Bydgoszcz - odbiór i skup przepracowanego oleju | WasteMaster

Skup przepracowanego oleju w Bydgoszczy

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Obowiązujące w Polsce ceny za olej przepracowany
Firmy wytwarzające duże ilości zużytego oleju, mogą go sprzedać. To intratna transakcja pod warunkiem, że zna się cennik skupu oleju przepracowanego w Bydgoszczy. Dane te nie zawsze podawane są na stronach internetowych przedsiębiorstw zajmujących się odbiorem zużytego oleju. Dlatego też stworzyliśmy specjalny formularz. To nieodpłatne narzędzie online, które można wykorzystać do tego, żeby dowiedzieć się, jaka jest najnowsza cena za litr oleju przepracowanego w Bydgoszczy.
Ceny
Przepracowany olej silnikowy (ilości od 400 l do 1000 l) 0,60 zł netto
Przepracowany olej silnikowy (powyżej 1000 l) 0,80 zł netto
Zanieczyszczony olej przepracowany Do wyceny zł netto
Warunki współpracy
Jak jest realizowany odbiór przepracowanego oleju w mieście Bydgoszcz?
Ważne jest, aby przed całym odbiorem określić, w jaki sposób przechowywany jest olej. Ma to znaczący wpływ na ustalenie dalszego przebiegu odbioru. Przykładowo niektóre firmy przy odbiorze z beczek, wymieniają je na puste, zamiast wypompowywania odpadu. Jeszcze przed akceptacją oferty, klient otrzyma informację, która z firm będzie realizować odbiór przepracowanego oleju w Bydgoszczy, tak aby mógł zapoznać się z opinią na jej temat. Jednocześnie podkreślamy, że dbając o jakość naszych usług, podejmujemy współprace jedynie ze sprawdzonymi i legalnymi firmami. Po akceptacji oferty, oddelegowany wcześniej z naszego ramienia opiekun Klienta ustali konkretne warunki odbioru jak termin czy dane do BDO. Sposób przechowywania przepracowanego oleju decyduje o formie jego odbioru. W przypadku beczek może wywóz następować poprzez wypompowanie zużytego oleju lub poprzez wymianę. W pozostałych sytuacjach zawsze dochodzi do wypompowania przy pomocy specjalistycznego auta asenizacyjnego. Pojazd ten ma również wbudowaną wagę, dzięki czemu następuje od razu ważenie odpadu. Odpad odebrany w beczkach zostaje zważony dopiero po powrocie do siedziby firmy odbierającej. Najwyższa jakość naszych usług jest priorytetem, dlatego gwarantujemy: - zweryfikowanych oraz najlepszych partnerów, - zgodność usługi z ustawą odpadową, - natychmiastową zapłatę za odpad, - bezpieczeństwo oraz legalnośc transakcji, - najlepsze oferty, które możemy pozyskiwać dzięki wypracowanej pozycji na rynku, - opiekuna klienta wspierającego całość transakcji.
Karta Przekazania Odpadu i Karta Ewidencji Odpadu, a odbiór przepracowanego oleju w Bydgoszczy.
Z odpadem przepracowanego oleju wiążą się dwa dokument rejestru Bazy Danych Odpadowych. Pierwszy, czyli Karta Ewidencji Odpadu (KEO) jest wymagana dla wszystkich firm wytwarzających powyżej 100 kg tego odpadu w roku. KEO należy wystawiać każdorazowo po wytworzeniu odpadu, tak aby ewidencja zgadzała się również z drugim dokumentem, którym jest Karta Przekazania Odpadu (KPO). Każdorazowo przed odbiorem przepracowanego oleju w Bydgoszczy karta musi być wystawiona, aby w sytuacji kontroli odbywało się wszystko zgodnie z prawem.
Skup przepracowanego oleju cena w Bydgoszczy oraz jej wahania?
W zależności od takich czynników jak lokalizacja odpadu, jego ilość, cena w rafinerii czy jakość odpadu możemy uzyskać inną cenę przepracowanego oleju silnikowego. W efekcie ceny odpadu wahają się od nawet 0,30 zł za kg do bezpłatnego odbioru małych ilości odpadu. Dzięki naszej giełdzie odpadowej WasteMaster możesz dokonać porównania cen odbioru przepracowanego oleju w Bydgoszczy. Dzięki dodaniu oferty do naszej giełdy nie tylko uzyskasz najlepsze oferty, ale również zajmie się tym nasz opiekun Klienta, który nie dość, że przeanalizuje oferty, to jeszcze będzie czuwał nad całością usługi, aby była ona świadczona zgodnie z naszymi najwyższymi standardami.
Czy utylizacja oleju silnikowego w Bydgoszczy może zostać zlecona również przez telefon?
Możliwe oraz niezwykle proste, jest zlecenie utylizacji oleju silnikowego w Bydgoszczy przez telefon. Nasz konsultant poprzez specjalny formularz zbierze potrzebne informacje, a następnie umieści ogłoszenie w aplikacji. Potem nasz Opiekun Klienta dokona analizy i przekaże najlepsze oferty na zagospodarowanie odpadu. Na tym jego rola się nie skończy. Po przyjęciu jednej z ofert, ustali wszystkie szczegóły odbioru oraz zadba o dalszy przebieg transakcji. Dzięki czemu nasz klient będzie miał więcej czasu na inne sprawy.
Skup przepracowanego oleju w Bydgoszczy od rolnika.
Ciekawym zagadnieniem jest skup przepracowanego oleju od rolnika. Wynika to z faktu, iż możemy spotkać dwie odmienne sytuacje z tym związane. W pierwszej rolnik posiada gospodarstwo o powierzchni mniejszej niż 75 ha. Dzięki temu nie jest zobowiązany do wpisu w systemie Bazy Danych o Odpadach, a odpady od niego są odbierane na oświadczenie. W drugiej sytuacji rolnik posiada gospodarstwo większe niż 75 ha, wskutek czego jest zobowiązany do posiadania wpisu w programie Bazy Danych o Odpadach. W efekcie skup oleju przepracowanego w Bydgoszczy od takiego rolnika nie różni się niczym niż skup od firmy.
Jak wykorzystać naszą giełdę WasteMaster aby zlecić usługę skupu przepracowanego oleju w Bydgoszczy.
W naszej giełdzie WasteMaster zamieściliśmy specjalny formularz. W celu zamówienia usługi odbioru przepracowanego oleju w Bydgoszczy wystarczy odpowiedzieć na zamieszczone w nim pytania, co ułatwi nam przygotowanie oferty. Po umieszczeniu zgłoszenia, zostanie do niego przypisany opiekun klienta, którego zadaniem będzie opracowanie ofert oraz późniejsze czuwanie nad realizacją zamówienia. W sytuacji gdy będzie potrzeba skontaktuje się on z Tobą celem wypełnienia brakujących danych. Rzecz jasna będzie również służył wsparciem przy dokumentacji czy finalizacji zamówienia.
W jakich kodach odpadu przeprowadzana jest utylizacja oleju silnikowego w Bydgoszczy?
W katalogu odpadów istnieje grupa 13 nazwana “oleje odpadowe i odpady ciekłych paliw (z wyłączeniem olejów jadalnych oraz grup 05, 12 i 19)”. Do tej grupy zaliczamy takie odpady jak: 13 01* Odpadowe oleje hydrauliczne, 13 02* Odpadowe oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe, 13 03* Odpadowe oleje i ciecze stosowane jako elektroizolatory i nośniki ciepła, 13 04* Oleje zęzowe, 13 05* Odpady z odwadniania olejów w separatorach, 13 07* Odpady paliw ciekłych, 13 08* Odpady olejowe nieujęte w innych podgrupach.
Które dokumenty będą niezbędne do odbioru oleju przepracowanego w Bydgoszczy?
W związku z funkcjonowaniem rejestru BDO, firmy jak i rolnicy posiadający gospodarstwa rolne przekraczające powierzchnią 75 ha, są zobowiązani do prowadzenia wskazanego rejestru. W efekcie, aby usługa odbioru oleju przepracowanego w Bydgoszczy została zrealizowana, jednostki te muszą wystawić w programie KPO (Kartę Przekazania Odpadu). Rolnicy, których gospodarstwa nie przekraczają 75 ha, mogą przekazywać ten odpad na specjalne oświadczenie.
Jak powinien być przygotowany przepracowany olej silnikowy w Bydgoszczy do transportu?
To, jak powinien być przygotowany przepracowany olej silnikowy do odbioru, w dużym stopniu określają wymagania, jak powinien być przechowywany i magazynowany ten odpad. Najpopularniejsze sposoby przechowywania odpadu oleju to mauzer lub metalowe beczki o różnorakich pojemnościach. Beczki powinny być oznaczone i podpisane określonym kodem odpadu. Ważne jest, aby pojemnik, w którym taki zużyty olej silnikowy w Bydgoszczy jest przechowywany, był szczelny i nieuszkodzony. Dobrze, aby te zbiorniki były umieszczone w jednym pomieszczeniu (lub miejscu w sytuacji przygotowania ich do odbioru na zewnątrz). Minimum logistyczne dla większości przedsiębiorstw wynosi 200 kg, jednak im większa waga odpadu, tym wyższą stawkę można uzyskać u odbiorcy.
Jakie kategorie usług dotyczące przepracowanego oleju możemy zamówić w giełdzie WasteMaster.
Możemy wymienić następujące usługi, na które możemy przygotować ofertę: -skup przepracowanego oleju silnikowego w Bydgoszczy wraz z odbiorem, -skup przepracowanego oleju hydraulicznego w Bydgoszczy wraz z odbiorem, -skup przepracowanego oleju transformatorowego w Bydgoszczy wraz z odbiorem, -skup przepracowanego oleju przekładniowego w Bydgoszczy wraz z odbiorem. Dbając o najwyższe standardy obsługi, do każdego zlecenia z naszej firmy zostaje przydzielony doradca Klienta, wpier wykonuję przegląd rynku, aby przedstawić wszystkie najkorzystniejsze aktualnie oferty. Przygotowuje wykaz ofert oraz służy wsparciem przy finalnym wyborze. Na tym jednak nie kończy się jego rola. Czuwa on następnie nad samym przebiegiem odbioru, ustala termin, dba o bezproblemową realizację zlecenia oraz pomaga przy dokumentacji z tym związanej. Działania te są podejmowane, aby kompleksowo Cię obsłużyć oraz zaoszczędzić Twój czas.
Ile kosztuje dodanie oferty na skup przepracowanego oleju w Bydgoszczy?
Oferty na skup przepracowanego oleju w naszej aplikacji odpadowej można umieszczać zupełnie bezpłatnie. Nie pobieramy także opłat za obsługę zlecenia. Nasz doradca przygotuje dla Ciebie oferty, które do momentu akceptacji nie są wiażące. Ostateczny wybór odbiorcy odpadu należy do Ciebie. Skup przepracowanego oleju w Bydgoszczy to nie jedyna usługa, jaką oferujemy. Pełen wachlarz możliwości co do zagospodarowania różnych odpadów możesz sprawdzić w naszej aplikacji WasteMaster.
W jakim czasie realizowany jest odbiór zużytego oleju w Bydgoszczy?
Ciężko założyć z góry konkretny termin odbioru zużytego oleju w Bydgoszczy. Jest wiele zmiennych wpływających na termin. Możemy wymienić np. ilość odpadu, sposób jego przechowywania, lokalizacja, czy okres roku, w którym został zgłoszony odbiór. W większości przypadków termin odbioru jest wyznaczany w okolicach 14 dni po przyjęciu zgłoszenia, natomiast jest to zawsze zależne od indywidualnej sytuacji. Warto pamiętać, że mniejsze ilości oleju (w okolicach 250 l.) są najczęściej odbierane w chwili trasy z większą ilością mniejszych odbiorów.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kto odbiera zużyty olej?
21-07-2022
Kto odbiera zużyty olej?

W Twoim warsztacie masz kilka beczek oleju silnikowego? Jeśli chcesz sprawnie i ekologicznie pozbyć się tego problemu, udaj się do skupu olejów przepracowanych. Miejsca tego typ...

Więcej -->
Kto odbiera przepracowany olej?
20-07-2022
Kto odbiera przepracowany olej?

Zużyty olej silnikowy lub hydrauliczny, w większych ilościach należy oddać do skupu. Małe ilości można zanieść w szczelnym opakowaniu do PSZOK-u, na stację benzynową lub do wars...

Więcej -->
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?
19-07-2022
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?

Nie wiesz gdzie oddać zużyty olej silnikowy? Czy można go wylać? Wyrzucić? Nic z tych rzeczy! Najlepszym miejscem do utylizacji oleju silnikowego będzie placówka skupu. Małe ilo...

Więcej -->
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?
17-07-2022
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?

W Twoim warsztacie zalega dużo zużytego oleju silnikowego i zastanawiasz się jak sobie z nim poradzić? Jak się go wyrzucić? A może gdzie wylewać olej tego typu? Już spieszymy z ...

Więcej -->
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
17-07-2022
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Zużyty olej silnikowy stanowi problem zwłaszcza w warsztatach samochodowych, które produkują duże ilości tej substancji. Czy można po prostu gdzieś go wylać? Wyrzucić? Nie, gdyż...

Więcej -->
Jak pozbyć się oleju silnikowego?
17-07-2022
Jak pozbyć się oleju silnikowego?

Zastanawiasz się gdzie oddać olej silnikowy? Jeśli posiadasz ilości na własny użytek – możesz udać się do PSZOK-u, na stację benzynową, czy do wybranego warsztatu. Pod żadnym po...

Więcej -->
Co zrobić z przepracowanym olejem?
16-07-2022
Co zrobić z przepracowanym olejem?

Czy można wylać stary olej? Wyrzucić go? Nie można go wylać. Jeśli posiadamy małe ilości tego złotego płynu można, odpowiednio go zabezpieczając, włożyć go do odpadów zmieszanyc...

Więcej -->
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?
15-07-2022
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – czy w tym wypadku należy dokonać oznaczenia kodem grup towarów i usług? Tak, jeśli dochodzi do sprzedaży towaru – nawet gdy jest to zużyty...

Więcej -->
Ile waży 200 l beczka z olejem?
14-07-2022
Ile waży 200 l beczka z olejem?

Aby odpowiedzieć na to pytanie warto podać, ile waży litr oleju silnikowego. Otóż ze względu na swoje właściwości – olej jest gęstszy od wody – litr tego płynu waży około 0,8 kg...

Więcej -->
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?
13-07-2022
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?

Jeśli posiadamy niewielką ilość oleju, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powinien go przyjąć. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie dana placówka nie jest przystosowa...

Więcej -->
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?
12-07-2022
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?

Zastanawiasz się gdzie oddać zużyty olej? Jest kilka miejsc, które mogą go od Ciebie przyjąć. Punkty PSZOK, niektóre punkty wymiany oleju, warsztaty oraz stacje benzynowe. Jedna...

Więcej -->
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?
11-07-2022
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?

Sprzedaż tego typu odpadów odbywa się w skupach zużytego oleju. Cena będzie zależeć od rodzaju i stopnia zanieczyszczenia cieczy. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to za pomocą apli...

Więcej -->
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?
10-07-2022
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?

Litr przepracowanego oleju, ze względu na swoje właściwości, waży około 0,8 kg. Jest to cenna informacja, jeśli jesteśmy zainteresowani skupem przepracowanego oleju oraz jego ko...

Więcej -->
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?
10-07-2022
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – oznaczać czy nie oznaczać? W związku z tym, że kod grup towarów i usług jest przypisywany produktom, które sprzedajemy, trzeba oznaczyć zu...

Więcej -->
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?
09-07-2022
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?

W zależności od stopnia zanieczyszczenia i ilości, taką cenę otrzymamy. Głównie to od skupu oleju przepracowanego zależy cena za litr. Według cennika WasteMaster za kilogram prz...

Więcej -->
Kto skupuje olej przepracowany?
08-07-2022
Kto skupuje olej przepracowany?

Kiedy dysponujemy dużą ilością zużytego oleju, najlepiej oddać go do skupu olejów przepracowanych. Jeśli posiadamy go niewiele, można udać się do PSZOK-u, na stację benzynową lu...

Więcej -->
Jak oddać zużyty olej?
07-07-2022
Jak oddać zużyty olej?

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym? Gdzie oddać zużyty olej hydrauliczny? Takich substancji nie można wylewać ani wyrzucać, dlatego istotnym jest, żeby oddać je odpowiednim ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?
06-07-2022
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?

Chcesz wyrzucić przepracowany olej? W Polsce jest to nielegalny proceder, zagrażający środowisku naturalnemu. A może wolałbyś zapytać gdzie oddać zużyty olej? Już spieszę z odpo...

Więcej -->
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?
05-07-2022
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?

Gdzie oddać stary olej? Czy jest organizowany odbiór zużytego oleju? Jak się go pozbyć? Przepracowane płyny tego typu najlepiej oddać do skupu. Inne miejsca takie jak PSZOK, sta...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Jeśli w moim sklepie raz na jakiś czas zebrałem dużo odpadów, to wiedziałem, że w najbliższym czasie będzie trzeba sporo czasu poświęcić na znalezienie firmy, która je zutylizuje. Teraz to nie problem. Dzięki WasteMaster nie muszę nigdzie dzwonić.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kanistry, beczki, detergenty. Różne rodzaje odpadów z którymi nie wiedzieliśmy co zrobić. Wpisałem wszystko w aplikacji, zrobiłem zdjęcia, a zakłady utylizacji zgłaszają się do mnie same. To znacząco ułatwiło moją codzienną pracę.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mnóstwo zużytych olejów. Nawet nie wiem, kiedy to zgromadziliśmy. Cieszę się, że mogłem się wszystkiego pozbyć. Wiem, że bez aplikacji byłoby mi trudniej.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Odkąd mam wastemaster wiem, że więcej nie będę się przejmował zobowiązaniami związanymi z oddawaniem odpadów na czas i opłatami za to. Bardzo to wygodne. No i zero stresu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Firma, z którą nawiązałem [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Olej przepracowany – kod odpadu
02-09-2022
Olej przepracowany – kod odpadu

Czym jest kod odpadu? Jak go sprawdzić? Czy olej przepracowany posiada taki kod odpadu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz na naszym blogu. Co jeszcze warto wiedzi...

Więcej -->
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
31-08-2022
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Z pewnością chociaż raz w życiu każdy z nas, lub naszych najbliższych, zada sobie pytanie: „co zrobić ze zużytym olejem?”. Gdzie go oddać? Czy zajmują się tym specjalne podmioty...

Więcej -->
Gdzie utylizować olej silnikowy?
23-08-2022
Gdzie utylizować olej silnikowy?

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie jest utylizowany olej przepracowany? To nie jest żadna tajemnica, a pomimo tego wiele osób nadal nie wie, gdzie oddać stary olej silnikowy. Je...

Więcej -->
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022
23-08-2022
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022

Z pewnością wiele nie tylko osób fizycznych, lecz także firm, zastanawia się, gdzie oddać zużyty olej silnikowy. Warto przy tym pamiętać, że sprzedaż przepracowanego oleju przez...

Więcej -->
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?
16-08-2022
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?

Wielu właścicieli gospodarstw domowych, którzy wytwarzają stosunkowo niewielką liczbę oleju silnikowego, często mają zagwozdkę, co zrobić ze starym, wymienionym olejem samochodo...

Więcej -->
Gdzie oddać stary olej?
23-07-2022
Gdzie oddać stary olej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie oddać zużyty olej samochodowy. Z pewnością nie zdają oni sobie sprawy z tego, jak łatwo można pozbyć się tego typu odpadu. Wystarczą tylko...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat