Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Serocku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak wyszukać najkorzystniejsze firmy odbierające odpady medyczne w Serocku?

Nasza spółka może Ci pomóc w sprawnym wyszukaniu najbardziej opłacalnych firm odbierających medyczne w Serocku. Wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami - czy to poprzez formularz zgłoszeniowy, czy rozmowę telefoniczną. Podziel się opisem swojego odpadu, a nasi specjaliści go wycenią i dodadzą do naszej aplikacji. Po zebraniu najtrafniejszych ogłoszeń, zostaną do Ciebie wysłane wykazy z najlepszymi firmami odbierającymi odpady medyczne w Serocku. Istnieje również opcja samodzielnego użycia aplikacji WasteMaster - wyszukaj ją na naszej stronie, dodaj zlecenie, a Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty odbioru odpadów medycznych w Serocku. To, z której firmy chcesz ostatecznie skorzystać, jest absolutnie Twoją indywidualną decyzją. Dodatkowo za pomoc w znalezieniu firm utylizujących nie zapłacisz ani złotówki.

Przechowywanie odpadów medycznych

Zakazuje się samodzielnego utylizowania śmieci tego typu, a także wywożenia ich na nielegalne składowiska. Każdy producent takich pozostałości i klient firm odbierających odpady medyczne w Serocku musi zadbać o prawidłowe przechowywanie pozostałości. W innym razie może nam zagrozić realne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy oddać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Serocku muszą być one właściwie zabezpieczone. Dla śmieci zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o barwie czerwonej, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla reszty worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o sposób przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Serocku warto także pamiętać o zachowaniu odpowiedniej temperatury, która wpływa na czas składowania pozostałości w naszym zakładzie pracy. Dla substancji zakaźnych jest to 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Całość informacji dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajdziesz w ustawie Ministra Klimatu, do której polecamy zajrzeć. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do skonsultowania się z naszymi ekspertami z WasteMaster!

W jaki sposób odbywa się utylizacja odpadów medycznych w Serocku?

Po przetransportowaniu* ładunku do firmy zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Serocku, w zależności od typu pozostałości wybierana jest jedna z kilku strategii neutralizacji. Pierwszą z nich jest obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalnych piecach w temperaturze sięgającej do 1100 stopni Celsjusza. Kolejną metodą jest autoklawowanie, które polega na tym, że np. zakażone strzykawki umieszczane są w maszynie parowej, która pod wpływem wysokiej temperatur anihiluje wszelkie drobnoustroje. Po tym procesie odpady medyczne mogą trafić na składowisko śmieci, ponieważ są w całości neutralne. Kolejną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na fizycznym zniszczeniu substancji zakaźnych i poddaniu ich działaniu mikrofal. Ostatnią techniką utylizacji odpadów medycznych w Serocku jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na toksyczne właściwości pozostałości z tej grupy, recykling jest niemożliwy. Aby usprawnić cały proces odbioru i wywozu do odpowiedniej firmy, zgłoś się do WasteMaster – za darmo zorganizujemy dla Ciebie całość procesu!

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji odpadów medycznych w Serocku

Prowadzisz klinikę? A może lecznicę weterynaryjną? Jeśli tak, to z pewnością regularnie wytwarzasz mnóstwo kilogramów pozostałości medycznych. Co z nimi zrobić? Jak je przechowywać? Jak przeprowadza się utylizację odpadów medycznych w Serocku? Przeczytaj podany tekst do końca, a poznasz odpowiedzi na zadane pytania! Warto podkreślić, że podmioty produkujące śmieci tego typu, to nie tylko szpitale i przychodnie. Także wymienione wcześniej gabinety weterynaryjne, branża beauty, placówki diagnostyczne, salony kosmetyczne, czy nawet fryzjerskie wytwarzają odpady medyczne. Wszystko to, co jest związane z dbaniem o ciało (nieistotne czy ludzkie, czy zwierzęce) może przenosić zaraźliwe drobnoustroje i bakterie. W odpowiednich warunkach odpady medyczne mogą stać się poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzkiego. Względy epidemiologiczne (zwłaszcza w czasach, kiedy przypadki Covid-19 są jeszcze spotykane) są bardzo istotne w kontekście utylizacji odpadów medycznych w Serocku. Jeśli jesteś zainteresowany podanym tematem - zachęcamy do lektury!

Jakie kwestie formalne należy spełnić, aby zrealizować odbiór odpadów medycznych w Serocku?

Przepisy w Polsce wymagają od producentów odpadów spełnienia konkretnych warunków formalnych. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów, musisz pamiętać o regularnym wypełnianiu i ewidencjonowaniu odpadów w BDO. W razie nieprowadznia konta w systemie Bazy Danych Odpadowych grozi nam wysoka grzywna - mogąca sięgnąć nawet do miliona złotych! Wszystko to ma służyć zwiększeniu kontroli nad masami produkowanych śmieci oraz legalności ich utylizacji. Jeśli organizujesz odbiór odpadów medycznych w Serocku, pamiętaj o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Niezbędną czynnością jest także wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód podczas inspekcji. W większości, śmieci tego rodzaju są wytwarzane przez przedsiębiorstwa i zakłady pracy, w związku z czym, osoby fizyczne schodzą na dalszy plan. Każdy wymieniony wyżej dokument posługuje się oznaczeniami numerycznymi wprowadzonymi za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Znajdziesz w nim cały katalog odpadów, do którego odsyłamy. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego odpadu mogą być przyrządy chirurgiczne oznaczane numerami 18 01 01.

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie przepisy głoszą, że wszelkie pozostałości powstałe w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi wchdzących w zakres nauk medycznych, to odpady medyczne. Najczęściej dzieli się tę grupę śmieci na trzy kategorie. Odpady medyczne zakaźne są nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz bakterii. Są to np. amputowane części ciała, organy, opakowania na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też pozostałości jedzenia, ubrań po chorych z oddziałów zakaźnych. Kolejna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszelakie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz specyfiki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do zwalczania nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Serocku określają je jako te śmieci, które nie stanowią zagrożenia zarażenia. Ostatnią grupą są odpady nieniebezpieczne, czyli pozostałe. Możemy do nich zaliczyć przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie da się zaliczyć do wcześniejszych kategorii. Znając powyższą klasyfikację pozostałości, nie powinieneś mieć kłopotów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Serocku.

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Serocku

Najprościej znajdziesz ofertę odbioru odpadów medycznych w Serocku z WasteMaster! Eksperci z naszej spółki mają wieloletnie doświadczenie w wyszukiwaniu wartościowych ofert, a w dodatku są ekspertami z zakresu rynku odpadowego. Ponadto - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami zrejestrowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są bezpłatne, działamy w świetle prawa i staramy się pomóc wszystkim klientom! Zadzwoń do nas lub wyślij formularz zgłoszeniowy - możesz także skorzystać z naszej aplikacji - udziel nam informacji o Twoich odpadach medycznych, a my zajmiemy się wszystkim. Dopasujemy ogłoszenia do Twoich preferencji i całość, także z wyceną odpadów, wyślemy na podaną wcześniej skrzynkę mailową. Wyjątkowo ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Serocku jest przestrzeganie wcześniej wymienionych zasad przechowywania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek problemów czy stworzenia sytuacji zagrażającej zdrowiu, firma wywozowa może zrezygnwać ze współpracy. Dodatkowo jeśli posiadasz firmę lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający zgodny z prawem transport pozostałości. Jesteś zainteresowany utylizacją odpadów medycznych w Serocku? Zadzwoń do WasteMaster - świadczymy całkowicie darmowe usługi!

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Serocku

Nie jest łatwo określić szacunkową cenę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Serocku, ponieważ wszystko jest zależne od Twojego konkretnego przypadku. To, jaki rodzaj odpadu posiadasz, a także jego ilość oraz Twoje umiejscowienie – to trzy elementy, które najmocniej wpływają na kształt cennika. W tym przypadku pojawia się dodatkowa kategoryzacja: na pozostałości medyczne oraz weterynaryjne, jednak przedsiębiorstwa wywozowe często wprowadzają indywidualny podział (np. ten ze względu na specyfikę, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są mniej kosztowne w utylizacji niż weterynaryjne – jest to powiązane z ich powszechnością i sprawdzonymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie transakcji, pracownicy WasteMaster opracowali cennik utylizacji odpadów medycznych w Serocku, który obrazuje, że pozostałości medyczne osiągają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią osiągnąć nawet do 150 zł. Za każdy dodatkowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli regularnie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Serocku, bardziej opłacalny jest abonament na wywózkę tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoje umiejscowienie – im dalej się znajdujesz od instytucji utylizującej – tym wzrośnie cena. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – zgłoś się do WasteMaster – nasi eksperci posiadają lata doświadczenia!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Mimo że, usługa jest za darmo - szczerze ją polecam. Dzięki uprzejmemu konsultantowi znalazłem doskonałą firmę odbierającą odpady medyczne w Serocku - polecam ich bardzo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam serdecznie! Odkąd znalazłem WasteMaster w intenercie, tylko z nimi organizuję wywózkę brudnych kombinezonów i maseczek po personelu mojego szpitala. Opłaca się szukać firm odbierających odpady medyczne w Serocku przez ich aplikację!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem niezwykle wartościowa usługa. Znaleźli dla mnie sprawnie firmę odbierającą odpady medyczne w Serocku. Warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałam wiedzieć więcej o cenniku utylizacji odpadów medycznych w Serocku, więc zadzwoniłam do konsultantów z WasteMaster. Jak zawsze udzieli mi aktualnych informacji - bardzo sobie to cenię!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto użyć ich aplikacji - jest naprawdę fajna i łatwa w obsłudze. Zainstalowałam ją na telefon i mogłam na okrągło kontrolować spływające oferty. Polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon