Rzeszów - utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Rzeszowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w mieście Rzeszów w aplikacji WasteMaster?

Aplikację WasteMaster stworzyliśmy tak, aby maksymalnie uprościć zamawianie usług, w tym odbiór odpadów medycznych w Rzeszowie. Są dwie możliwe drogi zamówienia usługi. Pierwsza z nich prowadzi przez kontakt telefoniczny z naszym konsultantem. Przeprowadzi on rozmowę w celu uzupełnienia informacji o wymaganiach dotyczący usługi, a następnie przekaże najkorzystniejsze oferty dotyczące wywozu odpadów medycznych w Rzeszowie. Jeżeli oferta będzie zadowalająca, dokona w imieniu klienta zamówienia usługi. Druga możliwość wykorzystuje bezpośrednio stronę mamodpad, na której aktualnie się znajdujemy. Wystarczy wypełnić formularz na górze strony, i kliknąć przycisk "Szukaj ofert". Po wykonaniu tych czynności zostaną zaprezentowane Ci oferty dotyczące danego odpadu. Po wybraniu najlepszej oferty odbioru odpadów medycznych w Rzeszowie będzie konieczne wypełnienie informacji na temat szczegółów zamówienia. Gdy zamówienie zostanie złożone, otrzymasz na podany e-mail potwierdzenie przyjęcia zamówienia oraz dane firmy realizującej zlecenie.

Jaki jest czas wykonania usługi odbioru odpadów medycznych w mieście Rzeszów?

Najczęściej jest tak, że odbiór odpadów medycznych w Rzeszowie odbywa się w ramach z góry ustalonego abonamentu. w podpisanej umowie znajdują się wszystkie niezbędne informacje. Umowa określa między innymi jak często mają być wykonywane odbiory odpadów medycznych i w jakim terminie one następują. Z kolei czas oczekiwania na jednorazowy odbiór odpadów medycznych może być odmienny. Uwzględnia się tutaj pewne czynniki, a mianowicie miejsce odbioru, ilość odpadu i dostępność specjalistycznych samochodów w konkretnym czasie. Wystarczy skontaktować się z nami, a my wówczas przyszykujemy ofertę łącznie z prawdopodobnym terminem wywozu odpadów medycznych w Rzeszowie.

Jak wykonywana jest usługa odbioru odpadów medycznych w Rzeszowie?

W pierwszej kolejności składasz zapytanie i wtedy Opiekun Klienta przygotuje dla Ciebie najlepsze oferty. Gdy podejmiesz decyzję o przyjęciu naszej oferty, przedstawiciel naszej firmy tak pokieruje Twoimi krokami, że doprowadzi do finalizacji zlecenia odbioru odpadów, jak i utylizacji odpadów medycznych w Rzeszowie. W odpowiedzi zyskasz informację dotyczącą czasu odbioru. Co więcej, możesz też liczyć na wsparcie w przypadku kłopotów z rejestrem BDO. Odbiór odpadów wykonywany jest przez profesjonalny pojazd o zamkniętej strukturze, który nie zawiera więcej niż jedną przyczepę lub naczepę. Co więcej, odbiór odpadów odbywa się przy pomocy wykwalifikowanej załogi.

Co warto wiedzieć na temat dokumentów wymaganych przy przekazywaniu odpadów medycznych w Rzeszowie?

Proces związany z odbiorem odpadów medycznych realizowany jest pod kontrolą systemu BDO. Dlatego przedsiębiorstwo zamawiające odbiór odpadów medycznych w Rzeszowie musi wystawić Kartę Przekazania Odpadu, czyli dokument KPO. Przepisy ustawy nakazują też konieczność prowadzenia rejestracji tych odpadów. Warto jednak pokazać dwie sytuacje. Wytwarzanie odpadów poniżej 5 ton lub 100 kg dla odpadów medycznych niebezpiecznych pozwala prowadzić uproszczoną ewidencję BDO. Wówczas wystarczy wystawiać Kartę Przekazania Odpadu. W tym przypadku nie ma konieczności prowadzenia w rejestrze kart ewidencji odpadu. Jednakże zgodnie z przepisami na koniec roku należy sporządzić roczne sprawozdanie z wytworzonych odpadów. Dlatego nie warto rezygnować z prowadzenia rejestracji. Gdy produkcja odpadów przekracza zaprezentowane limity, aby uniknąć niekorzystnych sytuacji, jeśli chodzi o kontrolę urzędową, należy przekazywać odpady, które są ewidencjonowane w systemie BDO. Mamy profesjonalistów w tej dziedzinie, dlatego możemy pomóc w rozwiązaniu problemu.

Jakie rodzaje odpadów medycznych w Rzeszowie wyróżniamy?

Firmy odbierające odpady medyczne w Rzeszowie wyróżniają ich trzy różne rodzaje. Określa je Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. Zgodnie z paragrafem 1 ustęp 2 wskazanego rozporządzenia możemy wymienić: - odpady medyczne zakaźne, - odpady medyczne niebezpieczne, - odpady inne niż niebezpieczne,

Czym są odpady medyczne?

Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstających w wyniku świadczenia usług zdrowotnych, a także prowadzeniem badań i doświadczeń naukowych w zakresie medycyny.

Jakie przedsiębiorstwa zajmują się utylizacją odpadów medycznych w Rzeszowie?

Utylizacją odpadów medycznych w mieście Rzeszów zajmują się profesjonalne organizacje, które korzystają ze specjalistycznego sprzętu. Co więcej, firmy te zatrudniają również profesjonalną kadrę. Warto zauważyć, że jednostki te często wykonują również usługi utylizacji innych odpadów chemicznych, jak i odpadów weterynaryjnych w Rzeszowie. Nasza aplikacja WasteMaster udzieli Ci wsparcia w złożeniu zapytania dotyczącego utylizacji odpadów medycznych. Dzięki temu wyszukamy dla Ciebie oferty, które spełnią Twoje oczekiwania.

Jaki rodzaj odpadów medycznych zostanie odebrany w ramach usługi?

Jako giełda odpadowa, naszym zadaniem jest znajdywanie rozwiązań dla każdego rodzaju odpadu. W odpadach medycznych przyjęliśmy najszerszy możliwy zakres tego zagadnienia, tak aby pomóc wszystkim zainteresowanym. W ramach naszej usługi możemy odebrać takie odpady jak: - narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz ich resztki, - części ciała i organy oraz pojemniki na krew i konserwanty, chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, zawierające substancje niebezpieczne, - leki, - odpady dentystyczne, - zużyte peloidy po zabiegach (związanych z działalnością leczniczą) - pozostałości z żywienia pacjentów oddziałów zakaźnych, oraz inne. Jeżeli Twój odpad nie znalazł się wśród wymienionych, zadzwoń do nas, na pewno znajdziemy rozwiązanie i dla Twojego odpadu.

Jakie kody odpadów medycznych w Rzeszowie występują w ewidencji BDO?

Katalog odpadów medycznych uwzględnia 18 grup odpadów. Dlatego w praktyce obecne są następujące kody odpadów medycznych w Rzeszowie: • 18 01 01 – narzędzia chirurgiczne, zabiegowe i ich resztki, • 18 01 02 – tkanki i opakowania na nie przeznaczone, • 18 01 03 – odpady, które zawierają żywe drobnoustroje, a także ich toksyny oraz formy mające zdolność do przenoszenia ich materiału genetycznego, • 18 01 04 – odpady zawierające drobnoustroje nieuwzględnione w poprzednim punkcie, • 18 01 06 – chemikalia uznawane za niebezpieczne, • 18 01 07 – chemikalia niezawarte w poprzednim wierszu, • 18 01 08 – preparaty lecznicze cytotoksyczne oraz cytostatyczne, • 18 01 09 – leki nieuwzględnione w poprzednim punkcie, • 18 01 10 – zużyte amalgamaty dentystyczne, • 18 01 80 – kąpiele biologiczne mające charakter zakaźny, • 18 01 81 – kąpiele biologiczne, które mają charakter niezakaźny, • 18 01 82 – odpady, które powstają po żywieniu pacjentów z oddziałów zakaźnych.

Ile kosztuje utylizacja odpadów medycznych w Rzeszowie?

Ile kosztuje utylizacja odpadów medycznych w Rzeszowie, zależy od wielu czynników. Duże znaczenie ma czy odbiór odbywa się jednorazowo, czy w ramach abonamentu, jaka jest lokalizacja odbioru, z jaką częstotliwością ma się odbiór odbywać. Ceny abonamentów zaczynają się już od 60 zł, jednak należy pamiętać, że w tej sytuacji przeważnie zawierają wyłącznie jeden odbiór odpadów w miesiącu. Koszt jednorazowego odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Rzeszowie mogą zaczynać się od nawet 30 zł.

Jakie czynniki mają wpływ na wysokość odpłatności za odbiór odpadów medycznych w Rzeszowie?

Cena odbioru odpadów medycznych w Rzeszowie zależy przede wszystkim od tego, czy odbiór będzie odbywał się systematycznie, czy jednorazowo. W pierwszym przypadku podpisuje się umowy na abonament od kwoty 60 zł na miesiąc. Z kolei w drugim przypadku nie jest łatwo podać określonej stawki, dlatego ustalana jest ona indywidualnie. Trzeba się z nami skontaktować i przekazać najważniejsze informacje.

Jakie dane powinny pojawić się na etykiecie oznaczającej odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio oznaczone. Niespełnienie wytycznych w tym zakresie jest jednoznaczne z tym, że odpady medyczne nie zostaną odebrane. Zatem worki i opakowania należy oznaczyć etykietą uwzględniającą następujące informacje: • kod odpadów medycznych znajdujących się w opakowaniu, • nazwę firmy odpowiedzialnej za wytworzenie odpadów medycznych i jej numer REGON, • numer księgi rejestrowej przedsiębiorstwa, które wytworzyło odpad, w rejestrze podmiotów wykonujących działalność leczniczą, • datę i godzinę otwarcia pojemnika oraz datę i godzinę zamknięcia.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Przed zdecydowaniem się na konkretny skup złomu mogłam przejrzeć kilka ofert w pobliżu. Wcześniej nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, że miejsca te są tak blisko mnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Samodzielnie nie znalazłem firmy odbierającej medyczne w Rzeszowie. Pomogli mi w tym pracownicy firmy WasteMaster dzięki czemu teraz nie muszę się tym przejmować. Polecam i pozdrawiam pracowników. 

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Pierwszy raz spotykam się z aplikacją, jaka jest dopasowana w 100% do użytkownika. Pracowałam w wielu biurach i nigdy wcześniej żadne narzędzie nie było tak przyjazne i skuteczne. Polecam wszystkim z branży!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Firma, z którą nawiązałem kontakt przez WM oferuje uczciwą i rzetelną klasyfikację przyjmowanego ode mnie złomu. Dotychczas nie miałem tyle szczęścia. Dlatego polecam każdemu kto szuka nowych firm.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w Rzeszowie może sprawiać problemy. Pomogła mi to ogarnąć ta strona, więc polecam serdecznie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat