Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Zakroczymiu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie prawo głosi, że wszelkie pozostałości powstałe w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi z zakresu nauk medycznych, to odpady medyczne. Najczęściej dzieli się tę grupę śmieci na trzy kategorie. Odpady medyczne zakaźne będące nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz wirusów. Są to np. amputowane kończyny, organy, pojemniki na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też resztki jedzenia, ubrań po chorych z oddziałów zakaźnych. Następna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszelakie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz specyfiki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do zwalczania nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Zakroczymiu określają je jako te pozostałości, które nie stanowią zagrożenia zarażenia. Ostatnią grupą są odpady nieniebezpieczne, tzw. pozostałe. Możemy do nich zaliczyć przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie da się zaliczyć do poprzednich kategorii. Znając powyższą kategoryzację pozostałości, nie powinieneś mieć kłopotów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Zakroczymiu.

Kwestie formalne a odbiór odpadów medycznych w Zakroczymiu

Jako wytwórca odpadów medycznych w Polsce, musisz się dostosować do panujących przepisów. Służą one zmaksymalizowaniu kontroli nad produkcją szkodliwych materiałów oraz tym, czy są w odpowiedni sposób utylizowane. Zatem jeśli prowadzisz firmę lub należysz do wyżej wymienionej grupy rolników – nie zapomnij o uzupełnianiu Bazy Danych Odpadowych. Ważnym jest, abyś pamiętał o plinowaniu terminów i regularnie ewidencjonował swoje śmieci. Za nieprowadzenie BDO może grozić kara nawet do miliona złotych! Oprócz tego należy wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która w razie inspekcji odpowiednich służb jest dokumentem uprawomacniającym Twoje działania. W razie organizowania odbioru odpadów medycznych w Zakroczymiu pamiętaj o KPO – jest to druk umożliwiający legalny przewóz pozostałości. Trzeba dodać, że wszystkie powyższe dokumenty (a także oznaczenia na pojemnikach z odpadami) wykorzystują system kodów odpadowych. Zostały one wprowadzone w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Przykładowym kodem może być ten na 18 01 01 – oznaczający przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz ich resztki. Wszystkie kody możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku dotyczącego katalogu odpadów.

Utylizacja odpadów medycznych w Zakroczymiu - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Zakroczymiu jest bardzo istotna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa cywilizacyjnego. Nie zapominaj, że są to zazwyczaj pozostałości niebezpieczne, które faktycznie zagrażają zdrowiu populacji! Z tego powodu, koniecznym jest abyś nie lekceważył zasad bezpieczeństwa dotyczących przekazywania i składowania takich odpadów. Nie tylko szpitale czy kliniki je wytwarzają. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, gabnety weterynaryjne, placówki diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których możesz się spotkać z odpadami medycznymi. Healthcare, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą produkować tego rodzaju śmieci. Miej na uwadze, że przed wytworzeniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Zakroczymiu nie może minąć zbyt dużo czasu. W określonym środowisku drobnoustroje świetnie się rozwijają i generują spore zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż spotykanych przypadków zachorowań na koronawirusa, musimy mieć to szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany podanym tematem? Zachęcamy do czytania!

Jak wyszukać najkorzystniejsze firmy odbierające odpady medyczne w Zakroczymiu?

Nasza spółka może Ci pomóc w sprawnym wyszukaniu najbardziej opłacalnych firm odbierających medyczne w Zakroczymiu. Wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami - czy to poprzez formularz zgłoszeniowy, czy rozmowę telefoniczną. Podziel się charakterystyką swojego odpadu, a nasi eksperci go wycenią i dodadzą do naszej aplikacji. Po zebraniu najbardziej wartościowych ogłoszeń, zostaną do Ciebie wysłane listy z najlepszymi firmami odbierającymi odpady medyczne w Zakroczymiu. Istnieje również opcja samodzielnego skorzystania z aplikacji WasteMaster - znajdź ją na naszej stronie, dodaj zlecenie, a Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty odbioru odpadów medycznych w Zakroczymiu. To, z której firmy chcesz ostatecznie skorzystać, jest całkowicie Twoją indywidualną decyzją. Dodatkowo za pomoc w wyszukaniu firm utylizujących nie zapłacisz ani grosza.

W jaki sposób odbywa się utylizacja odpadów medycznych w Zakroczymiu?

Po przetransportowaniu* ładunku do firmy zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Zakroczymiu, w zależności od typu pozostałości wybierana jest jedna z kilku technik neutralizacji. Pierwszą z nich jest obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalistycznych piecach w temperaturze od 850 do 1100 stopni Celsjusza. Kolejną metodą jest autoklawowanie, które opiera się na tym, że np. skażone strzykawki umieszczane są w maszynie parowej, która pod wpływem dużej temperatur zabija wszelkie drobnoustroje. Po tym zabiegu odpady medyczne mogą trafić na składowisko śmieci, ponieważ są kompletnie neutralne. Kolejną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na mechanicznym zniszczeniu materiałów zakaźnych i poddaniu ich wpływowi mikrofal. Ostatnią techniką utylizacji odpadów medycznych w Zakroczymiu jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na toksyczne właściwości odpadów z tej grupy, recykling nie jest osiągalny. Aby usprawnić cały proces odbioru i transportu do odpowiedniej firmy, zgłoś się do WasteMaster – bezpłatnie zorganizujemy dla Ciebie cały proces!

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Zakroczymiu

Nie jest łatwo określić szacunkową kwotę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Zakroczymiu, ponieważ wszystko jest zależne od Twojego indywidualnego przypadku. To, jaki typ odpadu posiadasz, a także jego masa oraz Twoja lokalizacja – to trzy czynniki, które najmocniej wpływają na kształt kwot w cennikach. W tym przypadku pojawia się niewymieniana wcześniej kategoryzacja: na pozostałości medyczne oraz weterynaryjne, jednak firmy wywozowe często wprowadzają własny podział (np. ten ze względu na specyfikę, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są mniej kosztowne w utylizacji niż weterynaryjne – jest to związane z ich powszechnością i wypracowanymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie transakcji, eksperci z WasteMaster opracowali cennik utylizacji odpadów medycznych w Zakroczymiu, który obrazuje, że pozostałości medyczne sięgają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią dobić nawet do 150 zł. Za każdy nadprogramowy kilogram należy uiścić ok. 6 zł. Jeżeli regularnie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Zakroczymiu, opłacaln inwestycją abonament na wywózkę tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoja lokalizacja – im dalej się znajdujesz od instytucji utylizującej – tym zwiększy się cena. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – skontaktuj się z WasteMaster – nasi eksperci posiadają lata doświadczenia!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Zakroczymiu - jak to zrobić?

Z WasteMaster na pewno uda Ci się znaleźć najbardziej opłacalną ofertę odbioru odpadów medycznych w Zakroczymiu! Nasi eksperci specjalizują się w wyszukiwaniu najtrafniejszych firm! Nasza spółka współpracuje tylko z profesjonalistami - możesz być pewien, że jakość usług będzie na najwyższym poziomie! Nie pracujemy z podmiotami nieobecnymi w BDO - tylko z legalnymi biznesami! Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, zadzwoń do nas lub użyj naszej aplikacji. Udziel nam danych o swoich śmieciach, a także preferencjach dotyczących utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Zakroczymiu, a my zajmiemy się resztą! Na Twojej skrzynce mailowej, dosłownie w 15 minut, znajdziesz wycenę, a po krótkim oczekiwaniu listę firm utylizujących odpady medyczne w Zakroczymiu, z których opłaca się korzystać! Nie zapominaj jednak o zasadach bezpieczeństwa - w razie niedopełnienia jakichkolwiek zabezpieczeń, firma wywozowa może odmówić wykonania usługi. Kolejną istotną kwestią jest Karta Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz ją uzupełnić i oddać kierowcy samochodu zabierającego Twoje śmieci. Nie jesteś pewien, gdzie znaleźć firmy odbierające odpady medyczne w Zakroczymiu? Skontaktuj się z nami - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto zaznaczyć, że w Polsce zabrania się utylizacji odpadów medycznych w Zakroczymiu na własną rękę (czy też w spalarniach zwykłych odpadów komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za działania tego rodzaju grożą wysokie kary. W związku ze swoimi szkodliwymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne w odpowiednich warunkach. W zasadzie w każdym przypadku oddajemy je firmom odbierającym odpady medyczne w Zakroczymiu, więc z tego powodu muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – w taki sposób, aby nie zagrażać personelowi, który zabiera nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne trzeba wrzucić do worków lub opakowań o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a pozostałe do opakowania o innym kolorze (najczęściej jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki czasowego składowania mają znaczenie w kwestii odbioru odpadów medycznych w Zakroczymiu. Niektóre substancje stają się dużo bardziej niebezpieczne po upływie pewnego okresu czasu, a inne źle znoszą wyższe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom – zerknij do ustawy dotyczącej przechowywania odpadów. Według niej odpady zakaźne z konkretnych grup mogą być przechowywane w temperaturze do 18 stopni przed dobę, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Pamiętaj o powyższych zastrzeżeniach zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozprzestrzenianiu się potencjalnych chorób i możesz bez problemów przekazywać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych w Zakroczymiu.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Musiałam wyrzucić sporo zużytych wenflonów i innych akcesoriów po pacjentach, ale nie miałam kiedy zająć się szukaniem odpowiedniej firmy utylizującej odpady medyczne w Zakroczymiu. Całe szczęście natrafiłam na WasteMaster i moje kłopoty rozwiązałam szybko i za darmo!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że bezpłatna aplikacja może mi tak ułatwić życie! Dzięki niej znalazłem naprawdę dużo interesujących ofert od firm odbierających odpady medyczne w Zakroczymiu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wypróbowałem WasteMaster z polecenia. Jestem niezwykle zadowolony, obsługa jest na najwyższym poziomie. Dzięki nim znalazłem korzystną firmę utylizującą odpady medyczne w Zakroczymiu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Uprzejmi konsultanci sprawnie zajęli się moim zleceniem - zużytymi kroplówkami etc. - i znaleźli dla mnie firmę zajmującą się odbiorem odpadów medycznych w Zakroczymiu. Jestem prawdziwie zadowolona!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo cenna usługa, z pewnością do niej wrócę, ponieważ zajęli się moim przypadkiem wyjątkowo starannie i dokładnie!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon