Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Szprotawie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Szprotawie

Najprościej znajdziesz ofertę odbioru odpadów medycznych w Szprotawie z WasteMaster! Eksperci z naszej spółki mają wieloletnie doświadczenie w wyszukiwaniu korzystnych ofert, a w dodatku są ekspertami z zakresu rynku odpadowego. Dodatkowo - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami ewidencjonowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są darmowe, działamy w zgodnie z prawem i staramy się pomóc wszystkim użytkownikom! Zadzwoń do nas lub wyślij formularz ofertowy - możesz także użyć naszej aplikacji - udziel nam danych o Twoim odpadzie medycznym, a my zajmiemy się resztą. Dopasujemy ogłoszenia do Twoich preferencji i całość, włącznie z wyceną odpadów, wyślemy na podaną wcześniej skrzynkę e-mailową. Wyjątkowo ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Szprotawie jest przestrzeganie wcześniej wymienionych zasad przechowywania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek problemów czy stworzenia sytuacji zagrażającej życiu, firma wywozowa może zrezygnwać ze współpracy. Dodatkowo jeśli posiadasz firmę lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający zgodny z prawem transport pozostałości. Potrzebujesz pomocy z utylizacją odpadów medycznych w Szprotawie? Zgłoś się do WasteMaster - świadczymy całkowicie darmowe usługi!

Utylizacja odpadów medycznych w Szprotawie - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Szprotawie jest bardzo istotna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa cywilizacyjnego. Nie zapominaj, że są to zazwyczaj pozostałości niebezpieczne, które realnie zagrażają zdrowiu populacji! Z tego powodu, koniecznym jest abyś nie lekceważył zasad bezpieczeństwa dotyczących przekazywania i składowania takich odpadów. Nie tylko szpitale czy przychodnie je wytwarzają. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, gabnety weterynaryjne, instytucje diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których spotykamy się z odpadami medycznymi. Dbanie o ciało, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą wytwarzać tego typu śmieci. Miej na uwadze, że przed wyprodukowaniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Szprotawie nie może minąć zbyt dużo czasu. W określonym środowisku drobnoustroje świetnie się rozwijają i generują spore zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż spotykanych przypadków zachorowań na koronawirusa, powinniśmy to mieć szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany powyższym tematem? Zapraszamy do czytania!

Przykłady i kategorie odpadów medycznych

Zgodnie z prawem panującym w Polsce, odpady medyczne to materiały, które powstały w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i w toku badań naukowych. Zasadniczo możemy podzielić odpady na trzy kategorie: odpady zakaźne, niebezpieczne oraz pozostałe. Pierwsze z wyodrębnionych mogą przenosić zaraźliwe drobnoustroje i wirusy. Przykładem tego typu pozostałości są amputowane części ciała, narządy, opakowania na krew, pieluchy, podpaski czy resztki po posiłkach chorych z oddziałów zakaźnych. Odpady niebezpieczne są to pozostałości niezakaźne, jednak wciąż stanowiące zagrożenie. Firmy odbierające odpady medyczne w Szprotawie zaliczają do tej kategorii wszystkie chemikalia, amalgamat dentystyczny, a także medykamenty cytostatyczne i cytotoksyczne, które są wykorzystywane w terapiach onkologicznych. Do ostatniej z grup możemy zaliczyć przyrządy chirurgiczne i zabiegowe oraz inne materiały niemieszczące się w innych grupach. Mając na uwadze podział tych pozostałości, nie zapominaj o tym, aby możliwie jak najszybciej zutylizować odpady medyczne w Szprotawie!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Szprotawie

W związku z unijnymi dyrektywami, a także przepisami w Polsce, wszyscy wytwórcy odpadów muszą wypełniać konkretne dokumenty, świadczące o legalności zarządzania pozostałościami. Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorców, który wytwarzają o wiele więcej śmieci w związku ze swoją działalnością niż osoby fizyczne. Zatem jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha ziemi - musisz pamiętać o regularnym ewidencjonowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to kontrolowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Szprotawie musisz pamiętać także o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, zabierającemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności działań podczas inspekcji policyjnej. Wszystkie powyższe dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów. Oznaczają one rodzaj, źródło powstania, a także specyfikę danego odpadu. Dla odpadów medycznych kody można znaleźć w grupie nr 18 (np. narzędzia chirurgiczne to 18 01 01). Pełny katalog odpadów jest w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne w Szprotawie?

WasteMaster jest użytecznym narzędziem służącym do znajdowania najkorzystniejszych firm odbierających medyczne w Szprotawie. Skontaktuj się z nami (formularz lub rozmowa przez telefon) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta zamieści Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane podmioty, wywożące takie pozostałości. Później na wcześniej podaną skrzynkę mailową, wyśle Ci wycenę, a po krótkim czasie listę firm odbierających odpady medyczne w Szprotawie. Jeśli preferujesz samodzielnie skorzystać z naszej innowacyjnej aplikacji – również jest taka opcja. Znajdziesz ją na naszej platformie, ale nie musisz jej pobierać – wystarczy otworzyć ją z poziomu przeglądarki! Zamieść ogłoszenie, zamieść zdjęcie – a przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej trafne oferty. Usługi dostarczane przez WasteMaster są całkowicie darmowe – a decyzja, z której oferty skorzystasz – absolutnie autonomiczna! My jedynie pokazujemy osiągalne opcje oraz pomagamy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych w Szprotawie.

Co wpływa na wygląd cennika utylizacji odpadów medycznych w Szprotawie?

Dlatego, że każdy przypadek jest niezwykle indywidualny, trudno jest precyzyjnie wycenić utylizację i odbiór odpadów medycznych w Szprotawie. Najczęściej rozróżnia się śmieci z tej kategorii na odpady medyczne i weterynaryjne. Cenowo, te pierwsze można umieścić w przedziale cenowym od 50 do 100 zł z za ładunek. Z kolei weterynaryjne są już nieco droższe - mogą osiągnąć nawet do 150 zł za ładunek. Dodatkową informację informację może stanowić fakt, że za każdy nieprzewidziany kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli chodzi o sam odbiór odpadów medycznych w Szprotawie, musisz mieć na uwadze to, że im dalej jesteś od siedziby firmy wywozowej, tym prawdopodobnie zwiększy się cena. Korzystną opcją dla osób regularnie wywożących takie odpady ze swoich zakładów pracy, jest abonament odbioru odpadów medycznych. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami! Oferujemy precyzyjną wycenę kompletnie za darmo!

Przechowywanie odpadów medycznych

Zabrania się samodzielnego spalania śmieci tego typu, a także wywożenia ich na nielegalne składowiska. Każdy wytwórca takich śmieci i klient firm odbierających odpady medyczne w Szprotawie musi zadbać o prawidłowe przechowywanie pozostałości. W przeciwnym razie może nam zagrozić poważne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy oddać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Szprotawie muszą być one dokładnie zabezpieczone. Dla pozostałości zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o kolorze czerwonym, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla reszty worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o sposób przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Szprotawie warto również pamiętać o zachowaniu odpowiedniej temperatury, która wpływa na czas składowania pozostałości w naszym zakładzie pracy. Dla śmieci zakaźnych jest to 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Całość informacji dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajdziesz w ustawie Ministra Klimatu, do której odsyłamy. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami z WasteMaster!

W jaki sposób odbywa się utylizacja odpadów medycznych w Szprotawie?

Po przewiezieniu* ładunku do placówki zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Szprotawie, w zależności od typu pozostałości wybierana jest jedna z kilku technik neutralizacji. Pierwsza z nich to obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalnych piecach w temperaturze sięgającej do 1100 stopni Celsjusza. Inną metodą jest autoklawowanie, które opiera się na tym, że np. zakażone strzykawki umieszczane są w urządzeniu parowym, który pod wpływem wysokiej temperatur zabija wszelkie drobnoustroje. Po tym procesie odpady medyczne mogą trafić na składowisko śmieci, ponieważ są w całości neutralne. Następną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na fizycznym zniszczeniu materiałów zakaźnych i poddaniu ich wpływowi mikrofal. Ostatnią techniką utylizacji odpadów medycznych w Szprotawie jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na toksyczne właściwości odpadów z tej grupy, recykling jest niemożliwy. Aby usprawnić cały proces odbioru i transportu do odpowiedniej firmy, skontaktuj się z WasteMaster – bezpłatnie zorganizujemy dla Ciebie całość procesu!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Warto użyć ich aplikacji - jest naprawdę fajna i łatwa w obsłudze. Zainstalowałam ją na telefon i mogłam na bieżąco kontrolować spływające oferty. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo łatwa w obsłudze aplikacja - bez większych problemów znalazłam w niej przedsiębiorstwa utylizujące odpady medyczne w Szprotawie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Super sprawa! Ogarnęłam z nimi wycenę w dosłownie kilka minut. A listę placówek utylizujących i odbierających odpady medyczne miałam na swoim mailu niedługo potem! Naprawdę polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Serdecznie polecam - nie dość, że oszczędziłem dużo czasu, to jeszcze dzięki pracownikom z WasteMaster wyszukałem placówkę utylizującą odpady medyczne w Szprotawie, z którą nawiązałem stałą współpracę.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo polecam - nie dość, że oszczędziłem mnóstwo czasu, to jeszcze dzięki konsultantom z WasteMaster znalazłem placówkę utylizującą odpady medyczne w Szprotawie, z którą nawiązałem stałą współpracę.

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon