Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Nasielsku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Przykłady i kategorie odpadów medycznych

Zgodnie z prawem panującym w Polsce, odpady medyczne to materiały, które powstały w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i podczas przeprowadzania badań naukowych. Zasadniczo dzielimy tego rodzaju odpady na trzy kategorie: odpady zakaźne, niebezpieczne oraz nieniebezpieczne. Pierwsze z wyodrębnionych mogą przenosić zakaźne drobnoustroje i wirusy. Przykładem tego typu pozostałości są amputowane części ciała, narządy, pojemniki na krew, pieluchy, podpaski czy pozostałości po posiłkach pacjentów z oddziałów zakaźnych. Śmieci niebezpieczne są to pozostałości niezakaźne, jednak wciąż stanowią zagrożenie. Firmy odbierające odpady medyczne w Nasielsku zaliczamy do tej kategorii wszelkie chemikalia, amalgamat dentystyczny, a także leki cytostatyczne i cytotoksyczne, które są używane w terapiach onkologicznych. Do ostatniej z grup możemy zaliczyć narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz inne materiały niemieszczące się w innych grupach. Mając w pamięci podział tych pozostałości, pamiętaj o tym, aby możliwie jak najszybciej zutylizować odpady medyczne w Nasielsku!

Kwestie formalne a odbiór odpadów medycznych w Nasielsku

Jako producent odpadów medycznych w Polsce, musisz się dostosować do panujących przepisów. Służą one zwiększeniu kontroli nad produkcją szkodliwych materiałów oraz tym, czy są we właściwy sposób utylizowane. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub należysz do wyżej wymienionej grupy rolników – nie zapomnij o uzupełnianiu Bazy Danych Odpadowych. Istotnym jest, abyś pamiętał o dotrzymywaniu terminów i na bieżąco ewidencjonował swoje pozostałości. Za brak prowadzenia BDO może grozić kara nawet do miliona złotych! Oprócz tego należy wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która w razie inspekcji odpowiednich służb stanowi dokument uprawomocniający Twoje działania. W razie organizowania odbioru odpadów medycznych w Nasielsku pamiętaj o KPO – jest to dokument umożliwiający legalny przewóz pozostałości. Warto dodać, że wszystkie podane dokumenty (a także oznaczenia na pojemnikach z odpadami) korzystają z systemu kodów odpadowych. Zostały one powołane do funkcjonowania w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Za przykładowy kod może pozłużyć ten na 18 01 01 – oznaczający narzędzia chirurgiczne, zabiegowe oraz ich resztki. Wszystkie kody znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku zawierającemu pełny katalog odpadów.

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji odpadów medycznych w Nasielsku

Posiadasz klinikę? A może lecznicę weterynaryjną? Jeśli tak, to z pewnością regularnie wytwarzasz mnóstwo kilogramów pozostałości medycznych. Co z nimi zrobić? Jak je składować? Jak przeprowadzić utylizację odpadów medycznych w Nasielsku? Przeczytaj poniższy wpis do końca, a dowiesz się wszystkiego! Warto zaznaczyć, że podmioty produkujące śmieci tego typu, to nie tylko szpitale i przychodnie. Także wymienione wcześniej gabinety weterynaryjne, branża beauty, placówki diagnostyczne, salony kosmetyczne, a nawet fryzjerskie wytwarzają pozostałości medyczne. Wszystko to, co jest związane z dbaniem o ciało (nieistotne czy ludzkie, czy zwierzęce) może przenosić zaraźliwe drobnoustroje i wirusy. We właściwych warunkach odpady medyczne mogą stać się realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia człowieka. Względy epidemiologiczne (zwłaszcza w dobie, kiedy przypadki Covid-19 są jeszcze spotykane) są bardzo ważne w kontekście utylizacji odpadów medycznych w Nasielsku. Jeśli jesteś zainteresowany podanym tematem - zachęcamy do lektury!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Nasielsku - jak to zrobić?

Z WasteMaster z pewnością uda Ci się znaleźć najkorzystniejszą ofertę odbioru odpadów medycznych w Nasielsku! Nasi eksperci zajmują się wyszukiwaniem najtrafniejszych firm od lat! Nasza spółka pracuje tylko z profesjonalistami - możesz nam uwierzyć, że jakość usług będzie na wysokim poziomie! Nie pracujemy z podmiotami nieobecnymi w BDO - tylko z legalnymi biznesami! Zgłoś się do nas za pośrednictwem formularza ofertowego, zadzwoń do nas lub skorzystaj z naszej aplikacji. Udziel nam informacji o swoich śmieciach, a także preferencjach dotyczących utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Nasielsku, a nam pozostaw resztę! Na Twojej skrzynce mailowej, dosłownie w 15 minut, znajdziesz wycenę, a po niedługim oczekiwaniu wykaz firm utylizujących odpady medyczne w Nasielsku, z których warto korzystać! Pamiętaj jednak o zasadach bezpieczeństwa - w razie niedotrzymania tego obowiązku, firma wywozowa może zrezygnować z wykonania usługi. Kolejną ważną sprawą jest Karta Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz ją uzupełnić i oddać kierowcy samochodu zabierającego Twoje śmieci. Nie wiesz, gdzie znaleźć firmy odbierające odpady medyczne w Nasielsku? Skontaktuj się z nami - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Sposoby utylizacji odpadów medycznych w Nasielsku

W nawiązaniu do tego, że odpady medyczne często zagrażają zdrowiu populacji, trudno wyobrazić sobie ich przetwórstwo i ponowne wykorzystanie. Najlepszą opcją jest zrealizowanie ich neutralizacji i utylizacji. Wyróżniamy następujące metody utylizacji odpadów medycznych w Nasielsku: obróbkę termiczną, autoklawowanie, przetwarzanie za pomocą promieniowania mikrofalowego oraz dezynfekcję chemiczną. Obróbka termiczna to po prostu spalanie odpadów medycznych w specjalistycznych piecach, osiągających do 1100°C. Autoklawowanie wymaga użycia maszyn parowych, które za pomocą temperatury neutralizują wszelkie drobnoustroje. Z kolei stosowanie mikrofal łączy się z kompletną destrukcją śmieci i późniejszym zneutralizowaniem ich szkodliwego działania. Dezynfekcja chemiczna jest najprostszym zabiegiem, po którym neutralne śmieci można przewieźć na wysypisko. Nie jesteś pewien jak się zabrać za #*#realizację|organizację#*# utylizacji odpadów medycznych w Nasielsku? Zgłoś się do nas - udzielimy Ci darmowej pomocy!

Jak przechowywać odpady medyczne?

Nie można spalać samodzielnie pozostałości medycznych, zabrania się również składowania takich surowców na składowiskach. Obowiązkiem każdego wytwórcy takich śmieci, jest prawidłowe przechowywanie ułatwiające utylizację odpadów medycznych w Nasielsku w placówce docelowej. Za nieprzestrzeganie prawa w tym zakresie grożą nam wysokie grzywny. Firma odbierająca odpady medyczne w Nasielsku może przyjąć tylko właściwie zabezpieczony ładunek. Do każdej grupy pozostałości przypisany jest konkretny kolor worka lub pojemnika do przechowywania. Dla zakaźnych jest to czerwony, dla niebezpiecznych żółty, a dla reszty niebieski, czarny lub zielony. Także temperatura i czas składowania od momentu wykorzystania jest istotny w kontekście odbioru odpadów medycznych w Nasielsku. W zależności od danego materiału, pozostałości mogą stawać się coraz bardziej zaraźliwe w związku z upływem czasu czy zwiększającą się temperaturą. Wszystkie wytyczne są zawarte w ustawie Ministra Klimatu - zachęcamy do przeanalizowania danego dokumentu. Jednak dla zainteresowanych, warto wspomnieć, że odpady zakaźne mogą być trzymane w temperaturze do 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz ekipy wywożącej śmieci do placówki utylizującej odpady medyczne w Nasielsku - pamiętaj o zabezpieczeniach!

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Nasielsku

Nie jest łatwo podać szacunkową kwotę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Nasielsku, ponieważ wszystko jest uzależnione od Twojego konkretnego przypadku. To, jaki rodzaj odpadu posiadasz, a także jego ilość oraz Twoja lokalizacja – to trzy czynniki, które najbardziej wpływają na kształt cennika. W tym przypadku pojawia się dodatkowa kategoryzacja: na pozostałości medyczne oraz weterynaryjne, jednak firmy wywozowe często wprowadzają własny podział (np. ten ze względu na specyfikę, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są mniej kosztowne w utylizacji niż weterynaryjne – jest to związane z ich powszechnością i sprawdzonymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie przeprowadzonych transakcji, pracownicy WasteMaster opracowali cennik utylizacji odpadów medycznych w Nasielsku, który obrazuje, że pozostałości medyczne osiągają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią dobić nawet do 150 zł. Za każdy nadprogramowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli cyklicznie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Nasielsku, opłacaln inwestycją abonament na wywózkę tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoje umiejscowienie – im dalej się znajdujesz od placówki utylizującej – tym zwiększy się cena. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – zgłoś się do WasteMaster – nasi eksperci posiadają wiele lat doświadczenia!

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne w Nasielsku?

WasteMaster jest użytecznym narzędziem służącym do znajdowania najsolidniejszych firm odbierających medyczne w Nasielsku. Skontaktuj się z naszymi konsultantami (formularz lub rozmowa telefoniczna) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta zamieści Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane podmioty, wywożące takie pozostałości. Później na wcześniej podaną skrzynkę mailową, wyśle Ci wycenę, a po niedługim czasie listę firm odbierających odpady medyczne w Nasielsku. Jeśli wolisz samodzielnie użyć naszej nowoczesnej aplikacji – również jest taka opcja. Znajdziesz ją na naszej stronie, ale nie musisz jej pobierać – wystarczy otworzyć ją z poziomu przeglądarki! Dodaj ogłoszenie, zamieść fotografię – a przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej trafne oferty. Usługi dostarczane przez WasteMaster są kompletnie darmowe – a decyzja, z której firmy skorzystasz – w 100% autonomiczna! My jedynie pokazujemy dostępne opcje oraz wspieramy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych w Nasielsku.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Warto skorzystać z ich aplikacji - jest naprawdę fajna i łatwa w obsłudze. Zainstalowałam ją na telefon i mogłam na bieżąco kontrolować spływające oferty. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam korzystanie z WasteMaster! Dzięki nim udało mi się pozbyć dziesiątek kilogramów odpadów pooperacyjnych, a także przyrządów chirurgicznych - zorganizowali wszystko kompletnie bezpłatnie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem niezwykle wartościowa usługa. Znaleźli dla mnie sprawnie firmę odbierającą odpady medyczne w Nasielsku. Warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam serdecznie! Odkąd znalazłem WasteMaster w intenercie, tylko z nimi wywożę brudne kombinezony i maseczki po personelu mojego szpitala. Opłaca się szukać firm odbierających odpady medyczne w Nasielsku przez ich aplikację!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto skorzystać z ich aplikacji - jest naprawdę przejrzysta i łatwa w obsłudze. Pobrałam ją na telefon i mogłam na bieżąco kontrolować spływające ogłoszenia. Rzeczywiście godne polecania!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon