Toruń - utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Toruniu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie zasady uwzględnia się przy przechowywaniu odpadów medycznych?

Kwestię dotyczącą magazynowania odpadów medycznych reguluje Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi. W normach prawnych bardzo dokładnie opisano zasady dotyczące magazynowania odpadów medycznych przez firmy odbierające odpady medyczne w Toruniu i nie tylko. Co więcej, w dokumencie znajdziesz również informacje związane z tym, w jakich pojemnikach i kolorach należy przechowywać odpady. Ważną część stanowi też treść opisująca to, w jaki sposób wnętrze ma być przygotowane do magazynowania. Istotne jest to, że dwa rodzaje odpadów mają przypisany konkretny kolor, z kolei trzeci musi być inny niż dwa pozostałe Zgodnie z aktem odpadom zakaźnym przypisany jest kolor czerwony, z kolei niebezpiecznym żółty.

Jak wykonywana jest usługa odbioru odpadów medycznych w Toruniu?

Na początku składasz zapytanie i wówczas Opiekun Klienta przygotuje dla Ciebie najlepsze propozycje. Gdy podejmiesz decyzję o zaakceptowaniu naszej oferty, pracownik naszej firmy tak pokieruje Twoimi krokami, że doprowadzi do finalizacji zlecenia. W odpowiedzi otrzymasz informację dotyczącą terminu odbioru. Co więcej, możesz też liczyć na wsparcie w przypadku problemów z rejestrem BDO. Odbiór odpadów medycznych w Toruniu realizowany jest przez specjalistyczny pojazd o zamkniętej strukturze, który nie zawiera więcej niż jedną przyczepę lub naczepę. Ponadto, odbiór odpadów medycznych w Toruniu odbywa się przy pomocy wykwalifikowanej załogi.

Co warto wiedzieć na temat odpadów medycznych przyjmowanych w ramach usługi?

Jesteśmy giełdą odpadów, która stara się znaleźć alternatywy dla każdego rodzaju odpadu. Pragniemy pomóc wszystkim klientom, dlatego przyjęliśmy możliwie najszerszy zakres. Pomagamy zatem odbierać takie odpady jak: narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz ich resztki, chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, organy i części ciała, odpady dentystyczne, zużyte peloidy po zabiegach czy pozostałości z żywienia pacjentów z oddziałów zakaźnych. Zawsze możesz do nas zadzwonić, gdy masz pewne wątpliwości. Zapewniamy, że rozwiązanie na pewno się znajdzie.

Jakie informacje powinny pojawić się na etykiecie oznaczającej odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być właściwie oznakowane. Niespełnienie wymagań w tym zakresie jest jednoznaczne z tym, że odpady medyczne nie zostaną zabrane. Zatem worki i opakowania należy oznaczyć etykietą zawierającą następujące dane: • kod odpadów medycznych znajdujących się w opakowaniu, • nazwę organizacji odpowiedzialnej za wyprodukowanie odpadów medycznych i jej numer REGON, • numer księgi rejestrowej przedsiębiorstwa, które wyprodukowało odpad, w rejestrze podmiotów realizujących działalność leczniczą, • datę i godzinę otwarcia pojemnika oraz datę i godzinę zamknięcia.

Na czym polega rezerwowanie usługi odbioru odpadów medycznych w mieście Toruń przy wykorzystaniu aplikacji WasteMaster?

Narzędzie WasteMaster jest po to, aby zapewnić jak najłatwiejsze zamawianie usług, w tym odbiór odpadów medycznych w Toruniu. W tym przypadku można skorzystać z jednej z dwóch dostępnych dróg. Można podjąć telefoniczny kontakt z przedstawicielem naszej firmy. Podczas rozmowy pozyska on dane w celu uzupełnienia informacji o wymaganiach dotyczących usługi. Później przekaże on najtrafniejsze propozycje. Gdy klient będzie zadowolony z możliwości, jakie zyska, opiekun złoży zamówienie w imieniu zainteresowanego. Można też wykorzystać stronę mamodpad, na której właśnie jesteśmy. W tym celu wypełnia się formularz i klika przycisk „Szukaj ofert”. W następnych krokach otrzymasz oferty związane z danym odpadem. Gdy wybierzesz najlepszą ofertę, zostaniesz poproszony lub poproszona o przesłanie danych na temat szczegółów zamówienia. Potwierdzeniem złożenia zamówienia jest wiadomość wysłana na podany adres e-mail.

Na jakim poziomie kształtuje się odpłatność za odbiór odpadów medycznych w Toruniu?

W tej sytuacji uwzględnia się różne czynniki. Najważniejszym elementem jest udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy odbiór odapdów medzycznych w mieście Toruń będzie realizowany jednorazowo, czy systematycznie. Przy regularnych odbiorach podpisuje się umowę z abonamentem na kwotę, która może wynosić już od 60 zł miesięcznie. Inaczej jest przy jednorazowym odbiorze. Tutaj nie jest łatwo od razu ustalić kwotę. Dlatego trzeba się z nami skontaktować i podać potrzebne informacje, abyśmy mogli przeprowadzić dokładną analizę rynku.

Co kryje się pod pojęciem odpady medyczne?

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku określa, że odpady medyczne to ogół środków i przedmiotów, które powstają w wyniku świadczenia usług zdrowotnych i przeprowadzania doświadczeń naukowych w zakresie nauk medycznych.

Jakie wyróżnia się rodzaje odpadów medycznych w Toruniu?

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku paragraf 1 ustęp 2 klasyfikuje odpady medyczne na trzy kategorie. Wyróżnia się zatem odpady medyczne: • zakaźne, • niebezpieczne, • inne niż niebezpieczne.

Jak często należy oddawać odpady medyczne?

Wszystko jest zależne od tego, o którym kodzie odpadów medycznych w Toruniu mówimy. Przykładowo kod 18 01 02* może być magazynowany wstępnie wyłącznie przez 72 godziny i w temperaturze do 10 stopni Celsjusza. W przypadku kodów 18 01 03*, 18 01 06*, 18 01 08*, 18 01 10* i 18 01 82* można odpady magazynować do 18 stopni Celsjusza, ale w zależności od temperatur, jest inny dopuszczalny czas magazynowania (dla temperatur od 10 do 18 stopni maksymalnie 72 godziny, natomiast w przypadku temperatury poniżej 10 stopni jest to nie dłużej niż 30 dni. Odnośnie kodów odpadów, które nie należą do rodzaju niebezpiecznych, mogą być wstępnie magazynowane również nie dłużej niż 30 dni. W efekcie powyższego maksymalny okres przechowywania odpadów medycznych wynosi 30 dni, czyli należy oddawać odpad przynajmniej raz w miesiącu.

W jakim czasie realizowana jest usługa odbioru odpadów medycznych?

W większości przypadków odbiór odpadów medycznych odbywa się poprzez ustalony abonament. Cennik utylizacji odpadów medycznych w Toruniu określa w tym przypadku częstotliwość. Określa się, w nim jak często mają być realizowane odbiory odpady (przykładowo raz w miesiącu) i kiedy on następuje. W przypadku jednorazowego odbioru czas oczekiwania może być różny. Wpływa na niego wiele czynników jak lokalizacja odbioru, ilość odpadu czy dostępność specjalistycznych pojazdów w tym czasie. W takim przypadku najlepiej zadzwonić do nas, a my przyszykujemy ofertę wraz z przypuszczalnym terminem odbioru odpadu.

W jaki sposób kody odpadów medycznych w Toruniu sklasyfikowano w rejestrze BDO?

W katalogu wymienia się 18 grup. Występują zatem następujące kody odpadów medycznych w Toruniu: • 18 01 01 – przyrządy zabiegowe, chirurgiczne i ich resztki, • 18 01 02 – tkanki i pojemniki, które na nie są przeznaczone, • 18 01 03 – odpady zawierające żywe drobnoustroje, a także ich toksyny i formy mogące przenosić ich materiał genetyczny, • 18 01 04 – odpady zawierające drobnoustroje, które nie wymieniono w powyższym punkcie, • 18 01 06 – niebezpieczne chemikalia, • 18 01 07 – chemikalia niewymienione w wierszu poprzednim, • 18 01 08 – preparaty lecznicze cytostatyczne i cytotoksyczne, • 18 01 09 – leki niezawarte w poprzednim punkcie, • 18 01 10 – zużyte amalgamaty stomatologiczne, • 18 01 80 – kąpiele biologiczne, które mają charakter zakaźny, • 18 01 81 – kąpiele biologiczne niezakaźne, • 18 01 82 – odpady, które powstają w wyniku żywienia pacjentów znajdujących się na oddziałach zakaźnych.

Co warto wiedzieć na temat dokumentacji wymaganej przy przekazywaniu odpadów medycznych w Toruniu?

Działania związane z odbiorem odpadów medycznych realizowany jest pod kontrolą systemu BDO. Dlatego podmiot zamawiający odbiór odpadów medycznych w Toruniu musi wystawić Kartę Przekazania Odpadu, czyli dokument KPO. Normy nakazują też konieczność prowadzenia rejestracji tych odpadów. Warto jednak pokazać dwie sytuacje. Wytwarzanie odpadów poniżej 5 ton lub 100 kg dla odpadów medycznych niebezpiecznych pozwala prowadzić uproszczoną ewidencję BDO. Wówczas wystarczy wystawiać Kartę Przekazania Odpadu. W tym przypadku nie ma potrzeby prowadzenia w rejestrze kart ewidencji odpadu. Jednakże zgodnie z normami na koniec roku należy sporządzić roczne sprawozdanie z wytworzonych odpadów. Dlatego nie warto rezygnować z prowadzenia rejestracji. Gdy wytwarzanie odpadów przekracza zaprezentowane limity, aby uniknąć niemiłych sytuacji, jeśli chodzi o kontrolę urzędową, należy przekazywać odpady, które są ewidencjonowane w systemie BDO. Mamy specjalistów w tej dziedzinie, dlatego możemy pomóc w rozwiązaniu problemu. 

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dla mojego nowego salonu szukałam, która firma odbierająca odpady medyczne w Toruniu ma najlepszą cenę. Pomogli mi w tym pracownicy WasteMaster. Jestem zadowolona z usług i polecam serdecznie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałabym polecić aplikację wszystkim przedsiębiorcom, którzy wytwarzają odpady. Nieważne cyz mają ich dużo czy mało. Ja mam kilka firm i zawsze znajduję kontakty dzięki jakim nie gromadzę odpadów i wiem, że są one segregowane.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Sama decyduję o tym, czy chcę ofertę kupna zaakceptować czy odrzucić. Kontaktują się ze mną tylko te osoby, które akceptuję. Wiem, że moje dane są bezpieczne.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Ostatnio szukałem firmy odbierającej medyczne w Toruniu. Wykorzystałem tutejszą wyszukiwarkę i skorzystałem z wyceny. Umowa już podpisana i odbiór pierwszy bezproblemowo się odbył. Jesteśmy zadowoleni w tej kwestii. 

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Interesowała nas utylizacja odpadów medycznych w Toruniu. Skorzystaliśmy więc z strony mamodpad i jesteśmy pozytywnie zaskoczeni. Fajny pomocny i przejrzysty portal. Polecam 

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat