Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Jabłonnie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Firmy odbierające odpady medyczne w Jabłonnie - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci wyszukać firmy odbierające medyczne w Jabłonnie całkowicie za darmo! Zgłoś się do nas za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi pracownicy dodadzą w Twoim imieniu zlecenie do naszej aplikacji - po wcześniejszej wycenie. Po tym, jak już pojawią się oferty od firm odbierających odpady medyczne w Jabłonnie, prześlą ich wykaz na Twoją skrzynkę mailową. Jeżeli wolisz samodzielnie użyć naszej aplikacji - również jest taka możliwość! Znajdź ją na naszej platformie (znajduje się tam również numer do konsultanta oraz formularz do wyceny), a następnie dodaj zlecenie wraz z charakterystyką i zdjęciem. Przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się moderacją zgłoszeń i w ten sposób na swoim koncie znajdziesz jedynie pasujące oferty odbioru odpadów medycznych w Jabłonnie. To naprawdę jest takie łatwe! Nie musisz nic płacić, a ostateczna decyzja zawsze będzie należeć do Ciebie.Zgłoś się do nas i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak to możliwe!

Przechowywanie odpadów medycznych

Zabrania się samodzielnego spalania śmieci tego typu, a także przetransportowywania ich na nielegalne składowiska. Każdy wytwórca takich śmieci i klient firm odbierających odpady medyczne w Jabłonnie musi zadbać o właściwe przechowywanie pozostałości. W przeciwnym razie może nam zagrozić realne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy oddać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Jabłonnie muszą być one właściwie zabezpieczone. Dla śmieci zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o barwie czerwonej, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla reszty worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o kwestię przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Jabłonnie warto także pamiętać o zachowaniu konkretnej temperatury, która ma wpływ na czas składowania pozostałości w naszym miejscu pracy. Dla śmieci zakaźnych jest to 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Całość informacji dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajdziesz w ustawie Ministra Klimatu, do której polecamy zajrzeć. W razie wszelkich wątpliwości zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Sposoby utylizacji odpadów medycznych w Jabłonnie

W nawiązaniu do tego, że odpady medyczne często zagrażają zdrowiu populacji, trudno wyobrazić sobie ich przetwórstwo i ponowne wykorzystanie. Najlepszą opcją jest przeprowadzenie ich neutralizacji i utylizacji. Możemy wymienić następujące sposoby utylizacji odpadów medycznych w Jabłonnie: obróbkę termiczną, autoklawowanie, przekształcanie za pomocą promieniowania mikrofalowego oraz dezynfekcję chemiczną. Przeróbka termiczna to zwyczajne spalanie odpadów medycznych w specjalistycznych piecach, osiągających do 1100°C. Autoklawowanie wymaga wykorzystania maszyn parowych, które za pomocą temperatury neutralizują wszelkie drobnoustroje. Z kolei stosowanie mikrofal łączy się z całkowitą destrukcją śmieci i końcowym zneutralizowaniem ich szkodliwego działania. Dezynfekcja chemiczna jest najprostszym zabiegiem, po którym nieszkodliwe śmieci można przewieźć na wysypisko. Nie jesteś pewien jak się zabrać za #*#realizację|organizację#*# utylizacji odpadów medycznych w Jabłonnie? Zgłoś się do nas - udzielimy Ci darmowej pomocy!

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie przepisy głoszą, że wszelkie pozostałości powstałe w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi wchdzących w zakres nauk medycznych, to odpady medyczne. Zazwyczaj dzieli się tę grupę śmieci na trzy kategorie. Odpady medyczne zakaźne będące nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz wirusów. Są to np. amputowane kończyny, organy, pojemniki na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też pozostałości jedzenia, ubrań po chorych z oddziałów zakaźnych. Następna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszystkie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz leki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do leczenia nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Jabłonnie określają je jako te pozostałości, które nie stanowią zagrożenia zarażenia. Ostatnią grupą są śmieci nieniebezpieczne, czyli pozostałe. Możemy do nich zaliczyć przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie możemy zaliczyć do poprzednich kategorii. Znając powyższą kategoryzację pozostałości, nie powinieneś mieć problemów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Jabłonnie.

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Jabłonnie - jak to zrobić?

Z WasteMaster na pewno uda Ci się wyszukać najbardziej opłacalną ofertę odbioru odpadów medycznych w Jabłonnie! Nasi eksperci specjalizują się w wyszukiwaniu najtrafniejszych firm! Nasza spółka pracuje tylko z profesjonalistami - możesz być pewien, że jakość usług będzie na najwyższym poziomie! Nie pracujemy z podmiotami nieobecnymi w BDO - tylko z legalnymi biznesami! Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, zadzwoń do nas lub użyj naszej aplikacji. Udziel nam informacji o swoich śmieciach, a także preferencjach dotyczących utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Jabłonnie, a nam pozostaw resztę! Na Twoim mailu, dosłownie w 15 minut, znajdziesz wycenę, a po krótkim oczekiwaniu listę firm utylizujących odpady medyczne w Jabłonnie, z których warto korzystać! Nie zapominaj jednak o zasadach bezpieczeństwa - w razie niedotrzymania tego obowiązku, firma wywozowa może zrezygnować z wykonania usługi. Kolejną ważną sprawą jest Karta Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz ją uzupełnić i oddać kierowcy samochodu zabierającego Twoje śmieci. Nie wiesz, gdzie znaleźć firmy odbierające odpady medyczne w Jabłonnie? Zadzwoń do nas - pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Jakie kwestie formalne należy spełnić, aby zrealizować odbiór odpadów medycznych w Jabłonnie?

Przepisy w Polsce wymagają od producentów odpadów spełnienia konkretnych warunków formalnych. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów, musisz pamiętać o okresowym wypełnianiu i ewidencjonowaniu odpadów w BDO. W razie braku posiadania konta w systemie Bazy Danych Odpadowych grozi nam wysoka grzywna - sięgająca nawet do miliona złotych! Całość ma służyć maksymalnej kontroli nad masami produkowanych śmieci oraz legalności ich utylizacji. Jeśli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Jabłonnie, pamiętaj o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Konieczną czynnością jest także uzupełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności w czasie kontroli. W większości, śmieci tego rodzaju są produkowane przez przedsiębiorstwa i zakłady pracy, w związku z czym, osoby fizyczne schodzą na dalszy plan. Każdy wymieniony wyżej dokument posługuje się oznaczeniami numerycznymi wprowadzonymi mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Znajdziesz w nim cały katalog odpadów, do którego odsyłamy. Przykładem takiego kodu odpadu mogą być przyrządy chirurgiczne oznaczane numerami 18 01 01.

Utylizacja odpadów medycznych w Jabłonnie – co warto wiedzieć?

Gdzie produkowane są odpady medyczne? W jaki sposób je przechowywać? Jak zachować bezpieczeństwo mając do czynienia z tego typu pozostałościami? Poniższy tekst powstał, aby rozjaśnić nieco kwestie śmieci związanych z medycyną. Odpady medyczne powstają w placówkach, które w jakimś stopniu zajmują się zdrowiem, branżą beauty, lecznictwem, czy zwierzętami. Zatem nie tylko szpitale i kliniki mogą wytwarzać tego typu śmieci. Gabinety dentystyczne, salony kosmetyczne, lecznice dla zwierząt, a nawet zakłady fryzjerskie mogą produkować odpady tego rodzaju. W związku z tym, że niezwykle często są to substancje skażone, mogące przenosić drobnoustroje – odpady pochodzące z dziedzin medycznych i paramedycznych – z czasem stające się coraz poważniejszym zagrożeniem dla zdrowia lub życia – są kwalifikowane jako niebezpieczne lub wysokiego ryzyka. Z tego powodu, koniecznie musisz zrealizować utylizację odpadów medycznych w Jabłonnie. Jest to istotne tym razem nie ze względów ekologicznych, ale głównie epidemiologicznych. Pandemia COVID-19 dobitnie pokazała, że higiena jest bardzo istotna w kontekście globalnego zdrowia. Zatem utylizacja odpadów medycznych w Jabłonnie jest zdecydowanym krokiem w stronę dbania o zdrowie cywilizacji. Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób najszybciej pozbyć się swoich śmieci? Czytaj dalej!

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Jabłonnie

Nie jest łatwo podać szacunkową kwotę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Jabłonnie, ponieważ wszystko jest uzależnione od Twojego konkretnego przypadku. To, jaki rodzaj odpadu posiadasz, a także jego masa oraz Twoje umiejscowienie – to trzy czynniki, które najbardziej wpływają na kształt cennika. W tym wypadku pojawia się niewymieniana wcześniej kategoryzacja: na pozostałości medyczne oraz weterynaryjne, jednak firmy wywozowe często wprowadzają indywidualny podział (np. ten ze względu na specyfikę, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są tańsze w utylizacji niż weterynaryjne – jest to związane z ich powszechnością i wypracowanymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie transakcji, eksperci z WasteMaster opracowali cennik utylizacji odpadów medycznych w Jabłonnie, który pokazuje, że pozostałości medyczne osiągają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią dobić nawet do 150 zł. Za każdy dodatkowy kilogram należy uiścić ok. 6 zł. Jeżeli regularnie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Jabłonnie, bardziej opłacalny jest abonament na odbiór tego rodzaju śmieci. Kolejnym ważnym czynnikiem jest Twoje umiejscowienie – im dalej się znajdujesz od instytucji utylizującej – tym wzrośnie cena. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – skontaktuj się z WasteMaster – nasi eksperci posiadają wiele lat doświadczenia!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam użyć apki od WasteMaster - naprawdę przyśpieszyła odbiór odpadów medycznych z mojej kliniki!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki tej aplikacji udało mi się w niespodziewanie krótkim czasie pozbyć śmieci pooperacyjnych, kroplówek i leków cytotoksycznych - naprawdę polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W zasadzie wypróbowałem WasteMaster z polecenia. Jestem bardzo zadowolony, obsługa jest na najwyższym poziomie. Dzięki nim znalazłem korzystną firmę utylizującą odpady medyczne w Jabłonnie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wydawało mi się, że stracę dużo czasu na szukaniu właściwej firmy odbierającej odpady medyczne w Jabłonnie. Dlatego zadzwoniłem do WasteMaster - sprawnie się mną zajęli i oszczędzili mi mnóstwo czasu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem pozytywnie zaskoczona! Za darmo otrzymałam od WasteMaster dokładną wycenę utylizacji odpadów medycznych w Jabłonnie, a także wykaz ofert placówek, które wywożą takie śmieci z klinik. Polecam serdecznie!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon