Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Drawsku Pomorskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak wygląda recykling złomu?

Po tym, jak odpady trafią już do skupu złomu w Drawsku Pomorskim, są one oczyszczane i segregowane. Pozbawia się je części niestalowych, strzępi, a także płucze się je z resztek, zanieczyszczeń. Następnym etapem jest zbadanie zawartości i określenie, do czego dany materiał będzie najlepszy. Następnie skupy złomu w Drawsku Pomorskim sprzedają poszczególne surowce do hut i stalowni, gdzie są przerabiane w np. cienkie blaszki dla aut, rury, belki do budowy mostów, a nawet w części do pralek! Te przedmioty wytapiane są zazwyczaj ze stali oraz stali nierdzewnej. Miej w pamięci, że oddając tego typu materiały do skupów, nie tylko zyskasz, ale i zredukujesz wytwarzanie oraz wydobycie poszczególnych metali. To odważny krok w stronę chronienia środowiska! Jeśli potrzebujesz pomocy w organizacji całego procesu - zgłoś się do nas! Pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Jakie dokumenty musisz wypełnić?

Jeśli chodzi o formalności, wyróżniamy dwie grupy osób, które muszą je wypełniać. Właściciele przedsiębiorstw i rolnicy posiadający powyżej 75 ha gruntów oraz osoby fizyczne. Pierwsza grupa jest bezwzględnie zobowiązana do ewidencjonowania swojego złomu w systemie BDO. Za brak prowadzenia konta w Bazie Danych Odpadowych grożą naprawdę wysokie kary – nawet do miliona złotych! A z drugiej strony, osoby fizyczne są zwolnione z tego obowiązku, muszą natomiast wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest poświadczeniem legalności przeprowadzonej transakcji. Oprócz tego, osoby prywatne powinny dostać Formularz Przyjęcia Odpadu, który jest dowodem transakcji ze skupem złomu w Drawsku Pomorskim. Jednak zazwyczaj to firmy, serwisy samochodowe, zakłady produkcyjne wytwarzają najwięcej złomu stalowego. Z tego powodu miej na uwadze wszystkie powyższe dokumenty – w ten sposób masz szanse na legalne prowadzenie działalności oraz uniknięcie kar!

Jak zorganizować usługę skupu złomu z odbiorem w Drawsku Pomorskim?

W taki sam sposób - z pomocą specjalistów z WasteMaster! Zgłoś się do nas za pośrednictwem wcześniej wymienionych narzędzi, a wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze oferty od skupów złomu z dojazdem do klienta w Drawsku Pomorskim! Pamiętaj jednak o dokładnej charakterystyce odpadów - od tego zależy szybkość wykonania całej usługi. Część skupów złomu w Drawsku Pomorskim zastrzega sobie tzw. minimum logistyczne, które wynosi najczęściej ok. pół tony (0,5 Mg). Odpady poniżej tej wagi mogą nie zostać obsłużone. Czasami zdarzają się przypadki, że Twoja lokalizacja znajduje się na trasie ciężarówki zawożącej odpady do skupu złomu stalowego w Drawsku Pomorskim. Wówczas Twoje odpady poniżej 0,5 Mg mogą zostać zabrane, jednak nie ma co do tego stuprocentowej pewności. Kolejną istotną kwestią jest zabezpieczanie i posregregowanie swoich odpadów - może to spowodować obniżenie się kosztów usługi. Dodatkowo, jeśli jesteś rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów lub właścicielem przedsiębiorstwa - pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który zabierze Twoje odpady. Ten dokument zapewnia legalny przewóz do skupu. W razie pytań zachęcamy do kontaktu - nasze konsultacje również są za darmo!

Najważniejsze informacje dotyczące skupu złomu w Drawsku Pomorskim

Na samym początku warto zaznaczyć, że każdego wytwórcę odpadów w Polsce obowiązuje przepis dotyczący właściwej utylizacji odpadów. Czy to segregacja, czy przekazanie śmieci do odpowiednich punktów utylizacyjnych. Tyczy się to także podmiotów wytwarzających odpady typu złom. Karą za porzucenie tego rodzaju śmieci w dowolnych miejscach jest opłata do 5 tys. złotych. Ten środek prewencyjny ma na celu zapobiegać zakładaniu dzikich wysypisk. Zatem jeśli masz stare części metalowe - koniecznie zawieź je do skupu złomu w Drawsku Pomorskim. W ten sposób Twój odpad ma szansę wrócić do obiegu! Wyróżniamy kilka typów skupów: głównie skupy złomu stalowego w Drawsku Pomorskim oraz skupy metali kolorowych. Te pierwsze przyjmują elementy stalowe i stopy stali - zawierające stosunkowo najwięcej żelaza i do 2% węgla. Metalami kolorowymi nazywamy miedź, aluminium, mosiądz i inne związki nieżelazne. Ważną kwestią jest to, że możesz zamienić swoje odpady w skupie złomu w Drawsku Pomorskim na gotówkę! Złom jest na tyle cennym odpadem, że wciąż opłaca się skupom je kupować! Chcesz wiedzieć wiedzieć więcej o #*kwotach w skupach|cennikach#*#? Czy może o recyklingu? Czytaj dalej, a dowiesz wszystkiego!

Cennik skupu złomu w Drawsku Pomorskim

Ceny skupu złomu w Drawsku Pomorskim to dość złożona kwestia, zależna od licznych czynników. Przede wszystkim to, ile odpadów stalowych dostarczysz na złom, się liczy. Kolejnym ważnym kryterium jest typ złomu. Wsadowy zawsze będzie droższy od niewsadowego, ponieważ ten pierwszy nadaje się od razu do przeróbki w piecu hutniczym. Według cenników skupu złomu w Drawsku Pomorskim, które stworzyliśmy na podstawie zapisanych transakcji – najdroższym materiałem stalowym jest stal wsadowa o oznaczeniu 7N – czyli poprodukcyjna – sięga do 1400 zł/t netto. Najtańsze są wióry stalowe, cienkie blachy poamortyzacyjne oznaczane N10, za które możemy dostać 1100 zł/t netto. Jednak oprócz masy, rodzaju, stopnia zanieczyszczenia, także zewnętrzne elementy wpływają na wysokość cen skupu złomu w Drawsku Pomorskim. Przetworzone metale są sprzedawane hutom i innym podmiotom jako surówki, więc w zależności od tego, jak wygląda popyt na metale oraz jaka jest sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali, taka będzie cena w skupie. Jeżeli realizujesz skupowanie złomu z dojazdem do klienta w Drawsku Pomorskim, miej na uwadze to, że im dalej od placówki się znajdujesz, tym bardziej wzrośnie kwota za usługi. Jeśli potrzebujesz precyzyjnej wyceny swoich odpadów – skontaktuj się z nami – nasi eksperci mają lata doświadczenia!

W jaki sposób najszybciej znajdziesz skup złomu w Drawsku Pomorskim?

Najszybciej i najefektywniej wyszukasz skup złomu stalowego w Drawsku Pomorskim z pomocą WasteMaster! Wystarczy skontaktować się z nami, udzielić informacji o posiadanym złomie i Twoich preferencjach, a my zajmiemy się resztą! Najczęściej ustalenie określonej ceny sprzedaży odpadów metalurgicznych lub skupowania złomu z dojazdem do klienta w Drawsku Pomorskim pochłania wiele czasu. Nie tylko trzeba znać okoliczny rynek zajmujący się tymi pozostałościami, ale i potrzeba dużo determinacji, żeby znaleźć te najkorzystniejsze ceny. Aby oszczędzić Ci zachodu, proponujemy współpracę z WasteMaster – nasi eksperci nie tylko wycenią Twój złom, ale i skonstruują listę takich placówek, z których opłaci Ci się skorzystać. Zachęcamy do kontaktu - za pomocą rozmowy telefonicznej, formularza zgłoszeniowego lub po prostu użyj naszej aplikacji. Podziel się informacjami na temat odpadu, wymogami dotyczącymi cen skupu złomu w Drawsku Pomorskim, a Twój Opiekun Klienta wprowadzi Twoje ogłoszenie do aplikacji, z której w niedługim czasie pozyska wykaz interesujących ofert. Jeśli chcesz na własną rękę skorzystać z naszej aplikacji – nie ma problemu! Wówczas Opiekun Klienta, zastępując niedoskonały algorytm, przekieruje do Ciebie najlepsze oferty. We wszystkich przypadkach ostateczna decyzja należy do Ciebie! Pamiętaj, że wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze skupy złomu z odbiorem w Drawsku Pomorskim kompletnie bezpłatnie!

Jakie wyróżniamy rodzaje złomu?

Najbardziej powszechnym podziałem złomu ze względu na to, jak szybko możemy przetworzyć dany materiał, jest ten na złom wsadowy i niewsadowy. Pierwszy z nich charakteryzuje się tym, że nie musi być dodatkowo przekształcany przed przekazaniem do huty lub stalowni. Jednak niewsadowy musi zostać przekształcony przez skup złomu w Drawsku Pomorskim, tak aby nadawał się do dalszej przeróbki. Przykładami złomu wsadowego są grube blachy, wióry stalowe, złom do cięcia i ogólnie złom stalowy o sporej objętości. Jednak odpady niewsadowe, które da się zostawić w skupie złomu stalowego w Drawsku Pomorskim to cienki blachy poamortyzacyjne, konstrukcje, cieniutkie wióry stalowe czy tory kolejowe. Aby łatwiej odczytywać cenniki w skupach złomu w Drawsku Pomorskim warto znać najpopularniejsze oznaczenia poszczególnych materiałów. Złom niewsadowy oznaczamy literką "N", wsadowy "W", a żeliwny "ZZ". Ponadto każda litera ma do siebie przypisany numer - tj. klasa złomu. Przykładem może być niewsadowa poprodukcyjna blacha o grubości 6 mm - "N-1N".

Materiały, które przyjmie od Ciebie skup złomu stalowego w Drawsku Pomorskim

W związku z tym, że wymieniamy dwie odmiany skupów złomu w Drawsku Pomorskim, możemy wyróżnić odrębne kategorie samego materiału. Stal, żeliwo lub metale kolorowe. Żeliwo to inaczej wysokowęglowa stal, która składa się z dużej ilości węgla, w związku z czym jest niezwykle cenna. Do skupu złomu stalowego w Drawsku Pomorskim możesz wywieźć wszystkie stalowe puszki, dachówki, profile, konstrukcje, instalacje elektryczne, a nawet trakcje kolejową czy tory. Najczęściej to duże zakłady przemysłowe, produkcyjne, przedsiębiorstwa budowlane oraz warsztaty samochodowe wytwarzają tego rodzaju odpady. Są to wybraneprzykłady tego, co możesz wywieźć do skupu złomu stalowego w Drawsku Pomorskim - jest bardzo możliwe, że Twój odpad nie został wymieniony. W razie wszelkich wątpliwości warto skontaktować się z WasteMaster - za darmo udzielimy Ci potrzebnych wskazówek. Jednak nie wszystko może zostać zabrane przez skup złomu stalowego w Drawsku Pomorskim - materiały pokryte niebezpiecznymi substancjami, olejami, toksynami nie zostaną odebrane.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Prowadzę mały mobilny skup złomu w w Drawsku Pomorskim i dzięki współpracy z WasteMaster zyskałem naprawdę wielu klientów. Zdecydowanie mi się to opłaciło!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dlatego, że współpracuję z WasteMaster, napływa do mnie spora ilość klientów z całego województwa. Wszyscy wiedzą, że moje składowisko złomu jest najlepsze i najtańsze. Dzięki WasteMaster zyskałam bardzo wiele!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam skorzystanie z aplikacji WasteMaster. Sprawnie zamieściłem ofertę, bez problemów udzieliłem najważniejszych informacji i tyle! Dzięki wyświetlanym ogłoszeniom, wiem po ile jest złom gruby w w Drawsku Pomorskim.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster dowiedziałem się naprawdę sporo o swoim odpadzie! Wiem, gdzie po ile jest złom gruby, gdzie zaoszczędze, gdzie przepłacę. Rzetelne usługi!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szukałam bez skutku złomowisk w okolicy, jednak dopiero za pomocą WasteMaster dowiedziałam się o mobilnych skupach złomu w w Drawsku Pomorskim. Bezzwłocznie zamówiłam usługę przewozu do tej placówki. Jestem wdzięczna za tak szybką reakcję!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbliższy skup złomu w w Drawsku Pomorskim nie oferował dobrych cen, dlatego skontaktowałam się z WasteMaster z prośbą o pomoc. I sprostali moim oczekwianiom! Znaleźli dużo lepsze oferty - można na nich polegać.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Darmowa wycena i znalezienie najbliższego składowiska złomu w w Drawsku Pomorskim? Nie wierzyłam, dopóki nie spróbowałam, teraz polecam wszystkim!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon