Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Mysiadle

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Z jakich materiałów wytwarza się odpady opakowaniowe w Mysiadle?

Odpady opakowaniowe w Mysiadle są produkowane z bardzo różnych materiałów. Czy to z tworzyw sztucznych (najczęściej typu PET), kartonu, metali, papieru, tekstyliów, styropianu czy drewna. Rzecz jasna, nie wszystkie z wymienionych surowców są bardzo niebezpieczne dla środowiska przyrodniczego, jednak każdy z nich może być przetworzony w ramach recyklingu. Ponadto wyróżniamy odpady opakowaniowe zmieszane w Mysiadle oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Mysiadle. Czym się różnią od siebie? Te pierwsze są nieposortowanymi pozostałościami, które zostały dostarczone do placówki zajmującej się recyklingiem. Zatem np. ładunek zawierający kilkaset kilogramów kartonu i plastiku. Z kolei odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Mysiadle stanowią ten typ pozostałości, który jest skonstruowany z kilku rodzajów surowców. Soki kartonowe są często podawane jako przykład: składają się nie tylko z tektury, ale i od wewnątrz z warstwy aluminiowej i polietylenu. Takie odpady są dużo trudniejsze w późniejszej obróbce, jednak wciąż są poddawane recyklingowi.

Kody odpadów opakowaniowych w Mysiadle

Wszystkie wcześniej wymienione druki, związane z odpadami opakowaniowymi wielomateriałowymi w Mysiadle i innymi, wykorzystują system kodów odpadów. Został on pwoołany do funkcjonowania w zgodzie z unijnymi zarządzeniami i polega na tym, że każda wyprodukowana pozostałość otrzymuje swój unikatowy numer. Oznacza on miejsce wytworzenia, rodzaj i ewentualną charakterystykę pozostałości. W polskim prawie katalog odpadów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku. Odpady opakowaniowe zmieszane w Mysiadle, a także inne rodzaje z tej kategorii, kryją się pod kodami z grupy 15 01. W tej kategorii mieszczą się pozostałości zbudowane ze szkła, zawierające toksyczne substancje, opakowania po środkach ochrony roślin, z tektury etc. Aby zobrazować podane zagadnienie, warto podać choćby pojedynczy przykład: 15 01 11* - oznaczają opakowania z metali, zawierające niebezpieczne związki porowate (np. azbest). Całość kodów dotyczących odpadów opakowaniowych w Mysiadle znajduje się na naszym blogu – zapraszamy do odwiedzenia!

Jak wyglądają formalności w kontekście odpadów opakowaniowych w Mysiadle?

Kwestie formalne w kontekście gospodarowania i odbioru odpadów opakowaniowych w Mysiadle wyglądają inaczej w zależności od tego, ile odpadów produkujemy. Przedsiębiorcy i osoby mające gospodarstwo rolne powyżej 75 ha, są zobligowane do prowadzenia ewidencji w BDO. Jeżeli mówimy o KEO - dla różnych poziomów produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Mysiadle sprawa wygląda inaczej. Szczegółowe informacje (uwzględniające wytwarzanie także odpadów niebezpiecznych) możesz znaleźć na naszym blogu: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak niezmiennie, w przypadku realizowania odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Mysiadle musisz przekazać KPO kierowcy, który wywozi Twoje śmieci. Jest to dokument, który umożliwia legalny przewóz na miejsce utylizacji. Jeśli czujesz się zagubiony - nie martw się - zadzowoń do WasteMaster, gdzie udielimy Ci darmowych konsultacji!

Cena usług WasteMaster

Nie przewidujemy pobierania opłat za udzielane przez nas usługi. Nie zapłacisz zatem ani za Opiekuna Klienta, ani za rozmowy konsultacyjne, ani za wycenę i wsparcie w organizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Mysiadle. Dlaczego? Ponieważ zależy nam na maksymalnej optymalizacji zarządzania odpadami w polskich przedsiębiorstwach. Im szybciej znajdziesz właściwą firmę - tym szybciej przekażesz jej pozostałości, a ona je przetworzy i sprzeda z powrotem do obiegu. Dodatkowo, nasi specjaliści starają się znajdować jak najbliższe przedsiębiorstwa odbierające odpady opakowaniowe w Mysiadle i w ten sposób pomagać w rozwoju lokalnym biznesom. Z nami, przedsiębiorcy zaoszczędzą czas, sfunkcjonalizują zarządzanie pozostałościami w swoich firmach i co najważniejsze - pozbędą się problemu w krótkim czasie. Nasze wsparcie w sprawach formalnych również jest bezpłatne - każdemu pomożemy odnaleźć się w zawiłościach BDO!

Jakie mamy typy recyklingu odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Mysiadle?

W placówkach firm realizujących recykling odpadów opakowaniowych w Mysiadle możemy wyróżnić parę rodzajów tego procesu: recykling materiałowy, organiczny, mechaniczny oraz chemiczny. Pierwszy opiera się na tym, że z przywiezionego odpadu produkuje się inne materiały. Za przykład można podać przywołany wyżej karton po soku - w placówce przetwarzającej jest on rozwłókniany, a pozyskany papier, aluminium i plastik, oddaje się do dalszej obróbki. Recykling organiczny polega na biometanizowaniu kartonów, tektury etc. Pod wpływem substancji chemicznych, produkowany jest z nich kompost oraz pozyskuje się metan. Recykling mechaniczny opiera się na niszczeniu odpadów opakowaniowych w Mysiadle, takich jak szkło i przetapianiu ich np. na nowe słoiki. I w końcu recykling chemiczny dotyczy głównie tworzyw sztucznych typu PET. Jak sam widzisz, nawet opakowanie może *#powrócić|zostać zwrócone światu i powrócić#*# do obiegu. Z WasteMaster możesz szybko i wygodnie zorganizować utylizację swoich śmieci - nie czekaj, skontaktuj się z nami!

Odbiór odpadów opakowaniowych w Mysiadle

Najprostszym sposobem na zorganizowanie odbioru odpadów opakowaniowych w Mysiadle jest skorzystanie z usług WasteMaster. Nawiąż z nami kontakt za pomocą formularza do wyceny odpadów lub rozmowy telefonicznej – wszystko znajdziesz na naszej stronie. Udziel nam danych o Twoich preferencjach co do odbioru odpadów opakowaniowych w Mysiadle, ich masy i specyfice, a nasi specjaliści dobiorą dla Ciebie najlepsze dostępne oferty. Po krótkim czasie prześlą Ci na adres mailowy wycenę pozostałości, a następnie listę najbardziej opłacalnych firm udostępniających odbiór odpadów opakowaniowych w Mysiadle. Możesz także skorzystać z naszej aplikacji, którą także znajdziesz na witrynie WasteMaster. Wystarczy zamieścić ogłoszenie, dodać fotografię, informacje o lokalizacji, a z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej pasujących ofert. Warto podkreślić, że WasteMaster nie wpływa na decyzje swoich klientów – to, na jaką firmę się zdecydujesz, jest zależne tylko od Ciebie!

Miejsca produkcji odpadów opakowaniowych w Mysiadle

Jak już wcześniej zostało wspomniane - odpady opakowaniowe w Mysiadle występują wyjątkowo powszechnie w wielu różnych branżach. Głównie spotyka się je w przedsiębiorstwach kurierskich, centrach logistycznych, hurtowniach, galeriach handlowych czy miejscach wysyłki paczek zagranicznych. Oprócz tego, dużą ilość rodzajów odpadów opakowaniowych w Mysiadle produkuje się w przemyśle spożywczym, hipermarketach, aptekach lub też placówkach gastronomicznych. Stykamy się z nimi na co dzień - jednak wciąż należy je segregować, nawet w naszych prywatnych mieszkaniach!

Odpady opakowaniowe w Mysiadle - co to takiego?

Nietrudno zgadnąć, że odpady opakowaniowe w Mysiadle to pozostałości, które kiedyś były używane jako miejsca do przechowywania jakiś materiałów lub po prostu zużyte opakowania. Jako odpad, występują bardzo powszechnie, w związku z czym, Unia Europejska wprowadziła przepisy mające na celu zwiększenie procentowej liczby odpadów opakowaniowych w Mysiadle, które będą poddawane recyklingowi. Do 2029 roku, 69% wszystkich pozostałości tego typu, ma zostać przekształcone i ponownie wykorzystywane. Dlatego, że odpady opakowaniowe w Mysiadle występują w zasadzie we wszystkich największych branżach, takich jak, np. przemysł żywnościowy, ważne jest, aby podkrślać rolę recyklingu. Aktualna sytuacja klimatyczna, powstawanie wysp śmieci na Pacyfiku - to wszystko sprawia, że odpady opakowaniowe w Mysiadle muszą być przetrwarzane na inne przedmioty. Także dla firmy samej w sobie, opłacalnym przedsięwzięciem jest realizacja odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Mysiadle - dzięki temu można uporządkować przestrzeń zakładu pracy i możemy zapobiec ewentualnym incydentom z udziałem tych pozostałości. Warto przeczytać nasz tekst do końca, możesz się z niego dowiedzieć bardzo przydatnych rzeczy - zapraszamy do lektury!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie byłem pewien, co zrobić z moimi starymi pudełkami i pojemnikami z plastików typu PET. Przesłałem formularz zgłoszeniowy, w kilka minut już miałem na mailu odpowiedź, no i po chwili wiedziałem, gdzie najlepiej je wywieźć!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie spodziewałam się tak dobrej jakości za bezpłatną usługę. Polecam WasteMaster - zajęli się naprawdę profesjonalnie moim przypadkiem!!!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto spróbować współpracy z WasteMaster. Ja po korzystaniu ich aplikacji, mam same dobre doświadczenia - nigdy w tak krótkim czasie nie pozbyłem się swoich odpadów opakowaniowych w Mysiadle!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałem, co zrobić z moimi starymi pudełkami i pojemnikami z plastików typu PET. Przesłałem formularz zgłoszeniowy, w kilka minut otrzymałem odpowiedź, no i po chwili wiedziałem, dokąd najlepiej je wywieźć!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że udało mi się ich znaleźć w sieci! Dzięki pomocy otrzymanej od WasteMaster, wiedziałem ile dokładnie mogą "zaśpiewać" mi firmy zewnętrzne za recykling moich tekturowych toreb. Dzięki temu, nie dam się oszukać!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon