Skup makulatury - Skup makulatury | WasteMaster

Skup makulatury w Konstancinie-Jeziornie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co trzeba wypełnić?

Aby legalnie pozbyć się bądź wywieźć do skupu swoje odpady, należy wypełnić szereg formalności. Jest to związane z systemem zapobiegania zatruwania środowiska i bezprawnego obrotu śmieciami. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - koniecznie prowadź konto w BDO. Za brak prowadzenia w tym systemie aktualnej ewidencji odpadowej grożą naprawdę wysokie kary. Ponadto, jeśli realizujesz odbiór makulatury w Konstancinie-Jeziornie, musisz uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu. Osoby fizyczne są zwolnione z obu obowiązków, jednak muszą wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność dokonanej transakcji. Powinny otrzymać również Formularz Przekazania Odpadu. Wszystkie powyższe dokumenty działają zgodnie z systemem kodów odpadów, który został powołany do funkcjonowania mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska w 2020 roku. Grupa odpadów celulozowych oraz drewnianych otrzymała swoją osobną kategorię - jest oznaczana nr 3. Zatem przykładowy kod będący odpowiednikiem mechanicznie wydzielonych odrzutów z przeróbki makulatury i tektury to 03 03 07. W razie jakichkolwiek wątpliwości - zadzwoń do nas! Pomagamy także w kwestiach formalnych.

Co warto wiedzieć o makulaturze w Konstancinie-Jeziornie - najważniejsze informacje

Makulatura jest wyjątkowo powszechnie występującym rodzajem odpadu - spotykamy się z nią na co dzień, często ją gromadzimy, a także staramy się nie marnować papieru etc. Jednak czym w istocie jest makulatura? Jest to pozostałość będąca zużytymi lub zniszczonymi materiałami papierniczymi, które można przekształcić w procesie recyklingu w taki sposób, aby mogły zostać ponownie wykorzystane. Jeśli posiadasz niewielkie ilości starych gazet, kartonów czy tektury - możesz je po prostu wyrzucić do kosza "na papier" lub zawieźć do PSZOK-u, jednak w momencie kiedy masz hurtowe ilości tego odpadu, koniecznie oddaj je do skupu makulatury w Konstancinie-Jeziornie. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ przeciętna osoba w Polsce zużywa rocznie ok. 143 kg papieru. Zatem siedem osób może zużytkować ok. tonę materiałów papierowych. Jeżeli cała tona zostałaby przewieziona do skupu makulatury w Konstancinie-Jeziornie, można by z niej wyprodukować ok. 900 kg papieru. Oblicza się, że taka liczba odpowiada około 13-14 drzewom. Tak nikły gest jest w stanie ograniczyć w widoczny sposób wyręb lasów - nawet w skali lokalnej! Chciałbyś wiedzieć więcej o recyklingu? A może zastanawiasz się, jak zrealizować odbiór makulatury w Konstancinie-Jeziornie? Czytaj do końca, a dowiesz się najważniejszego!

W jaki sposób najszybciej zorganizujesz odbiór makulatury w Konstancinie-Jeziornie?

Najszybciej i najsprawniej zrealizujesz odbiór makulatury w Konstancinie-Jeziornie z pomocą WasteMaster! Nasi specjaliści, w krótkim czasie wyszukają dla Ciebie najbliższe firmy oferujące tego typu rozwiązania. Bezpłatnie skorzystaj z naszej infolinii, formularza zgłoszeniowego lub aplikacji. Za pomocą tych narzędzi przekaż nam informacje o swoich odpadach i wymaganiach dotyczących wywozu do skupu makulatury w Konstancinie-Jeziornie. Nasze usługi są całkowicie darmowe, a dzięki nim masz szansę na znaczne skrócenie realizacji odbiory makulatury w Konstancinie-Jeziornie. Współpracujemy tylko z profesjonalistami, więc możemy zagwarantować najwyższą jakość usług!

Recykling makulatury w Konstancinie-Jeziornie- co musisz wiedzieć?

Warto dowiedzieć się więcej o zabiegu recyklingu, który odbywa się w skupach makulatury w Konstancinie-Jeziornie. Dzięki niemu można oszczędzić setki drzew w skali roku! Zaraz po tym, jak Twoje odpady zostaną przywiezione do papierni, są one składowane i segregowane. Następnie się je odbarwia, rozwłóknia oraz barwi. Tak uzyskana masa jest czyszczona, ponownie barwiona, bielona, a pod koniec nasycana odpowiednimi składnikami chemicznymi i formowana. Z takiego surowca możemy wyprodukować nowy papier na czasopisma, ręczniki papierowe, tekturę falistą czy też kartony na opakowania. W ten sposób uzyskany papier może zostać przetworzony jeszcze od 6 do 7 razy. Jest to bardzo efektywny sposób na ograniczenie wycinki drzew. Zatem nie zastanawiaj się gdzie oddać makulaturę w Konstancinie-Jeziornie - zwróć się do WasteMaster i przekaż papiery do recyklingu jak najszybciej!

Jak najszybciej znaleźć skup makulatury w Konstancinie-Jeziornie?

Nie jesteś pewien, gdzie oddać makulaturę w Konstancinie-Jeziornie? Czy Twój najbliższy skup jest najtańszy? Czy każdą placówkę obowiązuje ten sam cennik? Tutaj po raz kolejny przydadzą się usługi WasteMaster. Za pośrednictwem naszej aplikacji, jesteśmy w stanie sprawnie i solidnie przeprowadzić research dotyczący Twojej lokalizacji. Wejdź na naszą stronę w kategorię skupu makulatury w Konstancinie-Jeziornie i wypełnij formularz lub wykonaj telefon! Na Twojej skrzynce mailowej szybko znajdziesz wycenę swoich odpadów, a po krótkim czasie także wykaz skupów makulatury w Konstancinie-Jeziornie, z których opłaca się skorzystać! Działanie aplikacji jest analogiczne - wystarczy ją otworzyć w przeglądarce lub pobrać, dodać zlecenie, a następnie przydzielony Opiekun Klienta zacznie segregowanie dostępnych ofert i będzie przesyłał do Ciebie najtrafniejsze oferty od skupów makulatury w Konstancinie-Jeziornie. I to tyle! Określ precyzyjnie typ swoich odpadów papierowych, a także widełki cenowe, a my zajmiemy się resztą! To, co zdecydujesz, jest tylko i wyłącznie Twoim wyborem. My tylko dostarczamy opcji. Warto wykorzystać naszą bazę danych, ponieważ nie zawsze najbliższe placówki oferujące skup i odbiór makulatury w Konstancinie-Jeziornie są najtańsze. Ceny są wyjątkowo zmienne w zależności od np. województwa. Dlatego, żeby nie tracić czasu - zgłoś się do nas i za darmo otrzymaj wartościową pomoc w zarządzaniu odpadami!

Jakim rodzajem makulatury dysponujesz?

Jest to następna bardzo znacząca kwestia, ponieważ od niej zależy cena, którą otrzymasz (lub będziesz musiał uiścić) w skupie makulatury w Konstancinie-Jeziornie. Kategoryzacja odpadów papierowych jest dość skomplikowana, ponieważ można wyróżnić ok. 54 rodzaje makulatury. Dla ułatwienia stosuje się jednak 4 najbardziej ogólne kategorie. Nie we wszystkich przypadkach są one respektowane w skupach makulatury w Konstancinie-Jeziornie, jednak pomagają one w określeniu "wartości" przywiezionego materiału. Im materiał jest wyższej klasy - tym więcej otrzymamy za niego w skupie. Zatem wyróżniamy następujące kategorie: • Rodzaj A – to tzw. odmiany słabe, czyli przeróżne rodzaje papieru i tektury, • Rodzaj B – to tzw. makulatura średnia, czyli gazety, książki oraz ilustrowane magazyny, • Rodzaj C – to tzw. lepsze, czyli ścinki poprodukcyjne oraz drukarskie, • Rodzaj D – to tzw. makulatura mocna, czyli głównie worki, tektura falista, ścinki i odpady z papieru i tektury. W WasteMaster zastosowaliśmy jeszcze prostszą metodę podziału odpadów celulozowych. Na postawie dokonanych transakcji możemy wyróżnić: makulaturę jakościową (papier offsetowy, kredowy, gazety różnych gramatur), gazety oraz czasopisma, tekturę falistą i kartony, tekturę litą i inne makulatury opakowaniowe, ścinki poprodukcyjne i drukarskie oraz makulaturę z sortowni i segregowaną. Jeżeli chcesz zorganizować odbiór innej makulatury w Konstancinie-Jeziornie - skontaktuj się z nami, a wspólnie zorganizujemy wycenę i transport!

Co kształtuje ceny skupu makulatury w Konstancinie-Jeziornie?

Ceny skupu makulatury w Konstancinie-Jeziornie są bardzo zróżnicowane. W zależności od tego, ile posiadasz papieru, jakiego jest rodzaju i jakości oraz jaka jest Twoja lokalizacja - tak będzie się kształtować jej wysokość. Nie wszędzie ceny wyglądają tak samo - jest to zależne od okolicznego rynku oraz kosztów utrzymania placówek skupujących i papierni. Zazwyczaj w dużych aglomeracjach miejskich najmocniej się opłaca sprzedawać makulaturę, jednak nie jest to niezmienna zasada. Przykładem materiału, który dość dobrze się sprzedaje w skupie są gazety - po ok. 0,20 zł/kg netto. Najtańsze zazwyczaj są kartony ok. 0,15 zł/kg netto - czasem trzeba do nich dopłacać. W związku z obecną sytuacją gospodarczo-ekonomiczną oraz kryzysem energetycznym, może się okazać, że skupy raczej będą przyjmować za darmo papier lub nawet żądać niewielkiej opłaty za przywiezione kartony. Z tego powodu, należy monitorować cenniki na bieżąco. Dlatego podwójnie warto skorzystać z naszych usług - gwarantujemy precyzyjną wycenę odpadów!

Co weźmie od Ciebie skup makulatury w Konstancinie-Jeziornie?

W skupie makulatury w Konstancinie-Jeziornie zostaną odebrane oczywiście materiały papierowe, celulozowe. Jednak co konkretnie? Wszelkie kartony, tektury, makulatura opakowaniowa, papier kredowy, ścinki drukarskie, poprodukcyjne etc. Wiedza, co konkretnie może przyjąć od nas dany skup, jest bardzo ważna, dlatego warto zwracać uwagę na rodzaj materiału papierowego, którym dysponujemy, jednak o poszczególnych typach będzie mowa w następnych częściach. Wartym odnotowania jest także to, czego nie możemy zawieźć do skupu makulatury w Konstancinie-Jeziornie. Wszystkie zanieczyszczone, spleśniałe, zaolejone, woskowane, czy pokryte substancjami niebezpiecznymi materiały, nie zostaną przyjęte. Co do ceny - im lepszej jakości odpad posiadasz, tym większą cenę możesz uzyskać!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?
08-09-2022
Gdzie znajduje się najbliższy skup makulatury?

Szukasz najbliższego skupu makulatury, który odbierze odpady z Twojej firmy? Świetnie trafiłeś, ponieważ w naszej aplikacji WasteMaster z łatwością znajdziesz przedsiębiorstwo, ...

Więcej -->
Czy zeszyty to makulatura?
07-09-2022
Czy zeszyty to makulatura?

Czy zeszyty to makulatura. Oczywiście! Warto jednak pamiętać o tym, żeby zeszyty były odpowiednio oczyszczone tzn. nie posiadały twardych okładek (można je oderwać), zszywek czy...

Więcej -->
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?
02-09-2022
Ile kosztuje kilogram makulatury w skupie?

Kilogram makulatury w skupie kosztuje średnio około 0,18 zł. Oczywiście ceny będą się różnić w zależności od tego, gdzie skupujemy makulaturę, jaki rodzaj makulatury posiadamy o...

Więcej -->
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?
01-09-2022
Jak odbywa się odbiór folii i makulatury?

Odbiór folii i makulatury odbywa się za pośrednictwem naszej firmy WasteMaster. Obsługujemy przedsiębiorstwa z wpisem do Bazy Danych Odpadowych. Skupy makulatury często przyjmuj...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie byłem pewien, jak się zabrać do realizacji odbioru makulatury w Konstancinie-Jeziornie, robiłem to pierwszy raz! A do zutylizowania miałem kilka ton ścinek poprodukcyjnych i drukarskich. Jednak całe szczęście znalazłem WasteMaster, dzięki ich aplikacji firma wywozowa znalazła się szybko! Jestem zaskoczony!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto skorzystać z apki! Jest bardzo łatwa w obsłudze i dzięki niej szybko dotarłem do fajnych skupów makulatury w Konstancinie-Jeziornie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem bardzo zadowolony z usług WasteMaster! Pomogli mi w sprawnym wywozie papierów offsetowych - nie sądziłem, ze da się to załatwić w takim czasie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem sprzedać zużyte gazety, ale kompletnie nie wiedziałem gdzie oddać makulaturę w Konstancinie-Jeziornie. Zadzwoniłem do WasteMaster i w kilka chwil, lista placówek była już na moim mailu. Polecam gorąco!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że powstały takie usługi. Mogę na spokojnie skupić się na swojej pracy i oddać gospodarowanie odpadami specjalistom z WasteMaster. To jest naprawdę owocna współpraca!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup makulatury: cena za kg
09-09-2022
Skup makulatury: cena za kg

Podmioty, które zajmują się gromadzeniem odpadów papierowych cały czas są szalenie popularne. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej i światowymi tendencjami odchodzenia od p...

Więcej -->
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?
08-09-2022
Skup kartonu – jak odbywa się w praktyce?

Z roku na rok ludzkość wytwarza coraz więcej odpadów. W ostatnich latach, po zdecydowanych działaniach w kierunku ograniczenia plastiku, makulatura zyskała na popularności. Papi...

Więcej -->
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?
07-09-2022
Czy gazety również nadają się na skup makulatury?

Chociaż technologia cyfrowa poszła do przodu, dzięki czemu z pewnością udaje nam się zaoszczędzić na eksploatacji papieru (coraz więcej ludzi wybiera e-booki czy e-prasę), to i ...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Na czym polega usługa skupu makulatury?
12-02-2022
Na czym polega usługa skupu makulatury?

Jak przygotować makulaturę do sprzedaży? Ważne jest, aby makulatura została umieszczona w jednym magazynie lub pomieszczeniu. Ułatwi to znacznie dokonanie załadunku. W żadnym pr...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon