Odpady medyczne - utylizacja i odbiór - Toruń | WasteMaster

Sprzedaj lub utylizuj odpady

Zajmie Ci tylko 15 sekund...

×
×
×

Odpady medyczne w Toruniu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
3 proste kroki!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Do wyceny
Szczegóły
Szybko
Efektywnie
Bezpiecznie
Jakie zasady uwzględnia się przy przechowywaniu odpadów medycznych?
Kwestię dotyczącą magazynowania odpadów medycznych reguluje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi. W normach prawnych bardzo dokładnie opisano zasady dotyczące magazynowania odpadów medycznych. Co więcej, w dokumencie znajdziesz również informacje związane z tym, w jakich pojemnikach i kolorach należy przechowywać odpady. Ważną część stanowi też treść opisująca to, w jaki sposób wnętrze ma być przygotowane do magazynowania. Istotne jest to, że dwa rodzaje odpadów mają przypisany konkretny kolor, z kolei trzeci musi być inny niż dwa pozostałe Zgodnie z aktem odpadom zakaźnym przypisany jest kolor czerwony, z kolei niebezpiecznym żółty.
Jak wykonywana jest usługa odbioru odpadów medycznych w Toruniu?
Na początku składasz zapytanie i wówczas Opiekun Klienta przygotuje dla Ciebie najlepsze propozycje. Gdy podejmiesz decyzję o zaakceptowaniu naszej oferty, pracownik naszej firmy tak pokieruje Twoimi krokami, że doprowadzi do finalizacji zlecenia. W odpowiedzi otrzymasz informację dotyczącą terminu odbioru. Co więcej, możesz też liczyć na wsparcie w przypadku problemów z rejestrem BDO. Odbiór odpadów realizowany jest przez specjalistyczny pojazd o zamkniętej strukturze, który nie zawiera więcej niż jedną przyczepę lub naczepę. Ponadto, odbiór odpadów odbywa się przy pomocy wykwalifikowanej załogi.
Co warto wiedzieć na temat odpadów medycznych przyjmowanych w ramach usługi?
Jesteśmy giełdą odpadów, która stara się znaleźć alternatywy dla każdego rodzaju odpadu. Pragniemy pomóc wszystkim klientom, dlatego przyjęliśmy możliwie najszerszy zakres. Pomagamy zatem odbierać takie odpady jak: narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz ich resztki, chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, organy i części ciała, odpady dentystyczne, zużyte peloidy po zabiegach czy pozostałości z żywienia pacjentów z oddziałów zakaźnych. Zawsze możesz do nas zadzwonić, gdy masz pewne wątpliwości. Zapewniamy, że rozwiązanie na pewno się znajdzie.
Jakie informacje powinny pojawić się na etykiecie oznaczającej odpady medyczne?
Odpady medyczne muszą być właściwie oznakowane. Niespełnienie wymagań w tym zakresie jest jednoznaczne z tym, że odpady medyczne nie zostaną zabrane. Zatem worki i opakowania należy oznaczyć etykietą zawierającą następujące dane: • kod odpadów medycznych znajdujących się w opakowaniu, • nazwę organizacji odpowiedzialnej za wyprodukowanie odpadów medycznych i jej numer REGON, • numer księgi rejestrowej przedsiębiorstwa, które wyprodukowało odpad, w rejestrze podmiotów realizujących działalność leczniczą, • datę i godzinę otwarcia pojemnika oraz datę i godzinę zamknięcia.
Na czym polega rezerwowanie usługi odbioru odpadów medycznych w mieście Toruń przy wykorzystaniu aplikacji WasteMaster?
Narzędzie WasteMaster jest po to, aby zapewnić jak najłatwiejsze zamawianie usług, w tym odbiór odpadów medycznych w Toruniu. W tym przypadku można skorzystać z jednej z dwóch dostępnych dróg. Można podjąć telefoniczny kontakt z przedstawicielem naszej firmy. Podczas rozmowy pozyska on dane w celu uzupełnienia informacji o wymaganiach dotyczących usługi. Później przekaże on najtrafniejsze propozycje. Gdy klient będzie zadowolony z możliwości, jakie zyska, opiekun złoży zamówienie w imieniu zainteresowanego. Można też wykorzystać stronę mamodpad, na której właśnie jesteśmy. W tym celu wypełnia się formularz i klika przycisk „Szukaj ofert”. W następnych krokach otrzymasz oferty związane z danym odpadem. Gdy wybierzesz najlepszą ofertę, zostaniesz poproszony lub poproszona o przesłanie danych na temat szczegółów zamówienia. Potwierdzeniem złożenia zamówienia jest wiadomość wysłana na podany adres e-mail.
Na jakim poziomie kształtuje się odpłatność za odbiór odpadów medycznych w Toruniu?
W tej sytuacji uwzględnia się różne czynniki. Najważniejszym elementem jest udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy odbiór odapdów medzycznych w mieście Toruń będzie realizowany jednorazowo, czy systematycznie. Przy regularnych odbiorach podpisuje się umowę z abonamentem na kwotę, która może wynosić już od 60 zł miesięcznie. Inaczej jest przy jednorazowym odbiorze. Tutaj nie jest łatwo od razu ustalić kwotę. Dlatego trzeba się z nami skontaktować i podać potrzebne informacje, abyśmy mogli przeprowadzić dokładną analizę rynku.
Co kryje się pod pojęciem odpady medyczne?
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku określa, że odpady medyczne to ogół środków i przedmiotów, które powstają w wyniku świadczenia usług zdrowotnych i przeprowadzania doświadczeń naukowych w zakresie nauk medycznych.
Jakie wyróżnia się rodzaje odpadów medycznych w Toruniu?
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku paragraf 1 ustęp 2 klasyfikuje odpady medyczne na trzy kategorie. Wyróżnia się zatem odpady medyczne: • zakaźne, • niebezpieczne, • inne niż niebezpieczne.
Jak często należy oddawać odpady medyczne?
Wszystko jest zależne od tego, o którym kodzie odpadów medycznych w Toruniu mówimy. Przykładowo kod 18 01 02* może być magazynowany wstępnie wyłącznie przez 72 godziny i w temperaturze do 10 stopni Celsjusza. W przypadku kodów 18 01 03*, 18 01 06*, 18 01 08*, 18 01 10* i 18 01 82* można odpady magazynować do 18 stopni Celsjusza, ale w zależności od temperatur, jest inny dopuszczalny czas magazynowania (dla temperatur od 10 do 18 stopni maksymalnie 72 godziny, natomiast w przypadku temperatury poniżej 10 stopni jest to nie dłużej niż 30 dni. Odnośnie kodów odpadów, które nie należą do rodzaju niebezpiecznych, mogą być wstępnie magazynowane również nie dłużej niż 30 dni. W efekcie powyższego maksymalny okres przechowywania odpadów medycznych wynosi 30 dni, czyli należy oddawać odpad przynajmniej raz w miesiącu.
W jakim czasie realizowana jest usługa odbioru odpadów medycznych?
W większości przypadków odbiór odpadów medycznych odbywa się poprzez ustalony abonament. Określa się, w nim jak często mają być realizowane odbiory odpady (przykładowo raz w miesiącu) i kiedy on następuje. W przypadku jednorazowego odbioru czas oczekiwania może być różny. Wpływa na niego wiele czynników jak lokalizacja odbioru, ilość odpadu czy dostępność specjalistycznych pojazdów w tym czasie. W takim przypadku najlepiej zadzwonić do nas, a my przyszykujemy ofertę wraz z przypuszczalnym terminem odbioru odpadu.
W jaki sposób kody odpadów medycznych w Toruniu sklasyfikowano w rejestrze BDO?
W katalogu wymienia się 18 grup. Występują zatem następujące kody odpadów medycznych w Toruniu: • 18 01 01 – przyrządy zabiegowe, chirurgiczne i ich resztki, • 18 01 02 – tkanki i pojemniki, które na nie są przeznaczone, • 18 01 03 – odpady zawierające żywe drobnoustroje, a także ich toksyny i formy mogące przenosić ich materiał genetyczny, • 18 01 04 – odpady zawierające drobnoustroje, które nie wymieniono w powyższym punkcie, • 18 01 06 – niebezpieczne chemikalia, • 18 01 07 – chemikalia niewymienione w wierszu poprzednim, • 18 01 08 – preparaty lecznicze cytostatyczne i cytotoksyczne, • 18 01 09 – leki niezawarte w poprzednim punkcie, • 18 01 10 – zużyte amalgamaty stomatologiczne, • 18 01 80 – kąpiele biologiczne, które mają charakter zakaźny, • 18 01 81 – kąpiele biologiczne niezakaźne, • 18 01 82 – odpady, które powstają w wyniku żywienia pacjentów znajdujących się na oddziałach zakaźnych.
Co warto wiedzieć na temat dokumentacji wymaganej przy przekazywaniu odpadów medycznych w Toruniu?
Działania związane z odbiorem odpadów medycznych realizowany jest pod kontrolą systemu BDO. Dlatego podmiot zamawiający odbiór odpadów medycznych w Toruniu musi wystawić Kartę Przekazania Odpadu, czyli dokument KPO. Normy nakazują też konieczność prowadzenia rejestracji tych odpadów. Warto jednak pokazać dwie sytuacje. Wytwarzanie odpadów poniżej 5 ton lub 100 kg dla odpadów medycznych niebezpiecznych pozwala prowadzić uproszczoną ewidencję BDO. Wówczas wystarczy wystawiać Kartę Przekazania Odpadu. W tym przypadku nie ma potrzeby prowadzenia w rejestrze kart ewidencji odpadu. Jednakże zgodnie z normami na koniec roku należy sporządzić roczne sprawozdanie z wytworzonych odpadów. Dlatego nie warto rezygnować z prowadzenia rejestracji. Gdy wytwarzanie odpadów przekracza zaprezentowane limity, aby uniknąć niemiłych sytuacji, jeśli chodzi o kontrolę urzędową, należy przekazywać odpady, które są ewidencjonowane w systemie BDO. Mamy specjalistów w tej dziedzinie, dlatego możemy pomóc w rozwiązaniu problemu.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Odbieramy odpady od klientów z całego Śląska i Małopolski. Chcieliśmy to dobrze wypromować. Nasz dział marketingowy szukał sposobów na jeszcze lepszą reklamę. Dlatego zdecydowaliśmy się umieścić swoją markę w WM. To było dobre posunięcie.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałabym polecić aplikację wszystkim przedsiębiorcom, którzy wytwarzają odpady. Nieważne cyz mają ich dużo czy mało. Ja mam kilka firm i zawsze znajduję kontakty dzięki jakim nie gromadzę odpadów i wiem, że są one segregowane.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Sama decyduję o tym, czy chcę ofertę kupna zaakceptować czy odrzucić. Kontaktują się ze mną tylko te osoby, które akceptuję. Wiem, że moje dane są bezpieczne.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Wystawiam ofertę i po kilku minutach dostaję propozycję od firm, które chcą kupić moje odpady? Nie wierzyłem, że to możliwe, a jednak!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zmieszane odpady tworzyw s [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup złomu mosiądzu w praktyce – przydatne informacje
06-05-2022
Skup złomu mosiądzu w praktyce – przydatne informacje

Osoby dysponujące dużą ilością odpadów w postaci metali kolorowych i nieżelaznych, powinny zainteresować się tematem skup złomu mosiądzu w praktyce – przydatne informacje. Z pon...

Więcej -->
Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje
04-05-2022
Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje

Klienci indywidualni i firmowi, dysponujący sporą ilością odpadów, często poszukują wiedzy z zakresu skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje, kt...

Więcej -->
Utylizacja odpadów warsztatowych z Waste Master!
04-05-2022
Utylizacja odpadów warsztatowych z Waste Master!

🚛Nie zatrzymujemy się jeżeli chodzi o dalszy rozwój naszej aplikacji jak i zakres usług, które można u nas zamówić!🚛Teraz bezproblemowo skorzystasz z naszej usługi odbioru i uty...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat