Utylizacja odpadów medycznych w Limanowej

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 102 946
Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Posiadasz klinikę? A może lecznicę weterynaryjną? Jeśli tak, to na pewno regularnie wytwarzasz mnóstwo kilogramów pozostałości medycznych. Co z nimi zrobić? Jak je składować? Jak przeprowadza się utylizację odpadów medycznych w Limanowej? Przeczytaj poniższy tekst do końca, a dowiesz się wszystkiego! Warto zaznaczyć, że podmioty produkujące śmieci tego typu, to nie tylko szpitale i przychodnie. Także wyróżnione wcześniej gabinety weterynaryjne, branża beauty, instytucje diagnostyczne, salony kosmetyczne, a nawet fryzjerskie wytwarzają pozostałości medyczne. Wszystko to, co jest związane z dbaniem o ciało (nieistotne czy ludzkie, czy zwierzęce) może przenosić zaraźliwe drobnoustroje i wirusy. We właściwych warunkach odpady medyczne mogą stać się realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia człowieka. Względy epidemiologiczne (zwłaszcza w dobie, kiedy przypadki Covid-19 możemy jeszcze spotkać) są bardzo ważne w kontekście utylizacji odpadów medycznych w Limanowej. Jeśli jesteś zainteresowany podniesionym tematem - zapraszamy do lektury!

Polskie prawo głosi, że wszystkie pozostałości powstałe w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi wchdzących w zakres nauk medycznych, to odpady medyczne. Zazwyczaj dzieli się tę grupę śmieci na trzy kategorie. Odpady medyczne zakaźne są nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz wirusów. Są to np. amputowane kończyny, organy, pojemniki na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też pozostałości jedzenia, ubrań po pacjentach z oddziałów zakaźnych. Następna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszystkie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz leki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do zwalczania nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Limanowej określają je jako te śmieci, które nie stanowią zagrożenia zakażeniem. Ostatnią grupą są odpady nieniebezpieczne, tzw. pozostałe. Możemy do nich zaliczyć narzędzia chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie da się zaliczyć do wcześniejszych kategorii. Znając powyższą klasyfikację pozostałości, nie powinieneś mieć kłopotów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Limanowej.

WasteMaster pomoże Ci wyszukać firmy odbierające medyczne w Limanowej całkowicie za darmo! Zgłoś się do nas za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi konsultanci dodadzą w Twoim imieniu zlecenie do naszej aplikacji - po wcześniejszej wycenie. Po tym, jak już pojawią się oferty od firm odbierających odpady medyczne w Limanowej, prześlą ich listę na Twój adres mailowy. Jeżeli wolisz samodzielnie użyć naszej aplikacji - również jest taka możliwość! Znajdź ją na naszej platformie (znajduje się tam również numer do pracownika oraz formularz do wyceny), a następnie dodaj zlecenie wraz z charakterystyką i zdjęciem. Przypisany do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się moderacją zgłoszeń i w ten sposób na Twoim koncie znajdziesz jedynie trafne oferty odbioru odpadów medycznych w Limanowej. To naprawdę jest takie proste! Nic nie zapłacisz, a ostateczna decyzja zawsze będzie należeć do Ciebie.Skontaktuj się z nami i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak tylko się da!

Najłatwiej znajdziesz ofertę odbioru odpadów medycznych w Limanowej z WasteMaster! Pracownicy naszej spółki mają wieloletnie doświadczenie w wyszukiwaniu wartościowych ofert, a w dodatku są ekspertami z zakresu rynku odpadowego. Ponadto - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami zrejestrowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są bezpłatne, działamy w świetle prawa i staramy się pomóc wszystkim klientom! Zadzwoń do nas lub wyślij formularz ofertowy - możesz także skorzystać z naszej aplikacji - udziel nam danych o Twoim odpadzie medycznym, a my zajmiemy się wszystkim. Dopasujemy oferty do Twoich preferencji i całość, włącznie z wyceną odpadów, wyślemy na podaną wcześniej skrzynkę e-mailową. Niezwykle ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Limanowej jest przestrzeganie wcześniej wymienionych zasad przechowywania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek kłopotów czy stworzenia sytuacji zagrażającej zdrowiu, firma wywozowa może zrezygnwać ze współpracy. Dodatkowo jeśli posiadasz firmę lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający zgodny z prawem transport pozostałości. Jesteś zainteresowany utylizacją odpadów medycznych w Limanowej? Zgłoś się do WasteMaster - świadczymy kompletnie darmowe usługi!

W nawiązaniu do unijnych dyrektyw, a także przepisów w Polsce, wszyscy producenci odpadów muszą wypełniać określone dokumenty, świadczące o transparentności w zarządzaniu pozostałościami. Dotyczy to głównie przedsiębiorców, który wytwarzają o wiele więcej śmieci w związku ze swoją działalnością niż osoby fizyczne. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi - musisz pamiętać o regularnym ewidencjonowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to kontrolowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Limanowej musisz pamiętać także o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, zabierającemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności działań podczas kontroli policyjnej. Wszystkie powyższe dokumenty używają tzw. kodów odpadów. Oznaczają one rodzaj, miejsce powstania, a także specyfikę danego odpadu. Dla odpadów medycznych kody znajdują się w grupie nr 18 (np. przyrządy chirurgiczne to 18 01 01). Pełny katalog odpadów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Zakazuje się samodzielnego utylizowania śmieci tego typu, a także wywożenia ich na nielegalne składowiska. Każdy producent takich pozostałości i klient firm odbierających odpady medyczne w Limanowej musi zadbać o właściwe przechowywanie pozostałości. W przeciwnym razie może nam grozić poważne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy przekazać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Limanowej muszą być one dokładnie zabezpieczone. Dla pozostałości zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o barwie czerwonej, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla reszty worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o sposób przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Limanowej warto również pamiętać o zachowaniu konkretnej temperatury, która wpływa na czas składowania pozostałości w naszym zakładzie pracy. Dla substancji zakaźnych jest to 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Całość informacji dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajduje się w ustawie Ministra Klimatu, do której polecamy zajrzeć. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do skonsultowania się z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w Limanowej jest wyceniana w niezwykle indywidualny sposób. Na samym początku warto wspomnieć, że droższe jest utylizowanie odpadów weterynaryjnych - medyczne ze względu na swoją popularność są nawet o 50 zł tańsze. Najczęściej przedziały cenowe to 50-100 zł za odpady medyczne i 50-150 zł za weterynaryjne. Rodzaj Twojej pozostałości ma wielkie znaczenie, to ile posiadasz danych śmieci, a także do ilu kilogramów się zobowiązałeś. Jeśli przekroczysz określony limit, to za każdy dodatkowy kilogram musisz zapłacić dodatkowo ok. 6 zł. W kontekście odbioru odpadów medycznych w Limanowej także to, gdzie się znajdujesz ma duże znaczenie - im dalej znajdujesz się od firmy wywozowej - tym wzrośnie cena na rachunku do zapłaty. Często blisko dużych miast ceny są tańsze, jednak nie jest to niezmienna zasada. Warto jeszcze nadmienić o abonamencie. Jeżeli cyklicznie wywozisz tego rodzaju odpady, opłacenie miesięcznej stałej stawki za odbiór jest zdecydowanie wygodną opcją. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w organizacji całego procesu - skontaktuj się z nami - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Po przewiezieniu* ładunku do firmy zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Limanowej, w zależności od rodzaju pozostałości wybierana jest jedna z kilku strategii neutralizacji. Pierwszą z nich jest obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalistycznych piecach w temperaturze od 850 do 1100 stopni Celsjusza. Inną metodą jest autoklawowanie, które opiera się na tym, że np. zakażone strzykawki umieszczane są w urządzeniu parowym, który pod wpływem dużej temperatur zabija wszelkie drobnoustroje. Po tym zabiegu odpady medyczne mogą trafić na wysypisko śmieci, ponieważ są w całości neutralne. Następną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na fizycznym zniszczeniu materiałów zakaźnych i poddaniu ich działaniu mikrofal. Ostatnią metodą utylizacji odpadów medycznych w Limanowej jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na toksyczne właściwości pozostałości z tej grupy, recykling jest niemożliwy. Aby przyśpieszyć cały proces odbioru i wywozu do odpowiedniej firmy, zgłoś się do WasteMaster – za darmo zorganizujemy dla Ciebie całość procesu!
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Limanowej, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia kolorowe i białe pigułki, a także miarkę do podawania płynnych leków. Jest to ilustracja do bloga pod tytułem: "Utylizacja leków z aptek - usługa unieszkodliwiania odpadów medycznych".
23-09-2023
Utylizacja leków z aptek – usługa unieszkodliwiania odpadów medycznych

Jeśli posiadasz aptekę, czy też hurtownię leków – z pewnością wiesz, o czym mowa. Przeterminowane leki stanowią spory problem, ponieważ możemy wyróżnić kilka rodzajów pozostałoś...

Więcej -->
odpady weterynaryjne - na stole operacyjnym leży kot, nad nim widać ręce weterynarzy w rękawiczkach
05-08-2023
Odbiór i utylizacja odpadów weterynaryjnych – kody

Co to są odpady weterynaryjne? Jakie są kody odpadów weterynaryjnych? Co możemy zaliczyć do odpadów weterynaryjnych? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te i wiele więcej pytań! Dowi...

Więcej -->
Spalarnia odpadów medycznych - spalarnia odpadów F. Hundertwassera we Wiedniu
19-04-2023
Jak działa spalarnia odpadów medycznych?

Twoja lecznica musi się pozbyć odpadów? A może szpital, którym zarządzasz nie radzi sobie z realizacją utylizacji pozostałości po pacjentach? Bez względu na to, gdzie faktycznie...

Więcej -->
Rozrzucone tabletki i lekarstwa na jasnopomarańczowym tle
06-04-2023
Aktualny katalog odpadów medycznych 2023

Nawet jeśli nie zarządzasz placówką medyczną, znajomość aktualnych kodów odpadów medycznych na pewno Ci się przyda! W końcu tego typu pozostałości powstają nie tylko w szpitalac...

Więcej -->
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master