Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Zalesiu Górnym

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Formalności a odpady opakowaniowe w Zalesiu Górnym

Jeśli mówimy o formalnościach w kontekście np. odbioru odpadów opakowaniowych w Zalesiu Górnym sprawa może być przedstawiona dwojako. Oczywiście osoby prywatne nie muszą posiadać konta w BDO, ale właściciele firm i rolnicy mający powyżej 75 ha ziemi, już tak. Dodatkowo, w zależności od poziomu produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Zalesiu Górnym, pozostałości niebezpiecznych, możesz zostać uwolniony od obowiązku uzupełniania Karty Ewidencji Odpadowej. Szczegółowe informacje wyszukasz na naszej witrynie internetowej: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak za każdym razem, jeśli realizujesz odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Zalesiu Górnym, musisz zwrócić KPO. Kartę Przekazania Odpadu należy oddać kierowcy, który zabiera nasze pzoostałości. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do konsultacji telefonicznej!

Rodzaje recyklingu odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Zalesiu Górnym

Wyróżniamy parę typów recyklingu odpadów opakowaniowych w Zalesiu Górnym. Pierwszym z nich jest materiałowy, który polega na przetworzeniu odpadu w nowy przedmiot. Za przykład może posłużyć karton po napoju, który w firmie zewnętrznej jest skupowany, rozwłókniany, a później uzyskuje się z niego papier, aluminium i plastik. Wszystkie te surowce są przekazywane dalej i produkuje się z nich najrozmaitsze przedmioty. Następnym recyklingiem jest ten organiczny, który polega na gromadzeniu tektury oraz kartonów i późniejszym biometanizowaniu ich. Tak wytwarza się neutralny kompost i metan. Jeszcze jednym sposobem przetwarzania odpadów opakowaniowych w Zalesiu Górnym jest recykling mechaniczny, który opiera się na niszczeniu np. szklanych butelek i przetapianiu ich na całkiem nowe. Ostatnim rodzajem recyklingu, jest recykling chemiczny, który obejmuje swoim zakresem głównie plastik. Potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji swoich odpadów? Zgłoś się do WasteMaster - pomożemy Ci za darmo!

Kody odpadów opakowaniowych w Zalesiu Górnym

Wszystkie wcześniej wymienione druki, powiązane z odpadami opakowaniowymi wielomateriałowymi w Zalesiu Górnym i innymi, wykorzystują system kodów odpadów. Został on pwoołany do funkcjonowania w zgodzie z unijnymi zarządzeniami i polega na tym, że każda wyprodukowana pozostałość otrzymuje swój unikatowy numer. Oznacza on miejsce wytworzenia, rodzaj i ewentualną charakterystykę pozostałości. W naszym prawie katalog odpadów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku. Odpady opakowaniowe zmieszane w Zalesiu Górnym, a także inne rodzaje z tej kategorii, kryją się pod kodami z grupy 15 01. W tej grupie mieszczą się pozostałości zbudowane ze szkła, zawierające toksyczne substancje, opakowania po środkach ochrony roślin, z tektury etc. Aby zobrazować podane zagadnienie, należy podać choćby jeden przykład: 15 01 11* - oznaczają opakowania z metali, zawierające niebezpieczne związki porowate (np. azbest). Całość oznaczeń numerycznych dotyczących odpadów opakowaniowych w Zalesiu Górnym znajduje się na naszym blogu – zachęcamy do odwiedzenia!

Z jakich materiałów wytwarza się odpady opakowaniowe w Zalesiu Górnym?

Odpady opakowaniowe w Zalesiu Górnym są produkowane z bardzo różnych materiałów. Czy to z plastików (najczęściej typu PET), kartonu, metalu, papieru, tekstyliów, styropianu czy drewna. Rzecz jasna, nie wszystkie z wymienionych surowców są bardzo niebezpieczne dla środowiska przyrodniczego, jednak każdy z nich mógłby być przetworzony w ramach recyklingu. Ponadto wyróżniamy odpady opakowaniowe zmieszane w Zalesiu Górnym oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Zalesiu Górnym. Jakie są między nimi różnice? Te pierwsze są nieposortowanymi pozostałościami, które zostały przywiezione do placówki zajmującej się recyklingiem. Zatem np. ładunek zawierający tonę kartonu i plastiku. Z kolei odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Zalesiu Górnym stanowią ten rodzaj pozostałości, który jest skonstruowany z kilku rodzajów surowców. Soki kartonowe są często przywoływane jako przykład: składają się nie tylko z tektury, ale i od wewnątrz z warstwy aluminiowej i polietylenu. Takie odpady są dużo cięższe w późniejszej obróbce, jednak wciąż są poddawane recyklingowi.

Odbiór odpadów opakowaniowych w Zalesiu Górnym

Najprostszym sposobem na zorganizowanie odbioru odpadów opakowaniowych w Zalesiu Górnym jest skorzystanie z usług WasteMaster. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej – całość znajdziesz na naszej platformie. Udziel nam informacji o Twoich wymaganiach co do odbioru odpadów opakowaniowych w Zalesiu Górnym, ich ilości i specyfice, a nasi specjaliści dobiorą dla Ciebie najlepsze dostępne oferty. Po krótkim czasie prześlą Ci na adres mailowy wycenę pozostałości, a potem listę najbardziej opłacalnych firm oferujących odbiór odpadów opakowaniowych w Zalesiu Górnym. Możesz także użyć naszej aplikacji, którą także znajdziesz na witrynie WasteMaster. Wystarczy zamieścić zlecenie, dodać zdjęcie, informacje o lokalizacji, a z góry przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej pasujących ofert. Warto zaznaczyć, że WasteMaster nie wpływa na decyzje swoich klientów – to, na którą firmę się zdecydujesz, zależy tylko od Ciebie!

Odpady opakowaniowe w Zalesiu Górnym - co to takiego?

Dość łatwo zgadnąć, że odpady opakowaniowe w Zalesiu Górnym to pozostałości, które kiedyś były wykorzystywane jako miejsca do przechowywania jakiś przedmiotów lub po prostu zużyte opakowania. Są one powszechnie występującym odpadem, w związku z czym, Unia Europejska wprowadziła prawo mające na celu zwiększenie procentowej liczby odpadów opakowaniowych w Zalesiu Górnym, które będą poddawane recyklingowi. W 2029 roku, 69% wszystkich pozostałości tego typu, ma zostać przetwarzane i ponownie wykorzystywane. Dlatego, że odpady opakowaniowe w Zalesiu Górnym występują w zasadzie we wszystkich największych branżach, takich jak, chociażby przemysł żywnościowy, ważne jest, aby podkrślać rolę recyklingu. Obecna sytuacja klimatyczna, powstawanie wysp śmieci na Oceanie Spokojnym - to wszystko powoduje, że odpady opakowaniowe w Zalesiu Górnym muszą być przetrwarzane na inne przedmioty. Także dla firmy samej w sobie, opłacalnym przedsięwzięciem jest realizacja odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Zalesiu Górnym - w ten sposób można oczyścić przestrzeń zakładu pracy i da się zapobiec ewentualnym wypadkom z udziałem tych pozostałości. Warto przeczytać nasz wpis do końca, możesz się z niego dowiedzieć bardzo praktycznych wskazówek - zapraszamy do lektury!

Miejsca produkcji odpadów opakowaniowych w Zalesiu Górnym

Jak już wcześniej zostało wspomniane - odpady opakowaniowe w Zalesiu Górnym występują bardzo powszechnie w wielu zróżnicowanych branżach. Głównie spotyka się je w przedsiębiorstwach kurierskich, logistycznych, hurtowniach, galeriach handlowych czy miejscach wysyłek paczek zagranicznych. Oprócz tego, dużą ilość rodzajów odpadów opakowaniowych w Zalesiu Górnym wytwarza się w przemyśle żywnościowym, hipermarketach, aptekach lub też punktach gastronomicznych. Możemy się z nimi zetknąć na co dzień - jednak wciąż warto je segregować, nawet w naszych prywatnych domach!

Koszt usługi od WasteMaster

Ile zapłacisz za realizację odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Zalesiu Górnym? Z WasteMaster – absolutnie nic! Nasze usługi są kompletnie darmowe. Nie zapłacisz za Opiekuna Klienta ani za konsultacje, ani za korzystanie z aplikacji. W ten sposób chcemy zachęcić właścicieli firm do korzystania z naszych usług. Dzięki naszej innowacyjne aplikacji możesz oszczędzić naprawdę dużo czasu i w dodatku często wyszukać podmioty oferujące niższe ceny. Dzięki temu, że pomożemy Ci w realizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Zalesiu Górnym, sukcesywanie możemy usprawnić cały rynek odpadowy w Polsce. Nasi specjaliści skupiają się na okolicznych firmach, co jest dodatkowym wsparciem dla niewielkich biznesów. Im szybciej uda Ci się wywieźć pozostałości – tym szybciej zostaną one przetworzone i sprzedane. Ta branża musi się odznaczać efektywnością, gdyż w innym wypadku przestanie być opłacalna. Dlatego WasteMaster, jako darmowa aplikacja, stara się uprościć życie przedsiębiorcom, ale i skupić na szerszych działaniach, optymalizujących system w sposób całościowy.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Zrealizowali dla mnie odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Zalesiu Górnym, z którego jestem wyjątkowo zadowolony, polecam ich z czystym sumieniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem głębokozaskoczony, że tak dobra usługa jest bezpłatna! Faktycznie warto skorzystać i spróbować - mi zaoszczędzili bardzo dużo czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto spróbować współpracy z WasteMaster. Ja po używaniu ich aplikacji, mam tylko dobre doświadczenia - nigdy tak szybko nie pozbyłem się swoich odpadów opakowaniowych w Zalesiu Górnym!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto korzystać z aplikacji - jest niezwykle przejrzysta i daje możliwość ciągłego kontrolowania spływających ofert!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłam, że tak sprawnie uda mi się pozbyć moich wielomateriałowych odpadów opakowaniowych. Dzięki konsultantom z WasteMaster w ogóle się dowiedziałam, co z nimi trzeba zrobić. A sami konsultanci - bardzo pomocni!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon