Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Kamiennej Górze

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie materiały możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Kamiennej Górze?

Zasadniczo wyróżniamy trzy rodzaje złomu. Może on być stalowy, kolorowy oraz żeliwny. W zależności od posiadanego materiału, do takiego skupu złomu w Kamiennej Górze należy się udać. Jeśli chodzi o skup złomu stalowego w Kamiennej Górze, odbierze on materiały poprodukcyjne lub zwyczajnie zużyte, ale nadające się do obróbki technicznej. Dlatego, zanim pojedziesz do konkretnej placówki, sprawdź, w jakim stanie są Twoje metale. Zazwyczaj są one dostarczane przez zakłady przemysłowe oraz serwisy samochodowe, czy firmy budowlane. Zatem skup złomu stalowego w Kamiennej Górze odbierze od Ciebie następujące materiały: wszystkie blachy i konstrukcje stalowe, stalowe dachówki, puszki, profile stalowe, części maszyn, czy instalacji elektrycznych lub kolejowych, trakcyjnych. Są to jedynie wybrane elementy, które możesz pozostawić w skupie. Przede wszystkim warto znać skład posiadanego odpadu – to niezwykle ułatwia sprawę! Warto jednak pamiętać, czego skup złomu w Kamiennej Górze nie odbierze. A będą to substancje niebezpieczne, wybuchowe oraz zanieczyszczone wszelakimi smarami, cementem, tworzywami sztucznymi, gumą etc.

Jakie wyróżniamy kategorie złomu?

Złom stalowy dzielimy na poszczególne kategorie, które są zależne od jego wymiarów oraz procentowej ilości zanieczyszczeń. Dodatkowo można wyróżnić złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego typu zaliczamy wszelkie odpady, które są gotowe do bezpośredniego wykorzystania w procesie stalowniczym, bez wcześniejszego przygotowywania. Złomem wsadowym jest np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z kolei niewsadowy wymaga wcześniejszego przygotowania do obróbki w skupie złomu w Kamiennej Górze. Do tej kategorii możemy zaliczyć cienkie blachy poamortyzacyjne, niewielkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto kojarzyć oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Kamiennej Górze, ponieważ ułatwi to odczytywanie, chociażby oferty w placówce. Zatem metale wsadowe oznacza się literą „W” i liczbą oznaczającą klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Ponadto isnieje także stal poprodukcyjna niewsadowa, w której po numerze również występuje litera, jak np. N-1N – czyli blaszane odpady poprodukcyjne do grubości 6 mm

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który trafia do skupu? Jest on sortowany, strzępiony, pozbawiony zostanie części niestalowych oraz płucze się go z resztek zawartości, a także bada się dokładnie jego skład i potencjalne zastosowanie. Dostarczone do skupu złomu w Kamiennej Górze odpady są przekazywane do stalowni lub hut, gdzie są przekształcane w najróżniejsze materiały. Cienkie blachy samochodowe, rury i belki do budowania mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to można wyprodukować ze stali i stali nierdzewnej. Przekazując materiały metalowe do skupu złomu w Kamiennej Górze ograniczasz, chociażby zużycie energii niezbędnej do wydobycia i przekształcenia danych metali. Zadbaj o planetę i zyskaj z WasteMaster! Zgłoś się do nas po darmową wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Jeśli chodzi o dokumenty, wyróżniamy dwie grupy osób, które muszą je wypełniać. Przedsiębiorcy i rolnicy posiadający powyżej 75 ha ziemi oraz osoby prywatne. Pierwsza grupa jest bezwzględnie zobligowana do rejestrowania swojego złomu w systemie BDO. Za brak prowadzenia konta w Bazie Danych Odpadowych grożą naprawdę wysokie kary – nawet do miliona złotych! Z kolei osoby fizyczne są nie muszą prowadzić BDO, muszą natomiast wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest poświadczeniem legalności danej transakcji. Oprócz tego, osoby prywatne powinny dostać Formularz Przyjęcia Odpadu, który jest dowodem transakcji ze skupem złomu w Kamiennej Górze. Jednak zazwyczaj to przedsiębiorstwa, serwisy samochodowe, zakłady produkcyjne produkują najwięcej złomu stalowego. Dlatego miej na uwadze wszystkie powyższe dokumenty – w ten sposób masz możliwość legalnego prowadzenia oraz unikniesz kar!

Jak zorganizować usługę skupu złomu z odbiorem w Kamiennej Górze?

Tak samo - z pomocą specjalistów z WasteMaster! Zgłoś się do nas za pośrednictwem wcześniej wymienionych narzędzi, a wyszukamy dla Ciebie najbardziej opłacalne oferty od skupów złomu z dojazdem do klienta w Kamiennej Górze! NIe zapomnij jednak o precyzyjnym opisaniu odpadów - od tego zależy szybkość wykonania całej usługi. Część skupów złomu w Kamiennej Górze podaje tzw. minimum logistyczne, które wynosi najczęściej ok. pół tony (0,5 Mg). Odpady poniżej tej wagi mogą nie zostać obsłużone. Czasami zdarzają się przypadki, że Twoja lokalizacja znajduje się na trasie ciężarówki zawożącej odpady do skupu złomu stalowego w Kamiennej Górze. Wówczas Twoje odpady poniżej 0,5 Mg mogą zostać odebrane, jednak nie ma co do tego stuprocentowej pewności. Następną istotną kwestią jest zabezpieczanie i posregregowanie swoich odpadów - może to spowodować obniżenie się kosztów usługi. Ponadto, jeśli jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi lub przedsiębiorcą - pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który zabierze Twoje odpady. Ten druk zapewnia legalny przewóz do skupu. W razie pytań zapraszamy do kontaktu - nasze konsultacje również są bezpłatne!

Szukanie skupu złomu w Kamiennej Górze z WasteMaster

Z naszą pomocą znajdziesz szybko i wygodnie najbardziej opłacalne skupy złomu stalowego w Kamiennej Górze. Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza lub zadzwoń do naszych konsultantów. Możliwe jest także samodzielne skorzystanie z naszej innowacyjnej aplikacji. Dzięki tym narzędziom nie musisz marnować czasu na wybór najbardziej opłacalnego skupu. Podaj nam dane o swoich odpadach, a nasi eksperci zrealizują wycenę oraz stworzą dla Ciebie listę skupów złomu z dojazdem do klienta w Kamiennej Górze. Jeśli wolisz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka opcja. Znajdź ją na naszej platofrmie (tam także znajdziesz numery i formularze zgłoszeniowe), otwórz w przeglądarce lub pobierz, dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. W parę chwil Twój Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty od skupów złomu stalowego w Kamiennej Górze. Twoim zadaniem jest tylko wybranie najkorzystniejszej Twoim zdaniem opcji. My jedynie przekazujemy Ci szeroki wybór skupów z odbiorem w Kamiennej Górze i oszczędzamy Twój czas. Nasze usługi nie zobowiązują Cię do niczego i w dodatku są kompletnie bezpłatne!

Najważniejsze informacje dotyczące skupu złomu w Kamiennej Górze

Na samym początku warto zaznaczyć, że każdego producenta odpadów w Polsce obowiązuje przepis dotyczący prawidłowej utylizacji odpadów. Czy to sortowanie, czy przekazanie śmieci do odpowiednich punktów utylizacyjnych. Tyczy się to również podmiotów wytwarzających odpady typu złom. Karą za porzucenie tego rodzaju śmieci w dowolnych miejscach jest opłata do 5 tys. złotych. Ten środek prewencyjny ma za zadanie zapobiegać powstawaniu dzikich wysypisk. Zatem jeśli posiadasz stare części metalowe - koniecznie wywieź je do skupu złomu w Kamiennej Górze. W ten sposób Twój pozostałość ma szansę wrócić do obiegu! Wyróżniamy kilka typów skupów: głównie skupy złomu stalowego w Kamiennej Górze oraz skupy metali kolorowych. Te pierwsze przyjmują elementy stalowe i stopy stali - zawierające stosunkowo najwięcej żelaza i do 2% węgla. Metalami kolorowymi nazywamy miedź, aluminium, mosiądz i inne związki nieżelazne. Istotną kwestią jest to, że możesz zamienić swoje odpady w skupie złomu w Kamiennej Górze na gotówkę! Złom jest na tyle cennym odpadem, że wciąż opłaca się skupom za nie płacić! Chcesz wiedzieć wiedzieć więcej o #*kwotach w skupach|cennikach#*#? A może o recyklingu? Czytaj do końca, a dowiesz wszystkiego!

Jak kształtuje się cennik skupu złomu w Kamiennej Górze?

Cenniki skupu złomu w Kamiennej Górze są niezwykle zróżnicowane - mogą się różnić nie tylko w skali kraju, ale i samych województw! Jest to powiązane z kosztami utrzymania takich placówek oraz wyglądem lokalnego rynku. Dodatkowo na wszystkie ceny złomu w Kamiennej Górze ma wpływ Londyńska Giełda Metali - która w zależności od aktualnej koniunktury, podnosi lub obniża koszty sprzedaży. Zatem co jeszcze wpływa na kształt cen skupu złomu w Kamiennej Górze? Masa odpadu, który przywozisz, jego typ oraz to, jaką ma zawartość lub stopień jego zanieczyszczenia. Także Twoja lokalizacja ma znaczenie - jeśli chcesz zrealizować odbiór złomu, miej na uwadze, że im dalej się znajdujesz od danej placówki - tym koszt usługi będzie rósł. Aby zobrazować nieco cennik skupu złomu w Kamiennej Górze warto podać przykładowe ceny. Najdroższym matriałem jest żeliwo oraz wsadowa stal poprodukcyjna (N7) - 1400 zł/t netto. Najtańszym materiałem jest zaś złom klasy N10 (cienkie wióry stalowe, blaszki etc.) - 1100 zł/t netto. Jeśli zależy Ci na dokładnej wycenie - zgłoś się do WasteMaster - nasi eksperci wezmą pod uwagę wszelkie zmienne!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Ktoś pokazał mi WasteMaster i jestem mu za to bardzo wdzięczny! Cyklicznie korzystam z ich usług, tak aby mieć aktualne informacje, chociażby o tym, ile kosztuje złom w w Kamiennej Górze. Odpowiadają na wymagania ludzi!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Za darmo otrzymałam informację o tym, ile kosztuje złom w w Kamiennej Górze, dostałam wycenę i rady, do których skupów opłaca się oddawać śmieci. Kompleksowa usługa!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem wyjątkowo zadowolona z obsługi - znaleźć najbliższy skup złomu w w Kamiennej Górze w kilka chwil i to za darmo? WasteMaster to niezwykła firma!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster dowiedziałem się, gdzie znajduje się najbliższy skup złomu w w Kamiennej Górze. Polecam wypróbować także aplikację!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem opłaca się korzystać z aplikacji od WasteMaster. Korzystając z niej, udało mi się wyszukać najlepszy skup złomu w Kamiennej Górze, z którym współpracuję po dziś dzień!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster pomogło mi w wyszukaniu najkorzystniejszego składowiska złomu w w Kamiennej Górze. Naprawdę wiem, że z nimi oszczędzam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbliższy skup złomu w w Kamiennej Górze, był stosunkowo niekorzystny, a ja miałam dużo armatury przemysłowej do zutylizowania. Zatelefonowałam do WasteMaster i w parę chwil znaleźli dla mnie lepszą ofertę!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon