Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Limanowej

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji odpadów medycznych w Limanowej

Posiadasz klinikę? A może lecznicę weterynaryjną? Jeśli tak, to na pewno regularnie wytwarzasz mnóstwo kilogramów pozostałości medycznych. Co z nimi zrobić? Jak je składować? Jak przeprowadza się utylizację odpadów medycznych w Limanowej? Przeczytaj poniższy tekst do końca, a dowiesz się wszystkiego! Warto zaznaczyć, że podmioty produkujące śmieci tego typu, to nie tylko szpitale i przychodnie. Także wyróżnione wcześniej gabinety weterynaryjne, branża beauty, instytucje diagnostyczne, salony kosmetyczne, a nawet fryzjerskie wytwarzają pozostałości medyczne. Wszystko to, co jest związane z dbaniem o ciało (nieistotne czy ludzkie, czy zwierzęce) może przenosić zaraźliwe drobnoustroje i wirusy. We właściwych warunkach odpady medyczne mogą stać się realnym zagrożeniem dla życia i zdrowia człowieka. Względy epidemiologiczne (zwłaszcza w dobie, kiedy przypadki Covid-19 możemy jeszcze spotkać) są bardzo ważne w kontekście utylizacji odpadów medycznych w Limanowej. Jeśli jesteś zainteresowany podniesionym tematem - zapraszamy do lektury!

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie prawo głosi, że wszystkie pozostałości powstałe w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi wchdzących w zakres nauk medycznych, to odpady medyczne. Zazwyczaj dzieli się tę grupę śmieci na trzy kategorie. Odpady medyczne zakaźne są nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz wirusów. Są to np. amputowane kończyny, organy, pojemniki na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też pozostałości jedzenia, ubrań po pacjentach z oddziałów zakaźnych. Następna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszystkie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz leki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do zwalczania nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Limanowej określają je jako te śmieci, które nie stanowią zagrożenia zakażeniem. Ostatnią grupą są odpady nieniebezpieczne, tzw. pozostałe. Możemy do nich zaliczyć narzędzia chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie da się zaliczyć do wcześniejszych kategorii. Znając powyższą klasyfikację pozostałości, nie powinieneś mieć kłopotów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Limanowej.

Firmy odbierające odpady medyczne w Limanowej - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci wyszukać firmy odbierające medyczne w Limanowej całkowicie za darmo! Zgłoś się do nas za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi konsultanci dodadzą w Twoim imieniu zlecenie do naszej aplikacji - po wcześniejszej wycenie. Po tym, jak już pojawią się oferty od firm odbierających odpady medyczne w Limanowej, prześlą ich listę na Twój adres mailowy. Jeżeli wolisz samodzielnie użyć naszej aplikacji - również jest taka możliwość! Znajdź ją na naszej platformie (znajduje się tam również numer do pracownika oraz formularz do wyceny), a następnie dodaj zlecenie wraz z charakterystyką i zdjęciem. Przypisany do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się moderacją zgłoszeń i w ten sposób na Twoim koncie znajdziesz jedynie trafne oferty odbioru odpadów medycznych w Limanowej. To naprawdę jest takie proste! Nic nie zapłacisz, a ostateczna decyzja zawsze będzie należeć do Ciebie.Skontaktuj się z nami i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak tylko się da!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Limanowej

Najłatwiej znajdziesz ofertę odbioru odpadów medycznych w Limanowej z WasteMaster! Pracownicy naszej spółki mają wieloletnie doświadczenie w wyszukiwaniu wartościowych ofert, a w dodatku są ekspertami z zakresu rynku odpadowego. Ponadto - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami zrejestrowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są bezpłatne, działamy w świetle prawa i staramy się pomóc wszystkim klientom! Zadzwoń do nas lub wyślij formularz ofertowy - możesz także skorzystać z naszej aplikacji - udziel nam danych o Twoim odpadzie medycznym, a my zajmiemy się wszystkim. Dopasujemy oferty do Twoich preferencji i całość, włącznie z wyceną odpadów, wyślemy na podaną wcześniej skrzynkę e-mailową. Niezwykle ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Limanowej jest przestrzeganie wcześniej wymienionych zasad przechowywania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek kłopotów czy stworzenia sytuacji zagrażającej zdrowiu, firma wywozowa może zrezygnwać ze współpracy. Dodatkowo jeśli posiadasz firmę lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający zgodny z prawem transport pozostałości. Jesteś zainteresowany utylizacją odpadów medycznych w Limanowej? Zgłoś się do WasteMaster - świadczymy kompletnie darmowe usługi!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Limanowej

W nawiązaniu do unijnych dyrektyw, a także przepisów w Polsce, wszyscy producenci odpadów muszą wypełniać określone dokumenty, świadczące o transparentności w zarządzaniu pozostałościami. Dotyczy to głównie przedsiębiorców, który wytwarzają o wiele więcej śmieci w związku ze swoją działalnością niż osoby fizyczne. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi - musisz pamiętać o regularnym ewidencjonowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to kontrolowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Limanowej musisz pamiętać także o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, zabierającemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest świadectwem legalności działań podczas kontroli policyjnej. Wszystkie powyższe dokumenty używają tzw. kodów odpadów. Oznaczają one rodzaj, miejsce powstania, a także specyfikę danego odpadu. Dla odpadów medycznych kody znajdują się w grupie nr 18 (np. przyrządy chirurgiczne to 18 01 01). Pełny katalog odpadów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Przechowywanie odpadów medycznych

Zakazuje się samodzielnego utylizowania śmieci tego typu, a także wywożenia ich na nielegalne składowiska. Każdy producent takich pozostałości i klient firm odbierających odpady medyczne w Limanowej musi zadbać o właściwe przechowywanie pozostałości. W przeciwnym razie może nam grozić poważne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy przekazać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Limanowej muszą być one dokładnie zabezpieczone. Dla pozostałości zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o barwie czerwonej, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla reszty worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o sposób przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Limanowej warto również pamiętać o zachowaniu konkretnej temperatury, która wpływa na czas składowania pozostałości w naszym zakładzie pracy. Dla substancji zakaźnych jest to 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Całość informacji dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajduje się w ustawie Ministra Klimatu, do której polecamy zajrzeć. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do skonsultowania się z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Jak wygląda cennik utylizacji odpadów medycznych w Limanowej?

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w Limanowej jest wyceniana w niezwykle indywidualny sposób. Na samym początku warto wspomnieć, że droższe jest utylizowanie odpadów weterynaryjnych - medyczne ze względu na swoją popularność są nawet o 50 zł tańsze. Najczęściej przedziały cenowe to 50-100 zł za odpady medyczne i 50-150 zł za weterynaryjne. Rodzaj Twojej pozostałości ma wielkie znaczenie, to ile posiadasz danych śmieci, a także do ilu kilogramów się zobowiązałeś. Jeśli przekroczysz określony limit, to za każdy dodatkowy kilogram musisz zapłacić dodatkowo ok. 6 zł. W kontekście odbioru odpadów medycznych w Limanowej także to, gdzie się znajdujesz ma duże znaczenie - im dalej znajdujesz się od firmy wywozowej - tym wzrośnie cena na rachunku do zapłaty. Często blisko dużych miast ceny są tańsze, jednak nie jest to niezmienna zasada. Warto jeszcze nadmienić o abonamencie. Jeżeli cyklicznie wywozisz tego rodzaju odpady, opłacenie miesięcznej stałej stawki za odbiór jest zdecydowanie wygodną opcją. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w organizacji całego procesu - skontaktuj się z nami - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

W jaki sposób odbywa się utylizacja odpadów medycznych w Limanowej?

Po przewiezieniu* ładunku do firmy zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Limanowej, w zależności od rodzaju pozostałości wybierana jest jedna z kilku strategii neutralizacji. Pierwszą z nich jest obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalistycznych piecach w temperaturze od 850 do 1100 stopni Celsjusza. Inną metodą jest autoklawowanie, które opiera się na tym, że np. zakażone strzykawki umieszczane są w urządzeniu parowym, który pod wpływem dużej temperatur zabija wszelkie drobnoustroje. Po tym zabiegu odpady medyczne mogą trafić na wysypisko śmieci, ponieważ są w całości neutralne. Następną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na fizycznym zniszczeniu materiałów zakaźnych i poddaniu ich działaniu mikrofal. Ostatnią metodą utylizacji odpadów medycznych w Limanowej jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na toksyczne właściwości pozostałości z tej grupy, recykling jest niemożliwy. Aby przyśpieszyć cały proces odbioru i wywozu do odpowiedniej firmy, zgłoś się do WasteMaster – za darmo zorganizujemy dla Ciebie całość procesu!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Mimo że, usługa jest darmowa - szczerze ją polecam. Dzięki cierpliwemu konsultantowi znalazłem perfekcyjną firmę odbierającą odpady medyczne w Limanowej - polecam ich mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam korzystanie z WasteMaster! Dzięki nim udało mi się pozbyć wielu odpadów pooperacyjnych, a także przyrządów chirurgicznych - zorganizowali wszystko kompletnie bezpłatnie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Koleżanka poleciła mi skorzystanie z WasteMaster i nie spodziewałam się takiego efektu! Oszczędziłam za darmo mnóstwo czasu i znalazłam wartościowe oferty od firm odbierających odpady medyczne w Limanowej!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że bezpłatna aplikacja może mi tak ułatwić życie! Dzięki niej znalazłem naprawdę dużo interesujących ofert od firm odbierających odpady medyczne w Limanowej!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem warto skorzystać z usług WasteMaster. Skontaktowałam się z konsultantami, którzy wszystko mi wyjaśnili i ogólnie wszystko przebiegało zgodnie z informacjami na stronie. Bardzo solidna firma!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon