Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Mysiadle

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak wyglądają ceny skupu makulatury w Mysiadle?

Trudno precyzyjnie dookreślić ceny skupu makulatury w Mysiadle. Są one zależne głównie od typu odpadu, ilości oraz Twojej lokalizacji. Warto na samym początku zaznaczyć, że nie istnieją jednolite ceny skupu makulatury. W konkretnych województwach sytuacja może wyglądać bardzo różnie. Zazwyczaj w okolicy sporych aglomeracji miejskich najbardziej się opłaca sprzedawać makulaturę, jednak nie jest to zasada. Wszystko zależy od okolicznego rynku. Dla zobrazowania warto przywołać cenę za kilogram gazet - 0,20 zł/netto oraz najtańszy kilogram kartonu - 0,15 zł/netto. Czasami trzeba uiścić opłatę za możliwość skupowania materiałów - jest to związane ze stanem przywiezionych papierów lub z lokalnymi możliwościami utylizacji. Warto mieć w pamięci, że dzisiejsze warunki ekonomiczne zmuszają czasem skupy do przyjmowania odpadów bezpłatnie, dlatego warto skorzystać z rzetelego źródła danych dotyczących cen w skupach. Nie martw się - nasi eksperci precyzyjnie dokonują wyceny makulatury, wystarczy się z nami skontaktować, a dowiesz się najważniejszych informacji o cenach makulatury!

Recykling makulatury w Mysiadle- co musisz wiedzieć?

Warto dowiedzieć się więcej o zabiegu recyklingu, który odbywa się w skupach makulatury w Mysiadle. Dzięki niemu można ocalić setki drzew rocznie! Zaraz po tym, jak Twoje pozostałości zostaną przywiezione do papierni, są one składowane i segregowane. Następnie się je odbarwia, rozwłóknia oraz barwi. W ten sposób uzyskana masa jest czyszczona, po raz kolejny barwiona, bielona, a pod koniec nasycana odpowiednimi składnikami chemicznymi i formowana. Z takiego materiału możemy wyprodukować nowy papier gazetowy, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy też kartony na opakowania. W ten sposób uzyskany papier może zostać przetworzony jeszcze od 6 do 7 razy. Jest to bardzo wydajny sposób na redukcję wycinki drzew. Zatem nie zastanawiaj się gdzie oddać makulaturę w Mysiadle - skontaktuj się z WasteMaster i przekaż papiery do recyklingu tak szybko jak to możliwe!

Makulatura w Mysiadle – co warto wiedzieć?

Na pewno zetknąłeś się w swoim życiu z makulaturą. Czy to w zakładzie pracy, czy to w czasie porządkowania mieszkania. Makulatura to inaczej zniszczone lub niepotrzebne wyroby papiernicze, z których można wytworzyć taki sam lub inny materiał w ramach recyklingu. Jeśli dysponujesz niewielkimi ilościami papieru, starymi gazetami etc. – można po prostu zanieść je do PSZOK-u lub też wyrzucić do pojemnika na materiały papierowe. Jednak duże zakłady pracy nie mogą skorzystać z takich możliwości. W ich wypadku należy wywieźć zużyty papier do najbliższego skupu makulatury w Mysiadle. Dobrym krokiem byłoby również zrealizowanie odbioru makulatury w Mysiadle, jeśli dany podmiot dysponuje naprawę sporymi ilościami papierów. Dlaczego w ogóle warto oddawać zużyte materiały do skupów? Przyjmuje się, że tona makulatury to ok. 14 drzew. Przeciętny Polak zużywa rocznie ok. 143 kg papieru, zatem w przybliżeniu siódemka osób jest w stanie wytworzyć tonę odpadu papierowego, z którego można wyprodukować ok. 900 kg makulatury. Są to oczywiście uśrednione statystki, jednak warto mieć na uwadze, jak niewielka ilość osób jest w stanie uratować 14 drzew stosunkowo znikomym wysiłkiem. Chcesz wiedzieć więcej o skupach makulatury w Mysiadle oraz kwestii recyklingu? Czytaj do końca!

Jakie dokumenty należy wypełnić?

Jeżeli chcesz uniknąć kar za nieprzepisowe utylizowanie makulatury, warto dowiedzieć się, jakie dokumenty są dla Ciebie obligatoryjne. Jeżeli należysz do grupy przedsiębiorców oraz rolników posiadających powyżej 75 ha - pamiętaj o cyklicznym uzupełnianiu ewidencji w BDO. Dodatkowo należy wypełnić i oddać kierowcy KPO - jeśli realizujesz odbiór makulatury w Mysiadle. Osoby prywatne nie muszą tego robić, przy odbiorze muszą jedynie pokazać dowód tożsamości. Kolejną rzeczą, którą każdy powinien zrobić, jest wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem w razie inspekcji. Osoby fizyczne powinny otrzymać także od skupu Formularz Przekazania Odpadu. Wszelkie powyższe dokumenty posługują się systemem kodów, wprowadzonych mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogu odpadów. Grupa, do której należy makulatura, jest określana numerem 3. Przykładowym kodem może być ten na mechanicznie oddzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury - 03 03 07. Reszta oznaczeń numerycznych znajduje się w powyższym rozporządzeniu. Także w tym przypadku służymy pomocą - konsultacje w sprawie formalności również są bezpłatne!

Co przyjmie skup makulatury w Mysiadle?

Skup makulatury w Mysiadle przyjmie oczywiście materiały papierowe. Ale czy wszystkie? Warto dowiedzieć się, co konkretnie możemy zostawić w takiej placówce, zanim podejmiemy decyzję, z którą chcemy współpracować. Przykładami odpadów, które przyjmie od nas skup makulatury w Mysiadle są: kartony, tektury, makulatury opakowaniowe, papier kredowy, ścinki drukarskie itd. Jednak nie zostaną przyjęte elementy zatłuszczone, zaolejone, papiery nasiąknięte niebezpiecznymi substancjami, woskowane lub spleśniałe. Materiał musi być odpowiedniej jakości!

Jak najszybciej znaleźć skup makulatury w Mysiadle?

Zastanawiasz się, gdzie oddać makulaturę w Mysiadle? Czy Twój najbliższy skup jest najkorzystniejszy? Czy każdy skup obowiązuje identyczny cennik? Tutaj po raz kolejny przydadzą się usługi WasteMaster. Za pomocą naszej aplikacji, jesteśmy w stanie sprawnie i rzetelnie przeprowadzić research dotyczący Twojej lokalizacji. Wejdź na naszą platformę w kategorię skupu makulatury w Mysiadle i wypełnij formularz lub wykonaj telefon! Na Twoim mailu szybko znajdziesz wycenę swoich śmieci, a po krótkim czasie także listę skupów makulatury w Mysiadle, z których opłaca się skorzystać! Działanie aplikacji jest analogiczne - wystarczy ją otworzyć na poziomie wyszukiwarki lub pobrać, dodać zlecenie, a następnie przydzielony Opiekun Klienta zacznie segregowanie dostępnych ofert i będzie przesyłał do Ciebie najtrafniejsze oferty od skupów makulatury w Mysiadle. To wszystko! Określ dokładnie typ swoich materiałów papierowych, a także przedziały cenowe, a my zajmiemy się resztą! To, jaką decyzję podejmiesz, jest tylko i wyłącznie Twoim wyborem. My tylko dostarczamy możliwości. Warto wykorzystać naszą bazę danych, ponieważ nie zawsze okoliczne placówki oferujące skupowanie i odbiór makulatury w Mysiadle są najtańsze. Ceny są bardzo zmienne w zależności od np. województwa. Dlatego, żeby nie marnować czasu - zgłoś się do nas i za darmo otrzymaj istotną pomoc w zarządzaniu odpadami!

Jak najefektywniej zorganizować odbiór makulatury w Mysiadle?

Najefektywniejszą metodą realizacji odbioru makulatury w Mysiadle, jest skorzystanie z pomocy WasteMaster! Nasi eksperci świetnie znają realia rynkowe i poruszają się sprawnie w dziedzinach dotyczących zarządzania odpadami. A Ty bezpłatnie możesz skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia! Zadzwoń do naszych konsultantów, zgłoś się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego albo po prostu użyj naszej aplikacji. Każda z powyższych dróg służy do przekazania danych o posiadanym odpadzie oraz Twoich osobistych preferencji dotyczących odbioru makulatury w Mysiadle. Współpracujemy tylko z profesjonalnymi placówkami, które działają w zgodny z prawem i ekologiczny sposób. Jeśli masz więcej wątpliwości dotyczących realizacji wywozu do skupu makulatury w Mysiadle - skontaktuj się z nami!

Jakie wymieniamy rodzaje makulatury?

Wiesz już, jakie odpady makulatury w Mysiadle możemy zostawić w placówce utylizującej. Jednak oprócz tego, dobrze jest mieć podstawową wiedzę na temat jej rodzajów, ponieważ właśnie od niego zależy wysokość ceny skupu makulatury w Mysiadle. Ogólnie istnieją 54 odmiany makulatury, jednak dla uproszczenia dzieli się je na 4 podstawowe kategorie. W skupie odpadów makulatury w Mysiadle możemy wyodrębnić następujące typy odpadów celulozowych: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. Jest to dość złożony podział, dlatego w ramach naszych usług dzielimy go na: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), czasopisma i gazety, tekturę falistą i karton, tekturę litą oraz inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie, makulaturę z sortowni. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do kategorii odpadów celulozowych, jakimi dysponujesz, zachęcamy do kontaktu z WasteMaster. Nasi eksperci pomogą Ci w precyzyjnej identyfikacji odpadów.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster zutylizowałam (za naprawdę dobre pieniądze) kilka ton tektury! Polecam gorąco!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zarządzam małą drukarnią i odkąd pamiętam, mieliśmy problem z realizacją odbioru makulatury w Mysiadle. Odkąd współpracujemy z WasteMaster nasze problemy zniknęły jak ręką odjął. Serdecznie polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że trafiłem na coś takiego, jak WasteMaster! Zaoszczędziłem mnóstwo czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster zrealizowałam utylizację kilku ton tektury! Polecam serdecznie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Warto korzystać! Zapewniają precyzyjne wyceny odpadów!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon