Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Starych Babicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie wyróżniamy kategorie złomu?

Złom stalowy możemy podzielić na poszczególne kategorie, które są uzależnione od jego wymiarów oraz procentowej ilości zanieczyszczeń. Ponadto wyróżniamy złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego typu zaliczamy wszystkie odpady, które są gotowe do użycia w procesie stalowniczym, bez wcześniejszego przygotowywania. Złomem wsadowym może być np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z drugiej strony niewsadowy wymaga wcześniejszego przetworzenia do obróbki w skupie złomu w Starych Babicach. Do tej kategorii możemy zaliczyć cienkie blachy poamortyzacyjne, cienkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto kojarzyć oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Starych Babicach, ponieważ uprości to odczytywanie, chociażby oferty w placówce. Zatem metale wsadowe określa się literą „W” i numerem oznaczającym klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Ponadto wyróżnia się także stal poprodukcyjną niewsadową, w której po numerze również występuje litera, jak np. N-1N – czyli złom blaszany poprodukcyjny do grubości 6 mm

Kwestie formalne

Kwestie formalne są niezwykle istotne w kontekście zawierania umów i dokonywania transakcji ze skupami złomu w Starych Babicach. Warto zaznaczyć, że to właśnie przedsiębiorcy i wyżej wymienieni rolnicy (posiadający więcej niż 75 ha ziemi) muszą dokonywać aktualnej ewidencji odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Ma to służyć zwiększonej kontroli nad wytwarzaniem i utylizowaniem odpadów. Osoby fizyczne nie muszą eidencjonować odpadów, natomiast jak wszyscy, są zobowiązani do wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność transakcji. Ponadto osoba ta powinna otrzymać Formularz Przyjęcia Odpadu od skupu. Głównie jednak to właśnie właściciele firm wywożą tony złomu do skupów. Dlatego warto pamiętać o powyższych aspektach formalnych, ponieważ w ten sposób unikniemy bolesnych kar.

W jaki sposób najszybciej znajdziesz skup złomu w Starych Babicach?

Najszybciej i najefektywniej znajdziesz skup złomu stalowego w Starych Babicach ze wsparciem WasteMaster! Wystarczy zgłosić się do nas, udzielić informacji o złomie, który posiadasz i Twoich preferencjach, a my zajmiemy się wszystkim! Najczęściej ustalenie określonej ceny sprzedaży odpadów metalurgicznych lub skupowania złomu z dojazdem do klienta w Starych Babicach pochłania sporo czasu. Nie tylko trzeba znać okoliczny rynek zajmujący się tymi pozostałościami, ale i potrzeba dużo determinacji, żeby znaleźć te najkorzystniejsze ceny. Aby oszczędzić Ci zachodu, proponujemy współpracę z WasteMaster – nasi specjaliści nie tylko wycenią Twój złom, ale i stworzą listę takich placówek, z których opłaci Ci się skorzystać. Skontaktuj się z nami za pomocą rozmowy telefonicznej, formularza zgłoszeniowego lub po prostu użyj naszej aplikacji. Podziel się informacjami na temat odpadu, preferencjami dotyczącymi cen skupu złomu w Starych Babicach, a Twój Opiekun Klienta wprowadzi Twoje zlecenie do aplikacji, z której w krótkim czasie pozyska wykaz interesujących ofert. Jeśli chcesz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji – nie ma problemu! Wówczas Opiekun Klienta, zastępując nieprecyzyjny algorytm, skieruje do Ciebie najlepsze oferty. We wszystkich przypadkach ostateczna decyzja należy do Ciebie! Pamiętaj, że wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze skupy złomu z odbiorem w Starych Babicach kompletnie za darmo!

Jak kształtuje się cennik skupu złomu w Starych Babicach?

Cenniki skupu złomu w Starych Babicach są niezwykle zróżnicowane - mogą się różnić nie tylko w skali kraju, ale i samych województw! Jest to związane z kosztami utrzymania takich instytucji oraz wyglądem okolicznego rynku. Dodatkowo na wszystkie ceny złomu w Starych Babicach wpływa Londyńska Giełda Metali - która w zależności od aktualnej koniunktury, podnosi lub obniża koszty sprzedaży. Zatem co jeszcze wpływa na kształt cen skupu złomu w Starych Babicach? Ilość odpadu, który dostarczasz, jego typ oraz to, jaki ma skład lub stopień jego zanieczyszczenia. Także Twój adres ma znaczenie - jeśli chcesz zrealizować odbiór złomu, pamiętaj, że im dalej się znajdujesz od danej placówki - tym koszt usługi będzie wzrastał. Aby zobrazować nieco cennik skupu złomu w Starych Babicach warto podać przykładowe ceny. Najdroższym matriałem jest żeliwo oraz wsadowa stal poprodukcyjna (N7) - 1400 zł/t netto. Najtańszym materiałem jest zaś złom klasy N10 (cienkie wióry stalowe, blaszki etc.) - 1100 zł/t netto. Jeśli zależy Ci na dokładnej wycenie - zadzwoń do WasteMaster - nasi pracownicy wezmą pod uwagę wszystkie zmienne!

Skup złomu z odbiorem w Starych Babicach

W ten sam sposób wyszukasz skup złomu z dojazdem do klienta w Starych Babicach. Wyślij zgłoszenie, zadzwoń do nas lub skorzystaj z aplikacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie wahaj się - dzwoń! Konsultacje, które świadczymy również są bezpłatne! Jednak w kwestii transportu do skupu złomu w Starych Babicach musisz pamiętać o kilku istotnych sprawach. Najważniejszym jest tzw. minimum logistyczne, które zazwyczaj wynosi 0,5 Mg (czyli pół tony). Jest to minimalna ilość, która jest opłacalna do przewozu. Jeśli znajdujesz się na trasie pojazdu wywożącego odpady do skupu złomu stalowego w Starych Babicach - może te niewielkie ilości Twoich odpadów zostaną zabrane, jednak nie jest to opcja, na którą można śmiało liczyć. Wszystkie materiały muszą być właściwie zabezpieczone, w taki sposób żeby nie powodować zagrożenia dla ekipy transportowej. Najlepiej żeby złom został przez Ciebie posortowany - może to wpłynąć na spadek kosztów. Jeśli chodzi o dokumenty dotyczące transportu do skupu złomu stalowego w Starych Babicach - jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów - musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu i zwrócić ją kierowcy, który odbiera Twoje śmieci. Osoby fizyczne muszą jedynie pokazać dowód osobisty. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - zachęcamy do kontaktu!

Co zostanie przyjęte w skupie złomu stalowego w Starych Babicach?

Zanim przejdziemy do mnożenia przykładów odpadów, które możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Starych Babicach, warto przyjrzeć się poszczególnym kategoriom. Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje złomu: stalowy, żeliwny oraz kolorowy. Żeliwo jest wysokowęglowym stopem żelaza z węglem - zatem materiały żeliwne również możemy zostawić w skupie złomu stalowego w Starych Babicach. Zatem taka instytucja odbierze od Ciebie wszystkie materiały poprodukcyjne, konstrukcyjne, budowlane, samochodowe, ale muszą się one nadawać do obróbki technicznej. W takim razie skup złomu stalowego w Starych Babicach musi przyjąć konkretne materiały: blachy, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki, profile ze stali, elementy maszyn, instalacji elektrycznych, a także elementy trakcji, szyn etc. Oczywiście są to niektóre odpady, które odbierze skup, jednak najważniejszą kwestią jest znajomość zawartości swojego odpadu. Pamiętajmy, że skup złomu w Starych Babicach nie weźmie od Ciebie zanieczyszczonych elementów metalowych, pokrytych smarami, olejami lub substancjami niebezpiecznymi.

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Starych Babicach?

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega dużo odpadów metalowych – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Przepisy w Polsce zakazują wyrzucania złomu w dowolne miejsca. Grzywny z tego tytułu mogą sięgać nawet do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. w lesie czy w osiedlowym śmietniku, może stać się powodem realnego zagrożenia zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia człowieka. Z tej przyczyny należy przekazywać swoje odpady do skupu złomu w Starych Babicach, który podejmie się recyklingu i zagospodarowania pozostałości. Złomem nazywamy tutaj wszelkie przedmioty metalurgiczne, które się zużyły i nadają się jedynie do recyklingu. Wymieniamy skupy złomu stalowego w Starych Babicach oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy zawozić materiały stalowe, czyli zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Drugi rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto zaznaczyć, że oddawanie metali do skupu złomu w Starych Babicach jest bardzo korzystne zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej placówki. Za dane materiały o konkretnym składzie, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Co otrzymamy w wyniku recyklingu złomu?

Recykling we wstępnej postaci ma miejsce już w skupie złomu w Starych Babicach, gdzie w zależności od tego, czy jest wsadowy bądź niewsadowy, jest oczyszczany, składowany i strzępiony. Segreguje się go, a następnie pozbawia elementów niestalowych. Następnym etapem jest przygotowanie do sprzedaży oraz przekazania surówki do hut i stalowni. W wyniku działania tych zakładów możemy wyprodukować (ze stali i stali nierdzewnej) blaszki do samochodów, rury, belki używane do budowy mostów, a nawet części do pralek. Oddając materiały do skupów złomu w Starych Babicach nie tylko postępujesz słusznie z punktu widzenia ekonomii, ale także przyczyniasz się do zmniejszenia wydobycia metali, czy eksploatacji środowiska. Warto oddawać swój złom do placówek skupujących - jeśli chcesz znaleźć tę najbardziej opłacalną - zadzwoń do nas! Wyszukamy za darmo najbardziej opłacalne skupy!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Korzystam z WasteMaster regularnie i zawsze mam to same zdanie: solidna firma i warto korzystać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem się zorientować w cennikach skupu złomu w Starych Babicach, jednak nie miałem czasu do tego przysiąść. Całe szczęście konsultanci z WasteMaster zorganizowali dla mnie wycenę moich rur ze stali nierdzewnej i wysłali wykaz najbardziej opłacalnych skupów w okolicy. Naprawdę ułatwili mi życie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Solidni, wykonują dokładnie to, do czego zobowiązują się na stronie. Dzięki rozmowie z Panem Arkiem szybciutko znalazłam skup złomu w Starych Babicach, z którego opłaciło mi się skorzystać!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster dowiedziałem się, gdzie jest najbliższy skup złomu w w Starych Babicach. Polecam wypróbować tę usługę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Działania WasteMaster zdecydowanie są niezbędne przedsiębiorcom. To znacząca oszczędność czasu i zoptymalizowanie całego procesu zarządzania odpadami.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zarządzam składowiskiem złomu i do niedawna, odnototwywałam jedynie straty. Tak było, zanim zaczęliśmy działać z WasteMaster. Dzięki ich systemowi zyskaliśmy masę nowych klientów i możemy powiększyć nasz zakład!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster znalazłam w krótkim czasie i sprawnie najkorzystniejszy skup złomu w Starych Babicach!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon