Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak wygląda cennik utylizacji odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim?

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim jest wyceniana w niezwykle indywidualny sposób. Na samym początku warto wspomnieć, że droższe jest neutralizowanie odpadów weterynaryjnych - medyczne ze względu na swoją popularność są nawet o 50 zł tańsze. Najczęściej przedziały cenowe to 50-100 zł za odpady medyczne i 50-150 zł za weterynaryjne. Rodzaj Twojej pozostałości ma wielkie znaczenie, to ile posiadasz danych śmieci, a także do ilu kilogramów się zobowiązałeś. Jeśli przekroczysz określony limit, to za każdy dodatkowy kilogram musisz dopłacić dodatkowo ok. 6 zł. W kontekście odbioru odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim także to, gdzie się znajdujesz ma duże znaczenie - im dalej znajdujesz się od firmy wywozowej - tym wzrośnie cena na rachunku do zapłaty. Często w okolicach dużych miast ceny są niższe, jednak nie jest to stała zasada. Warto jeszcze nadmienić o abonamencie. Jeżeli cyklicznie wywozisz tego rodzaju odpady, opłacenie miesięcznej niezmiennej stawki za odbiór jest zdecydowanie wygodną opcją. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji całego procesu - skontaktuj się z nami - pomożemy Ci kompletnie za darmo!

Gdzie znajdziesz firmy odbierające odpady medyczne w Krośnie Odrzańskim?

WasteMaster jest użytecznym narzędziem służącym do wyszukiwania najsolidniejszych firm odbierających medyczne w Krośnie Odrzańskim. Skontaktuj się z nami (formularz lub rozmowa telefoniczna) lub użyj aplikacji. Twój Opiekun Klienta zamieści Twoje ogłoszenie w aplikacji, w której będzie gromadził zainteresowane podmioty, wywożące takie pozostałości. Następnie na wcześniej podaną skrzynkę mailową, prześle Ci wycenę, a po krótkim czasie listę firm odbierających odpady medyczne w Krośnie Odrzańskim. Jeśli preferujesz samodzielnie skorzystać z naszej innowacyjnej aplikacji – również jest taka możliwość. Znajdziesz ją na naszej stronie, ale nie musisz jej pobierać – wystarczy otworzyć ją z poziomu wyszukiwarki! Dodaj ogłoszenie, zamieść fotografię – a przypisany do Ciebie Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty. Usługi dostarczane przez WasteMaster są kompletnie darmowe – a decyzja, z której firmy skorzystasz – absolutnie autonomiczna! My jedynie pokazujemy osiągalne opcje oraz pomagamy w ustaleniu terminu realizacji odbioru odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim.

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim

Najłatwiej wyszukasz ofertę odbioru odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim z WasteMaster! Eksperci z naszej spółki mają lata doświadczenia w wyszukiwaniu wartościowych ofert, a w dodatku są specjalistami z zakresu rynku odpadowego. Dodatkowo - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami ewidencjonowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są bezpłatne, działamy w zgodnie z prawem i staramy się pomóc wszystkim użytkownikom! Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz ofertowy - możesz także skorzystać z naszej aplikacji - udziel nam danych o Twoim odpadzie medycznym, a my zajmiemy się resztą. Dopasujemy oferty do Twoich preferencji i całość, włącznie z wyceną odpadów, wyślemy na podaną wcześniej skrzynkę e-mailową. Wyjątkowo ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim jest przestrzeganie wcześniej wymienionych zasad składowania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek kłopotów czy stworzenia sytuacji zagrażającej życiu, firma wywozowa może zrezygnwać ze współpracy. Dodatkowo jeśli jesteś przedsiębiorcą lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający legalny transport pozostałości. Jesteś zainteresowany utylizacją odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim? Zadzwoń do WasteMaster - świadczymy całkowicie darmowe usługi!

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto podkreślić, że w Polsce zabrania się utylizacji odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim na własną rękę (czy też w spalarniach zwykłych śmieci komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za działania tego rodzaju grożą wysokie kary. W związku ze swoimi szkodliwymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne w odpowiednich warunkach. W zasadzie w każdym przypadku przekazujemy je firmom odbierającym odpady medyczne w Krośnie Odrzańskim, więc z tego powodu muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – w taki sposób, aby nie zagrażać personelowi, który wywozi nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne musimy wrzucić do worków lub pojemników o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a pozostałe do opakowania o innym kolorze (zazwyczaj jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki czasowego składowania mają znaczenie w kontekście odbioru odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim. Niektóre substancje są dużo bardziej niebezpieczne po upływie określonego czasu, a inne źle znoszą większe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim współpracownikom – zerknij do ustawy dotyczącej przechowywania pozostałości. Zgodnie z nią odpady zakaźne z poszczególnych grup mogą być składowane w temperaturze do 18 stopni przed 24 godziny, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Miej na uwadze powyższe zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozprzestrzenianiu się potencjalnych chorób i możesz bez problemów oddawać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim.

Utylizacja odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim jest bardzo istotna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa epidemiologicznego. Pamiętaj, że są to zazwyczaj pozostałości niebezpieczne, które realnie zagrażają zdrowiu populacji! Z tej przyczyny, koniecznym jest abyś nie lekceważył zasad bezpieczeństwa dotyczących przekazywania i składowania takich pozostałości. Nie tylko szpitale czy kliniki je wytwarzają. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, lecznice dla zwierząt, instytucje diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których spotykamy się z odpadami medycznymi. Healthcare, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą wytwarzać tego rodzaju śmieci. Miej na uwadze, że przed wytworzeniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim nie może minąć zbyt wiele czasu. W określonym środowisku drobnoustroje wspaniale się rozwijają i generują spore zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż zdarzających się przypadków zachorowań na koronawirusa, musimy mieć to szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany powyższym tematem? Zapraszamy do czytania!

Kwestie formalne a odbiór odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim

Jako producent odpadów medycznych w Polsce, musisz przestrzegać panujących przepisów. Służą one zwiększeniu kontroli nad produkcją toksycznych materiałów oraz tym, czy są we właściwy sposób utylizowane. Zatem jeśli prowadzisz firmę lub należysz do wyżej wymienionej grupy rolników – nie zapomnij o uzupełnianiu Bazy Danych Odpadowych. Ważnym jest, abyś pamiętał o plinowaniu terminów i na bieżąco ewidencjonował swoje śmieci. Za nieprowadzenie BDO może grozić grzywna nawet do 1 mln złotych! Oprócz tego należy wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która w razie kontroli odpowiednich służb stanowi dokument uprawomocniający Twoje działania. W razie organizowania odbioru odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim pamiętaj o KPO – jest to druk umożliwiający legalny transport pozostałości. Warto dodać, że wszystkie podane dokumenty (a także oznaczenia na pojemnikach z odpadami) wykorzystują system kodów odpadowych. Zostały one powołane do funkcjonowania w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Za przykładowy kod może pozłużyć ten na 18 01 01 – oznaczający przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz ich resztki. Wszystkie kody możesz znaleźć w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku dotyczącego katalogu odpadów.

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim?

Niestety, w związku z tym, że pozostałości medyczne są najczęściej zaliczane do szkodliwych i niebezpiecznych - nie jest możliwy ich recykling. Jedyne co pozostaje w takiej sytuacji to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim. Można to osiągnąć za pomocą paru sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przetwarzania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza z technik opiera się na spalaniu odpadów w specjalnych piecach, mogących osiągnąć temperaturę do 1100°C. Następna - autoklawowanie - polega na wrzuceniu np. zużytych strzykawek w maszynie parowej, która zabija wszelkie bakterie i drobnoustroje. Po autoklawowaniu odpady mogą trafić na wysypisko, gdyż są w całości zneutralizowane. Przetwarzanie mikrofalowe to technika polegająca na niszczeniu, topieniu odpadów i poddawaniu ich wpływowi mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega głównie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim - zadzwoń do WasteMaster - nasi specjaliści Cię nie zawiodą!

Czym są odpady medyczne?

Zgodnie z ustawą rządową, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym oraz prowadzeniem badań naukowych z zakresu medycyny. Jednak czym właściwie są odpady medyczne? Na podstawie informacji pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Krośnie Odrzańskim możemy wyróżnić kilka grup tych śmieci, ze względu na swoją specyfikę. Możemy wymienić odpady medyczne zakaźne (mogące przenosić choroby), niebezpieczne (niebędące zakaźnymi), a także nieniebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanej kategorii takie musimy zastosować zasady składowania i utylizacji. Aby pokazać zróżnicowanie w obrębie omawianej kategorii odpadowej, należy podać adekwatne przykłady. Do pierwszego rodzaju, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, skażone pieluchomajtki, podpaski, pozostałości posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei odpady niebezpieczne to wszelakie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (używane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu dentystycznego. Reszta odpadów to np. narzędzia chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do poprzednich kategorii. Zatem jeśli posiadasz tego rodzaju śmieci – nie zapomnij o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Krośnie Odrzańskim!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Profesjonalna firma oferująca usługi na wysokim poziomie. Na pewno jeszcze kiedyś skorzystam z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z pomocą tej aplikacji udało mi się w niespodziewanie krótkim czasie pozbyć odpadów pooperacyjnych, kroplówek i leków cytotoksycznych - naprawdę polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam wyszukiwanie firm utylizujących odpady medyczne w Krośnie Odrzańskim z WasteMaster - są naprawdę rzetelni i profesjonalni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam mocno! Odkąd udało mi się znaleźć WasteMaster w intenercie, tylko z nimi organizuję wywózkę brudnych kombinezonów i maseczek po personelu mojego szpitala. Opłaca się szukać firm odbierających odpady medyczne w Krośnie Odrzańskim przez ich aplikację!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie opłaca się używać aplikacji od WasteMaster - nie musiałem jej nawet ściągać. A, i warto dodać, że konsultanci wyjątkowo sprawnie wycenili moje narzędzia i odpady chirurgiczne - naprawdę polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon