Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Kielcach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Sposoby utylizacji odpadów medycznych w Kielcach

W nawiązaniu do tego, że odpady medyczne często stanowią zagrożenie dla zdrowia populacji, trudno wyobrazić sobie ich przetwórstwo i ponowne wykorzystanie. Najlepszą opcją jest przeprowadzenie ich neutralizacji i utylizacji. Wyróżniamy następujące metody utylizacji odpadów medycznych w Kielcach: obróbkę termiczną, autoklawowanie, przetwarzanie za pomocą promieniowania mikrofalowego oraz dezynfekcję chemiczną. Przeróbka termiczna to po prostu spalanie odpadów medycznych w specjalistycznych piecach, osiągających do 1100°C. Autoklawowanie wymaga użycia maszyn parowych, które pod wpływem temperatury neutralizują wszelkie drobnoustroje. Z kolei stosowanie mikrofal łączy się z całkowitą destrukcją śmieci i późniejszym zneutralizowaniem ich szkodliwego działania. Dezynfekcja chemiczna jest najprostszym zabiegiem, po którym nieszkodliwe śmieci można przetransportować na wysypisko. Nie jesteś pewien jak się zabrać za #*#realizację|organizację#*# utylizacji odpadów medycznych w Kielcach? Zgłoś się do nas - udzielimy Ci bezpłatnego wsparcia!

Jak przechowywać odpady medyczne?

Zakazuje się samodzielnego spalania pozostałości medycznych, zabrania się również składowania takich surowców na składowiskach. Obowiązkiem każdego wytwórcy takich śmieci, jest prawidłowe przechowywanie ułatwiające utylizację odpadów medycznych w Kielcach w miejscu docelowym. Za nieprzestrzeganie prawa w tym zakresie grożą nam wysokie grzywny. Firma odbierająca odpady medyczne w Kielcach może przyjąć tylko prawidłowo zabezpieczony ładunek. Do każdej grupy pozostałości przypisany jest konkretny kolor worka lub pojemnika do przechowywania. Dla zakaźnych jest to czerwony, dla niebezpiecznych żółty, a dla pozostałych niebieski, czarny lub zielony. Także temperatura i czas składowania od momentu zużycia jest ważny w kontekście odbioru odpadów medycznych w Kielcach. W zależności od substancji, pozostałości mogą stawać się coraz bardziej zaraźliwe w związku z upływem czasu czy wzrostem temperatury. Wszystkie przepisy są zawarte w ustawie Ministra Klimatu - zachęcamy do zapoznania się z tym dokumentem. Jednak dla zainteresowanych, warto wspomnieć, że odpady zakaźne mogą być przechowywane w temperaturze do 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich współpracowników oraz ekipy wywożącej śmieci do placówki utylizującej odpady medyczne w Kielcach - pamiętaj o zabezpieczeniach!

Kwestie formalne a odbiór odpadów medycznych w Kielcach

Jako producent odpadów medycznych w Polsce, musisz przestrzegać panujących przepisów. Służą one zmaksymalizowaniu kontroli nad produkcją toksycznych materiałów oraz tym, czy są w odpowiedni sposób utylizowane. Zatem jeśli prowadzisz firmę lub należysz do wyżej wymienionej grupy rolników – nie zapomnij o uzupełnianiu Bazy Danych Odpadowych. Istotnym jest, abyś pamiętał o plinowaniu terminów i regularnie ewidencjonował swoje pozostałości. Za brak prowadzenia BDO może grozić kara nawet do 1 mln złotych! Oprócz tego warto uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która w razie kontroli odpowiednich służb stanowi dokument uprawomocniający Twoje działania. W razie organizowania odbioru odpadów medycznych w Kielcach pamiętaj o KPO – jest to druk umożliwiający legalny transport pozostałości. Trzeba dodać, że wszystkie podane dokumenty (a także oznaczenia na pojemnikach z odpadami) korzystają z systemu kodów odpadowych. Zostały one powołane do funkcjonowania w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Przykładowym kodem może być ten na 18 01 01 – oznaczający przyrządy chirurgiczne, zabiegowe oraz ich resztki. Wszystkie kody znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku dotyczącego katalogu odpadów.

Czym są odpady medyczne?

Zgodnie z ustawą rządową, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku działań o charakterze zdrowotnym oraz prowadzeniem badań naukowych w zakresie medycyny. Jednak czym konkretnie są odpady medyczne? Na podstawie informacji pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Kielcach możemy wymienić kilka grup tych śmieci, ze względu na swoją specyfikę. Możemy wymienić odpady medyczne zakaźne (mogące przenosić choroby), niebezpieczne (ale niezakaźne), a także nieniebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanej kategorii takie musimy zastosować zasady składowania i utylizacji. Aby pokazać zróżnicowanie w obrębie omawianej grupy odpadowej, należy podać adekwatne przykłady. Do pierwszego rodzaju, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, zainfekowane pieluchomajtki, podpaski, resztki posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei odpady niebezpieczne to wszelakie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (stosowane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu dentystycznego. Reszta odpadów to np. narzędzia chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do wcześniejszych kategorii. Zatem jeśli posiadasz tego rodzaju śmieci – pamiętaj o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Kielcach!

Firmy odbierające odpady medyczne w Kielcach - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci wyszukać firmy odbierające medyczne w Kielcach kompletnie za darmo! Zgłoś się do nas za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi pracownicy dodadzą w Twoim imieniu zlecenie do naszej aplikacji - po wcześniejszej wycenie. Po tym, jak już pojawią się oferty od firm odbierających odpady medyczne w Kielcach, prześlą ich wykaz na Twoją skrzynkę mailową. Jeżeli preferujesz samodzielnie użyć naszej aplikacji - również jest taka możliwość! Znajdź ją na naszej stronie (znajduje się tam również numer do pracownika oraz formularz do wyceny), a następnie zamieść zlecenie wraz z opisem i zdjęciem. Przypisany do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się moderacją zgłoszeń i w ten sposób na Twoim koncie znajdziesz jedynie pasujące oferty odbioru odpadów medycznych w Kielcach. To naprawdę jest takie proste! Nie musisz nic płacić, a ostateczna decyzja zawsze należy do Ciebie.Zgłoś się do nas i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak to możliwe!

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Kielcach?

W najprostszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Kielcach ze wsparciem od WasteMaster. Nasi eksperci od lat zajmują się wyszukiwaniem najbardziej opłacalnych ofert w okolicy, a nasza firma współpracuje z wartościowymi podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Kielcach. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza ofertowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajdziesz na naszej stronie), czy też skorzystaj z naszej aplikacji. Podaj dane na temat odpadu, typ, masę oraz kategorię – a my zrobimy resztę. Nasi pracownicy umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, a po krótkim czasie prześlą na adres mailowy wycenę odpadów. Bardzo istotne w kontekście realizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Kielcach jest przestrzeganie przepisów dotyczących przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich odstępstw od umowy firma zewnętrzna może naliczyć dodatkowe opłaty, czy też odmówić wywozu śmieci. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha gruntów – nie zapomnij o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje śmieci. Dostarczony odpad musi znaleźć się w worku, który posiada kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i skończenia użytkowania.

Najważniejsze informacje dotyczące utylizacji odpadów medycznych w Kielcach

Posiadasz klinikę? A może gabinet weterynaryjny? Jeśli tak, to z pewnością regularnie wytwarzasz mnóstwo kilogramów pozostałości medycznych. Co z nimi począć? Jak je składować? Jak przeprowadza się utylizację odpadów medycznych w Kielcach? Przeczytaj podany wpis do końca, a dowiesz się wszystkiego! Warto podkreślić, że podmioty produkujące śmieci tego typu, to nie tylko szpitale i kliniki. Także wymienione wcześniej lecznice weterynaryjne, branża beauty, placówki diagnostyczne, salony kosmetyczne, a nawet fryzjerskie wytwarzają odpady medyczne. Wszystko to, co wiąże się z dbaniem o ciało (nieważne czy ludzkie, czy zwierzęce) może przenosić zaraźliwe drobnoustroje i wirusy. We właściwych warunkach odpady medyczne mogą stać się poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzkiego. Względy epidemiologiczne (zwłaszcza w dobie, kiedy przypadki Covid-19 możemy jeszcze spotkać) są bardzo istotne w kontekście utylizacji odpadów medycznych w Kielcach. Jeśli jesteś zainteresowany podniesionym tematem - zapraszamy do lektury!

Co wpływa na wygląd cennika utylizacji odpadów medycznych w Kielcach?

Dlatego, że każdy przypadek jest bardzo indywidualny, ciężko jest precyzyjnie wycenić utylizację i odbiór odpadów medycznych w Kielcach. Najczęściej rozróżnia się śmieci z tej kategorii na odpady medyczne i weterynaryjne. Cenowo, te pierwsze można umieścić w przedziale cenowym od 50 do 100 zł z za ładunek. Z kolei weterynaryjne są już trochę droższe - mogą dosięgnąć nawet do 150 zł za ładunek. Wartościową informacją jest fakt, że za każdy nieprzewidziany kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli chodzi o sam odbiór odpadów medycznych w Kielcach, musisz pamiętać o tym, że im dalej znajdujesz się od siedziby firmy transportowej, tym prawdopodobnie zwiększy się cena. Korzystną opcją dla osób cyklicznie wywożących takie odpady ze swoich zakładów pracy, jest abonament odbioru odpadów medycznych. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami! Oferujemy dokładną wycenę całkowicie za darmo!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

W zasadzie wypróbowałem WasteMaster z polecenia. Jestem niezwykle zadowolony, obsługa jest na bardzo wysokim poziomie. Dzięki nim znalazłem korzystną firmę utylizującą odpady medyczne w Kielcach!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że darmowa aplikacja może mi tak ułatwić życie! Dzięki niej wyszukałem naprawdę dużo ciekawych ofert od firm odbierających odpady medyczne w Kielcach!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałam wiedzieć więcej o cenniku utylizacji odpadów medycznych w Kielcach, więc zadzwoniłam do konsultantów z WasteMaster. Jak zwykle udzieli mi aktualnych informacji - bardzo to doceniam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam szukanie firm utylizujących odpady medyczne w Kielcach z WasteMaster - są naprawdę rzetelni i profesjonalni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo wartościowa usługa, z pewnością do niej wrócę, ponieważ zajęli się moim przypadkiem bardzo starannie i dokładnie!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon