Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Rybiu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co warto wiedzieć o makulaturze w Rybiu - najważniejsze informacje

Makulatura jest bardzo powszechnie występującym typem odpadu - spotykamy się z nią na co dzień, często ją zbieramy, a także staramy się nie marnować papieru etc. Jednak czym w istocie jest makulatura? Jest to pozostałość będąca zużytymi lub zniszczonymi materiałami papierniczymi, które można przetworzyć w procesie recyklingu w taki sposób, aby mogły zostać raz jeszcze wykorzystane. Jeśli posiadasz niewielkie ilości starych gazet, kartonów czy tektury - możesz je zwyczajnie wyrzucić do kosza "na papier" lub wywieźć do PSZOK-u, jednak w momencie kiedy masz duże ilości tego odpadu, koniecznie oddaj je do skupu makulatury w Rybiu. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ przeciętna osoba w Polsce zużywa przez rok ok. 143 kg papieru. Zatem siedem osób jest w stanie zużytkować ok. tonę materiałów celulozowych. Jeżeli cała tona zostałaby przewieziona do skupu makulatury w Rybiu, można by z niej odzyskać ok. 900 kg papieru. Szacuje się, że taka liczba odpowiada około 13-14 drzewom. Tak nikły gest jest w stanie zredukować w widoczny sposób wyręb lasów - nawet w skali lokalnej! Chciałbyś wiedzieć więcej o recyklingu? A może zastanawiasz się, jak zorganizować odbiór makulatury w Rybiu? Czytaj do końca, a dowiesz się wszystkiego!

Formalności i kody na odpady celulozowe

Jeśli jesteś zainteresowany sprzedażą lub wywozem makulatury, warto wiedzieć, jakich przepisów musisz przestrzegać. Jeśli masz gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) lub jesteś przedsiębiorcą – musisz prowadzić rejestracje odpadów w BDO. A jeśli realizujesz odbiór makulatury w Rybiu – pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu KPO kierowcy, który zabierze Twoje odpady. Jeśli jesteś osobą fizyczną, to nie musisz wypełniać powyższej dokumentacji, jednak należy pamiętać o uzupełnieniu Kart Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód w razie inspekcji. Dodatkowo te osoby powinny otrzymać Formularz Przekazania Odpadu, który zaświadcza o przeprowadzonej transakcji. Warto pamiętać o wszystkich formalnościach, w ten sposób unikniesz grzywny! Jeśli chodzi o numery odpadów celulozowych, to znajdują się one w kategorii o oznaczeniu nr 3. Przykładem kodu, wykorzystywanego w podanych dokumentach jest 03 03 07 – mechanicznie wydzielone odrzuty z przeróbki makulatury i tektury. Po resztę kodów odsyłamy do Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie katalogu odpadów z 2020 roku.

Gdzie oddać makulaturę w Rybiu?

Tego typu odpad oddajemy oczywiście do skupu odpadów makulatury w Rybiu. Jednak jak wyszukać ten, który oferuje najkorzystniejsze ceny? A może bardziej od ceny interesuje Cię korzystny transport do placówki? W zależności od Twoich wymagań nasi eksperci dopasują do nich docelowe placówki. W zależności od tego, jaką drogę kontaktu wybierzesz (formularz, rozmowa, aplikacja), taki będzie wygląd naszej usługi. Zarówno numer telefonu, jak i formularz znajduje się na naszej stronie w interesującej Cię ofercie. Wybierając tę metodę, musisz pamiętać, że ważne jest podanie dokładnych danych oraz konkretnych wymagań dotyczących sprzedaży makulatury w Rybiu. Po udzieleniu danych nasi eksperci wycenią odpady makulatury w Rybiu oraz stworzą listę zgodnych z Twoimi wymaganiami skupów. Drugim sposobem skorzystania z bezpłatnych usług od WasteMaster jest użycie aplikacji. Ją również wyszukasz na stronie, jednak nie musisz jej pobierać – wystarczy ją otworzyć na poziomie przeglądarki. Tam samodzielnie dodajesz ogłoszenie, zdjęcie i opis oraz informację o lokalizacji. Przedzielony do Ciebie Opiekun Klienta będzie przekierowywał na Twoje kontro trafne oferty skupu makulatury w Rybiu. Pamiętaj, że nasze usługi są kompletnie darmowe!

Cena skupu makulatury w Rybiu

Jeśli chodzi o ceny skupu makulatury w Rybiu są one bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od tego, ile makulatury posiadasz, jakiego jest typu oraz gdzie zamierzasz ją zutylizować. Wbrew pozorom, nie ma tak naprawdę jednolitych cen na terenie całego kraju. Zazwyczaj stawki są większe w okolicy dużych miast. Przykładowo: za kilogram gazet możemy otrzymać 0,20 zł/netto, najtańszym surowcem jest karton, jeżeli jest on zanieczyszczony, trzeba dodatkowo zapłacić za jego utylizację, a jeśli jest czysty, to możemy za niego dostać 0,15 zł/kg netto. Pod uwagę należy również wziąć obecne warunki ekonomiczno-gospodarcze, także przez nie część skupów jest zmuszona do bezpłatnego lub nawet odpłatnego odbierania odpadów od klientów. Dlatego zanim podejmiesz współpracę, warto się zorientować, jak wygląda sytuacja w tej indywidualnej kwestii. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w wycenie swojego odpadu, zachęcamy do korzystania z doradztwa WasteMaster. Bezpłatnie pomożemy Ci w wycenie makulatury!

Organizacja odbioru makulatury w Rybiu

W jaki sposób najsprawniej zorganizujesz odbiór makulatury w Rybiu? Jeśli chcesz znaleźć najbliższy skup makulatury w Rybiu, polecamy skorzystać z usług WasteMaster. Bezpłatnie wyszukamy dla Ciebie placówki, które będą wybrane wg. Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami za pomocą rozmowy telefonicznej, formularza zgłoszeniowego lub wykorzystaj naszą aplikację, a w krótkim czasie otrzymasz wykaz najkorzystniejszych firm oferujących odbiór makulatury w Rybiu. Określ dokładnie typ swojego odpadu, jego masę oraz Twoją lokalizację i pozwól nam zająć się resztą!

Jakie materiały przyjmie skup makulatury w Rybiu?

Na samym początku warto podkreślić, jakie materiały przyjmie od nas skup makulatury w Rybiu. Są to oczywiście materiały papierowe, ale czy tylko stare gazety? Absolutnie nie! Skupu zabiorą od nas m.in. kartony, tekturę falistą, litą i pozostałe rodzaje makulatur opakowaniowych, papier kredowy, gazety, ścinki drukarskie i poprodukcyjne oraz makulaturę z punktu typu PSZOK. Warto podkreślić, że w skupie makulatury w Rybiu nie możemy pozostwić żadnych zatłuszczonych lub zanieczyszczonych materiałów. Zatem papier nasączony niebezpiecznymi substancjami, zatłuszczony, woskowany, spleśniały czy zaolejony – z pewnością zostanie odrzucony.

Jakim rodzajem makulatury dysponujesz?

Jest to kolejna bardzo znacząca kwestia, ponieważ od niej zależy cena, którą otrzymasz (lub będziesz musiał uiścić) w skupie makulatury w Rybiu. Klasyfikacja odpadów papierowych jest dość złożona, ponieważ wyróżnia się ok. 54 rodzaje makulatury. Dla uproszczenia stosuje się jednak 4 najbardziej ogólne kategorie. Nie w każdym przypadku są one respektowane w skupach makulatury w Rybiu, jednak pomagają one w określeniu "wartości" dostarczanego materiału. Im materiał jest wyższej klasy - tym więcej dostaniemy za niego w skupie. Zatem istnieją następujące kategorie: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli różne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. W WasteMaster stosujemy jeszcze prostszą metodę podziału odpadów papierowych. Na postawie dokonanych transakcji możemy wyróżnić: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety oraz czasopisma, tekturę falistą i kartony, tekturę litą i inne makulatury służące do produkcji opakowań, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregowaną. Jeżeli chcesz zrealizować odbiór innej makulatury w Rybiu - skontaktuj się z nami, a wspólnie zorganizujemy wycenę i wywóz!

Recykling makulatury w Rybiu- w jaki sposób jest przeprowadzany?

Kolejnym niezwykle interesującym zagadnieniem jest proces recyklingu makulatury. Warto dowiedzieć się więcej o tym procesie, ponieważ dzięki niemu ratuje się wiele drzew. Po tym, jak odpady zostaną dostarczone do skupu makulatury w Rybiu, są one składowane i sortowane. Następnie odbywa się odbarwianie, rozwłóknianie, a następnie barwienie raz jeszcze. Pozyskane w ten sposób włókna są oczyszczane z zabrudzeń i ponownie barwione, bielone oraz nasycane odpowiednimi związkami chemicznymi. Później przerabia się tę masę celulozową na najróżniejsze przedmioty. Na nowy papier na czasopisma, ręczniki papierowe, tekturę falistą lub kartony opakowaniowe. Określa się, że tak odzyskany papier może zostać poddany od 6 do 7 razy recyklingowi, zanim stanie się niezdatny do użytku. Zatem jest to niezwykle wydajny proces, prawda? Jeśli nie jesteś pewien gdzie oddać makulaturę w Rybiu - nie zwlekaj! Skorzystaj z naszych usług i bezpłatnie zorganizuj wywózkę lub sprzedaż papieru do skupu!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Ekologia to dla mnie bardzo ważna sprawa, dlatego lubię pracować z WasteMaster, bo wiem, że wyszukują jedynie legalne skupami makulatury w Rybiu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo przydatna rzecz! Wyszukałem placówkę, w której opłaca się zostawić odpady makulatury!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo pomocna rzecz! Znalazłam placówkę, w której opłaca się zostawić odpady makulatury!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki ich aplikacji udało mi się znaleźć rzetelną firmę odbierającą makulaturę w Rybiu. Jeśli chce być pewna, że wybrałam najtaniej - dzwonię do WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem usatysfakcjonowany z usług WasteMaster! Pomogli mi w szybkim wywozie papierów offsetowych - nie sądziłem, ze da się to załatwić w takim czasie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon