Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Strzelinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Rodzaje złomu

Powyższy podział na metale kolorowe i stal, wynikał z rozróżnienia na skład danego materiału. Następnym, bardzo ważnym sposobem kategoryzowania złomu, jest ten ze względu na prostotę przetwarzania. W nawiązaniu do tego, w skupach złomu w Strzelinie wyróżniamy podział na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich nadaje się do bezpośredniego przewiezienia do hut, stalowni i przetworzenia na inne materiały. Jednak złom niewsadowy wymaga dodatkowych działań ze strony skupu złomu stalowego w Strzelinie, takich jak np. oczyszczanie. Przykładami złomu wsadowego mogą być masywne blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy czy grube wióry stalowe. Złom niewsadowy to cienkie blaszki poamortyzacyjne i konstrukcje stalowe, cienkie wióry stalowe czy tory kolejowe. Wiedza o konkretnych kategoriach jest istotna, ponieważ pomaga sprawnie odczytywać cenniki skupów złomu w Strzelinie. Literą "W" oznaczamy złom wsadowy, "N" niewsadowy, a "ZZ" żeliwo. Ponadto, każdy rodzaj złomu posiada numer oznaczający klasę. Przykładowo: "N-1N" to niewsadowy blaszany poprodukcyjny złom o grubości 6 mm.

Co zostanie przyjęte w skupie złomu stalowego w Strzelinie?

Zanim przejdziemy do mnożenia przykładów odpadów, które możesz pozostawić w skupie złomu stalowego w Strzelinie, warto przyjrzeć się poszczególnym kategoriom. W zasadzie wyróżniamy trzy rodzaje złomu: stalowy, żeliwny oraz kolorowy. Żeliwo jest wysokowęglowym stopem związku żelaza i węgla - zatem materiały żeliwne również możemy zostawić w skupie złomu stalowego w Strzelinie. Zatem taka instytucja odbierze od Ciebie wszystkie materiały poprodukcyjne, konstrukcyjne, budowlane, samochodowe, ale nadające się do obróbki technicznej. W takim wypadku skup złomu stalowego w Strzelinie musi przyjąć konkretne materiały: blachy, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki, profile ze stali, części maszyn, instalacji elektrycznych, a także elementy trakcji, tory etc. Oczywiście są to niektóre odpady, które weźmie skup, jednak najważniejszą kwestią jest wiedza o zawartości swojego odpadu. Pamiętajmy, że skup złomu w Strzelinie nie przyjmie od Ciebie zanieczyszczonych elementów metalowych, pokrytych smarami, olejami lub substancjami niebezpiecznymi.

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Strzelinie?

W bardzo podobny sposób – skorzystaj z naszych usług, podkreśl to, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Strzelinie, a my wyślemy Ci szacunkową wycenę oraz wykaz placówek. Jednak w przypadku realizacji odbioru złomu musisz pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze: minimum logistyczne – najczęściej najmniejszą ilością przewożoną do skupu złomu w Strzelinie jest 0,5 Mg (ton). W nietypowych przypadkach – jeśli Twoja lokalizacja znajduje się na trasie ciężarówki transportowej – możliwa jest realizacja wywozu mniejszych ładunków, jednak to już wymaga indywidualnego ustalenia. Dodatkowo materiały muszą być posegregowane i prawidłowo zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo personelu zajmującego się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Strzelinie będzie zagrożone – firma może odmówić współpracy bądź zwiększyć koszty usługi. Jeśli chodzi o kwestie formalne: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą zwrócić wypełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który zabiera odpady do skupu złomu stalowego w Strzelinie. Osoby fizyczne muszą jedynie okazać dowód tożsamości. Jeśli potrzebujesz wsparcia w organizacji odbioru złomu – rozpocznij pracę z WasteMaster! Nasze usługi skutecznie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Szukanie skupu złomu w Strzelinie z WasteMaster

Z naszą pomocą wyszukasz szybko i wygodnie najbardziej opłacalne skupy złomu stalowego w Strzelinie. Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń do naszych konsultantów. Dostępna jest także opcja samodzielnego skorzystania z naszej innowacyjnej aplikacji. Dzięki tym metodom nie musisz marnować czasu na wybór najbardziej opłacalnego skupu. Podaj nam informacje o swoich odpadach, a nasi eksperci zorganizują wycenę oraz skonstruują dla Ciebie listę skupów złomu z dojazdem do klienta w Strzelinie. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka opcja. Znajdź ją na naszej platofrmie (tam także znajdują się numery i formularze zgłoszeniowe), otwórz w przeglądarce lub pobierz, dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. W parę chwil Twój Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty od skupów złomu stalowego w Strzelinie. Twoim zadaniem jest tylko wybranie najkorzystniejszej Twoim zdaniem opcji. My jedynie chcemy pokazać Ci szeroki wybór skupów z odbiorem w Strzelinie i oszczędzamy Twój czas. Nasze usługi nie zobowiązują Cię do niczego i w dodatku są całkowicie bezpłatne!

Dokumenty, które należy wypełnić

Warto mieć na uwadze wszystkie kwestie formalne dotyczące wywozu odpadów do skupu złomu w Strzelinie. Są one istotne, chociażby z tego względu, że za ich niedopełnienie mogą Ci grozić bolesne kary. Przedsiębiorcy oraz niektórzy rolnicy muszą regularnie rejestrować swoje pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Za brak prowadzenia rejestracji w tym systemie grożą kary nawet do miliona złotych! Osoby fizyczne nie muszą przestrzegać tego obowiązku, jednak są zobligowane - jak wszyscy - do uzupełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności podczas kontroli. Osoby fizyczne powinny również otrzymać Formularz Przyjęcia Odpadu. Największym producentem złomu są jednak duże zakłady produkcyjne, warsztaty samochodowe czy *#*firmy|przedsiębiorstwa*#* budowlane. Jeśli nie jesteś przekonany, jak się zabrać za uzupełnianie BDO - zgłoś się do nas - ze wszystkim pomożemy Ci za darmo!

Jak kształtuje się cennik skupu złomu w Strzelinie?

Cenniki skupu złomu w Strzelinie są wyjątkowo zróżnicowane - potrafią się różnić nie tylko w skali kraju, ale i samych województw! Jest to związane z kosztami utrzymania takich placówek oraz wyglądem okolicznego rynku. Ponadto na wszystkie ceny złomu w Strzelinie ma wpływ Londyńska Giełda Metali - która w zależności od obecnej koniunktury, podnosi lub obniża stawki. Zatem co jeszcze kształtuje wygląd cen skupu złomu w Strzelinie? Ilość odpadu, który przywozisz, jego typ oraz to, jaki ma skład lub stopień jego zanieczyszczenia. Także Twój adres ma znaczenie - jeśli chcesz zrealizować odbiór złomu, miej na uwadze, że im dalej się znajdujesz od danej placówki - tym koszt usługi będzie rósł. Aby zobrazować odrobinę cennik skupu złomu w Strzelinie warto przywołać przykładowe ceny. Najdroższym matriałem jest żeliwo oraz wsadowa stal poprodukcyjna (N7) - 1400 zł/t netto. Najmniej otrzymamy za złom klasy N10 (cienkie wióry stalowe, blaszki etc.) - 1100 zł/t netto. Jeśli zależy Ci na precyzyjnej wycenie - zadzwoń do WasteMaster - nasi pracownicy wezmą pod uwagę wszystkie zmienne!

Co może powstać w ramach recyklingu złomu?

W momencie, kiedy Twoje odpady trafią do skupu złomu w Strzelinie są one sortowane i oczyszczane. Określa się ich skład, strzępi się je, opłukuje z zanieczyszczeń i usuwa materiały inne niż stalowe. Po tych wszystkich przygotowaniach, sprzedaje się je i wywozi do hut czy stalowni. W ramach recyklingu powstają surowce, z których możemy wyprodukować rury, cienkie blachy samochodowe, belki wchodzące w skład konstrukcji mostów, czy nawet części pralek. Wszystko to powstaje ze stali regularnej i nierdzewnej. Pamiętaj o tym, że po sprzedaniu swoich odpadów do skupu złomu w Strzelinie, zmniejszasz wydobycie metali i redukujesz energię, którą wykorzystuje się do ich obróbki. Chronisz planetę i przy okazji możesz zarobić! Żeby oszczędzić jak najwięcej czasu zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci kompletnie bezpłatnie!

Najważniejsze informacje dotyczące skupu złomu w Strzelinie

Na samym początku warto zaznaczyć, że każdego wytwórcę odpadów w Polsce obowiązuje przepis dotyczący prawidłowej utylizacji odpadów. Czy to segregacja, czy oddanie śmieci do właściwych punktów utylizacyjnych. Tyczy się to także podmiotów produkujących odpady typu złom. Karą za zostawienie tego rodzaju śmieci w dowolnych miejscach jest opłata do 5 tys. złotych. Ten środek prewencyjny ma za zadanie zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk. Zatem jeśli masz stare części metalowe - koniecznie zawieź je do skupu złomu w Strzelinie. W ten sposób Twój pozostałość ma szansę wrócić do obiegu! Możemy wymienić kilka typów skupów: głównie skupy złomu stalowego w Strzelinie oraz skupy metali kolorowych. Te pierwsze odbiorą elementy stalowe i stopy stali - zawierające stosunkowo najwięcej żelaza i do 2% węgla. Metalami kolorowymi są z kolei miedź, aluminium, mosiądz i inne związki nieżelazne. Istotną kwestią jest to, że możesz zamienić swoje odpady w skupie złomu w Strzelinie na gotówkę! Złom jest na tyle cennym odpadem, że wciąż opłaca się skupom za nie płacić! Chcesz wiedzieć wiedzieć więcej o #*kwotach w skupach|cennikach#*#? Czy może o recyklingu? Czytaj do końca, a dowiesz wszystkiego!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

WasteMaster pomogło mi w znalezieniu najkorzystniejszego składowiska złomu w w Strzelinie. Naprawdę wiem, że z nimi oszczędzam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbliższy skup złomu w w Strzelinie, był stosunkowo drogi, a ja miałam dużo armatury przemysłowej do zutylizowania. Zadzwoniłam do WasteMaster i w parę chwil znaleźli dla mnie lepszą ofertę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster zapewniło mi dokładne informacje na temat tego ile kosztuje kg złomu stalowego w w Strzelinie oraz gdzie najlepiej zostawić swoje śmieci. Polecam spróbować przedsiębiorcom!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Znalazłam mobilny skup złomu w w Strzelinie, dzięki specjalistom z WasteMaster. Naprawdę są profesjonalni i rzetelni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Za darmo dowiedziałam się, ile kosztuje stal na złomie w w Strzelinie oraz dostałam wycenę i listę ofert na maila. Jestem bardzo zadowolona - czuję, że ktoś rzeczywiście szanuje mój czas!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Od jakiegoś czasu współpracuję z WasteMaster, ale dzięki ich radom widzę gołym okiem oszczędzone fundusze. Na pewno będę kontynuować tę współpracę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Od jakiegoś czasu współpracuję z WasteMaster, ale dzięki ich zaleceniom widzę gołym okiem oszczędzone pieniądze. Na pewno ponowię tę współpracę!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon