Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Radzyminie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Przechowywanie odpadów medycznych

Zabrania się samodzielnego utylizowania śmieci tego typu, a także przetransportowywania ich na nielegalne składowiska. Każdy producent takich pozostałości i klient firm odbierających odpady medyczne w Radzyminie musi zadbać o prawidłowe przechowywanie pozostałości. W innym razie może nam grozić realne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy oddać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Radzyminie muszą być one właściwie zabezpieczone. Dla pozostałości zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o kolorze czerwonym, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla pozostałych worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o kwestię przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Radzyminie warto również pamiętać o zachowaniu odpowiedniej temperatury, która ma wpływ na czas składowania odpadów w naszym miejscu pracy. Dla substancji zakaźnych jest to 18°C przez dobę, a do 10° przez 72 godziny. Całość wytycznych dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajdziesz w ustawie Ministra Klimatu, do której odsyłamy. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Radzyminie

W nawiązaniu do unijnych dyrektyw, a także przepisów w Polsce, wszyscy producenci odpadów muszą wypełniać określone dokumenty, świadczące o legalności zarządzania pozostałościami. Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorców, który produkują o wiele więcej odpadów w związku ze swoją działalnością niż osoby prywatne. Zatem jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz pamiętać o regularnym rejestrowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to monitorowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Radzyminie musisz pamiętać także o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, wywożącemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności działań podczas inspekcji policyjnej. Wszystkie podane dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów. Określają one rodzaj, źródło powstania, a także charakterystykę danego odpadu. Dla pozostałości medycznych kody można znaleźć w grupie nr 18 (np. narzędzia chirurgiczne to 18 01 01). Pełny katalog odpadów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne w Radzyminie?

WasteMaster jest użytecznym narzędziem służącym do wyszukiwania najkorzystniejszych firm odbierających medyczne w Radzyminie. Skontaktuj się z nami (formularz lub rozmowa przez telefon) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta doda Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane firmy, transportujące takie pozostałości. Następnie na wcześniej podaną skrzynkę mailową, prześle Ci wycenę, a po krótkim czasie listę firm odbierających odpady medyczne w Radzyminie. Jeśli wolisz samodzielnie użyć naszej innowacyjnej aplikacji – również jest taka opcja. Znajdziesz ją na naszej platformie, ale nie musisz jej instalować – wystarczy otworzyć ją z poziomu przeglądarki! Zamieść ogłoszenie, zamieść fotografię – a przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej trafne oferty. Usługi dostarczane przez WasteMaster są kompletnie darmowe – a decyzja, z której firmy skorzystasz – absolutnie autonomiczna! My jedynie pokazujemy osiągalne opcje oraz wspieramy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych w Radzyminie.

Czym są odpady medyczne?

Zgodnie z ustawą rządową, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym oraz prowadzeniem badań naukowych z zakresu medycyny. Jednak czym konkretnie są odpady medyczne? Na podstawie informacji pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Radzyminie możemy wymienić kilka grup tych śmieci, ze względu na swoją specyfikę. Możemy wyodrębnić odpady medyczne zakaźne (mogące rozsiewać choroby), niebezpieczne (niebędące zakaźnymi), a także nieniebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanej kategorii takie musimy zastosować zasady składowania i utylizacji. Aby pokazać zróżnicowanie w obrębie omawianej kategorii odpadowej, należy podać adekwatne przykłady. Do pierwszej grupy, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, narządy, pojemniki na krew, zainfekowane pieluchomajtki, podpaski, resztki posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei odpady niebezpieczne to wszelakie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (używane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu dentystycznego. Reszta odpadów to np. narzędzia chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do poprzednich kategorii. Zatem jeśli masz tego rodzaju śmieci – nie zapomnij o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Radzyminie!

Utylizacja odpadów medycznych w Radzyminie – co warto wiedzieć?

Gdzie produkowane są odpady medyczne? W jaki sposób je przechowywać? Jak nie narazić się mając do czynienia z tego rodzaju pozostałościami? Powyższy tekst powstał, aby rozjaśnić nieco kwestie śmieci związanych z medycyną. Odpady medyczne powstają w placówkach, które w jakimś stopniu związane są ze zdrowiem, branżą beauty, lecznictwem, czy zwierzętami. Zatem nie tylko szpitale i kliniki mogą wytwarzać tego typu śmieci. Gabinety dentystyczne, salony kosmetyczne, lecznice weterynaryjne, a nawet zakłady fryzjerskie mogą wytwarzać odpady tego typu. W związku z tym, że bardzo często są to materiały skażone, mogące rozsiewać drobnoustroje – odpady pochodzące z dziedzin medycznych i paramedycznych – z czasem stające się coraz poważniejszym zagrożeniem dla zdrowia lub życia – są kwalifikowane jako niebezpieczne lub wysokiego ryzyka. Z tego powodu, koniecznie musisz zrealizować utylizację odpadów medycznych w Radzyminie. Jest to istotne tym razem nie ze względów ekologicznych, ale głównie epidemiologicznych. Pandemia COVID-19 dobitnie nam pokazała, że higiena jest bardzo istotna w kontekście globalnego zdrowia. Zatem utylizacja odpadów medycznych w Radzyminie jest stanowczym krokiem w stronę dbania o zdrowie cywilizacji. Chciałbyś się dowiedzieć, w jaki sposób najszybciej pozbyć się swoich śmieci? Czytaj do końca!

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Radzyminie

Nie jest łatwo określić szacunkową kwotę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Radzyminie, ponieważ wszystko jest uzależnione od Twojego konkretnego przypadku. To, jaki typ odpadu posiadasz, a także jego masa oraz Twoje umiejscowienie – to trzy elementy, które najmocniej wpływają na kształt kwot w cennikach. W tym przypadku pojawia się dodatkowa kategoryzacja: na odpady medyczne oraz weterynaryjne, jednak przedsiębiorstwa wywozowe często wprowadzają indywidualny podział (np. ten ze względu na specyfikę, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są tańsze w utylizacji niż weterynaryjne – jest to związane z ich powszechnością i wypracowanymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie przeprowadzonych transakcji, eksperci z WasteMaster stworzyli cennik utylizacji odpadów medycznych w Radzyminie, który pokazuje, że pozostałości medyczne osiągają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią dobić nawet do 150 zł. Za każdy nadprogramowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli regularnie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Radzyminie, opłacaln inwestycją abonament na wywózkę tego rodzaju śmieci. Ostatnim ważnym czynnikiem jest Twoje umiejscowienie – im dalej się znajdujesz od placówki utylizującej – tym wzrośnie cena. Jeśli jesteś zainteresowany dokładną wyceną – skontaktuj się z WasteMaster – nasi eksperci posiadają lata doświadczenia!

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Radzyminie?

W najprostszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Radzyminie z pomocą WasteMaster. Nasi eksperci od lat zajmują się wyszukiwaniem najlepszych ofert w okolicy, a nasza spółka współpracuje z wartościowymi podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Radzyminie. Zgłoś się do nas za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajduje się na naszej stronie), czy też skorzystaj z aplikacji WasteMaster. Podaj dane na temat odpadu, typ, masę oraz kategorię – a my zrobimy resztę. Nasi pracownicy umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, a po krótkim czasie wyślą na adres mailowy wycenę odpadów. Bardzo ważne w kontekście organizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Radzyminie jest przestrzeganie przepisów dotyczących przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich niedociągnięć firma zewnętrzna może naliczyć dodatkowe opłaty, czy też odmówić zabrania śmieci. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – nie zapomnij o wypełnieniu i zwróceniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje pozostałości. Dostarczony odpad musi znaleźć się w worku, który zawiera kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i zakończenia użytkowania.

Sposoby utylizacji odpadów medycznych w Radzyminie

W nawiązaniu do tego, że odpady medyczne często zagrażają zdrowiu populacji, ciężko wyobrazić sobie ich recykling. Najlepszą opcją jest zrealizowanie ich neutralizacji i utylizacji. Możemy wymienić następujące metody utylizacji odpadów medycznych w Radzyminie: obróbkę termiczną, autoklawowanie, przetwarzanie za pomocą promieniowania mikrofalowego oraz dezynfekcję chemiczną. Przeróbka termiczna to po prostu spalanie pozostałości medycznych w specjalistycznych piecach, osiągających do 1100°C. Autoklawowanie wymaga wykorzystania maszyn parowych, które za pomocą temperatury neutralizują wszelkie drobnoustroje. Z kolei technika mikrofal łączy się z całkowitą destrukcją śmieci i końcowym zneutralizowaniem ich toksycznego działania. Dezynfekcja chemiczna jest najprostszym zabiegiem, po którym neutralne śmieci można przetransportować na wysypisko. Nie jesteś pewien jak się zabrać za #*#realizację|organizację#*# utylizacji odpadów medycznych w Radzyminie? Skontaktuj się z nami - udzielimy Ci darmowej pomocy!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie myślałam, że w tak krótkim czasie pozbędę się nieczystości z mojej lecznicy dla zwierząt! Polecam szukać firm odbierających odpady medyczne w Radzyminie we współpracy WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Serdecznie polecam - nie dość, że oszczędziłem mnóstwo czasu, to jeszcze dzięki konsultantom z WasteMaster wyszukałem placówkę utylizującą odpady medyczne w Radzyminie, z którą nawiązałem stałą współpracę.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster pozbyłam się wielu kilogramów przeterminowanych leków - są naprawdę solidni!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Innowacyjna aplikacja, a jednocześnie bardzo prosta w obsłudze. Polecam ją mocno - bardzo pomaga w wyszukiwaniu firm odbierających odpady medyczne w Radzyminie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że w tak niedługim czasie zrealizują swoje usługi! Wysłałem formularz w sprawie cennika utylizacji odpadów medycznych i już w zaledwie kwadrans otrzymałem odpowiedź z wyceną!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon