Skup złomu - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Szprotawie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Kategorie złomu

Oprócz tego, że istnieją różne rodzaje złomu, dzielone ze względu na swój skład, to możemy jeszcze dokonać rozdziału, który będzie brał pod uwagę łatwość przekształcania. Zatem możemy wyróżnić złom wsadowy i niewsadowy. Złom wsadowy, to metale, które w zasadzie od razu nadają się do obróbki w procesie hutniczym, skup złomu w Szprotawie nie musi go w żaden sposób przetwarzać. Z kolei niewsadowy to ten, który musi zostać wstępnie przygotowany przed np. wysłaniem do huty. Złomem wsadowym są blachy, złom do cięcia, gruby złom stalowy lub wióry stalowe. Niewsadowy złom to np. cienkie blachy poamortyzacyjne, cienkie wióry stalowe, niewielkie konstrukcje lub tory kolejowe. Aby sprawnie poruszać się po cennikach w skupach złomu stalowego w Szprotawie należy znać oznaczenia poszczególnych rodzajów odpadów metalowych. "W" czyli złom wsadowy, "ZZ" żeliwny, a "N" niewsadowy. Ponadto do każdej litery dodaje się cyfrę oznacającą klasę. Nadprogramowa litera po numerze oznacza materiał poprodukcyjny - "N-1N" to niewsadowe blaszane odpady poprodukcyjne o grubości 6 mm.

Skup złomu z odbiorem w Szprotawie

W ten sam sposób znajdziesz skup złomu z dojazdem do klienta w Szprotawie. Prześlij zgłoszenie, zadzwoń do nas lub użyj aplikacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości, nie czekaj - dzwoń! Konsultacje, które świadczymy również są za darmo! Jednak w kwestii wywózki do skupu złomu w Szprotawie musisz pamiętać o paru istotnych sprawach. Przede wszystkim: skupy wprowadzają tzw. minimum logistyczne, najczęściej podaje się ok. 0,5 Mg (czyli pół tony). Jest to najmniejsza ilość, która jest opłacalna do przewozu. Jeśli znajdujesz się na trasie pojazdu wywożącego odpady do skupu złomu stalowego w Szprotawie - może te małe ilości Twoich odpadów zostaną wywiezione, jednak nie jest to opcja, na którą można śmiało liczyć. Wszystkie odpady muszą być odpowiednio zabezpieczone, w taki sposób żeby nie generować zagrożenia dla ekipy wywozowej. Najlepiej aby złom został przez Ciebie posortowany - może to wpłynąć na spadek kosztów. Jeśli chodzi o dokumenty dotyczące transportu do skupu złomu stalowego w Szprotawie - jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów - musisz wypełnić Kartę Przekazania Odpadu i oddać ją kierowcy, który odbiera Twoje śmieci. Osoby fizyczne muszą jedynie pokazać dowód osobisty. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości - zapraszamy do kontaktu!

Co wpływa na zmiany w cenniku skupu złomy w Szprotawie?

Warto zaznaczyć, że cenniki skupu złomu w Szprotawie są niezwykle zmienne - muszą być monitorowane na bieżąco. Głównie wynika to z przyczyny, że skupy zarabiają na sprzedawaniu metali hutom i stalowniom, więc cena w skupie będzie zależeć od obecnego kształtu rynku. Całość jest zależna od Londyńskiej Giełdy Metali, jednak obecne kryzysy gospodarcze powodują trudne do przewidzenia zmiany w cenach skupu złomu w Szprotawie. To, ile odpadu dostarczysz do placówki, jakiego jest on rodzaju, jaką ma zawartość oraz czy jest zanieczyszczony - to wszystko ma wpływ na ostateczną cenę skupu złomu w Szprotawie. Jeśli realizujesz wywózkę do placówki - weź pod uwagę swoją lokalizację - im dalej od skupu się znajdujesz, tym kwota na rachunku będzie się rosła. Jednak, aby zobrazować cennik skupu złomu w Szprotawie warto przywołać kilka przykładów. Najdroższe zawsze będą metale wsadowe - stal wsadowa poprodukcyjna osiąga cenę 1400 zł/t netto, jeszcze więcej można zyskać za materiały żeliwne. Z kolei najtańsze są materiały z klasy N10 - blaszki, wióry stalowe etc. - za które możemy dostać 1100 zł/t netto. W razie jakichkolwiek problemów - zachęcamy do kontaktu - oferujemy precyzyjną wycenę każdego materiału!

Sprzedaż złomu a kwestie formalne

Żeby uniknąć kar finansowych, należy przestrzegać konkretnych wytycznych formalnych. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub posiadaczem gruntów rolnych (powyżej 75 ha) - koniecznie prowadź bieżącą ewidencję odpadów w Bazie Danych Odpadowych. Kary za brak rejestrowania produkowanych odpadów potrafią być naprawdę duże - nawet do miliona złotych! Osoby fizyczne nie muszą prowadzić ewidencji w BDO, jednak są - jak wszyscy producenci złomu - zobligowani do wypełnienia Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód na legalność w razie inspekcji. Także osoby fizyczne powinny odebrać od skupów złomu w Szprotawie Formularz Przyjęcia Odpadu. Jednak to najczęściej przedsiębiorcy i wielkie firmy wytwarzają odpady metalowe - z tego powodu należy mieć w pamięci wszystkie formalności. Im większy podmiot, tym większa kara za niedopełnienie formalności!

Co otrzymamy w wyniku recyklingu złomu?

Recykling we wstępnej postaci ma miejsce już w skupie złomu w Szprotawie, gdzie w zależności od tego, czy jest wsadowy bądź niewsadowy, jest oczyszczany, składowany i strzępiony. Segreguje się go, a później pozbawia elementów niestalowych. Następnym etapem jest przygotowanie do sprzedaży oraz przekazania materiałów do hut i stalowni. W wyniku działania tych zakładów możemy wyprodukować (ze stali i stali nierdzewnej) blachy do samochodów, rury, belki wykorzystywane do budowy mostów, a nawet części do pralek. Oddając odpady do skupów złomu w Szprotawie nie tylko postępujesz ekonomicznie, ale i ekologicznie - przyczyniasz się do redukcji wydobycia metali, czy eksploatacji przyrody. Warto oddawać swój złom do placówek zajmujących się recyklingiem - jeśli chcesz znaleźć tę najbardziej opłacalną - zadzwoń do nas! Wyszukamy za darmo najbardziej opłacalne skupy!

Materiały, które przyjmie od Ciebie skup złomu stalowego w Szprotawie

W związku z tym, że istnieją dwie odmiany skupów złomu w Szprotawie, możemy wyróżnić odrębne kategorie samego materiału. Stal, żeliwo oraz metale kolorowe. Żeliwo to inaczej wysokowęglowa stal, która zawiera bardzo dużo węgla, w związku z czym jest niezwykle cenna. Do skupu złomu stalowego w Szprotawie możesz wywieźć wszystkie stalowe puszki, dachówki, profile, konstrukcje, instalacje elektryczne, a nawet trakcje kolejowe czy szyny. Najczęściej to duże zakłady przemysłowe, produkcyjne, przedsiębiorstwa budowlane oraz serwisy samochodowe wytwarzają tego rodzaju odpady. Są to nieliczeprzykłady tego, co możesz zawieźć do skupu złomu stalowego w Szprotawie - jest bardzo możliwe, że Twój odpad nie został wymieniony. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się z WasteMaster - bezpłatnie udzielimy Ci potrzebnych wskazówek. Jednak nie wszystko może zostać zabrane przez skup złomu stalowego w Szprotawie - materiały pokryte niebezpiecznymi substancjami, olejami, toksynami nie zostaną przyjęte.

Co warto wiedzieć o skupie złomu w Szprotawie?

Jeśli w Twoim zakładzie pracy zalega zbyt wiele odpadów metalowych – ten tekst jest właśnie dla Ciebie! Prawo w Polsce zakazuje wyrzucania złomu w dowolne miejsca. Kary z tego tytułu mogą sięgać nawet do 5 tys. złotych, ponieważ złom pozostawiony np. w lesie czy w osiedlowym śmietniku, może spowodować realne zagrożenie zarówno dla środowiska naturalnego, jak i zdrowia lub życia człowieka. Z tej przyczyny należy oddawać swoje odpady do skupu złomu w Szprotawie, który zajmie się recyklingiem i zagospodarowaniem pozostałości. Złomem nazywamy tutaj wszelkie materiały metalurgiczne, które się zużyły i nadają się jedynie do recyklingu. Wyróżniamy skupy złomu stalowego w Szprotawie oraz skupy metali kolorowych. Do pierwszego rodzaju należy wywozić materiały stalowe, czyli składające się w większej części z żelaza i do 2% węgla. Drugi rodzaj skupów zajmuje się surowcami typu: miedź, mosiądz, aluminium etc. Warto zaznaczyć, że przekazywanie metali do skupu złomu w Szprotawie jest bardzo dobre zarówno dla środowiska, jak i klienta takiej instytucji. Za dane materiały o konkretnym składzie, możemy otrzymać pieniądze. Chcesz dowiedzieć się więcej o powyższym zagadnieniu? A może interesuje Cię recykling złomu stalowego? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz!

Szukanie skupu złomu w Szprotawie z WasteMaster

Z naszą pomocą znajdziesz szybko i wygodnie najbardziej opłacalne skupy złomu stalowego w Szprotawie. Zgłoś się do nas poprzez formularz zgłoszeniowy lub zadzwoń do naszych konsultantów. Dostępna jest także opcja samodzielnego skorzystania z naszej innowacyjnej aplikacji. Dzięki tym metodom nie musisz marnować czasu na wybór najbardziej opłacalnego skupu. Podaj nam dane o swoich odpadach, a nasi eksperci zrealizują wycenę oraz stworzą dla Ciebie listę skupów złomu z dojazdem do klienta w Szprotawie. Jeśli wolisz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji, również jest taka opcja. Znajdź ją na stronie (tam także znajdują się numery i formularze zgłoszeniowe), otwórz w wyszukiwarce lub zainstaluj, dodaj zlecenie wraz ze zdjęciem. W parę chwil Twój Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty od skupów złomu stalowego w Szprotawie. Twoim zadaniem jest tylko wybranie najkorzystniejszej Twoim zdaniem opcji. My jedynie chcemy pokazać Ci szeroki wybór skupów z odbiorem w Szprotawie i zaoszczędzić Twój czas. Nasze usługi nie obligują Cię do niczego i w dodatku są całkowicie za darmo!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Po zapoznaniu się z pozytywnymi opiniami, zdecydowałam zapytać się konsultanta z WasteMaster, ile kosztuje stal na złomie w w Szprotawie. Odpowiedział mi jasno i przejrzyście, a nawet podał firmy, z których usług opłaca się skorzystać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałem do zutylizowania bardzo dużo złomu z autobusów i nie za bardzo wiedziałem, jak sobie poradzić z tym wszystkim. Wypełniłem formularz na witrynie WasteMaster i w parę chwil wiedziałem, ile kosztuje stal na złomie w w Szprotawie. Dodatkowo otrzymałem szacunkową cenę moich śmieci i listę ofert, które pasują do moich wymagań. Jestem pod wrażeniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Serdecznie polecam! Szybko znaleziono dla mnie najkorzystniejsze składowisko złomu w okolicy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam skorzystać - zaoszczędziłem mnóstwo czasu, który mogłem poświęcić na pracę w warsztacie. Gospodarowanie odpadami zostawiam zawsze WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Usługi WasteMaster zdecydowanie są niezbędne przedsiębiorcom. To znacząca oszczędność czasu i zoptymalizowanie całego procesu zarządzania odpadami.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem monitorować jak wyglądają ceny złomu - miałem do wyrzucenia, całkiem sporo metalowych części z maszyn rolniczych. Jednak uprzejmy Pan Artur z WasteMaster powiedział mi, żebym teraz oddał złom teraz - i miał rację. Najbliższy skup złomu w w Szprotawie, który wyszukał, miał korzystną ofertę, a później się okazało, że gdybym nie posłuchał dobrej rady, to bym przepłacił. Warto korzystać z wiedzy konsultantów - polecam!!!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbliższy skup złomu w w Szprotawie, był stosunkowo niekorzystny, a ja miałam dużo armatury przemysłowej do zutylizowania. Zadzwoniłam do WasteMaster i w parę chwil znaleźli dla mnie lepszą ofertę!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon