Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Błoniach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Cennik skupu złomu w Błoniach

Ceny skupu złomu w Błoniach to dość skomplikowana kwestia, zależna od wielu czynników. Przede wszystkim to, ile odpadów metalowych dostarczysz na złom, się liczy. Drugim ważnym kryterium jest typ złomu. Wsadowy zawsze będzie droższy od niewsadowego, ponieważ ten pierwszy nadaje się od razu do przeróbki w piecu hutniczym. Według cenników skupu złomu w Błoniach, które skonstruowaliśmy na podstawie zapisanych transakcji – najbardziej opłacalnym materiałem stalowym jest stal wsadowa oznaczana 7N – czyli poprodukcyjna – sięga do 1400 zł/t netto. Najtańsze są wióry stalowe, cienkie blachy poamortyzacyjne oznaczane N10, za które możemy dostać 1100 zł/t netto. Jednak oprócz ilości, rodzaju, stopnia zanieczyszczenia, także zewnętrzne czynniki wpływają na wysokość cen skupu złomu w Błoniach. Przetworzone metale są sprzedawane hutom i innym podmiotom jako surówki, więc w zależności od tego, jak kształtuje się popyt na metale oraz jaka jest sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali, taka będzie cena w skupie. Jeżeli realizujesz skupowanie złomu z dojazdem do klienta w Błoniach, miej na uwadze to, że im dalej od placówki się znajdujesz, tym bardziej wzrośnie cena za usługi. Jeśli potrzebujesz precyzyjnej wyceny swoich odpadów – zadzwoń do nas – nasi eksperci mają lata doświadczenia!

Kwestie formalne

Sprawy formalne są niezwykle istotne w kontekście zawierania umów i dokonywania transakcji ze skupami złomu w Błoniach. Warto podkreślić, że to właśnie przedsiębiorcy i wyżej wymienieni rolnicy (posiadający więcej niż 75 ha gruntów) muszą dokonywać aktualnej ewidencji odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Ma to służyć maksymalnej kontroli nad wytwarzaniem i utylizowaniem odpadów. Osoby fizyczne nie muszą prowadzić tej ewidencji, natomiast jak wszyscy, są zobowiązani do wypełniania Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność transakcji. Ponadto osoba ta powinna dostać Formularz Przyjęcia Odpadu od skupu. Głównie jednak to właśnie przedsiębiorcy wywożą tony złomu do skupów. Dlatego warto pamiętać o powyższych kwestiach formalnych, ponieważ w ten sposób unikniemy bolesnych kar.

Jakie wyróżniamy kategorie złomu?

Złom stalowy dzielimy na poszczególne kategorie, które są uzależnione od jego wymiarów oraz procentowej ilości danego metalu. Ponadto można wyróżnić złom wsadowy i niewsadowy. Do pierwszego typu zaliczamy wszelkie odpady, które są gotowe do użycia w procesie stalowniczym, bez uprzedniego przygotowywania. Złomem wsadowym jest np. blacha, złom do cięcia, gruby złom wsadowy czy grube wióry stalowe. Z kolei niewsadowy wymaga wcześniejszego przetworzenia do obróbki w skupie złomu w Błoniach. Do tej kategorii możemy zaliczyć cienkie blachy poamortyzacyjne, niewielkie konstrukcje stalowe, czy szyny kolejowe. Warto znać oznaczenia wykorzystywane w skupach złomu stalowego w Błoniach, ponieważ ułatwi to odczytywanie, chociażby oferty w placówce. Zatem metale wsadowe określa się literą „W” i numerem oznaczającym klasę, żeliwo „ZZ”, a niewsadowy – literą „N”. Ponadto isnieje także stal poprodukcyjna niewsadowa, w której po numerze również pojawia się litera, jak np. N-1N – czyli blaszane odpady poprodukcyjne do grubości 6 mm

Jak najszybciej znajdziesz skup złomu w Błoniach?

Skup złomu w Błoniach najszybciej wyszukasz przy pomocy WasteMaster! Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, rozmowy telefonicznej lub użyj naszej innowacyjnej aplikacji. Udziel informacji o swoich odpadach i preferencjach co do skupu złomu stalowego w Błoniach. Podaj przedziały cenowe, ewentualnie czy interesuje Cię opcja odbioru złomu etc. Nasi eksperci są niezwykle doświadczeni w poruszaniu się po rynku odpadowym, więc śmiało możesz im powierzyć swoje zlecenie! Aby oszczędzić Ci wysiłku żmudnych poszukiwań skupu złomu z dojazdem do klienta w Błoniach warto skontaktować się z WasteMaster. Po podaniu informacji, nasi pracownicy prześlą Ci wycenę Twojego złomu i wrzucą Twoje zlecenie do aplikacji - po krótkim czasie prześlą Ci wyniki poszukiwań, tj. wykaz skupów, z których opłaca się korzystać. Jeśli wolisz skorzystać z aplikacji samodzielnie - istnieje też taka opcja! Odwiedź naszą stronę (na której również znajdziesz numer do konsultanta oraz formularz wycenowy), wejdź w aplikację, którą możesz obsługiwać nawet z poziomu wyszukiwarki - i dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. Twój osobisty Opiekun Klienta przekieruje do Ciebie najlepsze oferty spośród, których możesz swobodnie wybierać. W każdym przypadku nasze usługi są darmowe i nie zobowiązują Cię do konkretnych decyzji. Naszym zadaniem jest jedynie dostarczyć Ci możliwości wyboru spośród licznych skupów z odbiorem w Błoniach!

Recykling złomu

Co się dzieje ze złomem, który ląduje w skupie? Jest on sortowany, strzępiony, pozbawiony zostanie elementów niestalowych oraz płucze się go z resztek zawartości, a także bada się szczegółowo jego skład i potencjalne zastosowanie. Dostarczone do skupu złomu w Błoniach odpady są przekazywane do stalowni lub hut, gdzie są przekształcane w najróżniejsze materiały. Cienkie blachy samochodowe, rury i belki do budowania mostów i innych konstrukcji, produkcja rur, a nawet pralek – i to można wyprodukować ze stali i stali nierdzewnej. Przekazując materiały metalowe do skupu złomu w Błoniach ograniczasz, chociażby zużycie energii niezbędnej do wydobycia i przetworzenia danych metali. Zadbaj o planetę i zyskaj z WasteMaster! Zgłoś się do nas po bezpłatną wycenę i porady – wystarczy zadzwonić!

Jak zrealizować skup złomu z odbiorem w Błoniach?

W bardzo podobny sposób – skorzystaj z naszych usług, zaznacz, że szukasz skupu złomu z dojazdem do klienta w Błoniach, a my wyślemy Ci szacunkową wycenę oraz wykaz placówek. Jednak w wypadku realizacji transportu złomu musisz mieć na uwadze przynajmniej kilka kwestii. Po pierwsze: minimum logistyczne – zazwyczaj najmniejszą ilością przewożoną do skupu złomu w Błoniach jest 0,5 Mg (ton). W nietypowych przypadkach – jeśli Twoja lokalizacja znajduje się na trasie ciężarówki transportowej – możliwa jest realizacja wywozu mniejszych ładunków, jednak to już wymaga osobnego ustalenia. Ponadto materiały muszą być posortowane i właściwie zabezpieczone, jeśli bezpieczeństwo personelu zajmującego się wywozem odpadów do skupu złomu stalowego w Błoniach będzie zachwiane – firma może odmówić współpracy bądź podwyższyć koszty usługi. Jeśli mowa o kwestiach formalnych: przedsiębiorcy oraz osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha – muszą zwrócić uzupełnioną Kartę Przekazania Odpadu kierowcy pojazdu, który wywozi odpady do skupu złomu stalowego w Błoniach. Osoby prywatne muszą jedynie okazać dowód osobisty. Jeśli potrzebujesz wsparcia w organizacji odbioru złomu – rozpocznij pracę z WasteMaster! Nasze usługi skutecznie zoptymalizują zarządzanie Twoim złomem!

Co zostanie przyjęte w skupie złomu stalowego w Błoniach?

Zanim przejdziemy do przywoływania przykładów odpadów, które możesz zostawić w skupie złomu stalowego w Błoniach, warto przyjrzeć się poszczególnym kategoriom. Zasadniczo wyróżniamy trzy typy złomu: stalowy, żeliwny oraz kolorowy. Żeliwo jest wysokowęglowym stopem żelaza z węglem - zatem materiały żeliwne również możemy zostawić w skupie złomu stalowego w Błoniach. Zatem taka instytucja odbierze od Ciebie wszystkie materiały poprodukcyjne, konstrukcyjne, budowlane, samochodowe, ale muszą się one nadawać do obróbki technicznej. W takim wypadku skup złomu stalowego w Błoniach może przyjąć konkretne materiały: blachy, konstrukcje stalowe, dachówki, puszki, profile ze stali, części maszyn, instalacji elektrycznych, a także elementy trakcji, tory etc. Oczywiście są to niektóre odpady, które odbierze skup, jednak najważniejszą kwestią jest znajomość zawartości swojego odpadu. Nie zapominajmy, że skup złomu w Błoniach nie przyjmie od Ciebie zanieczyszczonych elementów metalowych, pokrytych smarami, olejami lub substancjami toksycznymi.

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Błoniach?

Jeśli w Twoim zakładzie pracy zalega dużo odpadów metalowych – ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Przepisy w Polsce zakazują wyrzucania złomu w losowe miejsca. Grzywny z tego tytułu mogą osiągnąć do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. przy rzece czy w osiedlowym śmietniku, może stać się powodem realnego zagrożenia zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia człowieka. Z tej przyczyny należy oddawać swoje odpady do skupu złomu w Błoniach, który podejmie się recyklingu i zagospodarowania pozostałości. Złomem określamy tutaj wszelkie przedmioty metalurgiczne, które się zużyły i nadają się jedynie do recyklingu. Wymieniamy skupy złomu stalowego w Błoniach oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy wywozić materiały stalowe, czyli składające się w większej części z żelaza i do 2% węgla. Drugi rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto podkreślić, że oddawanie metali do skupu złomu w Błoniach jest bardzo dobre zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej placówki. Za dane materiały o konkretnym składzie, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj do końca, a wszystkiego się dowiesz!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie żałuję, że użyłam aplikacji WasteMaster. Jest bardzo prosta w obsłudze i nie musiałam nic instalować. Z jej pomocą dowiedziałam się jakie ceny panują w skupach złomu i znalazłam ten najkorzystniejszy!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zajmuję się utylizacją złomu grubego, a w szczególności grubych części metalowych z samochodów ciężarowych i autobusów. Dzięki WasteMaster, często jestem często określany jako najbliższy skup złomu w w Błoniach, przez co przyciągam wielu klientów. To była owocna współpraca!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Apka od WasteMaster bardzo mi pomogła - dzięki niej mogłam na okrągło sprawdzać spływające ogłoszenia od skupów złomu w Błoniach, a na końcu wybrać tę najkorzystniejszą!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Fajna usługa, bardzo użyteczna współczesnym przedsiębiorcom, którzy nie mają na nic czasu. W krótkim czasie znaleziono dla mnie najlepsze składowisko złomu w w Błoniach. Jestem usatsfakcjonowana!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster odpaowiada na moje potrzeby. Nie tylko bez pobierania opłat wycenia odpad i podaje informacje o złomie, ile za kilo w w Błoniach itd. Także robi listę ofert, które opłaca się wziąć pod uwagę. Bardzo innowacyjne!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że w tak szybkim czasie wyszukają dla mnie tyle skupów złomu stalowego w Błoniach - naprawdę mnie zaskoczyli! Było z czego wybierać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster zapewniło mi dokładne informacje na temat tego ile kosztuje kg złomu stalowego w w Błoniach oraz w których miejscach najlepiej zostawić swoje śmieci. Polecam spróbować każdemu!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon