Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Celestynowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie kwestie formalne należy spełnić, aby zrealizować odbiór odpadów medycznych w Celestynowie?

Przepisy w Polsce wymagają od producentów odpadów dopełnienia konkretnych warunków formalnych. Jeżeli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi, musisz pamiętać o okresowym wypełnianiu i ewidencjonowaniu odpadów w BDO. W razie braku posiadania konta w systemie Bazy Danych Odpadowych grozi nam spora grzywna - sięgająca nawet do miliona złotych! Całość ma służyć maksymalnej kontroli nad masami produkowanych śmieci oraz legalności ich utylizacji. Jeśli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Celestynowie, pamiętaj o uzupełnieniu Karty Przekazania Odpadu. Konieczną czynnością jest także uzupełnienie Karty Ewidencji Odpadowej, która stanowi świadectwo legalności w czasie kontroli. W większości, śmieci tego rodzaju są produkowane przez przedsiębiorstwa i zakłady pracy, w związku z czym, osoby prywatne schodzą na dalszy plan. Każdy wymieniony wyżej dokument posługuje się oznaczeniami numerycznymi wprowadzonymi mocą Rozporządzenia Ministra Środowiska z 2020 roku. Znajdziesz w nim cały katalog odpadów, do którego polecamy zajrzeć. Przykładem takiego kodu odpadu mogą być przyrządy chirurgiczne oznaczane numerami 18 01 01.

Czym są odpady medyczne?

Według ustawy rządowej, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku działań o charakterze zdrowotnym oraz prowadzeniem badań naukowych z zakresu medycyny. Jednak czym konkretnie są odpady medyczne? Na podstawie informacji pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Celestynowie możemy wyróżnić kilka grup tych śmieci, ze względu na swoje właściwości. Możemy wymienić odpady medyczne zakaźne (mogące rozsiewać choroby), niebezpieczne (niebędące zakaźnymi), a także inne niż niebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanej kategorii takie musimy zastosować zasady przechowywania i utylizacji. Aby zobrazować zróżnicowanie w obrębie omawianej kategorii odpadowej, należy podać odpowiednie przykłady. Do pierwszej grupy, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, zainfekowane pieluchomajtki, podpaski, resztki posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei odpady niebezpieczne to wszelakie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (stosowane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu stomatologicznego. Reszta odpadów to np. narzędzia chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do poprzednich kategorii. Zatem jeśli posiadasz tego rodzaju śmieci – pamiętaj o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Celestynowie!

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Celestynowie?

W najszybszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Celestynowie z pomocą WasteMaster. Nasi eksperci od lat zajmują się wyszukiwaniem najlepszych ofert w okolicy, a nasza firma współpracuje z wartościowymi podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Celestynowie. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajduje się na naszej stronie), czy też skorzystaj z aplikacji WasteMaster. Podaj dane na temat odpadu, typ, masę oraz kategorię – a my zajmiemy się resztą. Nasi pracownicy umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, a po krótkim czasie wyślą na adres mailowy wycenę odpadów. Bardzo istotne w kontekście realizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Celestynowie jest przestrzeganie zasad przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich odstępstw od umowy firma zewnętrzna może naliczyć dodatkowe opłaty, czy też odmówić zabrania śmieci. Jeżeli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – nie zapomnij o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje śmieci. Dostarczony odpad musi znaleźć się w worku, który posiada kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i zakończenia użytkowania.

Firmy odbierające odpady medyczne w Celestynowie - jak je znaleźć?

WasteMaster pomoże Ci znaleźć firmy odbierające medyczne w Celestynowie kompletnie za darmo! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza lub rozmowy telefonicznej - a nasi konsultanci dodadzą w Twoim imieniu ogłoszenie do naszej aplikacji - po wcześniejszej wycenie. Po tym, jak już spłyną do nich oferty od firm odbierających odpady medyczne w Celestynowie, prześlą ich listę na Twój adres mailowy. Jeżeli preferujesz samodzielnie użyć naszej aplikacji - również jest taka szansa! Znajdź ją na naszej platformie (znajdziesz tam również numer do konsultanta oraz formularz do wyceny), a następnie dodaj zlecenie wraz z charakterystyką i zdjęciem. Przypisany do Ciebie Opiekun Klienta zajmie się moderacją zgłoszeń i w ten sposób na Twoim koncie znajdziesz jedynie pasujące oferty odbioru odpadów medycznych w Celestynowie. To naprawdę jest takie proste! Nic nie zapłacisz, a ostateczna decyzja zawsze będzie należeć do Ciebie.Zgłoś się do nas i pozbądź się swoich odpadów tak szybko, jak tylko się da!

W jaki sposób odbywa się utylizacja odpadów medycznych w Celestynowie?

Po przewiezieniu* ładunku do firmy zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Celestynowie, w zależności od rodzaju pozostałości wybierana jest jedna z czterech technik neutralizacji. Pierwsza z nich to obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalnych piecach w temperaturze sięgającej do 1100 stopni Celsjusza. Inną metodą jest autoklawowanie, które opiera się na tym, że np. skażone strzykawki umieszczane są w maszynie parowej, która pod wpływem dużej temperatur anihiluje wszelkie drobnoustroje. Po tym zabiegu odpady medyczne mogą trafić na składowisko śmieci, ponieważ są kompletnie neutralne. Kolejną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na fizycznym zniszczeniu substancji zakaźnych i poddaniu ich wpływowi mikrofal. Ostatnią techniką utylizacji odpadów medycznych w Celestynowie jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na szkodliwe właściwości pozostałości z tej grupy, recykling jest niemożliwy. Aby przyśpieszyć cały proces odbioru i wywozu do odpowiedniej firmy, skontaktuj się z WasteMaster – za darmo zorganizujemy dla Ciebie cały proces!

Utylizacja odpadów medycznych w Celestynowie – co warto wiedzieć?

Gdzie powstają odpady medyczne? Jak je przechowywać? Jak nie narazić się mając do czynienia z tego typu pozostałościami? Poniższy tekst powstał, aby wyjaśnić nieco kwestie śmieci związanych z medycyną. Odpady medyczne powstają w placówkach, które w jakimś stopniu zajmują się zdrowiem, branżą beauty, lecznictwem, czy zwierzętami. Zatem nie tylko szpitale i poradnie lecznicze mogą produkować tego typu śmieci. Gabinety dentystyczne, salony kosmetyczne, lecznice dla zwierząt, a nawet zakłady fryzjerskie mogą produkować odpady tego typu. W związku z tym, że niezwykle często są to substancje skażone, mogące przenosić drobnoustroje – śmieci pochodzące z dziedzin medycznych i paramedycznych – z czasem stające się coraz większym zagrożeniem dla zdrowia lub życia – są kwalifikowane jako niebezpieczne lub wysokiego ryzyka. Z tej przyczyny, koniecznie musisz zorganizować utylizację odpadów medycznych w Celestynowie. Jest to istotne tym razem nie ze względów ekologicznych, ale głównie epidemiologicznych. Pandemia COVID-19 dobitnie pokazała, że higiena jest bardzo istotna w kontekście globalnej odporności. Zatem utylizacja odpadów medycznych w Celestynowie jest zdecydowanym krokiem w stronę dbania o zdrowie cywilizacji. Chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób najszybciej pozbyć się swoich śmieci? Czytaj do końca!

Jak przechowywać odpady medyczne?

Zakazuje się samodzielnego spalania pozostałości medycznych, zabrania się także składowania takich surowców na składowiskach. Obowiązkiem każdego producenta takich śmieci, jest prawidłowe przechowywanie ułatwiające utylizację odpadów medycznych w Celestynowie w placówce docelowej. Za nieprzestrzeganie prawa w tym zakresie grożą nam bolesne grzywny. Firma odbierająca odpady medyczne w Celestynowie może przyjąć tylko właściwie zabezpieczony ładunek. Do każdej grupy pozostałości przypisany jest konkretny kolor worka lub pojemnika do składowania. Dla zakaźnych jest to czerwony, dla niebezpiecznych żółty, a dla reszty niebieski, czarny bądź zielony. Także temperatura i czas składowania od momentu wykorzystania jest ważny w kontekście odbioru odpadów medycznych w Celestynowie. W zależności od danego materiału, pozostałości mogą stwarzać coraz większe zagrożenie zakażenia w związku z upływem czasu czy zwiększającą się temperaturą. Wszystkie wytyczne są zawarte w ustawie Ministra Klimatu - zachęcamy do przeanalizowania danego dokumentu. Jednak dla zainteresowanych, warto wspomnieć, że odpady zakaźne mogą być przechowywane w temperaturze do 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich pracowników oraz ekipy transportującej śmieci do placówki utylizującej odpady medyczne w Celestynowie - nie zapomnij o zabezpieczeniach!

Co wpływa na wygląd cennika utylizacji odpadów medycznych w Celestynowie?

W związku z tym, że każdy przypadek jest niezwykle indywidualny, ciężko jest precyzyjnie wycenić utylizację i odbiór odpadów medycznych w Celestynowie. Najczęściej rozróżnia się śmieci z tej kategorii na odpady medyczne i weterynaryjne. Cenowo, te pierwsze mieszczą się w przedziale cenowym od 50 do 100 zł z za transport. Z kolei weterynaryjne są już trochę droższe - mogą osiągnąć nawet do 150 zł za ładunek. Wartościową informacją jest fakt, że za każdy nieprzewidziany kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeśli chodzi o sam odbiór odpadów medycznych w Celestynowie, musisz mieć na uwadze to, że im dalej znajdujesz się od siedziby firmy transportowej, tym prawdopodobnie zwiększy się wysokość ceny. Korzystną opcją dla osób cyklicznie wywożących takie odpady ze swoich miejsc pracy, jest abonament odbioru odpadów medycznych. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z naszymi konsultantami! Oferujemy dokładną wycenę całkowicie za darmo!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam skorzystać z apki od WasteMaster - rzeczywiście przyśpieszyła odbiór odpadów medycznych z mojej przychodni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna sprawa! Ogarnęłam z nimi wycenę w dosłownie kilka minut. A listę placówek utylizujących i odbierających odpady medyczne miałam na swoim mailu niedługo potem! Naprawdę polecam gorąco!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster utylizowałem odpady medyczne w Celestynowie po raz pierwszy, ale nie żałuję. Szybko odpowiedzieli na moje zapytania, ich wycena była dokładna, a lista ofert zadowalająca. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster utylizowałem odpady medyczne w Celestynowie po raz pierwszy, więc nie sądziłem, że będę aż tak zadowolony. Sprawnie odpowiedzieli na moje zapytania, ich wycena była precyzyjna, a lista ofert kompletna. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Moim zdaniem bardzo wartościowa usługa. Znaleźli dla mnie szybko firmę odbierającą odpady medyczne w Celestynowie. Polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon