. Do skupów metali kolorowych możemy wywieźć wszystkie metale nieżelazne - miedź, mosiądz, aluminium etc. Jeżeli ekologia jest dla Ciebie mniej ważna, to warto podkreślić, że za praktycznie każdy materiał dostarczony do skupu złomu w Tłuszczu możesz otrzymać pieniądze! Chcesz się dowiedzieć, co jest najbardziej opłacalnym odpadem do sprzedaży? A może chcesz wiedzieć więcej o recyklingu złomu? Jeśli tak, to zachęcamy do czytania!
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Tłuszczu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Sprzedaż i skup złomu online
01-05-2023
Sprzedaż i skup złomu online

W dzisiejszych czasach większość usług oraz czynności można załatwić przez Internet. Dla niektórych niemal codziennością stały się zakupy czy załatwianie niektórych wniosków urz...

Więcej -->
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master