Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Strzegomiu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak najszybciej znajdziesz skup złomu w Strzegomiu?

Skup złomu w Strzegomiu najszybciej wyszukasz przy pomocy WasteMaster! Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy, rozmowę telefoniczną lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel danych o swoich odpadach i preferencjach co do skupu złomu stalowego w Strzegomiu. Podaj przedziały cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja transportu złomu etc. Nasi eksperci są niezwykle doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im powierzyć swoje zlecenie! Aby oszczędzić Ci wysiłku długotrwałych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Strzegomiu warto zgłosić się do WasteMaster. Po podaniu danych, nasi konsultanci prześlą Ci wycenę Twojego złomu i dodadzą Twoje zlecenie do aplikacji - po krótkim czasie prześlą Ci wyniki wyszukiwania, tj. wykaz skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz użyć aplikacji samodzielnie - istnieje też taka opcja! Otwórz naszą stronę (na której również znajduje się numer do konsultanta oraz formularz wycenowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu przeglądarki - i dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. Twój indywidualny Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najkorzystniejsze oferty spośród, których możesz dowolnie wybierać. W każdym przypadku nasze usługi są darmowe i nie zobowiązują Cię do konkretnych decyzji. Naszą misją jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród licznych skupów z odbiorem w Strzegomiu!

Jak wygląda recykling złomu?

Po tym, jak śmieci trafią już do skupu złomu w Strzegomiu, są one oczyszczane i sortowane. Pozbawia się je części niestalowych, strzępi, a także płucze się je z pozostałości, brudu. Następnym etapem jest zbadanie składu i określenie, do czego dany materiał będzie najlepszy. Następnie skupy złomu w Strzegomiu sprzedają poszczególne materiały do hut i stalowni, gdzie są przekształcane w np. cienkie blaszki dla aut, rury, belki do budowy mostów, a nawet w części do pralek! Te przedmioty wytapiane są zazwyczaj ze stali oraz stali nierdzewnej. Pamiętaj, że oddając tego rodzaju materiały do skupów, nie tylko zarobisz, ale i obniżysz wytwarzanie oraz wydobycie konkretnych metali. To odważny krok w stronę chronienia środowiska! Jeśli potrzebujesz pomocy w realizacji całego procesu - zgłoś się do nas! Pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Cennik skupu złomu w Strzegomiu

Ceny skupu złomu w Strzegomiu to dość skomplikowana kwestia, zależna od wielu czynników. Przede wszystkim to, ile odpadów stalowych dostarczysz na złom, ma znaczenie. Kolejnym ważnym kryterium jest rodzaj złomu. Wsadowy zawsze będzie droższy od niewsadowego, ponieważ ten pierwszy nadaje się do bezpośredniej przeróbki w piecu hutniczym. Według cenników skupu złomu w Strzegomiu, które stworzyliśmy na podstawie przeprowadzanych transakcji – najdroższym materiałem stalowym jest stal wsadowa oznaczana 7N – czyli poprodukcyjna – osiąga 1400 zł/t netto. Najtańsze są wióry stalowe, cienkie blaszki poamortyzacyjne oznaczane N10, za które możemy dostać 1100 zł/t netto. Jednak oprócz masy, rodzaju, stopnia zanieczyszczenia, także zewnętrzne elementy wpływają na wysokość cen skupu złomu w Strzegomiu. Przetworzone metale są odsprzedawane hutom i innym podmiotom jako surówki, więc w zależności od tego, jak wygląda popyt na metale oraz jaka wygląda sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali, taka będzie cena w skupie. Jeżeli realizujesz skupowanie złomu z dojazdem do klienta w Strzegomiu, pamiętaj o tym, że im dalej od placówki się znajdujesz, tym bardziej wzrośnie kwota za usługi. Jeśli potrzebujesz dokładnej wyceny swoich odpadów – skontaktuj się z nami – nasi eksperci mają lata doświadczenia!

Jak zorganizować usługę skupu złomu z odbiorem w Strzegomiu?

Tak samo - z pomocą specjalistów z WasteMaster! Zgłoś się do nas za pośrednictwem wcześniej wymienionych narzędzi, a wyszukamy dla Ciebie najbardziej opłacalne oferty od skupów złomu z dojazdem do klienta w Strzegomiu! Pamiętaj jednak o precyzyjnym opisaniu odpadów - od tego zależy sprawność wykonania całej usługi. Część skupów złomu w Strzegomiu podaje tzw. minimum logistyczne, które wynosi zazwyczaj ok. pół tony (0,5 Mg). Ładunki poniżej tej wagi mogą nie zostać odebrane. Czasami zdarzają się przypadki, że twój adres jest na trasie ciężarówki zawożącej odpady do skupu złomu stalowego w Strzegomiu. Wówczas Twoje pozostałości poniżej 0,5 Mg mogą zostać zabrane, jednak nie ma co do tego stuprocentowej pewności. Następną istotną kwestią jest zabezpieczanie i posortowanie swoich odpadów - może to sprawić, że koszty usługi się obniżą. Ponadto, jeśli jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi lub właścicielem przedsiębiorstwa - pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który wywozi Twoje odpady. Ten druk zapewnia zgodny z prawem przewóz do skupu. W razie pytań zapraszamy do kontaktu - nasze konsultacje również są bezpłatne!

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Strzegomiu?

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega dużo odpadów metalowych – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Przepisy w Polsce zakazują wyrzucania złomu w dowolne miejsca. Kary z tego tytułu mogą sięgać nawet do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. przy rzece czy w osiedlowym śmietniku, może stać się powodem realnego zagrożenia zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia ludzkiego. Z tego powodu należy oddawać swoje odpady do skupu złomu w Strzegomiu, który zajmie się recyklingiem i zagospodarowaniem pozostałości. Złomem określamy tutaj wszelkie materiały metalurgiczne, które się zużyły i nadają się jedynie do recyklingu. Wyróżniamy skupy złomu stalowego w Strzegomiu oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy wywozić materiały stalowe, czyli zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Kolejny rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że oddawanie metali do skupu złomu w Strzegomiu jest bardzo korzystne zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej placówki. Za określone materiały o konkretnym składzie, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz!

Kwestie formalne

Sprawy formalne są niezwykle istotne w kontekście zawierania umów i przeprowadzania transakcji ze skupami złomu w Strzegomiu. Warto podkreślić, że to właśnie przedsiębiorcy i wyżej wymienieni rolnicy (posiadający więcej niż 75 ha ziemi) muszą dokonywać aktualnej ewidencji odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Ma to służyć zwiększonej kontroli nad wytwarzaniem i utylizowaniem odpadów. Osoby fizyczne nie muszą eidencjonować odpadów, natomiast jak wszyscy, są zobowiązani do wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności transakcji. Dodatkowo osoba ta powinna otrzymać Formularz Przyjęcia Odpadu od skupu. Najczęściej jednak to właśnie przedsiębiorcy wywożą tony złomu do skupów. Dlatego warto pamiętać o powyższych aspektach formalnych, ponieważ w ten sposób unikniemy bolesnych kar.

Co odbierze od Ciebie skup złomu stalowego w Strzegomiu?

Jak już zostało wcześniej podkreślone - istnieje kilka rodzajów skupów. W skupie złomu stalowego w Strzegomiu możesz zostawić wszelkie elementy stalowe oraz żeliwne. Żeliwo czyli wysokowęglowy stop żelaza z węglem - jest bardzo cenny! Zatem przykładami tego, co możesz przetransportować do skupu złomu stalowego w Strzegomiu jest: blacha, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki stalowe, profile, elementy urządzeń, instalacji elektrycznych oraz części trakcji kolejowych, torów. Głównie to zakłady produkcyjne, warsztaty samochodowe czy firmy budowlane dostarczają skupom złomu stalowego w Strzegomiu surowców. Warto jednak podkreślić, że jeżeli dostarczane materiały będą w złym stanie - placówka może odmówić odbioru. Przyjmuje się, że skup złomu w Strzegomiu nie bierze metali zanieczyszczonych odpadami toksycznymi, radioaktywnymi, pokrytymi smarami, olejami, plastikami lub innymi materiałami, których nie da się mechanicznie usunąć z powierzchni metali.

Jakie wyróżniamy kategorie złomu?

Złom stalowy możemy podzielić na poszczególne kategorie, które są zależne od jego wymiarów oraz procentowej ilości zanieczyszczeń. Ponadto wyróżniamy złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego typu zaliczamy wszelkie odpady, które są gotowe do użycia w procesie stalowniczym, bez wcześniejszego przygotowywania. Złomem wsadowym jest np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z drugiej strony niewsadowy wymaga wcześniejszego przetworzenia do obróbki w skupie złomu w Strzegomiu. Do tej kategorii możemy zaliczyć cienkie blachy poamortyzacyjne, cienkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto znać oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Strzegomiu, ponieważ ułatwi to odczytywanie, chociażby oferty w placówce. Czyli metale wsadowe oznacza się literą „W” i numerem oznaczającym klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Ponadto isnieje także stal poprodukcyjna niewsadowa, w której po numerze również pojawia się litera, jak np. N-1N – czyli złom blaszany poprodukcyjny do grubości 6 mm

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Usługi WasteMaster to przyszłość handlu odpadami w Polsce. Warto wykorzystywa ich pomoc w wyszukiwaniu najbliższego złomu w w Strzegomiu. Są bardzo pomocni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że znalazłem w internecie na WasteMaster - naprawdę mi pomogli w znalezieniu najlepszego skupu złomu stalowego w Strzegomiu.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo dobra jakość usług, jak na to, że jest udzielana zupełnie za darmo. Sprzedałam z nimi już tonę rur stalowych! Naprawdę mi się opłaciło!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Korzystam z WasteMaster regularnie i zawsze mam to same zdanie: solidna firma i warto korzystać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę spory warsztat samochodowy i często muszę pozbywać się blach stalowych. Nie sądziłem, że mogę na nich zarobić aż tyle - dopiero pracownicy z WasteMaster mi doradzili i to bez zapłaty z mojej strony!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że założono coś takiego jak WasteMaster! Współczesne przedsiębiorstwa potrzebują takich usług!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Obawiałem się, że będzie problem z organizacją odbioru starych części stalowych, jednak WasteMaster udało się przeprowadzić wywózkę do najbliższego skupu złomu - naprawdę z nimi zyskałem!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon