Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Dęblinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji odpadów medycznych w Dęblinie

Posiadasz klinikę? A może gabinet weterynaryjny? Jeśli tak, to z pewnością regularnie wytwarzasz mnóstwo kilogramów odpadów medycznych. Co z nimi zrobić? Jak je przechowywać? Jak przeprowadzić utylizację odpadów medycznych w Dęblinie? Przeczytaj podany tekst do końca, a poznasz odpowiedzi na zadane pytania! Warto podkreślić, że podmioty wytwarzające śmieci tego typu, to nie tylko szpitale i kliniki. Także wymienione wcześniej gabinety weterynaryjne, branża beauty, placówki diagnostyczne, salony kosmetyczne, a nawet fryzjerskie wytwarzają odpady medyczne. Wszystko to, co wiąże się z dbaniem o ciało (nieważne czy ludzkie, czy zwierzęce) może przenosić zaraźliwe drobnoustroje i wirusy. We właściwych warunkach odpady medyczne mogą stać się realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia człowieka. Względy epidemiologiczne (zwłaszcza w dobie, kiedy przypadki Covid-19 są jeszcze spotykane) są bardzo istotne w kontekście utylizacji odpadów medycznych w Dęblinie. Jeśli jesteś zainteresowany podniesionym tematem - zapraszamy do lektury!

Jak wygląda cennik utylizacji odpadów medycznych w Dęblinie?

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w Dęblinie jest wyceniana w bardzo indywidualny sposób. Na samym początku należy wspomnieć, że droższe jest neutralizowanie odpadów weterynaryjnych - medyczne ze względu na swoją powszechność są nawet o 50 zł tańsze. Najczęściej przedziały cenowe to 50-100 zł za odpady medyczne i 50-150 zł za pozostałości z lecznic dla zwierząt. Rodzaj Twojej pozostałości ma duże znaczenie, to ile masz danych śmieci, a także do ilu kilogramów się zobowiązałeś. Jeśli przekroczysz umówiony limit, to za każdy dodatkowy kilogram musisz dopłacić dodatkowo ok. 6 zł. W kontekście odbioru odpadów medycznych w Dęblinie także to, gdzie się znajdujesz ma duże znaczenie - im dalej znajdujesz się od firmy transportowej - tym więcej będziesz musiał zapłacić. Często blisko dużych miast ceny są niższe, jednak nie jest to stała zasada. Trzeba jeszcze nadmienić o abonamencie. Jeżeli regularnie wywozisz tego typu odpady, opłacenie miesięcznej niezmiennej stawki za odbiór jest zdecydowanie wygodną opcją. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji całego procesu - skontaktuj się z nami - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Jakie kwestie formalne należy spełnić, aby zrealizować odbiór odpadów medycznych w Dęblinie?

Prawo polskie wymaga od producentów odpadów spełnienia konkretnych warunków formalnych. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi, musisz pamiętać o regularnym wypełnianiu i rejestrowaniu odpadów w BDO. W razie nieprowadznia konta w systemie Bazy Danych Odpadowych grozi nam spora grzywna - mogąca sięgnąć nawet do miliona złotych! Całość ma służyć zwiększeniu kontroli nad masami produkowanych śmieci oraz legalności ich utylizacji. Jeśli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Dęblinie, pamiętaj o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Konieczną czynnością jest także wypełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi dowód podczas inspekcji. W większości, śmieci tego rodzaju są produkowane przez przedsiębiorstwa i zakłady pracy, w związku z czym, osoby prywatne schodzą na dalszy plan. Wszystkie wyżej wymienione dokumenty posługują się oznaczeniami numerycznymi wprowadzonymi za pomocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Znajdziesz w nim cały katalog odpadów, do którego polecamy zajrzeć. Przykładem takiego oznaczenia numerycznego odpadu mogą być przyrządy chirurgiczne oznaczane numerami 18 01 01.

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto podkreślić, że w Polsce zabrania się utylizacji odpadów medycznych w Dęblinie na własną rękę (czy też w spalarniach zwykłych odpadów komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za praktyki tego rodzaju grożą bolesne kary. W związku ze swoimi szkodliwymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne we właściwych warunkach. W zasadzie w każdym przypadku przekazujemy je firmom odbierającym odpady medyczne w Dęblinie, więc z tego powodu muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – tak, aby nie zagrażać personelowi, który wywozi nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne musimy wrzucić do worków lub pojemników o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a pozostałe do opakowania o innym kolorze (najczęściej jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki czasowego składowania mają znaczenie w kwestii odbioru odpadów medycznych w Dęblinie. Niektóre substancje są dużo bardziej niebezpieczne po upływie określonego czasu, a inne źle znoszą wyższe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom – zerknij do ustawy dotyczącej przechowywania pozostałości. Zgodnie z nią odpady zakaźne z poszczególnych grup mogą być składowane w temperaturze do 18 stopni przed dobę, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Pamiętaj o powyższych zastrzeżeniach zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozsiewaniu potencjalnych chorób i możesz bez problemów oddawać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych w Dęblinie.

Firmy odbierające odpady medyczne w Dęblinie - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci wyszukać firmy odbierające medyczne w Dęblinie kompletnie za darmo! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi konsultanci dodadzą w Twoim imieniu ogłoszenie do naszej aplikacji - po uprzedniej wycenie. Po tym, jak już pojawią się oferty od firm odbierających odpady medyczne w Dęblinie, prześlą ich listę na Twój adres mailowy. Jeżeli preferujesz samodzielnie skorzystać z naszej aplikacji - również jest taka szansa! Znajdź ją na naszej platformie (znajdziesz tam również numer do konsultanta oraz formularz do wyceny), a następnie dodaj zlecenie wraz z opisem i zdjęciem. Przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się moderacją zgłoszeń i w ten sposób na swoim koncie znajdziesz jedynie pasujące oferty odbioru odpadów medycznych w Dęblinie. To naprawdę jest takie łatwe! Nic nie zapłacisz, a ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.Zgłoś się do nas i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak tylko się da!

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie prawo głosi, że wszystkie pozostałości powstałe w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi z zakresu nauk medycznych, to odpady medyczne. Najczęściej dzieli się tę grupę śmieci na trzy grupy. Odpady medyczne zakaźne są nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz bakterii. Są to np. amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też pozostałości jedzenia, ubrań po chorych z oddziałów zakaźnych. Następna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszelakie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz leki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do leczenia nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Dęblinie określają je jako te pozostałości, które nie stanowią zagrożenia zakażeniem. Ostatnią grupą są śmieci nieniebezpieczne, tzw. pozostałe. Możemy do nich zaliczyć przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie da się zaliczyć do wcześniejszych kategorii. Znając powyższą klasyfikację pozostałości, nie powinieneś mieć kłopotów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Dęblinie.

Sposoby utylizacji odpadów medycznych w Dęblinie

W nawiązaniu do tego, że pozostałości medyczne często zagrażają zdrowiu populacji, trudno wyobrazić sobie ich recykling. Najbardziej właściwą opcją jest przeprowadzenie ich neutralizacji i utylizacji. Wyróżniamy następujące metody utylizacji odpadów medycznych w Dęblinie: obróbkę termiczną, autoklawowanie, przetwarzanie za pomocą promieniowania mikrofalowego oraz dezynfekcję chemiczną. Obróbka termiczna to zwyczajne spalanie pozostałości medycznych w specjalistycznych piecach, osiągających do 1100°C. Autoklawowanie wymaga wykorzystania maszyn parowych, które za pomocą temperatury neutralizują wszelkie drobnoustroje. Z kolei technika mikrofal łączy się z kompletną destrukcją śmieci i późniejszym zneutralizowaniem ich szkodliwego działania. Dezynfekcja chemiczna jest najprostszym zabiegiem, po którym neutralne śmieci można przewieźć na wysypisko. Nie jesteś pewien jak się zabrać za #*#realizację|organizację#*# utylizacji odpadów medycznych w Dęblinie? Zgłoś się do nas - udzielimy Ci bezpłatnego wsparcia!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Dęblinie

Najprościej wyszukasz ofertę odbioru odpadów medycznych w Dęblinie z WasteMaster! Eksperci z naszej spółki mają wieloletnie doświadczenie w wyszukiwaniu wartościowych ofert, a w dodatku są ekspertami z zakresu rynku odpadowego. Dodatkowo - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami zrejestrowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są bezpłatne, działamy w świetle prawa i staramy się pomóc wszystkim użytkownikom! Zadzwoń do nas lub wyślij formularz ofertowy - możesz także użyć naszej aplikacji - udziel nam informacji o Twoich odpadach medycznych, a my zajmiemy się wszystkim. Dopasujemy oferty do Twoich preferencji i całość, także z wyceną odpadów, przekażemy na podaną wcześniej skrzynkę mailową. Niezwykle ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Dęblinie jest przestrzeganie wyżej wymienionych zasad składowania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek kłopotów czy stworzenia sytuacji zagrażającej życiu, firma wywozowa może się wycofać. Dodatkowo jeśli posiadasz firmę lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający zgodny z prawem transport pozostałości. Potrzebujesz pomocy z utylizacją odpadów medycznych w Dęblinie? Zgłoś się do WasteMaster - świadczymy całkowicie darmowe usługi!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Według mnie warto korzystać z pomocy pracowników z WasteMaster - bez nich nigdy nie trafiłbym na te wszystkie oferty od firm odbierających odpady medyczne w Dęblinie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto użyć ich aplikacji - jest naprawdę przejrzysta i łatwa w obsłudze. Pobrałam ją na telefon i mogłam na okrągło kontrolować spływające oferty. Rzeczywiście godne polecania!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam użyć apki od WasteMaster - naprawdę przyśpieszyła odbiór odpadów medycznych z mojej przychodni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę duży gabinet dentystyczny i z powodu obłożenia nie mam kiedy zająć się sprawą utylizacji odpadów medycznych, dlatego zdecydowałam się współpracować z WasteMaster - i jestem bardzo zadowolona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że bezpłatna aplikacja może mi tak ułatwić życie! Dzięki niej wyszukałem naprawdę dużo ciekawych ofert od firm odbierających odpady medyczne w Dęblinie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon