Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Słubicach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Słubicach?

Niestety, w związku z tym, że pozostałości medyczne są często zaliczane do szkodliwych i niebezpiecznych - nie jest możliwy ich recykling. Jedyne co pozostaje w takiej sytuacji to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Słubicach. Można to osiągnąć za pomocą paru sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przetwarzania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza z technik opiera się na spalaniu śmieci w specjalnych piecach, mogących osiągnąć temperaturę do 1100°C. Następna - autoklawowanie - polega na wrzuceniu np. zużytych strzykawek w urządzeniu parowym, zabijającym wszelkie bakterie i wirusy. Po autoklawowaniu śmieci mogą trafić na wysypisko, gdyż są całkowicie zneutralizowane. Przetwarzanie mikrofalowe to technika polegająca na niszczeniu, topieniu odpadów i poddawaniu ich działaniu mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega jedynie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji odpadów medycznych w Słubicach - skontaktuj się z WasteMaster - nasi eksperci Cię nie zawiodą!

Utylizacja odpadów medycznych w Słubicach - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Słubicach jest bardzo ważna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa epidemiologicznego. Pamiętaj, że są to zazwyczaj pozostałości niebezpieczne, które faktycznie zagrażają zdrowiu populacji! Z tego powodu, koniecznym jest abyś zachował wszelkie zasady bezpieczeństwa dotyczące przekazywania i składowania takich odpadów. Nie tylko szpitale czy przychodnie je produkują. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, lecznice dla zwierząt, placówki diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których możesz się spotkać z odpadami medycznymi. Healthcare, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą produkować tego typu śmieci. Pamiętaj, że przed wyprodukowaniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Słubicach nie może minąć zbyt dużo czasu. W określonych warunkach drobnoustroje wspaniale się rozwijają i generują poważne zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż spotykanych przypadków zachorowań na koronawirusa, musimy mieć to szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany powyższym tematem? Zachęcamy do czytania!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Słubicach

Najłatwiej wyszukasz ofertę odbioru odpadów medycznych w Słubicach z WasteMaster! Eksperci z naszej spółki mają lata doświadczenia w wyszukiwaniu korzystnych ofert, a w dodatku są specjalistami z zakresu rynku odpadowego. Ponadto - współpracujemy tylko z profesjonalistami i firmami zrejestrowanymi w BDO! Mimo iż, nasze usługi są darmowe, działamy w zgodnie z prawem i staramy się pomóc wszystkim użytkownikom! Zadzwoń do nas lub wyślij formularz ofertowy - możesz także skorzystać z naszej aplikacji - udziel nam danych o Twoim odpadzie medycznym, a my zajmiemy się resztą. Dopasujemy ogłoszenia do Twoich preferencji i całość, także z wyceną odpadów, wyślemy na podaną wcześniej skrzynkę mailową. Niezwykle ważną kwestią w kontekście utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Słubicach jest przestrzeganie wyżej wymienionych zasad składowania śmieci niebezpiecznych. W razie jakichkolwiek kłopotów czy stworzenia sytuacji zagrażającej życiu, firma wywozowa może zrezygnwać ze współpracy. Dodatkowo jeśli jesteś przedsiębiorcą lub gospodarstwo rolne (powyżej 75 ha) musisz uzupełnić Kartę Przekazania Odpadu - dokument umożliwiający zgodny z prawem transport pozostałości. Potrzebujesz pomocy z utylizacją odpadów medycznych w Słubicach? Zgłoś się do WasteMaster - świadczymy kompletnie darmowe usługi!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Słubicach

W związku z unijnymi dyrektywami, a także przepisami w Polsce, wszyscy wytwórcy odpadów muszą wypełniać określone dokumenty, świadczące o transparentności w zarządzaniu pozostałościami. Dotyczy to głównie przedsiębiorców, który wytwarzają o wiele więcej odpadów w związku ze swoją działalnością niż osoby fizyczne. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz pamiętać o regularnym ewidencjonowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to kontrolowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli organizujesz odbiór odpadów medycznych w Słubicach musisz pamiętać także o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, zabierającemu Twoje śmieci. Należy także wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność działań podczas inspekcji policyjnej. Wszystkie podane dokumenty używają tzw. kodów odpadów. Określają one rodzaj, źródło powstania, a także charakterystykę danego odpadu. Dla odpadów medycznych kody można znaleźć w grupie nr 18 (np. narzędzia chirurgiczne to 18 01 01). Pełny katalog odpadów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Słubicach

Nie jest łatwo podać szacunkową cenę za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Słubicach, ponieważ wszystko jest uzależnione od Twojego konkretnego przypadku. To, jaki rodzaj odpadu posiadasz, a także jego ilość oraz Twoje umiejscowienie – to trzy elementy, które najmocniej wpływają na kształt kwot w cennikach. W tym wypadku pojawia się dodatkowa kategoryzacja: na pozostałości medyczne oraz weterynaryjne, jednak firmy wywozowe często wprowadzają indywidualny podział (np. ten ze względu na specyfikę, który przedstawiliśmy wyżej). Odpady medyczne są mniej kosztowne w utylizacji niż weterynaryjne – jest to powiązane z ich powszechnością i sprawdzonymi sposobami utylizacyjnymi. Na podstawie przeprowadzonych transakcji, eksperci z WasteMaster stworzyli cennik utylizacji odpadów medycznych w Słubicach, który obrazuje, że pozostałości medyczne sięgają od 50 do 100 zł za ładunek, a weterynaryjne potrafią dobić nawet do 150 zł. Za każdy nadprogramowy kilogram należy uiścić ok. 6 zł. Jeżeli regularnie realizujesz odbiór odpadów medycznych w Słubicach, opłacaln inwestycją abonament na odbiór tego rodzaju śmieci. Ostatnim ważnym czynnikiem jest Twoje umiejscowienie – im dalej się znajdujesz od placówki utylizującej – tym wzrośnie cena. Jeśli jesteś zainteresowany precyzyjną wyceną – zgłoś się do WasteMaster – nasi eksperci posiadają lata doświadczenia!

Przykłady i kategorie odpadów medycznych

Zgodnie z prawem panującym w Polsce, odpady medyczne to pozostałości, które powstały w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i podczas przeprowadzania badań naukowych. Zasadniczo możemy podzielić odpady na trzy kategorie: odpady zakaźne, niebezpieczne oraz nieniebezpieczne. Pierwsze z wyodrębnionych mogą przenosić zaraźliwe drobnoustroje i wirusy. Przykładem takich pozostałości są amputowane części ciała, narządy, opakowania na krew, pieluchy, podpaski czy resztki po posiłkach pacjentów z oddziałów zakaźnych. Odpady niebezpieczne są to materiały niezakaźne, jednak wciąż stanowią zagrożenie. Firmy odbierające odpady medyczne w Słubicach zaliczamy do tej kategorii wszystkie chemikalia, amalgamat stomatologiczny, a także medykamenty cytostatyczne i cytotoksyczne, które są wykorzystywane w terapiach onkologicznych. Do ostatniej z grup możemy zaliczyć narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz inne materiały niezaliczane do wcześniejszych grup. Mając na uwadze podział tych pozostałości, nie zapominaj o tym, aby możliwie jak najszybciej zutylizować odpady medyczne w Słubicach!

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto podkreślić, że w Polsce zakazuje się utylizacji odpadów medycznych w Słubicach w sposób samodzielny (czy też w spalarniach zwykłych śmieci komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za działania tego rodzaju grożą wysokie kary. W związku ze swoimi specyficznymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne we właściwych warunkach. W zasadzie w każdym przypadku oddajemy je firmom odbierającym odpady medyczne w Słubicach, więc z tego powodu muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – tak, aby nie zagrażać personelowi, który zabiera nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne musimy wrzucić do worków lub pojemników o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a resztę do opakowania o innym kolorze (najczęściej jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki czasowego składowania mają znaczenie w kontekście odbioru odpadów medycznych w Słubicach. Niektóre substancje stają się dużo bardziej niebezpieczne po upływie pewnego okresu czasu, a inne źle znoszą wyższe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim współpracownikom – zajrzyj do ustawy dotyczącej przechowywania pozostałości. Zgodnie z nią odpady zakaźne z poszczególnych grup mogą być przechowywane w temperaturze do 18 stopni przed 24 godziny, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Miej na uwadze powyższe zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozsiewaniu potencjalnych chorób i możesz bez problemów oddawać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych w Słubicach.

Jak wyszukać najkorzystniejsze firmy odbierające odpady medyczne w Słubicach?

Nasza spółka może Ci pomóc w szybkim wyszukaniu najkorzystniejszych firm odbierających medyczne w Słubicach. Wystarczy nawiązać kontakt z naszymi pracownikami - czy to poprzez formularz zgłoszeniowy, czy rozmowę telefoniczną. Podziel się charakterystyką swojego odpadu, a nasi specjaliści go wycenią i dodadzą do naszej aplikacji. Po zebraniu najtrafniejszych ogłoszeń, zostaną do Ciebie wysłane listy z najlepszymi firmami odbierającymi odpady medyczne w Słubicach. Istnieje również możliwość samodzielnego użycia aplikacji WasteMaster - wyszukaj ją na naszej platformie, dodaj zlecenie, a Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty odbioru odpadów medycznych w Słubicach. To, z której firmy chcesz ostatecznie skorzystać, jest absolutnie Twoją indywidualną decyzją. Dodatkowo za pomoc w wyszukaniu firm utylizujących nie zapłacisz ani grosza.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Mimo że, usługa jest darmowa - bardzo ją polecam. Dzięki cierpliwemu konsultantowi znalazłem doskonałą firmę odbierającą odpady medyczne w Słubicach - polecam ich bardzo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałam, że w tak krótkim czasie pozbędę się nieczystości z mojej lecznicy dla zwierząt! Polecam szukać firm odbierających odpady medyczne w Słubicach z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam użyć apki od WasteMaster - rzeczywiście przyśpieszyła odbiór odpadów medycznych z mojej kliniki!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W mojej opinii - 10/10. Nie dość, że za darmo zajęli się utylizacją odpadów medycznych z mojej lecznicy, to jeszcze pomogli mi z uzupełnianiem BDO!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wartościowa usługa, z pewnością jeszcze kiedyś tutaj wrócę!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon