Skup złomu w Strzegomiu

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 0,72 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 0,74 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 0,88 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 0,88 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 0,91 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 0,95 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 0,92 zł netto
Żeliwo 1,02 zł netto
Warunki współpracy

Skup złomu w Strzegomiu najszybciej wyszukasz przy pomocy WasteMaster! Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy, rozmowę telefoniczną lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel danych o swoich odpadach i preferencjach co do skupu złomu stalowego w Strzegomiu. Podaj przedziały cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja transportu złomu etc. Nasi eksperci są niezwykle doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im powierzyć swoje zlecenie! Aby oszczędzić Ci wysiłku długotrwałych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Strzegomiu warto zgłosić się do WasteMaster. Po podaniu danych, nasi konsultanci prześlą Ci wycenę Twojego złomu i dodadzą Twoje zlecenie do aplikacji - po krótkim czasie prześlą Ci wyniki wyszukiwania, tj. wykaz skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz użyć aplikacji samodzielnie - istnieje też taka opcja! Otwórz naszą stronę (na której również znajduje się numer do konsultanta oraz formularz wycenowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu przeglądarki - i dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. Twój indywidualny Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najkorzystniejsze oferty spośród, których możesz dowolnie wybierać. W każdym przypadku nasze usługi są darmowe i nie zobowiązują Cię do konkretnych decyzji. Naszą misją jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród licznych skupów z odbiorem w Strzegomiu!

Po tym, jak śmieci trafią już do skupu złomu w Strzegomiu, są one oczyszczane i sortowane. Pozbawia się je części niestalowych, strzępi, a także płucze się je z pozostałości, brudu. Następnym etapem jest zbadanie składu i określenie, do czego dany materiał będzie najlepszy. Następnie skupy złomu w Strzegomiu sprzedają poszczególne materiały do hut i stalowni, gdzie są przekształcane w np. cienkie blaszki dla aut, rury, belki do budowy mostów, a nawet w części do pralek! Te przedmioty wytapiane są zazwyczaj ze stali oraz stali nierdzewnej. Pamiętaj, że oddając tego rodzaju materiały do skupów, nie tylko zarobisz, ale i obniżysz wytwarzanie oraz wydobycie konkretnych metali. To odważny krok w stronę chronienia środowiska! Jeśli potrzebujesz pomocy w realizacji całego procesu - zgłoś się do nas! Pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Ceny skupu złomu w Strzegomiu to dość skomplikowana kwestia, zależna od wielu czynników. Przede wszystkim to, ile odpadów stalowych dostarczysz na złom, ma znaczenie. Kolejnym ważnym kryterium jest rodzaj złomu. Wsadowy zawsze będzie droższy od niewsadowego, ponieważ ten pierwszy nadaje się do bezpośredniej przeróbki w piecu hutniczym. Według cenników skupu złomu w Strzegomiu, które stworzyliśmy na podstawie przeprowadzanych transakcji – najdroższym materiałem stalowym jest stal wsadowa oznaczana 7N – czyli poprodukcyjna – osiąga 1400 zł/t netto. Najtańsze są wióry stalowe, cienkie blaszki poamortyzacyjne oznaczane N10, za które możemy dostać 1100 zł/t netto. Jednak oprócz masy, rodzaju, stopnia zanieczyszczenia, także zewnętrzne elementy wpływają na wysokość cen skupu złomu w Strzegomiu. Przetworzone metale są odsprzedawane hutom i innym podmiotom jako surówki, więc w zależności od tego, jak wygląda popyt na metale oraz jaka wygląda sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali, taka będzie cena w skupie. Jeżeli realizujesz skupowanie złomu z dojazdem do klienta w Strzegomiu, pamiętaj o tym, że im dalej od placówki się znajdujesz, tym bardziej wzrośnie kwota za usługi. Jeśli potrzebujesz dokładnej wyceny swoich odpadów – skontaktuj się z nami – nasi eksperci mają lata doświadczenia!

Tak samo - z pomocą specjalistów z WasteMaster! Zgłoś się do nas za pośrednictwem wcześniej wymienionych narzędzi, a wyszukamy dla Ciebie najbardziej opłacalne oferty od skupów złomu z dojazdem do klienta w Strzegomiu! Pamiętaj jednak o precyzyjnym opisaniu odpadów - od tego zależy sprawność wykonania całej usługi. Część skupów złomu w Strzegomiu podaje tzw. minimum logistyczne, które wynosi zazwyczaj ok. pół tony (0,5 Mg). Ładunki poniżej tej wagi mogą nie zostać odebrane. Czasami zdarzają się przypadki, że twój adres jest na trasie ciężarówki zawożącej odpady do skupu złomu stalowego w Strzegomiu. Wówczas Twoje pozostałości poniżej 0,5 Mg mogą zostać zabrane, jednak nie ma co do tego stuprocentowej pewności. Następną istotną kwestią jest zabezpieczanie i posortowanie swoich odpadów - może to sprawić, że koszty usługi się obniżą. Ponadto, jeśli jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi lub właścicielem przedsiębiorstwa - pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który wywozi Twoje odpady. Ten druk zapewnia zgodny z prawem przewóz do skupu. W razie pytań zapraszamy do kontaktu - nasze konsultacje również są bezpłatne!

Jeśli w Twoim miejscu pracy zalega dużo odpadów metalowych – ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Przepisy w Polsce zakazują wyrzucania złomu w dowolne miejsca. Kary z tego tytułu mogą sięgać nawet do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. przy rzece czy w osiedlowym śmietniku, może stać się powodem realnego zagrożenia zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia ludzkiego. Z tego powodu należy oddawać swoje odpady do skupu złomu w Strzegomiu, który zajmie się recyklingiem i zagospodarowaniem pozostałości. Złomem określamy tutaj wszelkie materiały metalurgiczne, które się zużyły i nadają się jedynie do recyklingu. Wyróżniamy skupy złomu stalowego w Strzegomiu oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy wywozić materiały stalowe, czyli zawierające w większości żelazo i do 2% węgla. Kolejny rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że oddawanie metali do skupu złomu w Strzegomiu jest bardzo korzystne zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej placówki. Za określone materiały o konkretnym składzie, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz!

Sprawy formalne są niezwykle istotne w kontekście zawierania umów i przeprowadzania transakcji ze skupami złomu w Strzegomiu. Warto podkreślić, że to właśnie przedsiębiorcy i wyżej wymienieni rolnicy (posiadający więcej niż 75 ha ziemi) muszą dokonywać aktualnej ewidencji odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Ma to służyć zwiększonej kontroli nad wytwarzaniem i utylizowaniem odpadów. Osoby fizyczne nie muszą eidencjonować odpadów, natomiast jak wszyscy, są zobowiązani do wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności transakcji. Dodatkowo osoba ta powinna otrzymać Formularz Przyjęcia Odpadu od skupu. Najczęściej jednak to właśnie przedsiębiorcy wywożą tony złomu do skupów. Dlatego warto pamiętać o powyższych aspektach formalnych, ponieważ w ten sposób unikniemy bolesnych kar.

Jak już zostało wcześniej podkreślone - istnieje kilka rodzajów skupów. W skupie złomu stalowego w Strzegomiu możesz zostawić wszelkie elementy stalowe oraz żeliwne. Żeliwo czyli wysokowęglowy stop żelaza z węglem - jest bardzo cenny! Zatem przykładami tego, co możesz przetransportować do skupu złomu stalowego w Strzegomiu jest: blacha, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki stalowe, profile, elementy urządzeń, instalacji elektrycznych oraz części trakcji kolejowych, torów. Głównie to zakłady produkcyjne, warsztaty samochodowe czy firmy budowlane dostarczają skupom złomu stalowego w Strzegomiu surowców. Warto jednak podkreślić, że jeżeli dostarczane materiały będą w złym stanie - placówka może odmówić odbioru. Przyjmuje się, że skup złomu w Strzegomiu nie bierze metali zanieczyszczonych odpadami toksycznymi, radioaktywnymi, pokrytymi smarami, olejami, plastikami lub innymi materiałami, których nie da się mechanicznie usunąć z powierzchni metali.

Złom stalowy możemy podzielić na poszczególne kategorie, które są zależne od jego wymiarów oraz procentowej ilości zanieczyszczeń. Ponadto wyróżniamy złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego typu zaliczamy wszelkie odpady, które są gotowe do użycia w procesie stalowniczym, bez wcześniejszego przygotowywania. Złomem wsadowym jest np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z drugiej strony niewsadowy wymaga wcześniejszego przetworzenia do obróbki w skupie złomu w Strzegomiu. Do tej kategorii możemy zaliczyć cienkie blachy poamortyzacyjne, cienkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto znać oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Strzegomiu, ponieważ ułatwi to odczytywanie, chociażby oferty w placówce. Czyli metale wsadowe oznacza się literą „W” i numerem oznaczającym klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Ponadto isnieje także stal poprodukcyjna niewsadowa, w której po numerze również pojawia się litera, jak np. N-1N – czyli złom blaszany poprodukcyjny do grubości 6 mm
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Strzegomiu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Jaki złom opłaca się zbierać?
16-01-2023
Jaki złom opłaca się zbierać?

Niekiedy osoby prywatne, które chcą sobie nieco dorobić, zastanawiają się, jaki złom opłaca się zbierać. To zależy, czy mamy na myśli złom stalowy czy kolorowy. Pod względem cen...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?
10-01-2023
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?

Aktualnie (podawany stan na styczeń 2023) za 1 kg złomu stalowego cienkiego otrzymamy w okolicach 1 zł. Znacznie lepiej w zestawieniu wypada złom stalowy gruby – tutaj ceny zacz...

Więcej -->
Ile kosztuje tona złomu?
13-12-2022
Ile kosztuje tona złomu?

Obecnie za 1 tonę złomu grubego otrzymamy od 1100 zł w górę (stan na styczeń 2023). Nieco gorzej opłacany jest złom cienki oraz blachy, których ceny za 1 tonę zaczynają się od 1...

Więcej -->
Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia robotników na złomowisku, w rogu kadru z lewej znajduje się ciężarówka załadowana odpadami. Jest to ilustracja do tekstu o tytule: "Jak wygląda transport złomu?".
26-10-2023
Jak wygląda transport złomu?

Jeśli prowadzisz złomowisko lub masz do czynienia ze złomem stalowym, czy metalami kolorowymi – ten tekst może Cię zainteresować! Jak przewozić złom, aby był to jak najbardziej ...

Więcej -->
Sprzedaż i skup złomu online
01-05-2023
Sprzedaż i skup złomu online

W dzisiejszych czasach większość usług oraz czynności można załatwić przez Internet. Dla niektórych niemal codziennością stały się zakupy czy załatwianie niektórych wniosków urz...

Więcej -->
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?
15-01-2023
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?

Zazwyczaj słowo „złom” nie kojarzy nam się z niczym konkretnym. Tymczasem okazuje się, że posiada on swoje konkretne rodzaje oraz klasy, z którymi możemy spotkać się w skupach. ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master