Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Kielcach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Kwestie formalne

Kwestie formalne są niezwykle istotne w kontekście zawierania umów i dokonywania transakcji ze skupami złomu w Kielcach. Warto zaznaczyć, że to właśnie właściciele firm i wyżej wymienieni rolnicy (posiadający więcej niż 75 ha ziemi) muszą na bieżąco ewidencjonować wszystkie swoje odpady w Bazie Danych Odpadowych. Ma to służyć zwiększonej kontroli nad wytwarzaniem i utylizowaniem odpadów. Osoby fizyczne nie muszą prowadzić tej ewidencji, natomiast jak wszyscy, są zobowiązani do wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności transakcji. Dodatkowo osoba ta powinna dostać Formularz Przyjęcia Odpadu od skupu. Głównie jednak to właśnie przedsiębiorcy wywożą tony złomu do skupów. Dlatego opłaca się pamiętać o powyższych aspektach formalnych, ponieważ w ten sposób unikniemy bolesnych kar.

Najważniejsze informacje dotyczące skupu złomu w Kielcach

Na samym początku trzeba zaznaczyć, że każdego producenta odpadów w Polsce obowiązuje przepis dotyczący prawidłowej utylizacji odpadów. Czy to sortowanie, czy oddanie śmieci do właściwych punktów utylizacyjnych. Tyczy się to także podmiotów produkujących odpady typu złom. Karą za zostawienie tego rodzaju śmieci w dowolnych miejscach jest grzywna do 5 tys. złotych. Ten środek prewencyjny ma za zadanie zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk. Zatem jeśli masz stare części metalowe - koniecznie wywieź je do skupu złomu w Kielcach. W ten sposób Twój pozostałość ma szansę wrócić do obiegu! Wyróżniamy kilka typów skupów: głównie skupy złomu stalowego w Kielcach oraz skupy metali kolorowych. Te pierwsze przyjmują elementy stalowe i stopy stali - zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Metalami kolorowymi są z kolei miedź, aluminium, mosiądz i inne związki nieżelazne. Ważną kwestią jest to, że możesz wymienić swoje odpady w skupie złomu w Kielcach na gotówkę! Złom jest na tyle cennym odpadem, że wciąż opłaca się skupom za nie płacić! Chcesz wiedzieć wiedzieć więcej o #*kwotach w skupach|cennikach#*#? Czy może o recyklingu? Czytaj dalej, a dowiesz wszystkiego!

W jaki sposób wyszukasz korzystne skupy złomu w Kielcach?

WasteMaster wesprze Cię w jak najszybszym znalezieniu opłacalnych skupów złomu stalowego w Kielcach. Wystarczy zgłosić się do nas za pośrednictwem rozmowy telefonicznej lub formularza zgłoszeniowego. Istnieje także opcja samodzielnego skorzystania z naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel nam informacji o swoich śmieciach, a nasi pracownicy}konsultanci zorganizują wycenę i znajdą dla Ciebie najbardziej opłacalne skupy złomu z dojazdem do klienta w Kielcach! Utworzą w Twoim imieniu zlecenie w naszej aplikacji i zbiorą najtrafniejsze propozycje od placówek skupujących. W momencie jeśli zdecydujesz się na samodzielnie skorzystanie z aplikacji - to Ty dodajesz ogłoszenie i zdjęcia, a Twój Opiekun Klienta zajmuje się moderowaniem zgłoszeń i kierowaniem najlepszych z nich na Twoje konto. W każdym przypadku to Twoja decyzja dotycząca wyboru skupu złomu stalowego w Kielcach jest najważniejsza. Nie obligujemy Cię do niczego, a nasze usługi są całkowicie darmowe. Naszym zadaniem jest maksymalne zaoszczędzenie Twojego czasu oraz przedstawienie szerokiej oferty skupów z odbiorem w Kielcach. W razie jakichkolwiek wątpliwości kontaktuj się z WasteMaster! Numer i formularz znajdziesz w interesującej Cię ofercie na naszej witrynie.

Rodzaje złomu

Wcześniejszy podział na metale kolorowe i stal, wynikał z rozróżnienia na skład danego materiału. Następnym, bardzo ważnym sposobem podziału złomu, jest ten ze względu na prostotę przetwarzania. W związku z tym w skupach złomu w Kielcach wyróżniamy podział na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich nadaje się od razu do przewiezienia do hut, stalowni i przetworzenia na inne przedmioty. Z kolei złom niewsadowy wymaga dodatkowych działań ze strony skupu złomu stalowego w Kielcach, takich jak np. oczyszczanie. Przykładami złomu wsadowego mogą być masywne blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy czy grube wióry stalowe. Złom niewsadowy to cienkie blaszki poamortyzacyjne i konstrukcje stalowe, cienkie wióry stalowe czy szyny kolejowe. Wiedza o poszczególnych kategoriach jest istotna, ponieważ pomaga szybko odczytywać cenniki skupów złomu w Kielcach. Literą "W" oznaczamy złom wsadowy, "N" niewsadowy, a "ZZ" żeliwo. Ponadto, każdy typ złomu posiada liczbę oznaczającą klasę. Za przykład może posłużyć: "N-1N" to niewsadowy blaszany poprodukcyjny złom o grubości 6 mm.

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który ląduje w skupie? Jest on sortowany, strzępiony, pozbawiony zostanie części niestalowych oraz płucze się go z resztek zawartości, a także bada się szczegółowo jego skład i potencjalne zastosowanie. Dostarczone do skupu złomu w Kielcach odpady są oddawane do stalowni lub hut, gdzie są przekształcane w najróżniejsze materiały. Cienkie blachy samochodowe, rury i belki do budowania mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to można wyprodukować ze stali i stali nierdzewnej. Przekazując materiały metalowe do skupu złomu w Kielcach ograniczasz, chociażby zużycie energii potrzebnej do wydobycia i przetworzenia danych metali. Dbaj o planetę i zarabiaj z WasteMaster! Zwróć do nas po darmową wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Jak wygląda cennik skupu złomu w Kielcach?

Cennik skupu złomu w Kielcach jest zależny od bardzo wielu czynników. Głównie rodzaj, który wywieziesz do skupu ma znaczenie, ale także ilość oraz zawartość czy stopień zanieczyszczenia Twoich pozostałości. Ze względu na to, że skupy zyskują na sprzedaży przetworzonych metali np. do hut, najbardziej opłaca się im skupowanie złomu wsadowego. Zatem jest on o wiele droższy od złomu niewsadowego. Według cenników skupu złomu w Kielcach, które skatalogowaliśmy w naszej bazie, wynika, że najbardziej opłacalnym do sprzedaży materiałem jest stal wsadowa poprodukcyjna o oznaczeniu 7N - można za nią otrzymać 1400 zł/t netto. Także materały żeliwne są bardzo opłacalne. Najmniej zyskamy na materiałach takich jak: cienkie wióry stalowe, blaszki poamortyzacyjne (N10), które osiągają pułap 1100 zł/t netto. Oprócz wyżej wymienionych zmiennych na cenę skupu złomu w Kielcach wpływa także Twoja lokalizacja - kwoty potrafią być bardzo zróżnicowane w skali kraju, jak i województw. A także wszystko zależy od Londyńskiej Giełdy Metali, która jest tym czynnikiem na rynku, który może wpłynąć zarówno na obniżkę cen skupu złomu w Kielcach, jak i podwyżkę. Jeśli potrzebujesz indywidualnej wyceny swoich odpadów - skontaktuj się z WasteMaster! Nasi eksperci z pewnością Ci pomogą!

Co zostanie przyjęte w skupie złomu stalowego w Kielcach?

Zanim przejdziemy do przywoływania przykładów odpadów, które możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Kielcach, warto przyjrzeć się konkretnym kategoriom. W zasadzie wyróżniamy trzy typy złomu: stalowy, żeliwny oraz kolorowy. Żeliwo jest wysokowęglowym stopem żelaza z węglem - zatem materiały żeliwne również możemy pozostawić w skupie złomu stalowego w Kielcach. Zatem taka instytucja odbierze od Ciebie wszelkie materiały poprodukcyjne, konstrukcyjne, budowlane, samochodowe, ale nadające się do obróbki technicznej. W takim wypadku skup złomu stalowego w Kielcach może przyjąć konkretne materiały: blachy, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki, profile ze stali, elementy maszyn, instalacji elektrycznych, a także elementy trakcji, szyn etc. Oczywiście są to niektóre odpady, które weźmie skup, jednak najważniejszą kwestią jest znajomość zawartości swojego odpadu. Nie zapominajmy, że skup złomu w Kielcach nie weźmie od Ciebie zanieczyszczonych elementów metalowych, pokrytych smarami, olejami lub substancjami niebezpiecznymi.

Jak zorganizować usługę skupu złomu z odbiorem w Kielcach?

Tak samo - z pomocą specjalistów z WasteMaster! Zgłoś się do nas za pośrednictwem wcześniej wymienionych narzędzi, a znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejsze oferty od skupów złomu z dojazdem do klienta w Kielcach! Pamiętaj jednak o precyzyjnym opisaniu odpadów - od tego zależy sprawność wykonania całej usługi. Część skupów złomu w Kielcach podaje tzw. minimum logistyczne, które wynosi najczęściej ok. pół tony (0,5 Mg). Ładunki poniżej tej wagi mogą nie zostać odebrane. Czasami zdarzają się przypadki, że twój adres jest na trasie ciężarówki zawożącej odpady do skupu złomu stalowego w Kielcach. Wówczas Twoje pozostałości poniżej 0,5 Mg mogą zostać odebrane, jednak nie ma co do tego pewności. Następną istotną kwestią jest zabezpieczanie i posortowanie swoich odpadów - może to sprawić, że koszty usługi się obniżą. Dodatkowo, jeśli jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi lub właścicielem przedsiębiorstwa - pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który zabierze Twoje odpady. Ten druk zapewnia zgodny z prawem przewóz do skupu. W razie pytań zachęcamy do kontaktu - nasze konsultacje również są bezpłatne!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Kiedy nie jestem pewien, jak wyglądają ceny w skupie złomu, nie tracę czasu i dzwonię do WasteMaster. Zawsze mają najświeższe informacje i doradzą mi coś korzystnego.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W mojej opinie opłaca się spróbować! Bardzo cierpliwi konsultanci są pomocni i naprawdę zależało im na tym, żebym jak najkorzystniej sprzedała zamknięte profile stalowe.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Korzystam z WasteMaster cyklicznie i zawsze mam to same zdanie: porządna firma i warto korzystać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jeśli chcę zutylizować metalowe części samochodowe - zawsze kontaktuję się z WasteMaster najpierw. Zawsze wyszukają dla mnie jakiś dobry mobilny skup złomu w w Kielcach!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster oferuje całościowe usługi informujące klientów o bieżących cenach i ofertach z zakresu handlu odpadami. Jestem zadowolony z wyceny moich rusztowań - darmowe usługi naprawdę dają radę. Oprócz tego *#otrzymałem informację o tym,|dowiedziałem się#*# po ile jest złom gruby w w Kielcach, co dodatkowo traktuję im plus. Polecam wypróbować samemu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster pomogło mi w wyszukaniu najkorzystniejszego składowiska złomu w w Kielcach. Naprawdę wiem, że z nimi oszczędzam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster znalazłam szybko i sprawnie najkorzystniejszy skup złomu w Kielcach!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon