Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sztuczne czy szkło, proces recyklingu będzie się nieco różnił. Na przykład niektóre elementy opakowań, takie jak papier czy tektura, są biodegradowalne. Wtedy wykorzystuje się recykling organiczny, który polega na obróbce tlenowej zwanej kompostowaniem lub obróbce beztlenowej – biometanizacji.

Opakowania szklane jednorazowe lub zużyte zwrotne można wykorzystać w hutach szkła. Dużo większy kłopot sprawiają opakowania z tworzyw sztucznych. Ceny za tworzywa sztuczne nie są konkurencyjne w porównaniu z tworzywami pierwotnymi, dlatego najbardziej cierpią przedsiębiorcy.

Twoja firma wytwarza hurtowe ilości odpadów opakowaniowych? Zgłoś się do WasteMaster, a chętnie odbierzemy od Ciebie tego typu odpad i nie tylko. Zapraszamy do zapoznania się z naszą całą ofertą.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Copyright © 2022 Waste Master