Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Podkowie Leśnej

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co otrzymamy w wyniku recyklingu złomu?

Recykling we wstępnej postaci ma miejsce już w skupie złomu w Podkowie Leśnej, gdzie w zależności od tego, czy jest wsadowy bądź niewsadowy, jest oczyszczany, składowany i strzępiony. Sortuje się go, a później pozbawia części niestalowych. Następnym etapem jest przygotowanie do sprzedania oraz przekazania surówki do hut i stalowni. W wyniku działalności tych zakładów możemy otrzymać (ze stali i stali nierdzewnej) blaszki do samochodów, rury, belki używane do budowy mostów, a nawet części do pralek. Oddając odpady do skupów złomu w Podkowie Leśnej nie tylko postępujesz słusznie z punktu widzenia ekonomii, ale także przyczyniasz się do zmniejszenia wydobycia metali, czy eksploatacji przyrody. Warto oddawać swój złom do placówek skupujących - jeśli chcesz znaleźć tę najkorzystniejszą - zadzwoń do nas! Wyszukamy za darmo najbardziej opłacalne placówki!

Skup złomu w Podkowie Leśnej - co opłaca się wiedzieć?

Wszyscy wytwórcy złomu są zobowiązani prawnie do utylizacji swoich odpadów. Zakazuje się wyrzucania odpadów metalowych w losowe miejsca - grozi za to grzywna do 5 tys. złotych. Dlatego najbardziej właściwym rozwiązaniem jest wywózka swoich odpadów do skupu złomu w Podkowie Leśnej. Warto doprecyzować, czym jest ta w zasadzie złom. Są to stare materiały metalowe, które przeznacza się do składowania oraz przetwarzania na nowe materiały. Więc jeśli posiadasz tego rodzaju odpady - nie wahaj się - zawieź je jak najszybciej do skupu złomu stalowego w Podkowie Leśnej, który nie dość, że przywróci śmieciom świetność, to jeszcze za nie zapłaci! Warto podkreślić, że wyróżniamy różne rodzaje skupów złomu w Podkowie Leśnej - te skupujące stal oraz te skupujące metale kolorowe. Stal to inaczej materiały w większości zbudowane z żelaza lub stopy stali, składające się z kilku procent węgla. Z kolei metalami kolorowymi możemy nazwać miedź, mosiądz, aluminium, cynk i inne nieżelazne materiały. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat złomu? Zachęcamy do lektury - z niej dowiesz się wszystkiego!

Zamów usługę skupu złomu z odbiorem w Podkowie Leśnej z WasteMaster!

Wystarczy skontaktować się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, rozmowy telefonicznej lub aplikacji! Wsparcie w realizacji tego procesu również jest bezpłatny! Jednak w przypadku organizacji wywózki do skupu złomu w Podkowie Leśnej musisz być bardzo dokładny w opisie swojego złomu. Wiele placówek podaje tzw. minimum logistyczne - zazwyczaj minimalną ilością zabieraną jest 0,5 t (0,5 Mg). W specjalnych przypadkach, jeśli posiadasz niewiele odpadów, ale Twoja lokalizacja znajduje się na trasie do skupu złomu stalowego w Podkowie Leśnej, mogą one zostać od Ciebie wywiezione, jednak nie jest to tak pewne. Następną ważną sprawą jest zabezpieczenie odpadu - jeżeli będzie stwarzał on zagrożenie dla ekipy wywozowej, może nie zostać odebrany. W przypadku cen w skupach złomu z dojazdem do klienta w Podkowie Leśnej warto pamiętać o segregacji - może ona wpłynąć na obniżenie się kosztów. Warto również pamiętać o dokumentach. Jeśli posiadasz gospodarstwo rolne powyżej 75 ha lub jesteś właścicielem przedsiębiorstwa - musisz uzupełnić i oddać dokument KPO kierowcy, który #*#wywozi Twoje|zajął się wywózką Twoich#*# śmieci. Stanowi on o legalności transportu do placówki skupującej. Osoby fizyczne muszą tylko okazać dowód tożsamości. W razie jakichkolwiek problemów np. z BDO - dzwoń do nas!

Jak najszybciej znajdziesz skup złomu w Podkowie Leśnej?

Skup złomu w Podkowie Leśnej najszybciej wyszukasz przy użyciu WasteMaster! Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy, rozmowę telefoniczną lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel informacji o swoich odpadach i wymaganiach co do skupu złomu stalowego w Podkowie Leśnej. Podaj przedziały cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja odbioru złomu etc. Nasi eksperci są bardzo doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im powierzyć swoje zlecenie! Aby oszczędzić Ci wysiłku żmudnych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Podkowie Leśnej warto skontaktować się z WasteMaster. Po podaniu informacji, nasi pracownicy prześlą Ci wycenę Twojego złomu i wrzucą Twoje zlecenie do aplikacji - po niedługim czasie prześlą Ci wyniki poszukiwań, tj. wykaz skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz skorzystać z aplikacji samodzielnie - istnieje też taka opcja! Odwiedź naszą stronę (na której również znajdziesz numer do konsultanta oraz formularz zgłoszeniowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu przeglądarki - i dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. Twój osobisty Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najlepsze oferty spośród, których możesz swobodnie wybierać. W każdym przypadku nasze usługi są bezpłatne i nie zobowiązują Cię do konkretnych decyzji. Naszym zadaniem jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród licznych skupów z odbiorem w Podkowie Leśnej!

Rodzaje złomu

Powyższy podział na metale kolorowe i stal, wynikał z rozróżnienia na zawartość danego materiału. Następnym, bardzo ważnym sposobem podziału złomu, jest ten ze względu na prostotę przetwarzania. W nawiązaniu do tego, w skupach złomu w Podkowie Leśnej wyróżniamy podział na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich nadaje się od razu do przewiezienia do hut, stalowni i przetworzenia na inne materiały. Z kolei złom niewsadowy wymaga nadprogramowych działań ze strony skupu złomu stalowego w Podkowie Leśnej, czyli np. oczyszczania. Przykładami złomu wsadowego mogą być grube blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy czy wióry stalowe. Złom niewsadowy to cienkie blachy poamortyzacyjne i konstrukcje stalowe, cienkie wióry stalowe czy szyny kolejowe. Wiedza o poszczególnych kategoriach jest istotna, ponieważ pomaga sprawnie odczytywać cenniki skupów złomu w Podkowie Leśnej. Literą "W" możemy oznaczyć złom wsadowy, "N" niewsadowy, a "ZZ" żeliwo. Ponadto, każdy typ złomu posiada liczbę oznaczającą klasę. Przykładowo: "N-1N" to niewsadowy blaszany poprodukcyjny złom o grubości 6 mm.

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Aby uniknąć kar finansowych, trzeba przestrzegać konkretnych przepisów. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub posiadaczem gruntów rolnych (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź aktualną ewidencję pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Kary za brak rejestrowania produkowanych odpadów potrafią być ogromne - nawet do miliona złotych! Osoby fizyczne nie muszą prowadzić ewidencji w BDO, jednak są - jak wszyscy wytwórcy złomu - zobligowani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na zgodność z prawem w razie kontroli. Także osoby fizyczne powinny odebrać od skupów złomu w Podkowie Leśnej Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to w większości przedsiębiorcy i wielkie zakłady przemysłowe produkują odpady metalowe - z tego powodu należy pamiętać o wszelkich formalnościach. Im większy podmiot, tym rośnie kara za niedopilnowanie formalności!

Cennik skupu złomu w Podkowie Leśnej

Ceny skupu złomu w Podkowie Leśnej to dość skomplikowana kwestia, zależna od wielu czynników. Przede wszystkim to, ile odpadów metalowych dostarczysz na złom, ma znaczenie. Drugim istotnym kryterium jest typ złomu. Wsadowy zawsze będzie droższy od niewsadowego, ponieważ ten pierwszy nadaje się od razu do przeróbki w piecu hutniczym. Według cenników skupu złomu w Podkowie Leśnej, które skonstruowaliśmy na podstawie zapisanych transakcji – najdroższym materiałem stalowym jest stal wsadowa o oznaczeniu 7N – czyli poprodukcyjna – sięga do 1400 zł/t netto. Najtańsze są wióry stalowe, cienkie blaszki poamortyzacyjne oznaczane N10, za które możemy otrzymać 1100 zł/t netto. Jednak oprócz masy, rodzaju, stopnia zanieczyszczenia, także zewnętrzne czynniki wpływają na wysokość cen skupu złomu w Podkowie Leśnej. Przekształcone metale są odsprzedawane hutom i innym podmiotom jako surówki, więc w zależności od tego, jak kształtuje się popyt na metale oraz jaka jest sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali, taka będzie kwota w skupie. Jeżeli realizujesz skupowanie złomu z dojazdem do klienta w Podkowie Leśnej, pamiętaj o tym, że im dalej od placówki się znajdujesz, tym bardziej wzrośnie kwota za usługi. Jeśli potrzebujesz precyzyjnej wyceny swoich odpadów – zadzwoń do nas – nasi eksperci mają lata doświadczenia!

Materiały, które przyjmie od Ciebie skup złomu stalowego w Podkowie Leśnej

W związku z tym, że istnieją dwie odmiany skupów złomu w Podkowie Leśnej, możemy wyróżnić odrębne kategorie samego materiału. Stal, żeliwo oraz metale kolorowe. Żeliwo to inaczej wysokowęglowa stal, która zawiera bardzo dużo węgla, w związku z czym jest bardzo cenna. Do skupu złomu stalowego w Podkowie Leśnej możesz wywieźć wszelkie stalowe puszki, dachówki, profile, konstrukcje, instalacje elektryczne, a nawet trakcje kolejowe czy szyny. Zazwyczaj to duże zakłady przemysłowe, produkcyjne, firmy budowlane oraz warsztaty samochodowe wytwarzają tego rodzaju odpady. Są to wybraneprzykłady tego, co możesz zawieźć do skupu złomu stalowego w Podkowie Leśnej - jest bardzo prawdopodobne, że Twój odpad nie został wymieniony. W razie wszelkich wątpliwości warto nawiązać kontakt z WasteMaster - bezpłatnie udzielimy Ci potrzebnych wskazówek. Jednak nie wszystko zostanie zabrane przez skup złomu stalowego w Podkowie Leśnej - odpady pokryte niebezpiecznymi substancjami, olejami, toksynami nie zostaną odebrane.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że ich usługi będą tak profesjonalne - w końcu są za darmo. Jednak spróbowałem, przekonałem się i nie żałuję! Nigdy nie wyszukałem tak szybko, tak korzystnego skupu złomu w Podkowie Leśnej, który przyjąłby moje wióry stalowe.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Całe szczęście, że najpierw skontaktowałam się z WasteMaster. Naprawdę porządnie podeszli do mojej sprawy i w kilka minut wyszukali naprawdę sporo ofert. Wybrałam najbliższy złom w w Podkowie Leśnej, z tego powodu, że był najtańszy, jednak wiem, że bez pomocy ze strony WasteMaster mogłabym na niego nie trafić. Polecam cieplutko!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szukałam bez skutku złomowisk w okolicy, jednak dopiero za pomocą WasteMaster dowiedziałam się o mobilnych skupach złomu w w Podkowie Leśnej. Bezzwłocznie zamówiłam usługę transportu do tej placówki. Jestem wdzięczna za tak szybką reakcję!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Naprawdę przyspieszyli zarządzanie odpadami w moim zakładzie produkcyjnym - nie muszę już wyszukiwać miejsc, w których zarobię najlepiej na konstrukcjach stalowych - pracownicy z WasteMaster robią to za mnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie jestem ekspertem jeśli chodzi o złom, dlatego w kwestii cen i najkorzystniejszych skupów złomu zawsze wolę poradzić się konsultantów z WasteMaster - naprawdę znają się na runku odpadowym!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłam, że pozbędę się w tak niewielkim czasie ponad tony wiór stalowych. Z pomocą WasteMaster wiem wszystko: ile kosztuje kg złomu stalowego w w Podkowie Leśnej, gdzie opłaca się złom oddawać, a gdzie przepłacę. Korzystałam także z aplikacji, którą również bardzo polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Serdecznie polecam! Szybko znaleziono dla mnie najkorzystniejsze składowisko złomu w okolicy!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon