Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Nieporęcie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Nieporęcie - jak to zrobić?

Z WasteMaster na pewno uda Ci się wyszukać najkorzystniejszą ofertę odbioru odpadów medycznych w Nieporęcie! Nasi eksperci specjalizują się w wyszukiwaniu najtrafniejszych firm! Nasza spółka współpracuje tylko z profesjonalistami - możesz nam uwierzyć, że jakość usług będzie na najwyższym poziomie! Nie pracujemy z firmami nieobecnymi w BDO - tylko z legalnymi biznesami! Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza ofertowego, zadzwoń do nas lub użyj naszej aplikacji. Udziel nam informacji o swoich pozostałościach, a także preferencjach dotyczących utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Nieporęcie, a nam pozostaw resztę! Na Twojej skrzynce mailowej, dosłownie w 15 minut, znajdziesz wycenę, a po niedługim oczekiwaniu wykaz firm utylizujących odpady medyczne w Nieporęcie, z których warto korzystać! Pamiętaj jednak o zasadach bezpieczeństwa - w razie niedotrzymania tego obowiązku, firma wywozowa może odmówić wykonania usługi. Kolejną ważną sprawą jest Karta Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz ją uzupełnić i oddać kierowcy samochodu zabierającego Twoje śmieci. Nie wiesz, gdzie znaleźć firmy odbierające odpady medyczne w Nieporęcie? Skontaktuj się z nami - pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Nieporęcie

Nie jest łatwo określić szacunkową cenę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Nieporęcie, ponieważ wszystko jest zależne od Twojego indywidualnego przypadku. To, jaki typ odpadu posiadasz, a także jego masa oraz Twoje umiejscowienie – to trzy elementy, które najmocniej wpływają na kształt kwot w cennikach. W tym wypadku pojawia się dodatkowa kategoryzacja: na odpady medyczne oraz weterynaryjne, jednak firmy wywozowe często wprowadzają własny podział (np. ten ze względu na specyfikę, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są mniej kosztowne w utylizacji niż weterynaryjne – jest to powiązane z ich powszechnością i wypracowanymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie transakcji, pracownicy WasteMaster opracowali cennik utylizacji odpadów medycznych w Nieporęcie, który pokazuje, że pozostałości medyczne sięgają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią dobić nawet do 150 zł. Za każdy nadprogramowy kilogram należy uiścić ok. 6 zł. Jeżeli cyklicznie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Nieporęcie, bardziej opłacalny jest abonament na wywózkę tego rodzaju śmieci. Ostatnim ważnym czynnikiem jest Twoja lokalizacja – im dalej się znajdujesz od placówki utylizującej – tym zwiększy się cena. Jeśli jesteś zainteresowany dokładną wyceną – skontaktuj się z WasteMaster – nasi eksperci posiadają wiele lat doświadczenia!

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne w Nieporęcie?

WasteMaster jest użytecznym narzędziem służącym do wyszukiwania najkorzystniejszych firm odbierających medyczne w Nieporęcie. Skontaktuj się z nami (formularz lub rozmowa telefoniczna) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta zamieści Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane firmy, wywożące takie pozostałości. Później na wcześniej podaną skrzynkę mailową, wyśle Ci wycenę, a po krótkim czasie listę firm odbierających odpady medyczne w Nieporęcie. Jeśli wolisz samodzielnie użyć naszej nowoczesnej aplikacji – również jest taka opcja. Znajdziesz ją na naszej stronie, ale nie musisz jej instalować – wystarczy otworzyć ją z poziomu przeglądarki! Dodaj ogłoszenie, zamieść fotografię – a przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najbardziej trafne oferty. Usługi dostarczane przez WasteMaster są całkowicie darmowe – a decyzja, z której oferty skorzystasz – w 100% autonomiczna! My jedynie pokazujemy osiągalne opcje oraz wspieramy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych w Nieporęcie.

Przechowywanie odpadów medycznych

Zabrania się samodzielnego utylizowania śmieci tego typu, a także wywożenia ich na nielegalne składowiska. Każdy producent takich pozostałości i klient firm odbierających odpady medyczne w Nieporęcie musi zadbać o prawidłowe przechowywanie pozostałości. W przeciwnym razie może nam zagrozić poważne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy oddać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Nieporęcie muszą być one właściwie zabezpieczone. Dla śmieci zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o barwie czerwonej, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla pozostałych worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o sposób przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Nieporęcie warto także pamiętać o zachowaniu konkretnej temperatury, która wpływa na czas składowania odpadów w naszym miejscu pracy. Dla śmieci zakaźnych jest to 18°C przez dobę, a do 10° przez 72 godziny. Całość informacji dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajduje się w ustawie Ministra Klimatu, do której polecamy zajrzeć. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Przykłady i kategorie odpadów medycznych

Zgodnie z przepisami panującymi w Polsce, odpady medyczne to materiały, które powstały w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i podczas przeprowadzania badań naukowych. Zasadniczo dzielimy tego rodzaju odpady na trzy kategorie: odpady zakaźne, niebezpieczne oraz pozostałe. Pierwsze z wyodrębnionych mogą przenosić zakaźne drobnoustroje i wirusy. Przykładem tego typu pozostałości są amputowane części ciała, narządy, opakowania na krew, pieluchy, podpaski czy pozostałości po posiłkach pacjentów z oddziałów zakaźnych. Odpady niebezpieczne są to materiały niezakaźne, jednak wciąż stanowiące zagrożenie. Firmy odbierające odpady medyczne w Nieporęcie zaliczamy do tej kategorii wszelkie chemikalia, amalgamat dentystyczny, a także medykamenty cytostatyczne i cytotoksyczne, które są wykorzystywane w terapiach onkologicznych. Do ostatniej z grup możemy zaliczyć narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz inne materiały niemieszczące się w innych grupach. Mając na uwadze podział tych pozostałości, nie zapominaj o tym, aby możliwie jak najszybciej zutylizować odpady medyczne w Nieporęcie!

Utylizacja odpadów medycznych w Nieporęcie - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Nieporęcie jest bardzo istotna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa epidemiologicznego. Nie zapominaj, że są to zazwyczaj pozostałości niebezpieczne, które realnie zagrażają zdrowiu populacji! Z tej przyczyny, koniecznym jest abyś nie lekceważył zasad bezpieczeństwa dotyczących przekazywania i składowania takich pozostałości. Nie tylko szpitale czy kliniki je wytwarzają. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, lecznice dla zwierząt, placówki diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których możesz się spotkać z odpadami medycznymi. Dbanie o ciało, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą wytwarzać tego rodzaju śmieci. Miej na uwadze, że przed wytworzeniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Nieporęcie nie może minąć zbyt wiele czasu. W określonym środowisku drobnoustroje świetnie się rozwijają i generują spore zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż spotykanych przypadków zachorowań na koronawirusa, musimy mieć to szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany powyższym tematem? Zapraszamy do czytania!

Kwestie formalne a odbiór odpadów medycznych w Nieporęcie

Jako producent odpadów medycznych w Polsce, musisz przestrzegać panujących przepisów. Służą one zwiększeniu kontroli nad produkcją szkodliwych materiałów oraz tym, czy są we właściwy sposób utylizowane. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub należysz do wyżej wymienionej grupy rolników – pamiętaj o uzupełnianiu Bazy Danych Odpadowych. Istotnym jest, abyś pamiętał o dotrzymywaniu terminów i regularnie ewidencjonował swoje pozostałości. Za brak prowadzenia BDO może grozić kara nawet do miliona złotych! Oprócz tego warto uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która w razie kontroli odpowiednich służb jest dokumentem uprawomacniającym Twoje działania. W razie realizowaniu odbioru odpadów medycznych w Nieporęcie pamiętaj o KPO – jest to dokument umożliwiający legalny przewóz pozostałości. Warto dodać, że wszystkie podane dokumenty (a także oznaczenia na workach z odpadami) korzystają z systemu kodów odpadowych. Zostały one powołane do funkcjonowania w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Przykładowym kodem może być ten na 18 01 01 – oznaczający przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz ich resztki. Wszystkie kody możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku dotyczącego katalogu odpadów.

W jaki sposób odbywa się utylizacja odpadów medycznych w Nieporęcie?

Po przetransportowaniu* ładunku do firmy zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Nieporęcie, w zależności od rodzaju pozostałości wybierana jest jedna z kilku strategii neutralizacji. Pierwsza z nich to obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalistycznych piecach w temperaturze od 850 do 1100 stopni Celsjusza. Kolejną metodą jest autoklawowanie, które opiera się na tym, że np. skażone strzykawki umieszczane są w urządzeniu parowym, który pod wpływem dużej temperatur anihiluje wszelkie drobnoustroje. Po tym procesie odpady medyczne mogą trafić na wysypisko śmieci, ponieważ są kompletnie neutralne. Następną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na mechanicznym zniszczeniu materiałów zakaźnych i poddaniu ich działaniu mikrofal. Ostatnią metodą utylizacji odpadów medycznych w Nieporęcie jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na toksyczne właściwości odpadów z tej grupy, recykling jest niemożliwy. Aby usprawnić cały proces odbioru i wywozu do odpowiedniej firmy, skontaktuj się z WasteMaster – za darmo zorganizujemy dla Ciebie całość procesu!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Serdecznie polecam - nie dość, że oszczędziłem dużo czasu, to jeszcze dzięki pracownikom z WasteMaster znalazłem placówkę utylizującą odpady medyczne w Nieporęcie, z którą nawiązałem stałą współpracę.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W zasadzie wypróbowałem WasteMaster z polecenia. Jestem niezwykle zadowolony, obsługa jest na bardzo wysokim poziomie. Dzięki nim znalazłem idealną firmę utylizującą odpady medyczne w Nieporęcie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster utylizowałem odpady medyczne w Nieporęcie po raz pierwszy, ale nie żałuję. Sprawnie odpowiedzieli na moje zapytania, ich wycena była precyzyjna, a lista ofert zadowalająca. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wielka oszczędność czasu! Naprawdę mogłam się skupić na zarządzaniu moim gabinetem kosmetycznym, a nie odpadami! Warto było skorzystać!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Z pomocą tej aplikacji udało mi się w zaskakująco krótkim czasie pozbyć śmieci pooperacyjnych, kroplówek i leków cytotoksycznych - naprawdę polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon