Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Pionkach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

W jaki sposób wyszukasz korzystne skupy złomu w Pionkach?

WasteMaster wesprze Cię w jak najszybszym znalezieniu korzystnych skupów złomu stalowego w Pionkach. Wystarczy zgłosić się do nas za pośrednictwem rozmowy telefonicznej lub formularza zgłoszeniowego. Istnieje także możliwość samodzielnego skorzystania z naszej nowatorskiej aplikacji. Udziel nam informacji o swoich śmieciach, a nasi pracownicy}konsultanci zorganizują wycenę i znajdą dla Ciebie najlepsze skupy złomu z dojazdem do klienta w Pionkach! Stworzą w Twoim imieniu zlecenie w naszej aplikacji i zbiorą najtrafniejsze propozycje od instytucji skupujących. W momencie jeśli podjemiesz decyzje o samodzielnym skorzystaniu z aplikacji - to Ty zamieszczasz ogłoszenie i zdjęcia, a Twój Opiekun Klienta zajmuje się moderowaniem zgłoszeń i kierowaniem najkorzystniejszych z nich na Twoje konto. W każdym przypadku to Twoja decyzja dotycząca wyboru skupu złomu stalowego w Pionkach jest najważniejsza. Nie zmuszamy Cię do niczego, a nasze usługi są absolutnie darmowe. Naszym zadaniem jest maksymalne przyspieszenie całego procesu oraz przedstawienie szerokiej oferty skupów z odbiorem w Pionkach. W razie jakichkolwiek wątpliwości dzwoń do WasteMaster! Numer i formularz znajdziesz w interesującej Cię ofercie na naszej witrynie.

Skup złomu w Pionkach - co musisz wiedzieć?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że wyrzucanie złomu w losowe miejsca jest zabronione. Za takie działania grożą kary rzędu 5 tys. złotych. Tak wysokie grzywny są nakładane głównie po to żeby odstraszyć od zakładania dzikich wysypisk. Szczególnie złom - czyli wszystkie materiały metalurgiczne, które nie nadają się już do użytku i można je oddać do punktu recyklingu - może wyrządzić sporą krzywdę, zarówno człowiekowi, jak i naturze. Zatem jeśli posiadasz takie odpady, najlepszym rozwiązaniem byłoby wywiezienie ich do skupu złomu w Pionkach. Istnieje kilka rodzajów takich instytucji, w zależności od tego, jakie metale przetwarzają. Wyróżniamy skup złomu stalowego w Pionkach i skupy metali kolorowych. W pierwszym z wymienionych możemy pozostawić wszelkie materiały stalowe i stopy stalowe - muszą zawierać dużo żelaza i do dwóch procent węgla. Do placówek skupujących metale kolorowe możemy wywieźć wszystkie metale nieżelazne - miedź, mosiądz, aluminium etc. Jeżeli ekologia jest dla Ciebie mniej ważna, to warto podkreślić, że za w zasadzie każdy materiał dostarczony do skupu złomu w Pionkach możesz otrzymać gotówkę! Chcesz się dowiedzieć, co najkorzystniej sprzedawać? A może chcesz wiedzieć więcej o przetwarzaniu złomu? Jeśli tak, to zachęcamy do czytania!

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Pionkach?

W bardzo podobny sposób – skorzystaj z naszych usług, podkreśl to, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Pionkach, a my wyślemy Ci szacunkową wycenę oraz listę placówek. Jednak w wypadku realizacji odbioru złomu musisz mieć na uwadze przynajmniej kilka kwestii. Po pierwsze: minimum logistyczne – zazwyczaj najmniejszą ilością przewożoną do skupu złomu w Pionkach jest 0,5 Mg (ton). W nietypowych przypadkach – jeśli Twój adres znajduje się na trasie ciężarówki transportowej – możliwa jest realizacja wywozu lżejszych ładunków, jednak to już wymaga indywidualnego ustalenia. Ponadto materiały muszą być posegregowane i właściwie zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo personelu zajmującego się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Pionkach będzie zachwiane – firma może odmówić współpracy bądź podwyższyć koszty usługi. Jeśli chodzi o kwestie formalne: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą zwrócić wypełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który wywozi odpady do skupu złomu stalowego w Pionkach. Osoby fizyczne muszą jedynie okazać dowód tożsamości. Jeśli potrzebujesz pomocy w realizacji odbioru złomu – rozpocznij współpracę z WasteMaster! Nasze usługi skutecznie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Co wpływa na zmiany w cenniku skupu złomy w Pionkach?

Warto zaznaczyć, że cenniki skupu złomu w Pionkach są wyjątkowo zmienne - muszą być aktualizowane na bieżąco. Głównie wynika to z tego, że skupy zarabiają na sprzedawaniu metali hutom i stalowniom, więc kwota w skupie będzie zależeć od obecnego kształtu rynku. Wszystko zależy od Londyńskiej Giełdy Metali, jednak obecne problemy gospodarcze powodują gwałtowne zmiany w cenach skupu złomu w Pionkach. To, ile materiału dostarczysz do placówki, jakiej jest on kategorii, jaką ma zawartość oraz czy jest zanieczyszczony - to wszystko wpływa na finalną cenę skupu złomu w Pionkach. Jeśli organizujesz wywózkę do placówki - bierz pod uwagę swoją lokalizację - im dalej od skupu się znajdujesz, tym kwota na rachunku będzie się rosła. Jednak, aby zobrazować cennik skupu złomu w Pionkach warto przywołać parę przykładów. Najdroższe są metale wsadowe - stal wsadowa poprodukcyjna osiąga cenę 1400 zł/t netto, jeszcze więcej można uzyskać za materiały żeliwne. Z kolei najtańsze są materiały z klasy N10 - blaszki, wióry stalowe etc. - za które możemy dostać 1100 zł/t netto. W razie jakichkolwiek wątpliwości - zachęcamy do kontaktu - oferujemy precyzyjną wycenę każdego materiału!

Kategorie złomu

Oprócz tego, że wymieniamy różne rodzaje złomu, dzielone ze względu na swój skład, to możemy jeszcze dokonać podziału, który będzie brał pod uwagę łatwość przekształcania. Zatem możemy dokonać podziału na złom wsadowy i niewsadowy. Złom wsadowy, to metale, które w zasadzie od razu nadają się do obróbki w procesie stalowniczym, skup złomu w Pionkach nie musi go w żaden sposób przetwarzać. Z kolei niewsadowy to ten, który musi zostać wstępnie przygotowany przed np. wysłaniem do huty. Złomem wsadowym są blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy lub wióry stalowe. Niewsadowy złom to np. cienkie blachy poamortyzacyjne, cienkie wióry stalowe, niewielkie konstrukcje lub tory kolejowe. Aby sprawnie poruszać się po cennikach w skupach złomu stalowego w Pionkach należy znać oznaczenia poszczególnych rodzajów odpadów metalowych. "W" czyli złom wsadowy, "ZZ" żeliwny, a "N" niewsadowy. Dodatkowo do każdej litery dodaje się cyfrę oznacającą klasę. Nadprogramowa litera po numerze oznacza materiał poprodukcyjny - "N-1N" to niewsadowy złom blach poprodukcyjnych o grubości 6 mm.

Kwestie formalne

Sprawy formalne są wyjątkowo istotne w kontekście zawierania umów i przeprowadzania transakcji ze skupami złomu w Pionkach. Warto zaznaczyć, że to właśnie właściciele firm i wyżej wymienieni rolnicy (posiadający więcej niż 75 ha ziemi) muszą na bieżąco ewidencjonować wszystkie swoje odpady w Bazie Danych Odpadowych. Ma to służyć zwiększonej kontroli nad produkowaniem i utylizowaniem odpadów. Osoby fizyczne nie muszą eidencjonować odpadów, natomiast jak wszyscy, są zobowiązani do wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności transakcji. Dodatkowo osoba ta powinna otrzymać Formularz Przyjęcia Odpadu od skupu. Najczęściej jednak to właśnie właściciele firm wywożą tony złomu do skupów. Dlatego warto pamiętać o powyższych aspektach formalnych, ponieważ w ten sposób unikniemy wysokich kar.

Co odbierze od Ciebie skup złomu stalowego w Pionkach?

Jak już zostało wyżej podkreślone - istnieje kilka rodzajów skupów. W skupie złomu stalowego w Pionkach możesz zostawić wszelkie elementy stalowe oraz żeliwne. Żeliwo czyli wysokowęglowy stop żelaza z węglem - jest bardzo wartościowy! Zatem przykładami tego, co możesz przetransportować do skupu złomu stalowego w Pionkach jest: blacha, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki stalowe, profile, części urządzeń, instalacji elektrycznych oraz części trakcji kolejowych, szyn. Zazwyczaj to zakłady produkcyjne, serwisy samochodowe czy firmy budowlane dostarczają skupom złomu stalowego w Pionkach odpadów. Warto jednak zaznaczyć, że jeżeli dostarczane materiały będą w złym stanie - placówka może nie zgodzić się na odbiór. Przyjmuje się, że skup złomu w Pionkach nie przyjmie metali zanieczyszczonych odpadami toksycznymi, radioaktywnymi, pokrytymi smarami, olejami, tworzywami sztucznymi lub innymi materiałami, których nie da się mechanicznie usunąć z powierzchni metali.

Co może powstać w ramach recyklingu złomu?

W momencie, kiedy Twoje odpady znajdują się już w skupie złomu w Pionkach są one poddawane segregacji i oczyszczaniu. Określa się ich zawartość, strzępi się je, opłukuje z zanieczyszczeń i usuwa materiały inne niż stalowe. Po tych wszystkich zabiegach przygotowuje się je do sprzedaży i wywozi do hut czy stalowni. W ramach recyklingu powstają surowce, z których można wyprodukować rury, cienkie blaszki samochodowe, belki wchodzące w skład konstrukcji mostów, czy nawet części pralek. Wszystko to powstaje ze stali regularnej i nierdzewnej. Miej na uwadze, to że po sprzedaniu swoich pozostałości do skupu złomu w Pionkach, zmniejszasz wydobycie metali i redukujesz energię, którą wykorzystuje się do ich obróbki. Dbasz o planetę i przy okazji możesz zarobić! Żeby oszczędzić jak najwięcej czasu zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że znalazłem w internecie na WasteMaster - naprawdę mi pomogli w znalezieniu najlepszego skupu złomu stalowego w Pionkach.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Usługi WasteMaster to przyszłość gospodarowania odpadami w Polsce. Warto wykorzystywa ich pomoc w wyszukiwaniu najbliższego złomu w w Pionkach. Są bardzo dokładni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam wszystkim właścicielom przedsiębiorstw! Darmowa wycena, wielka oszczędność czasu, a w dodatku możliwość nawiązania stałej współpracy z najbliższym skupem złomu. Warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem niezwykle zadowolony z usług WasteMaster. Zadzwoniłem do konsultanta, tylko po to, aby się dowiedzieć ile kosztuje złom w w Pionkach, a on oprócz udzielenia mi tej informacji, zorganizował wywóz i oszacował cenę, jaką muszę zapłacić. Polecam każdemu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Ciepło polecam - wysoka jakość usług, cierpliwa obsługa, a co najważniejsze - są niezwykle skuteczni!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam w jaki sposób mam wyszukać skup złomu w Pionkach, w którym otrzymam największą stawkę za stalowe rusztowania. Konsultanci z WasteMaster bardzo mi pomogli - nie myślałam, że zajmą się moją sprawą tak szybko!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że udało mi się trafić na coś takiego jak WasteMaster! Dzięki tej firmie znalazłem najbliższy skup złomu w w Pionkach, gdzie przyjmą moje wybrakowane garnki. Warto!!!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon