Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Czym są odpady medyczne?

Zgodnie z ustawą rządową, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku działań o charakterze zdrowotnym oraz prowadzeniem badań naukowych z zakresu medycyny. Jednak czym właściwie są odpady medyczne? Na podstawie danych pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Łomiankach Dolnych możemy wymienić kilka kategorii tych śmieci, ze względu na swoje właściwości. Możemy wyodrębnić odpady medyczne zakaźne (mogące przenosić choroby), niebezpieczne (niebędące zakaźnymi), a także inne niż niebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanego rodzaju takie musimy zastosować zasady przechowywania i utylizacji. Aby zobrazować zróżnicowanie w obrębie omawianej kategorii odpadowej, należy podać adekwatne przykłady. Do pierwszej grupy, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, zainfekowane pieluchomajtki, podpaski, resztki posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei odpady niebezpieczne to wszelakie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (stosowane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu stomatologicznego. Reszta odpadów to np. narzędzia chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do wcześniejszych kategorii. Zatem jeśli posiadasz tego rodzaju śmieci – nie zapomnij o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych!

W jaki sposób odbywa się utylizacja odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych?

Po przetransportowaniu* ładunku do firmy zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych, w zależności od rodzaju pozostałości wybierana jest jedna z czterech technik neutralizacji. Pierwszą z nich jest obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalistycznych piecach w temperaturze od 850 do 1100 stopni Celsjusza. Kolejną metodą jest autoklawowanie, które opiera się na tym, że np. zakażone strzykawki umieszczane są w urządzeniu parowym, który pod wpływem wysokiej temperatur anihiluje wszelkie drobnoustroje. Po tym procesie odpady medyczne mogą trafić na wysypisko śmieci, ponieważ są w całości neutralne. Następną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na mechanicznym zniszczeniu substancji zakaźnych i poddaniu ich wpływowi mikrofal. Ostatnią metodą utylizacji odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na toksyczne właściwości pozostałości z tej grupy, recykling jest niemożliwy. Aby usprawnić cały proces odbioru i transportu do odpowiedniej firmy, zgłoś się do WasteMaster – za darmo zorganizujemy dla Ciebie całość procesu!

Jakie kwestie formalne należy spełnić, aby zrealizować odbiór odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych?

Przepisy w Polsce wymagają od producentów odpadów spełnienia konkretnych warunków formalnych. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów, musisz pamiętać o okresowym wypełnianiu i rejestrowaniu odpadów w BDO. W razie braku posiadania konta w systemie Bazy Danych Odpadowych grozi nam spora grzywna - sięgająca nawet do miliona złotych! Całość ma służyć zwiększeniu kontroli nad ilością produkowanych śmieci oraz transparentności ich utylizacji. Jeśli organizujesz odbiór odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych, pamiętaj o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Konieczną czynnością jest także uzupełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód podczas inspekcji. W większości, śmieci tego rodzaju są wytwarzane przez przedsiębiorstwa i zakłady pracy, w związku z czym, osoby prywatne schodzą na dalszy plan. Każdy wymieniony wyżej dokument posługuje się oznaczeniami numerycznymi wprowadzonymi za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Znajduje się w nim cały katalog odpadów, do którego polecamy zajrzeć. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego odpadu mogą być przyrządy chirurgiczne oznaczane numerami 18 01 01.

Jak wyszukać najkorzystniejsze firmy odbierające odpady medyczne w Łomiankach Dolnych?

Nasza spółka może Ci pomóc w sprawnym wyszukaniu najkorzystniejszych firm odbierających medyczne w Łomiankach Dolnych. Wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy rozmowy telefonicznej. Podziel się charakterystyką swojego odpadu, a nasi specjaliści go wycenią i dodadzą do naszej aplikacji. Po zebraniu najbardziej wartościowych ogłoszeń, zostaną do Ciebie wysłane wykazy z najlepszymi firmami odbierającymi odpady medyczne w Łomiankach Dolnych. Istnieje również opcja samodzielnego skorzystania z aplikacji WasteMaster - znajdź ją na naszej stronie, zamieść zlecenie, a Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najpewniejsze oferty odbioru odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych. To, z której placówki chcesz ostatecznie skorzystać, jest absolutnie Twoją indywidualną decyzją. Ponadto za pomoc w wyszukaniu firm utylizujących nie zapłacisz ani złotówki.

Utylizacja odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych jest bardzo istotna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa cywilizacyjnego. Nie zapominaj, że są to zazwyczaj odpady niebezpieczne, które realnie zagrażają zdrowiu populacji! Z tego powodu, koniecznym jest abyś zachował wszelkie zasady bezpieczeństwa dotyczące przekazywania i składowania takich odpadów. Nie tylko szpitale czy przychodnie je wytwarzają. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, gabnety weterynaryjne, instytucje diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których spotykamy się z odpadami medycznymi. Dbanie o ciało, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą wytwarzać tego typu śmieci. Pamiętaj, że przed wyprodukowaniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych nie może minąć zbyt wiele czasu. W określonych warunkach drobnoustroje wspaniale się rozwijają i generują poważne zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż spotykanych przypadków zachorowań na koronawirusa, musimy mieć to szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany podanym tematem? Zachęcamy do czytania!

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych

Nie jest łatwo podać szacunkową cenę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych, ponieważ wszystko jest zależne od Twojego indywidualnego przypadku. To, jaki rodzaj odpadu posiadasz, a także jego ilość oraz Twoje umiejscowienie – to trzy elementy, które najmocniej wpływają na kształt kwot w cennikach. W tym przypadku pojawia się niewymieniana wcześniej kategoryzacja: na pozostałości medyczne oraz weterynaryjne, jednak firmy wywozowe często wprowadzają własny podział (np. ten ze względu na właściwości, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są mniej kosztowne w utylizacji niż weterynaryjne – jest to powiązane z ich powszechnością i sprawdzonymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie przeprowadzonych transakcji, eksperci z WasteMaster stworzyli cennik utylizacji odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych, który pokazuje, że pozostałości medyczne osiągają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią osiągnąć nawet do 150 zł. Za każdy dodatkowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli cyklicznie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych, opłacaln inwestycją abonament na wywózkę tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoje umiejscowienie – im dalej się znajdujesz od placówki utylizującej – tym zwiększy się cena. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – skontaktuj się z WasteMaster – nasi eksperci posiadają wiele lat doświadczenia!

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych?

W najszybszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych z pomocą WasteMaster. Nasi eksperci zawodowo zajmują się wyszukiwaniem najbardziej opłacalnych ofert w okolicy, a nasza spółka współpracuje z wartościowymi podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych. Zgłoś się do nas za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajdziesz na naszej stronie), czy też skorzystaj z naszej aplikacji. Podaj charakterystykę odpadu, rodzaj, masę oraz kategorię – a my zrobimy resztę. Nasi specjaliści umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, a po krótkim czasie wyślą na adres mailowy wycenę odpadów. Bardzo istotne w kontekście organizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych jest przestrzeganie przepisów dotyczących przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich odstępstw od umowy firma zewnętrzna może naliczyć dodatkowe opłaty, czy też odmówić zabrania śmieci. Jeżeli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów – nie zapomnij o wypełnieniu i zwróceniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje pozostałości. Dostarczony odpad musi znajdować się w worku, który posiada kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i zakończenia użytkowania.

Jak przechowywać odpady medyczne?

Zakazuje się samodzielnego spalania pozostałości medycznych, zabrania się również składowania takich materiałów na składowiskach. Obowiązkiem każdego wytwórcy takich śmieci, jest prawidłowe przechowywanie ułatwiające utylizację odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych w placówce docelowej. Za nieprzestrzeganie przepisów w tym zakresie grożą nam bolesne grzywny. Firma odbierająca odpady medyczne w Łomiankach Dolnych może przyjąć tylko właściwie zabezpieczony ładunek. Do każdej grupy pozostałości przypisany jest określony kolor worka lub pojemnika do składowania. Dla zakaźnych jest to czerwony, dla niebezpiecznych żółty, a dla pozostałych niebieski, czarny bądź zielony. Również temperatura i okres składowania od momentu zużycia jest ważny w kontekście odbioru odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych. W zależności od danego materiału, pozostałości mogą stawać się coraz bardziej zaraźliwe w związku z upływem czasu czy zwiększającą się temperaturą. Wszystkie przepisy są zawarte w ustawie Ministra Klimatu - zachęcamy do przeanalizowania danego dokumentu. Jednak dla zainteresowanych, warto wspomnieć, że odpady zakaźne mogą być trzymane w temperaturze do 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Dbaj o bezpieczeństwo swoich współpracowników oraz ekipy wywożącej śmieci do placówki utylizującej odpady medyczne w Łomiankach Dolnych - nie zapomnij o zabezpieczeniach!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam współpracę z WasteMaster! Z ich pomocą udało mi się pozbyć wielu odpadów pooperacyjnych, a także przyrządów chirurgicznych - zorganizowali wszystko za darmo!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Warto używać aplikacji od WasteMaster - nie musiałem jej nawet pobierać. A, i warto nadmienić, że konsultanci wyjątkowo szybko wycenili moje narzędzia i odpady chirurgiczne - szczerze polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Przydatna aplikacja, a jednocześnie niezwykle prosta w obsłudze. Polecam ją mocno - bardzo pomaga w szukaniu firm odbierających odpady medyczne w Łomiankach Dolnych!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałam do wyrzucenia sporo zużytych wenflonów i innych odpadów po pacjentach, ale nie miałam kiedy zająć się szukaniem właściwej firmy utylizującej odpady medyczne w Łomiankach Dolnych. Całe szczęście natrafiłam na WasteMaster i moje problemy rozwiązałam szybko i bezpłatnie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Chciałam wiedzieć więcej o cenniku utylizacji odpadów medycznych w Łomiankach Dolnych, więc zadzwoniłam do konsultantów z WasteMaster. Jak zwykle udzieli mi najświeższych informacji - bardzo sobie to cenię!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon