Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Ząbkowicach Śląskich

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który ląduje w skupie? Jest on segregowany, strzępiony, pozbawiony zostanie części niestalowych oraz płucze się go z pozostałości, a także bada się szczegółowo jego zawartość i potencjalne zastosowanie. Przywożone do skupu złomu w Ząbkowicach Śląskich odpady są przekazywane do stalowni lub hut, gdzie są przekształcane w najróżniejsze materiały. Cienkie blachy samochodowe, rury i belki do budowy mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to można wyprodukować ze stali i stali nierdzewnej. Przekazując materiały metalowe do skupu złomu w Ząbkowicach Śląskich redukujesz, chociażby zużycie energii niezbędnej do wydobycia i przekształcenia danych metali. Dbaj o planetę i zarabiaj z WasteMaster! Zwróć do nas po bezpłatną wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Zamów usługę skupu złomu z odbiorem w Ząbkowicach Śląskich z WasteMaster!

Wystarczy skontaktować się z nami za pośrednictwem formularza ofertowego, rozmowy telefonicznej lub aplikacji! Wsparcie w realizacji tego procesu również jest darmowy! Jednak w przypadku organizacji wywózki do skupu złomu w Ząbkowicach Śląskich musisz być bardzo dokładny w opisie swojego odpadu. Wiele placówek podaje tzw. minimum logistyczne - zazwyczaj minimalną ilością odbieraną jest 0,5 t (0,5 Mg). W specjalnych przypadkach, jeśli posiadasz niewiele odpadów, ale Twoja lokalizacja znajduje się na trasie do skupu złomu stalowego w Ząbkowicach Śląskich, mogą one zostać od Ciebie wywiezione, jednak nie jest to tak pewne. Następną ważną sprawą jest zabezpieczenie odpadu - jeżeli będzie stwarzał on zagrożenie dla personelu wywożącego złom, może nie zostać odebrany. W przypadku cen w skupach złomu z dojazdem do klienta w Ząbkowicach Śląskich warto pamiętać o segregacji - może ona wpłynąć na obniżenie się ceny za usługę. Warto również pamiętać o formalnościach. Jeśli posiadasz gospodarstwo rolne powyżej 75 ha lub jesteś właścicielem przedsiębiorstwa - musisz uzupełnić i oddać dokument KPO kierowcy, który #*#wywozi Twoje|zajął się wywózką Twoich#*# śmieci. Stanowi on o zgodności z prawem transportu do placówki skupującej. Osoby fizyczne muszą tylko okazać dowód tożsamości. W razie jakichkolwiek problemów np. z BDO - dzwoń do nas!

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Ząbkowicach Śląskich?

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega dużo odpadów metalowych – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Prawo w Polsce zakazuje wyrzucania złomu w losowe miejsca. Grzywny z tego tytułu mogą osiągnąć do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. przy rzece czy w osiedlowym śmietniku, może spowodować realne zagrożenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia człowieka. Z tej przyczyny należy przekazywać swoje odpady do skupu złomu w Ząbkowicach Śląskich, który zajmie się recyklingiem i zagospodarowaniem pozostałości. Złomem określamy tutaj wszelkie przedmioty metalurgiczne, które się zużyły i nadają się jedynie do recyklingu. Wymieniamy skupy złomu stalowego w Ząbkowicach Śląskich oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy wywozić materiały stalowe, czyli składające się w większej części z żelaza i do 2% węgla. Drugi rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto zaznaczyć, że przekazywanie metali do skupu złomu w Ząbkowicach Śląskich jest bardzo korzystne zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej instytucji. Za określone materiały o konkretnym składzie, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz wiedzieć więcej o powyższym zagadnieniu? A może jesteś zainteresowany recyklingiem złomu stalowego? Czytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz!

Szukanie skupu złomu w Ząbkowicach Śląskich z WasteMaster

Z naszą pomocą wyszukasz szybko i wygodnie najbardziej opłacalne skupy złomu stalowego w Ząbkowicach Śląskich. Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza lub zadzwoń do naszych konsultantów. Możliwe jest także samodzielne skorzystanie z naszej innowacyjnej aplikacji. Dzięki tym metodom nie musisz marnować czasu na wybór najbardziej opłacalnego skupu. Podaj nam dane o swoich odpadach, a nasi eksperci zorganizują wycenę oraz skonstruują dla Ciebie listę skupów złomu z dojazdem do klienta w Ząbkowicach Śląskich. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka opcja. Znajdź ją na stronie (tam także znajdziesz numery i formularze zgłoszeniowe), otwórz w wyszukiwarce lub pobierz, dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. W parę chwil Twój Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty od skupów złomu stalowego w Ząbkowicach Śląskich. Twoim zadaniem jest tylko wybranie najkorzystniejszej Twoim zdaniem opcji. My jedynie chcemy pokazać Ci szeroki wybór skupów z odbiorem w Ząbkowicach Śląskich i zaoszczędzić Twój czas. Nasze usługi nie zobowiązują Cię do niczego i w dodatku są kompletnie bezpłatne!

Co odbierze od Ciebie skup złomu stalowego w Ząbkowicach Śląskich?

Jak już zostało wyżej podkreślone - istnieją co najmniej dwa rodzaje skupów. W skupie złomu stalowego w Ząbkowicach Śląskich możesz zostawić wszystkie elementy stalowe oraz żeliwne. Żeliwo czyli wysokowęglowy stop żelaza z węglem - jest bardzo cenny! Zatem przykładami tego, co możesz przywieźć do skupu złomu stalowego w Ząbkowicach Śląskich jest: blacha, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki stalowe, profile, elementy urządzeń, instalacji elektrycznych oraz części trakcji kolejowych, torów. Zazwyczaj to zakłady produkcyjne, serwisy samochodowe czy firmy budowlane dostarczają skupom złomu stalowego w Ząbkowicach Śląskich surowców. Warto jednak zaznaczyć, że jeżeli dostarczane materiały będą w złym stanie - placówka może nie zgodzić się na odbiór. Przyjmuje się, że skup złomu w Ząbkowicach Śląskich nie przyjmie metali zanieczyszczonych odpadami toksycznymi, radioaktywnymi, pokrytymi smarami, olejami, plastikami lub innymi materiałami, których nie da się mechanicznie usunąć z powierzchni metali.

Rodzaje złomu

Powyższy podział na metale kolorowe i stal, wynikał z rozróżnienia na skład danego materiału. Kolejnym, bardzo ważnym sposobem podziału złomu, jest ten ze względu na łatwość przetwarzania. W związku z tym w skupach złomu w Ząbkowicach Śląskich wyróżniamy rodział na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich nadaje się od razu do przewiezienia do hut, stalowni i przetworzenia na inne przedmioty. Z kolei złom niewsadowy wymaga nadprogramowych działań ze strony skupu złomu stalowego w Ząbkowicach Śląskich, czyli np. oczyszczania. Przykładami złomu wsadowego mogą być masywne blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy czy grube wióry stalowe. Złom niewsadowy to cienkie blaszki poamortyzacyjne i konstrukcje stalowe, cienkie wióry stalowe czy szyny kolejowe. Wiedza o konkretnych kategoriach jest istotna, ponieważ pomaga szybko odczytywać cenniki skupów złomu w Ząbkowicach Śląskich. Literą "W" oznaczamy złom wsadowy, "N" niewsadowy, a "ZZ" żeliwo. Ponadto, każdy typ złomu posiada liczbę oznaczającą klasę. Za przykład może posłużyć: "N-1N" to niewsadowy blaszany poprodukcyjny złom o grubości 6 mm.

Jak kształtuje się cennik skupu złomu w Ząbkowicach Śląskich?

Cenniki skupu złomu w Ząbkowicach Śląskich są wyjątkowo zróżnicowane - potrafią się różnić nie tylko w skali kraju, ale i samych województw! Jest to związane z kosztami utrzymania takich placówek oraz wyglądem lokalnego rynku. Ponadto na wszystkie ceny złomu w Ząbkowicach Śląskich ma wpływ Londyńska Giełda Metali - która w zależności od obecnej koniunktury, podnosi lub obniża koszty sprzedaży. Zatem co jeszcze kształtuje wygląd cen skupu złomu w Ząbkowicach Śląskich? Masa odpadu, który przywozisz, jego typ oraz to, jaką ma zawartość lub poziom jego zanieczyszczenia. Także Twoja lokalizacja ma znaczenie - jeśli chcesz zorgaizować odbiór złomu, miej na uwadze, że im dalej się znajdujesz od danej placówki - tym koszt usługi będzie wzrastał. Aby zobrazować nieco cennik skupu złomu w Ząbkowicach Śląskich warto podać przykładowe ceny. Najdroższym matriałem jest żeliwo oraz wsadowa stal poprodukcyjna (N7) - 1400 zł/t netto. Najmniej otrzymamy za złom klasy N10 (cienkie wióry stalowe, blaszki etc.) - 1100 zł/t netto. Jeśli zależy Ci na precyzyjnej wycenie - zadzwoń do WasteMaster - nasi eksperci wezmą pod uwagę wszystkie zmienne!

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Jeśli chodzi o formalności, wyróżniamy dwie grupy osób, które muszą je wypełniać. Właściciele przedsiębiorstw i rolnicy posiadający powyżej 75 ha ziemi oraz osoby fizyczne. Pierwsza grupa jest bezwzględnie zobowiązana do rejestrowania swojego złomu w systemie BDO. Za nieprowadzenie konta w Bazie Danych Odpadowych grożą naprawdę surowe kary – nawet do miliona złotych! A z drugiej strony, osoby fizyczne są nie muszą prowadzić BDO, muszą natomiast wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest poświadczeniem legalności danej transakcji. Oprócz tego, osoby prywatne powinny dostać Formularz Przyjęcia Odpadu, który jest dowodem transakcji ze skupem złomu w Ząbkowicach Śląskich. Jednak zazwyczaj to przedsiębiorstwa, warsztaty samochodowe, zakłady produkcyjne wytwarzają najwięcej złomu stalowego. Z tego powodu miej na uwadze wszystkie powyższe dokumenty – w ten sposób masz możliwość legalnego prowadzenia oraz unikniesz kar!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Świetna usługa - naprawdę polecam spróbować. Przede wszystkim tym, którzy są "zieloni" jeśli chodzi o gospodarowanie odpadami.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbliższy skup złomu w w Ząbkowicach Śląskich nie oferował korzystnych cen, dlatego zgłosiłam się do WasteMaster z prośbą o pomoc. I sprostali moim oczekwianiom! Znaleźli dużo lepsze oferty - można na nich polegać.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto korzystać! W mojej opinii bardzo wartościowa usługa, zaoszczędziłem z nimi dużo czasu i w dodatku znaleźli dla mnie korzystniejszy skup złomu w Ząbkowicach Śląskich niż sądziłem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wysłałem formularz w sprawie określenia ceny moich stalowych felg i dzięki WasteMaster znalazłem skup złomu w Ząbkowicach Śląskich, który oferował zdecydowanie najkorzystniejsze warunki. Polecam gorąco!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem bardzo zadowolony z usług WasteMaster. Zadzwoniłem do ich pracownika, tylko po to, aby się dowiedzieć ile kosztuje złom w w Ząbkowicach Śląskich, a on oprócz udzielenia mi tej informacji, zrealizował wywóz i oszacował cenę, jaką muszę zapłacić. Polecam każdemu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że tak łatwo można zwiększyć przychód w kasie mojego składowiska złomu. Wystarczyło tylko rozpoczęcie współpracy z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam o funkcjonowaniu mobilnych skupów złomu, dopóki nie rozpoczęłam współpracy z WasteMaster. Ich usługi są na serio uczciwe!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon