Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Nowej Iwicznej

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co trzeba wypełnić?

Aby legalnie sprzedać bądź wywieźć do skupu swoje odpady, należy wypełnić szereg formalności. Jest to związane z systemem zapobiegania zatruwania środowiska i bezprawnego obrotu śmieciami. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów - koniecznie prowadź konto w BDO. Za brak prowadzenia w tym systemie aktualnej ewidencji odpadowej grożą naprawdę wysokie kary. Ponadto, jeśli realizujesz odbiór makulatury w Nowej Iwicznej, musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu. Osoby prywatne są zwolnione z obu obowiązków, jednak są zobligowane do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność przeprowadzonej transakcji. Powinny dostać również Formularz Przekazania Odpadu. Wszystkie powyższe dokumenty działają zgodnie z systemem kodów odpadów, który został powołany do funkcjonowania mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska w 2020 roku. Grupa odpadów celulozowych oraz drewnianych otrzymała swoją odrębną kategorię - jest oznaczana nr 3. Zatem przykładowy kod będący odpowiednikiem mechanicznie wydzielonych odrzutów z przeróbki makulatury i tektury to 03 03 07. W razie jakichkolwiek wątpliwości - zadzwoń do nas! Pomagamy także w kwestiach formalnych.

Co przyjmie skup makulatury w Nowej Iwicznej?

Skup makulatury w Nowej Iwicznej przyjmie oczywiście przedmioty papierowe. Ale czy każdy możliwy? Warto dowiedzieć się, co konkretnie możemy zostawić w takiej placówce, zanim podejmiemy decyzję, z którą chcemy współpracować. Przykładami odpadów, które weźmie od nas skup makulatury w Nowej Iwicznej są: kartony, tektury, makulatury opakowaniowe, papier kredowy, ścinki drukarskie itd. Jednak nie zostaną przyjęte elementy zatłuszczone, zaolejone, papiery nasączone niebezpiecznymi substancjami, woskowane lub spleśniałe. Materiał musi być dobrej jakości!

Jak najefektywniej zorganizować odbiór makulatury w Nowej Iwicznej?

Najefektywniejszą metodą realizacji odbioru makulatury w Nowej Iwicznej, jest skorzystanie z usług od WasteMaster! Nasi eksperci świetnie znają realia rynkowe i poruszają się sprawnie w dziedzinach dotyczących zarządzania odpadami. A Ty za darmo możesz skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia! Wykonaj telefon do naszych konsultantów, zgłoś się za pomocą formularza zgłoszeniowego albo samodzielnie użyj naszej aplikacji. Każda z powyższych dróg służy do przekazania informacji o posiadanym odpadzie oraz Twoich osobistych preferencji dotyczących odbioru makulatury w Nowej Iwicznej. Współpracujemy tylko z profesjonalnymi placówkami, które działają w legalny i ekologiczny sposób. Jeśli masz więcej wątpliwości dotyczących realizacji wywozu do skupu makulatury w Nowej Iwicznej - skontaktuj się z nami!

Typy makulatury?

Skoro już wiesz, co mniej więcej można zostawić w skupie odpadów makulatury w Nowej Iwicznej, warto także mieć na uwadze to, jakie typy wyróżniamy w obrębie tego odpadu. Jest to dość ważna kwestia, ponieważ wpływa to na końcową cenę w skupie. Im wyższa odmiana odpadów papierowych - tym wyższa cena w skupie makulatury w Nowej Iwicznej. Ogólnie wyróżnia się 54 odmiany, które dla uproszczenia dzielimy na 4 podstawowe rodzaje. Zazwyczaj skupy makulatury w Nowej Iwicznej nie uwzględniają tej klasyfikacji, wprowadzają autorską etc. Jednak w kontekście ceny, warto znać te podstawowe dane. Zatem makulaturę można podzielić na: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli najróżniejsze rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Im wyższy rodzaj - tym większa cena! Jednak w WasteMaster wyróżniamy nieco inny podział. Ma on być jak najjaśniejszy i przejrzysty dla odbiorców. Zatem dzielimy te odpady na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety, tekturę falistą i karton, tekturę litą i inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregacji. W razie wszelkich pytań zachęcamy do kontaktu - nasze konsultację również są darmowe!

Co wpływa na wysokość cen skupu makulatury w Nowej Iwicznej

Na cenę skupu makulatury w Nowej Iwicznej wpływa bardzo dużo czynników. Przede wszystkim ilość papieru, którą zawozisz do placówki utylizującej, typ odpadu oraz to, jakiej jest on jakości i czy jest on zabrudzony. Ponadto, jeżeli realizujesz odbiór odpadów, Twoja lokalizacja może się okazać najważniejsza w kwestii ustalania ceny. Im dalej od skupu - tym wyższa kwota na rachunku. Jednak ceny nie są jednolite w skali kraju, niektóre województwa są droższe od innych, a jest to powiązane z kosztami utrzymania papierni i placówek recyklingu. Także obecny kryzys energetyczny może mieć negatywny wpływ na wysokość cen w skupach. Z tego powodu tam, gdzie kiedyś mogliśmy sprzedać gazety - teraz możliwe, że trzeba będzie dopłacić do ich przetworzenia. Jednak są to indywidualne przypadki. Placówki w wielkich aglomeracjach miejskich także mają inne sposoby wycen. Aby zobrazować przykładowe ceny określonych materiałów możemy przywołać cenę sprzedaży gazet - 0,20 zł/kg netto oraz kartonów - 0,15 zł.kg netto (choć są one najtańszym odpadem, więc czasem trzeba zapłacić za ich recykling). Z powodu aktualnej sytuacji na rynku, warto obserwować zmieniające się cenniki - dlatego zadzwoń do WasteMaster, aby zawsze mieć najświeższe dane!

Jak najszybciej znaleźć skup makulatury w Nowej Iwicznej?

Zastanawiasz się, gdzie oddać makulaturę w Nowej Iwicznej? Czy Twój najbliższy skup jest najkorzystniejszy? Czy każdą placówkę obowiązuje identyczny cennik? Tutaj ponownie przydadzą się usługi WasteMaster. Za pośrednictwem naszej aplikacji, jesteśmy w stanie szybko i rzetelnie przeprowadzić research dotyczący Twojej okolicy. Wejdź na naszą stronę w kategorię skupu makulatury w Nowej Iwicznej i wypełnij formularz lub zadzwoń! Na Twojej skrzynce mailowej szybko znajdziesz wycenę swoich odpadów, a po krótkim czasie także wykaz skupów makulatury w Nowej Iwicznej, z których opłaca się skorzystać! Działanie aplikacji jest podobne - wystarczy ją otworzyć na poziomie wyszukiwarki lub pobrać, dodać zlecenie, a następnie przydzielony Opiekun Klienta zacznie segregowanie dostępnych ofert i będzie przesyłał do Ciebie najtrafniejsze oferty od skupów makulatury w Nowej Iwicznej. I to tyle! Określ dokładnie typ swoich materiałów papierowych, a także przedziały cenowe, a my zajmiemy się wszystkim! To, co zdecydujesz, jest tylko i wyłącznie Twoim wyborem. My jedynie dostarczamy możliwości. Warto wykorzystać naszą bazę danych, ponieważ nie zawsze okoliczne placówki oferujące skup i odbiór makulatury w Nowej Iwicznej są najtańsze. Ceny są bardzo zmienne w zależności od np. województwa. Dlatego, żeby nie marnować czasu - zgłoś się do nas i za darmo otrzymaj wartościową pomoc w zarządzaniu odpadami!

Recykling makulatury w Nowej Iwicznej- co warto wiedzieć?

Warto wiedzieć, co się dzieje z Twoim papierem po tym, jak go zawiozłeś do placówki utylizującej. Z jakiego powodu? Im większa świadomość klienta - tym trudniej jest go zwieść podczas dokonywania transakcji! Po przywiezieniu do skupu makulatury w Nowej Iwicznej, odpad jest składowany i sortowany. W papierni odbywa się odbarwianie, rozwłóknianie i ponowne odbarwianie. Pozyskane włókna są czyszczone z zanieczyszczeń, a następnie uzyskaną masę zagęszcza się za pomocą różnych związków chemicznych. Pod koniec masę się bieli oraz nasyca różnymi związkami. W ten sposób możemy wyprodukować: papier na gazety, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy kartony opakowaniowe. Przyjmuje się, że tak uzyskany surowiec może zostać poddany recyklingowi 6-7 razy, zanim przestanie być użyteczny. Robi wrażenie, prawda? Warto zawozić makulaturę do skupów. A jeśli wciąż się nie wiesz, gdzie najlepiej oddać makulaturę w Nowej Iwicznej - skontaktuj się z nami - nie zapłacisz za to ani złotówki!

Makulatura w Nowej Iwicznej – co warto wiedzieć?

Z pewnością zetknąłeś się w swoim życiu z makulaturą. Czy to w zakładzie pracy, czy to w czasie porządkowania mieszkania. Makulatura to inaczej zniszczone lub niepotrzebne wyroby papiernicze, z których można wyprodukować taki sam lub inny materiał w ramach recyklingu. Jeśli dysponujesz niewielkimi ilościami papieru, starymi gazetami etc. – można po prostu zawieźć je do PSZOK-u lub też wyrzucić do pojemnika na materiały papierowe. Jednak duże zakłady produkcyjne nie mogą skorzystać z takich możliwości. W ich wypadku należy wywieźć zużyty papier do najbliższego skupu makulatury w Nowej Iwicznej. Dobrym krokiem byłoby również zorganizowanie odbioru makulatury w Nowej Iwicznej, jeśli dany podmiot dysponuje naprawę sporymi ilościami papierów. Dlaczego w ogóle warto oddawać zużyte materiały do skupów? Przyjmuje się, że tona makulatury to ok. 14 drzew. Przeciętny Polak zużywa rocznie ok. 143 kg papieru, zatem w przybliżeniu siódemka osób jest w stanie wytworzyć tonę odpadu papierowego, z którego można wyprodukować ok. 900 kg makulatury. Są to oczywiście przybliżone statystki, jednak warto mieć na uwadze, jak mała ilość osób jest w stanie uratować 14 drzew stosunkowo niewielkim wysiłkiem. Chcesz wiedzieć więcej o skupach makulatury w Nowej Iwicznej oraz kwestii recyklingu? Czytaj dalej!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster znalazłam opłacalny skup makulatury w Nowej Iwicznej. Współpracuję z nim bardzo regularnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Naprawdę polecam! Ta aplikacja, to bardzo przydatna rzecz!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem bardzo zadowolony z usług WasteMaster! Pomogli mi w sprawnym wywozie papierów offsetowych - nie sądziłem, ze da się to załatwić w tak krótkim czasie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto korzystać! Zapewniają dokładne wyceny odpadów!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster znalazłam opłacalny skup makulatury w Nowej Iwicznej. Współpracuję z nim bardzo regularnie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat