Odpady opakowaniowe - Odpady opakowaniowe | WasteMaster

Odpady opakowaniowe w Słupcy

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Oznaczenia numeryczne odpadów opakowaniowych w Słupcy

Wszystkie dokumenty, które są Ci niezbędne do legalnego transportu np. odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Słupcy, korzystają z systemu kodów odpadów. Został on wprowadzony w zgodzie z dyrektywami unijnymi, mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Ów ustwa zawiera cały spis oznaczeń numerycznych odpadów. Poszczególne cyfry zawierają dane na temat źródła powstania, specyfiki i rodzaju danej pozostałości. Dla odpadów opakowaniowych w Słupcy powstała grupa numerów 15 01. Obejmuje ona m.in. pozostałości z tektury, szkła, metalu, kartonu, a także opakowania po toksycznych substancjach niebezpiecznych (jak np. środki ochrony roślin). Aby pokazać, jak wyglądają kody na odpady opakowaniowe w Słupcy warto przywołać przykład: 15 01 11*. Owy numer oznacza opakowania metalowe, które są zanieczyszczone szkodliwymi substancjami porowatymi, takimi jak azbest.

Cena usług WasteMaster

Nie przewidujemy opłat za udzielane przez nas usługi. Nie musisz płacić zatem ani za Opiekuna Klienta, ani za konsultacje, ani za wycenę i pomoc w organizacji odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Słupcy. Z jakiego powodu? Ponieważ naszym głównym celem jest zwiększenie optymalizacji zarządzania odpadami w polskich biznesach. Im szybciej znajdziesz odpowiednią firmę - tym szybciej oddasz jej pozostałości, a ona je przetworzy i sprzeda z powrotem do obiegu. Dodatkowo, nasi specjaliści starają się znajdować jak najbliższe przedsiębiorstwa odbierające odpady opakowaniowe w Słupcy i w ten sposób wspierać lokalne biznesy. Z nami, właściciele przedsiębiorstw zaoszczędzą czas, sfunkcjonalizują zarządzanie pozostałościami w swoich firmach i co najistotniejsze - pozbędą się kłopotu w krótkim czasie. Nasze wsparcie w kwestiach formalnych również jest darmowe - każdemu pomożemy odszukać się w zawiłościach BDO!

Jak zorganizować odbiór odpadów opakowaniowych w Słupcy?

WasteMaster może Ci pomóc w szybkiej i sprawnej realizacji odbioru odpadów opakowaniowych w Słupcy. W jaki sposób? Za pomocą naszej innowacyjnej aplikacji i grupy ekspertów, mających lata doświadczenia na rynku odpadowym! Skontaktuj się z nami poprzez formularz ofertowy lub za pomocą konsultacji telefonicznej, podaj nam szczegółowe dane na temat swoich pozostałości oraz wymagań co do odbioru odpadów opakowaniowych w Słupcy i to tyle. Nasi eksperci wycenią Twoje odpady, a także dzięki naszej aplikacji, stworzą listę firm zajmujących się odbiorem odpadów opakowaniowych w Słupcy, z których opłaca się skorzystać. Możesz również spróbować użyć naszej aplikacji samodzielnie - wówczas sam zamieszczasz ogłoszenie, zdjęcia i informacje. Następnie przypisany z góry Opiekun Klienta zajmuje się sortowaniem zgłoszeń i wybieraniem najbardziej pasujących ofert od firm zewnętrznych. W ten sposób na Twoje kontro będą trafiać tylko wartościowe opcje. Za każdym razem to Ty decydujesz o tym, z której opcji chcesz skorzystać - my, jako firma nie zobowiązujemy Cię do niczego!

Skąd się biorą odpady opakowaniowe w Słupcy?

Odpady opakowaniowe w Słupcy są produkowane w bardzo licznych miejscach. Głównie wytwarza je przemysł spożywczy, firmy kurierskie, zakłady logistyczne, hurtownie czy galerie handlowe. A także punkty gastronomiczne, apteki, wielkopowierzchniowe sklepy spożywcze lub też duże korporacje zajmujące się wysyłką swoich towarów. Odpady opakowaniowe w Słupcy otaczają nas na co dzień, chociażby w czasie zakupów. Warto jednak pamiętać, że nawet w prywatnych warunkach trzeba je odpowiednio segregować - jest to bardzo ważne dla sortowni!

Formalności a odpady opakowaniowe w Słupcy

Jeśli chodzi o formalności w kontekście np. odbioru odpadów opakowaniowych w Słupcy sprawa przedstawia się dwojako. Oczywiście osoby prywatne nie muszą prowadzić konta w BDO, ale przedsiębiorcy i rolnicy mający powyżej 75 ha ziemi, już tak. Dodatkowo, w zależności od ilości produkcji np. odpadów opakowaniowych zmieszanych w Słupcy, odpadków niebezpiecznych, możesz zostać uwolniony od obowiązku uzupełniania Karty Ewidencji Odpadowej. Szczegółowe informacje znajdziesz na naszej witrynie internetowej: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/odpady-opakowaniowe-a-rejestr-bdo-kto-jest-zwolniony-z-prowadzenia-ewidencji. Jednak za każdym razem, jeśli organizujesz odbiór odpadów opakowaniowych z firmy w Słupcy, musisz zwrócić KPO. Kartę Przekazania Odpadu należy oddać kierowcy, który zabiera nasze śmieci. W razie wszelkich wątpliwości zapraszamy do konsultacji telefonicznej!

Skład odpadów opakowaniowych w Słupcy

Najczęściej odpady opakowaniowe w Słupcy zudowane są z plastików typu PET, kartonów, tektury, ale i metali, drewna, tekstyliów lub też styropianu. Nie wszystkie są równie toskyczne dla środowiska, jednak każdy z nich może służyć jako źródło surowców dla nowych produktów. W ramach tej kategorii odpadów możemy wymienić także odpady opakowaniowe zmieszane w Słupcy, które są po prostu nieposortowane. Oprócz nich są także odpady opakowaniowe wielomateriałowe w Słupcy, składające się z wielu różnych materiałów. Odpowiednim przykładem może być karton po napoju: jest on głównie zbudowany z tektury, ale nie w całości. Zawiera także polietylen oraz aluminium. Recykling odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Słupcy jest o wiele bardziej czasochłonny niż niewielomateriałowych śmieci, jednak wciąż jest możliwy.

Jakie mamy typy recyklingu odpadów opakowaniowych wielomateriałowych w Słupcy?

W siedzibach firm zajmujących się recyklingiem odpadów opakowaniowych w Słupcy możemy wyróżnić parę rodzajów tego procesu: recykling materiałowy, organiczny, mechaniczny oraz chemiczny. Pierwszy z nich polega na tym, że z dostarczonego odpadu wytwarza się inne materiały. Za przykład można podać przywołany wyżej karton po napoju - w placówce przetwarzającej jest on rozwłókniany, a pozyskany papier, aluminium i plastik, oddaje się do dalszej przeróbki. Recykling organiczny polega na biometanizowaniu kartonów, tektury itd. Pod wpływem związków chemicznych, produkowany jest z nich kompost oraz odzyskuje się metan. Recykling mechaniczny opiera się na niszczeniu odpadów opakowaniowych w Słupcy, takich jak szkło i przetapianiu ich np. na nowe słoiki. I w końcu recykling chemiczny dotyczy głównie tworzyw sztucznych typu PET. Jak sam widzisz, nawet opakowanie może *#powrócić|zostać zwrócone światu i powrócić#*# do obiegu. Z WasteMaster możesz szybko i wygodnie zorganizować utylizację swoich śmieci - nie czekaj, skontaktuj się z naszymi ekspertami!

Co zrobić z odpadami opakowaniowymi w Słupcy?

Odpady opakowaniowe w Słupcy to jak sama nazwa podpowiada, pozostałości, które są wykorzystanymi pojemnikami, opakowaniami lub workami do przechowywania. Spotykamy je na każdym kroku - nawet jako konsumenci żywności czy osoby korzystające z firm kurierskich. W nawiązaniu do tego, że odpady opakowaniowe w Słupcy występują bardzo powszechnie - konieczna była reakcja na takie ilości śmieci. Unia Europejska przegłosowała przepis, według którego do 2029 roku, aż 69% produkowanych opakowań, musi podlegać recyklingowi. To słuszne działanie, zwłaszcza jak zwrócimy uwagę na narastający kryzys klimatyczny czy powiększające się na Pacyfiku wyspy odpadów. Dlatego tak istotnym jest, aby odpady opakowaniowe w Słupcy (zwłaszcza te plastikowe) były przekazywane do odpowiednich placówek, które zajęłyby się ich przetwarzaniem. Dla samych firm, organizacja odbioru odpadów opakowaniowych w Słupcy również jest ważna. W ten sposób można zgodnie z prawem pozbyć się swoich pozostałości, a także zniwelować zagrożenie wypadków w miejscu pracy. Chciałbyś dowiedzieć się, jak w najszybszy sposób zamówić wywózkę odpadów opakowaniowych w Słupcy? Czytaj dalej!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?
21-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe wielomateriałowe?

Odpady opakowaniowe wielomateriałowe to opakowania, które wykonane są co najmniej z dwóch różnych materiałów (np. papier, tworzywa sztuczne, aluminium), których nie można rozdzi...

Więcej -->
Co to są odpady opakowaniowe?
20-09-2022
Co to są odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe to wszelkiego rodzaju opakowania (w tym te wielokrotnego użytku, wycofane z ponownego użycia), które stanowią odpady w definicji zawartej w ustawie o odpadac...

Więcej -->
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?
16-09-2022
Co robimy z odpadami opakowaniowymi?

Odpady opakowaniowe mogą zostać ponownie przetworzone i wykorzystane. Wiele zależy od nas samych oraz od tego, czy segregujemy oraz przechowujemy odpady w prawidłowy sposób. Jeż...

Więcej -->
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?
14-09-2022
Na czym polega recykling odpadów opakowaniowych?

Recykling odpadów opakowaniowych polega na ponownym wykorzystaniu materiałów, z którego zostały one pierwotnie wytworzone. W zależności czy będzie to papier, karton, tworzywo sz...

Więcej -->
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?
08-09-2022
Jak można ponownie wykorzystać odpady opakowaniowe?

Odpady opakowaniowe można ponownie wykorzystać na wiele sposobów. Dużo zależy też od tego, z czego zostały wyprodukowane – tworzywo sztuczne, papier, karton czy też szkło. Na pr...

Więcej -->
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?
05-09-2022
Co to są zmieszane odpady opakowaniowe?

Zmieszane odpady opakowaniowe to, jak sama nazwa wskazuje, odpady opakowaniowe, które nie zostały wcześniej posortowane na rodzaje materiałów, z których zostały wytworzone (np. ...

Więcej -->
Co to jest gospodarka opakowaniami?
01-09-2022
Co to jest gospodarka opakowaniami?

Gospodarka opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – ustawa z 2013 roku. Określa ona wymagania, jakim powinny odpowiadać opakowania wprowadzane do obrotu, zasady działania organi...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie myślałam, że tak szybko uda mi się pozbyć moich wielomateriałowych odpadów opakowaniowych. Dzięki konsultantom z WasteMaster w ogóle się dowiedziałam, co z nimi trzeba zrobić. A sami konsultanci - bardzo cierpliwi!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że trafiłam na ich stronę w internecie. Usługi, których udzielają, naprawdę uprościły mi życie. Dzięki nim nie muszę się przejmować realizacją odbioru odpadów opakowaniowych z firmy w Słupcy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobra rzecz - pomogli mi praktycznie ze wszystkim i to za darmo! Polecam bardzo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że trafiłem na nich w sieci! Dzięki pomocy otrzymanej od tej firmy, wiedziałem ile dokładnie mogą zarządać firmy zewnętrzne za utylizację moich tekturowych toreb. Dzięki temu, nie dam się oszukać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wartościowa rzecz - pomogli mi praktycznie ze wszystkim i to bezpłatnie! Polecam bardzo!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?
21-09-2022
Ustawa o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – co warto wiedzieć?

13 czerwca 2013 r. weszła w życie ustawa, na mocy której na właścicieli sklepów zarówno stacjonarnych, jak i internetowych nałożono obowiązki dot. wprowadzanych na rynek opakowa...

Więcej -->
Recykling odpadów opakowaniowych
14-09-2022
Recykling odpadów opakowaniowych

Z roku na rok nasze społeczeństwo przykłada coraz większą wagę do spraw związanych z ekologią oraz dbaniem o środowisko naturalne. Jednym ze sposobów na poprawę kondycji naszej ...

Więcej -->
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?
08-09-2022
Odpady opakowaniowe a rejestr BDO. Kto jest zwolniony z prowadzenia ewidencji?

Jesteś przedsiębiorcą, który wprowadza na rynek produkty w opakowaniach? Nie wiesz, czy musisz prowadzić ewidencję odpadów? A może wystarczy uproszczona ewidencja odpadów? Czy k...

Więcej -->
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?
05-09-2022
Czym są odpady opakowaniowe i jakie są ich rodzaje?

Czym są odpady opakowaniowe? Czy wśród nich wyróżniamy jakiś podział? Nie da się ukryć, że tego typu odpady stanowią dużą część odpadów w ogóle. W końcu prawie wszystkie produkt...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon