Gospodarka odpadami w Sosnowcu

Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Nasze członkostwo w UE zobowiązuje nas do akceptowania i stosowania zasad przyjętych przez PE. Dlatego warto wiedzieć, jakie przepisy nas obowiązują w związku z tym. Od 2020 roku, europarlamentarzyści postulują odejście Europy od gospodarki liniowej, na rzecz gospodarki o obiegu zamkniętym. Co to znaczy? Stopniowe odchodzenie od schematu "wyprodukuj-zużyj-wyrzuć" i przejście do "wyprodukuj-zużyj-przetwórz-zużyj-przetwórz". Obieg zamknięty jest oparty na niekończącym się recyklingowaniu odpadów. Dzięki temu, odzyskując wartościowe materiały ze śmieci, bardzo niewielka ilość odpadów zostaje wyrzucana na wysypiska. Jest to również rozwiązanie stosowane w gospodarce odpadami w Sosnowcu w obrębie naszego przedsiębiorstwa. Co więcej, UE zobowiązała przedsiębiorców do dostosowania się do kilku dodatkowych przepisów. "Zanieczyszczający płaci" oraz "rozszerzona odpowiedzialność producenta" to tylko część z nich. Pierwsza z nich mówi, że wytwórca śmieci jest finansowo obciążony recyklingiem swoich pozostałości. A kolejna obciąża odpowiedzialnością producenta śmieci, od momentu ich wytworzenia. Jest to bardzo ważne w kontekście gospodarowania odpadami w Sosnowcu, które muszą zostać oddane legalnym podmiotom.

Jeśli chodzi o wielkość kosztów gospodarowania odpadami w Sosnowcu są one bardzo zróżnicowane. Wszystko zależy od tego, jakie odpady chcesz zutylizować - czy są toksyczne, czy można je spieniężyć, czy da się je na własną rękę zutylizować etc. Korzystanie z usług firm zajmujących się gospodarką odpadami w Sosnowcu z pewnością podniesie poziom kosztów. Oczywiście, jako wytwórca odpadów, musisz pokryć koszty transportu oraz utylizacji bądź recyklingu swoich pozostałości. Jeśli jesteś zainteresowany zagadnieniem kosztów gospodarowania odpadami w Sosnowcu - wejdź na naszego bloga. Trzeba dodać, że koszt wpisu do BDO dla małych przedsiębiorców to 100 zł, a dla regularnych przedsiębiorców 300 zł. Aby zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy, skorzystaj z Giełdy Odpadów od WasteMaster. Kilka kliknięć i już najcięższy etap zarządzania odpadami jest zaliczony! Pamiętaj, że nasze usługi są kompletnie bezpłatne!

Aby zgodnie z prawem zarządzać pozostałościami, należy dopełnić kilku kwestii formalnych. Służą one zapobieganiu powstawaniu nielegalnych wysypisk i całościowej kontroli produkowania pozostałości i ich unieszkodliwiania. Jest to bardzo istotny aspekt w kontekście gospodarowania odpadami w Sosnowcu. Wszyscy przedsiębiorcy oraz rolnicy mający powyżej 75 ha ziem, są zobligowani do posiadania konta w BDO. Należy tam wypełniać coroczne sprawozdania dotyczące produkcji śmieci. Dodatkowo trzeba wypełniać Kartę Przekazania Odpadu, która musi zostać oddana kierującemu, który wywozi nasze śmieci - ten druk zapewnia zgodny z prawem transport. Co więcej, aby dopełnić formalności dotyczących gospodarski odpadowej w Sosnowcu należy uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej. Jest to druk, który stanowi potwierdzenie legalnego przeprowadzenia całego procesu - przydatny podczas hipotetycznej kontroli. Wszystkie te dokumenty posługują się systemem kodów odpadów, który znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Co da się zyskać z gospodarki odpadami w Sosnowcu? Względy ekologiczne są podstawowymi, jednak niejedynymi korzyściami płynącymi z wprowadzenia takiego zarządzania w swojej firmie. Przede wszystkim oczyścisz przestrzeń w swoim miejscu pracy. Jeżeli dasz radę samodzielnie wyszukać zastosowanie dla części odpadów - w oczywisty sposób oszczędzisz na kupnie nowych materiałów. Ponadto, jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z firm zajmujących się gospodarką odpadami w Sosnowcu lub innych podmiotów zajmującymi się np. wywozem śmieci, wesprzesz lokalne biznesy. Wiąże się to z tworzeniem się kolejnych miejsc pracy. Co więcej, dzięki temu, że lokalne firmy dostaną Twoje odpady, nastąpi pobudznie nieoczywistych i innowacyjnych rozwiązań - w końcu odpady muszą zostać w jakiś pomysłowy sposób przetworzone i zagospodarowane. Co więcej, jako, że będziemy używać "zużytych" materiałów do produkcji - ograniczymy wydobycie niektórych surowców i zbytnie zużywanie energii. Legalność jest oczywiście podstawą, jednak należy mieć w pamięci, że zarządzając w ten sposób pozostałościami, nie narażasz się na grzywny.

Po co w zasadzie przejmować się gospodarką odpadową w Sosnowcu? Najważniejszym, z punktu widzenia etyki, jest ekologia. Szacuje się, że w Polsce na statystycznego obywatela przypada niemalże 4,5 t śmieci. Średnia dla Unii Europejskiej wynosi ok. 4,8 t. Jest to bardzo duża i wciąż wzrastająca statystyka, która niepowstrzymana, sprawi, że dosłownie zaleją nas śmieci. Oprócz tego, że jest niewiele miejsc do składowania, to nieprzetwarzanie śmieci napędza globalne ocieplenie. Z tego powodu szacuje się, że w ciągu mniej niż 100 lat, średnia temperatura na świecie podwyższy się o 4°C, co spowoduje, że stopnieją lodowce, podniosą się poziomy mórz, a światowe spichlerze będą gnębione suszami i skrajnymi warunkami pogodowymi. Dlatego władze UE starają się przekonać swoich członków do przyjęcia ekologicznych rozwiązań. Może się wydawać, że nasze małe przedsiębiorstwo nie jest w stanie mieć zbytniego wpływu na zmiany klimatyczne, jednak jeśli wszyscy zaczniemy prawidłowo i efektywnie gospodarować odpadami w Sosnowcu, to możemy realnie wpłynąć na przyszłość.

Gospodarka odpadami w Sosnowcu jest to zbiór działań mających na celu sprzedanie, przewiezienie, zneutralizowanie, zutylizowanie lub przeprowadzenie recyklingu wytworzonych przez konkretny podmiot odpadów. Zatem, jeśli prowadzisz przedsiębiorstwo to na pewno, chociaż częściowo przestrzegasz zasad gospodarowania odpadami w Sosnowcu. Pozostałości w firmie to nie tylko kłopot, ale i szansa na zdobycie jeszcze dodatkowych surowców. W związku z tym, warto zapoznać się z przepisami dotyczącymi zarządzania śmieciami, ponieważ mogą one wnieść nieco więcej funkcjonalności do Twojego przedsiębiorstwa. Zarządzanie opiera się na szeregu czynności prowadzących do pozbycia się śmieci, ale także ich przechowywania, wywozu do skupu etc. Wymaga to sporych zdolności organizacyjnych oraz logistycznych, dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, przeczytaj poniższy tekst – z pewnością wskaże Ci on przydatne rozwiązania!

Spora część przydatnych informacji na temat przepisów gospodarowania odpadami dla firm w Sosnowcu znajduje się w dokumentach prawnych dotyczących tego zagadnienia - chociażby w Ustawie o Odpadach z 2013 roku lub też w dyrektywach unijnych. W zgodzie z ustaleniami obecnymi w tych dokumentach, na producenta śmieci nałożone zostały pewne zbowiązania, będące jednocześnie instrukcją z zakresu zarządzania pozostałościami. Zatem producent odpadów musi dbać o to, aby zapobiegać nadmiernemu wytwarzaniu śmieci, musi zadbać o to, aby zostały odpowiednio przygotowane do kolejnego użycia, a także musi przeprowadzić ich recykling lub przekazać je podmiotom odpowiedzialnym za przetwrażanie, unieszkodliwianie oraz utylizowanie odpadów. Oprócz tego, warto przemyśleć, co jest obiektem produkcji w naszej gospodarce odpadowej. Firma w Sosnowcu musi dokonać analizy tego, co produkuje, tak aby później móc prawidłowo pogrupować i przekształcić w swojej siedzibie choć niektóre śmieci. Jest to tzw. zasada bliskości - najpierw skupiamy się na tym, co da się przetworzyć we własnym #*przedsiębiorstwie|zakładzie#*#. Poleca się dodatkowo, analizę naszej konkurencji - jak inne podmioty w branży radzą sobie z podobnymi pozostałościami? Następnie trzeba wyznaczyć konkretne miejsce na składowanie odpadu, z uwzględnieniem jego właściwości i przepisów BHP. Kolejnym etapem jest skorzystanie z usług wywozu lub samodzielny transport resztek, których nie udało nam się przekształcić na miejsce skupu. Można rzecz jasna skorzystać z usług firm zajmujących się gospodarką odpadową w Sosnowcu, jednak także skorzystać z Giełdy Odpadów od WasteMaster, gdzie bezpłatnie znajdziesz korzystne oferty wywozu i utylizacji!

Chcesz wyszukać firmę zajmującą się gospodarką odpadami w Sosnowcu? W najskuteczniejszy sposób zrobisz to za pomocą WasteMaster. Wejdź w naszą Giełdę Odpadów, zamieść ogłoszenie wraz z opisem odpadu oraz Twoim adresem, a oferty od firm zewnętrznych zaczną pojawiać same! Twoje ogłoszenie wyświetli się przedsiębiorstwom zajmującym się np. transportem plastików. Odpowiedzą na Twoje zlecenie i tak właśnie możesz zaobserwować przekrój aktualnej sytuacji na rynku odpadowym. Nie obligujemy Cię do niczego - wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie! Nie pobieramy także opłat za powyższe działania, naszym celem jest tylko promowanie funkcjonalnego gospodarowania odpadami w Sosnowcu!
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Sosnowcu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co wchodzi w skład gospodarki odpadami?
04-01-2023
Co wchodzi w skład gospodarki odpadami?

W skład gospodarki odpadami wchodzą następujące działania: wytwarzanie pozostałości, gromadzenie ich, odzyskiwanie, zagospodarowywanie w miejscu wytworzenia, wywózka do skupu, r...

Więcej -->
Czy KGO musi być na fakturze?
27-11-2022
Czy KGO musi być na fakturze?

KGO, czyli inaczej koszt gospodarowania odpadami musi znajdować się na fakturze. Ewentualnie można go podać na paragonie lub przy cenie produktu – jest to bardzo istotne, żeby k...

Więcej -->
Jakie są rodzaje odpadów?
14-11-2022
Jakie są rodzaje odpadów?

W ramach funkcjonowania gospodarki odpadami wytwarza się bardzo wiele różnych rodzajów pozostałości. W związku z tym część z nich można sprzedać, inne należy wywieźć do skupu,&n...

Więcej -->
Kto ponosi koszty gospodarowania odpadami
20-10-2022
Kto ponosi koszty gospodarowania odpadami?

Zgodnie z art. 22 rozdziału 5 Ustawy o Odpadach z 2012 roku, koszty gospodarowania odpadami są ponoszone przez pierwotnego wytwórcę pozostałości lub przez obecnego wytwórcę czy ...

Więcej -->
Co to jest KGO na fakturze?
16-09-2022
Co to jest KGO na fakturze?

KGO to inaczej skrót od kosztów gospodarowania odpadami. Co to oznacza? Jest to tzw. opłata recyklingowa lub podatek ekologiczny,czyli naliczony koszt recyklingu wliczany w cenę...

Więcej -->
Co to jest gospodarka odpadami?
09-08-2022
Co to jest gospodarka odpadami?

Gospodarka odpadami  jest to zespół czynności i działań skupionych wokół zarządzania pozostałościami. Tymi działaniami jest sprzedaż, wywóz odpadów, ich zagospodarowanie, r...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Zdjęcie przedstawia zieloną roślinkę, która jest trzymana wraz z garścią ziemi w ludzkiej dłoni. Ma to być zobrazowanie do bloga o tytule: "Etapy recyklingu. Jak to może wyglądać?".
27-09-2023
Etapy recyklingu. Jak to może wyglądać?

Nie ulega wątpliwości, że współczesny świat pogrąża się w narastającej katastrofie klimatycznej. Choć Polska znajduje się w strefie umiarkowanej, nawet nas dotykają konsekwencje...

Więcej -->
Zdjęcie świnki w zagrodzie. Ma to być zobrazowanie bloga o tytule: "Uboczne produkty pochodzenia odzwierzęcego kategorii 3, 2 i 1".
14-09-2023
Uboczne produkty pochodzenia zwierzęcego kategorii 3, 2 i 1

Prowadzisz ubojnie? Zakład przetwórstwa mięsnego? A może jesteś zwyczajnie ciekawy, jak postępować z ubocznymi produktami pochodzenia zwierzęcego? Jeśli tak, to zapoznaj się z n...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master