Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Kozienicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie materiały możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Kozienicach?

Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje złomu. Może on być stalowy, kolorowy oraz żeliwny. W zależności od posiadanego materiału, do takiego skupu złomu w Kozienicach należy się udać. Jeśli chodzi o skup złomu stalowego w Kozienicach, weźmie on materiały poprodukcyjne lub zwyczajnie zużyte, ale nadające się do obróbki technicznej. Dlatego, zanim pojedziesz do konkretnej placówki, zwróć uwagę, w jakim stanie są Twoje metale. Najczęściej są one dostarczane przez zakłady przemysłowe oraz warsztaty samochodowe, czy firmy budowlane. Zatem skup złomu stalowego w Kozienicach odbierze od Ciebie następujące materiały: wszystkie blachy i konstrukcje stalowe, stalowe dachówki, puszki, profile stalowe, elementy maszyn, czy instalacji elektrycznych lub kolejowych, trakcyjnych. Są to jedynie wybrane elementy, które możesz pozostawić w skupie. Przede wszystkim warto znać skład posiadanego odpadu – to niezwykle ułatwia sprawę! Warto jednak pamiętać, czego skup złomu w Kozienicach nie odbierze. A będą to materiały niebezpieczne, wybuchowe oraz zanieczyszczone wszelakimi smarami, cementem, tworzywami sztucznymi, gumą etc.

W jaki sposób wyszukasz korzystne skupy złomu w Kozienicach?

WasteMaster wesprze Cię w jak najszybszym znalezieniu korzystnych skupów złomu stalowego w Kozienicach. Wystarczy zgłosić się do nas poprzez rozmowę telefoniczną lub formularz zgłoszeniowy. Istnieje także możliwość samodzielnego skorzystania z naszej nowatorskiej aplikacji. Udziel nam informacji o swoich śmieciach, a nasi pracownicy}konsultanci zrealizują wycenę i znajdą dla Ciebie najlepsze skupy złomu z dojazdem do klienta w Kozienicach! Stworzą w Twoim imieniu zlecenie w naszej aplikacji i zbiorą najtrafniejsze propozycje od placówek skupujących. W przypadku jeśli podjemiesz decyzje o samodzielnym skorzystaniu z aplikacji - to Ty dodajesz ogłoszenie i zdjęcia, a Twój Opiekun Klienta zajmuje się sortowaniem zgłoszeń i kierowaniem najkorzystniejszych z nich na Twoje konto. W każdym przypadku to Twoja decyzja dotycząca wyboru skupu złomu stalowego w Kozienicach jest wiążąca. Nie obligujemy Cię do niczego, a nasze usługi są całkowicie darmowe. Naszym zadaniem jest maksymalne zaoszczędzenie Twojego czasu oraz przedstawienie szerokiego wachlarza skupów z odbiorem w Kozienicach. W razie jakichkolwiek wątpliwości dzwoń do WasteMaster! Numer i formularz znajdziesz w interesującej Cię ofercie na naszej witrynie.

Jakie wyróżniamy rodzaje złomu?

Najbardziej popularnym podziałem złomu ze względu na to, jak szybko możemy przekształcić dany materiał, jest ten na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich odznacza się tym, że nie musi być dodatkowo przekształcany przed sprzedaniem do huty lub stalowni. Jednak niewsadowy musi zostać przekształcony przez skup złomu w Kozienicach, tak aby nadawał się do dalszej obróbki. Przykładem złomu wsadowego mogą być grube blachy, wióry stalowe, złom do cięcia i ogólnie złom stalowy o dużej objętości. Jednak odpady niewsadowe, które możemy zostawić w skupie złomu stalowego w Kozienicach to cienki blaszki poamortyzacyjne, konstrukcje, niewielkie wióry stalowe czy szyny kolejowe. Aby sprawniej odczytywać cenniki w skupach złomu w Kozienicach warto znać najpopularniejsze oznaczenia poszczególnych surowców. Złom niewsadowy oznaczamy literką "N", wsadowy "W", a żeliwny "ZZ". Ponadto do każdej litery przypisany jest numer - tj. klasa złomu. Za przykład może posłużyć niewsadowa poprodukcyjna blacha o grubości 6 mm - "N-1N".

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Kozienicach?

Jeśli w Twoim zakładzie pracy zalega dużo odpadów metalowych – ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Prawo w Polsce zakazuje wyrzucania złomu w losowe miejsca. Kary z tego tytułu mogą osiągnąć do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. przy rzece czy w osiedlowym śmietniku, może spowodować realne zagrożenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia ludzkiego. Z tego powodu należy przekazywać swoje odpady do skupu złomu w Kozienicach, który podejmie się recyklingu i zagospodarowania pozostałości. Złomem określamy tutaj wszelkie przedmioty metalurgiczne, które się zużyły i są przeznaczone do recyklingu. Wymieniamy skupy złomu stalowego w Kozienicach oraz skupy metali kolorowych. Do tego pierwszego należy zawozić materiały stalowe, czyli zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Drugi rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto zaznaczyć, że przekazywanie metali do skupu złomu w Kozienicach jest bardzo korzystne zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej placówki. Za określone materiały o konkretnej zawartości, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz!

Co otrzymamy w wyniku recyklingu złomu?

Recykling w początkowej postaci ma miejsce już w skupie złomu w Kozienicach, gdzie w zależności od tego, czy jest wsadowy bądź niewsadowy, jest oczyszczany, składowany i strzępiony. Sortuje się go, a później pozbawia części niestalowych. Kolejnym etapem jest przygotowanie do sprzedaży oraz przekazania materiałów do hut i stalowni. W wyniku działalności tych zakładów możemy otrzymać (ze stali i stali nierdzewnej) blaszki do samochodów, rury, belki wykorzystywane do budowy mostów, a nawet części do pralek. Oddając odpady do skupów złomu w Kozienicach nie tylko postępujesz ekonomicznie, ale i ekologicznie - przyczyniasz się do zmniejszenia wydobycia metali, czy eksploatacji przyrody. Warto przekazywać swój złom do placówek zajmujących się recyklingiem - jeśli chcesz znaleźć tę najbardziej opłacalną - zadzwoń do nas! Wyszukamy bez pobierania opłat najbardziej opłacalne placówki!

Jak wygląda cennik skupu złomu w Kozienicach?

Cennik skupu złomu w Kozienicach jest zależny od licznych czynników. Głównie typ, który wywieziesz do skupu ma znaczenie, ale także ilość oraz zawartość czy stopień zanieczyszczenia Twoich pozostałości. Ze względu na to, że skupy zyskują na sprzedaży przetworzonych metali np. do hut, najbardziej opłaca się im skupować złom wsadowego. Zatem jest on sporo droższy od złomu niewsadowego. Według cenników skupu złomu w Kozienicach, które skatalogowaliśmy w naszej bazie, wynika, że najbardziej opłaca się sprzedawać stal wsadową poprodukcyjną o oznaczeniu 7N - można za nią dostać 1400 zł/t netto. Także materały żeliwne są bardzo opłacalne. Najmniej zyskamy na materiałach takich jak: cienkie wióry stalowe, blaszki poamortyzacyjne (N10), które osiągają pułap 1100 zł/t netto. Oprócz wcześniej wymienionych zmiennych na cenę skupu złomu w Kozienicach wpływa także Twoja lokalizacja - kwoty potrafią być bardzo zróżnicowane w skali Polski, jak i województw. Dodatkowo wszystko zależy od Londyńskiej Giełdy Metali, która jest tym czynnikiem na rynku, który może wpłynąć zarówno na obniżenie się cen skupu złomu w Kozienicach, jak i podwyżkę. Jeśli potrzebujesz personalnej wyceny swoich odpadów - zwróć się do WasteMaster! Nasi eksperci z pewnością Ci pomogą!

Dokumenty, które należy wypełnić

Warto pamiętać o kwestiach formalnych dotyczących wywozu odpadów do skupu złomu w Kozienicach. Są one ważne, chociażby z tego względu, że za ich niedopilnowanie mogą Ci grozić wysokie kary. Przedsiębiorcy oraz niektórzy rolnicy muszą regularnie ewidencjonować swoje odpady w Bazie Danych Odpadowych. Za nieprwadzenie rejestracji w tym systemie możesz otrzymać karę nawet do miliona złotych! Osoby prywatne nie muszą przestrzegać tego obowiązku, jednak są zobligowane - jak wszyscy - do wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności podczas inspekcji. Osoby prywatne powinny również otrzymać Formularz Przyjęcia Odpadu. Największym producentem złomu są jednak duże zakłady produkcyjne, warsztaty samochodowe czy *#*firmy|przedsiębiorstwa*#* budowlane. Jeśli nie jesteś przekonany, jak się zabrać za uzupełnianie BDO - zgłoś się do nas - ze wszystkim pomożemy Ci bezpłatnie!

Jak zorganizować usługę skupu złomu z odbiorem w Kozienicach?

W taki sam sposób - z pomocą specjalistów z WasteMaster! Zgłoś się do nas za pomocą wcześniej wymienionych narzędzi, a wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze oferty od skupów złomu z dojazdem do klienta w Kozienicach! Pamiętaj jednak o dokładnej charakterystyce odpadów - od tego zależy szybkość wykonania całej usługi. Część skupów złomu w Kozienicach podaje tzw. minimum logistyczne, które wynosi zazwyczaj ok. pół tony (0,5 Mg). Odpady poniżej tej wagi mogą nie zostać odebrane. Czasami zdarzają się przypadki, że twój adres jest na trasie ciężarówki zawożącej odpady do skupu złomu stalowego w Kozienicach. Wówczas Twoje odpady poniżej 0,5 Mg mogą zostać zabrane, jednak nie ma co do tego pewności. Kolejną istotną kwestią jest zabezpieczanie i posregregowanie swoich odpadów - może to spowodować obniżenie się kosztów usługi. Dodatkowo, jeśli jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi lub właścicielem przedsiębiorstwa - pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który zabierze Twoje odpady. Ten druk zapewnia zgodny z prawem przewóz do skupu. W razie pytań zapraszamy do kontaktu - nasze konsultacje również są bezpłatne!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Zdecydowanie warto korzystać z usług WasteMaster. Przesłałem formularz do wyceny mojego żeliwa gospodarczego i nie spodziewałem się cudów. Jednak faktycznie po chwili otrzymałem już wstępną wycenę, a nieco później - wykaz skupów złomu w Kozienicach. Polecam szczerze!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Obawiałem się, że będzie problem z realizacją odbioru starych części stalowych, jednak WasteMaster udało się przeprowadzić wywózkę do najbliższego skupu złomu - naprawdę z nimi zaoszczędziłem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam pewna ile kosztuje złom w w Kozienicach, dlatego wolałam zrobić research na własną rękę. Jednak okazało się, że wystarczy skontaktować się z WasteMaster. Są naprawdę rzetelni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster nie tylko odpowiada na pytanie ile kosztuje złom w w Kozienicach, ale i określa sytuację na rynku odpadowym, pomoże w sprawie BDO, a także ułoży listę ofert, które mi odpowiadały. Zdecydowanie polecam, zwłaszcza, że to darmowe usługi.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Ta aplikacja naprawdę rozszerza możliwości wyboru - nie myślałam, że w tak krótkim czasie uda mi się wszystko załatwić!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Uważam, że warto korzystać z WasteMaster. Zwłaszcza aplikacja jest cennym narzędziem do szukania. Jedyne, co musiałem zrobić, to dodać ogłoszenie i podjąć decyzję, z którego skupu złomu w Kozienicach chcę skorzystać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że w tak szybkim czasie wyszukają dla mnie tyle skupów złomu stalowego w Kozienicach - naprawdę mnie zaskoczyli! Było z czego wybierać!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon