Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Błoniach

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Utylizacja odpadów medycznych w Błoniach - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Błoniach jest bardzo ważna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa cywilizacyjnego. Pamiętaj, że są to zazwyczaj pozostałości niebezpieczne, które realnie zagrażają zdrowiu populacji! Z tej przyczyny, koniecznym jest abyś nie lekceważył zasad bezpieczeństwa dotyczących przekazywania i składowania takich pozostałości. Nie tylko szpitale czy przychodnie je wytwarzają. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, lecznice dla zwierząt, placówki diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których możesz się spotkać z odpadami medycznymi. Dbanie o ciało, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą wytwarzać tego typu śmieci. Miej na uwadze, że przed wyprodukowaniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Błoniach nie może minąć zbyt wiele czasu. W określonym środowisku drobnoustroje wspaniale się rozwijają i generują poważne zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż zdarzających się przypadków zachorowań na koronawirusa, musimy mieć to szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany powyższym zagadnieniem? Zachęcamy do czytania!

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto podkreślić, że w Polsce zakazuje się utylizacji odpadów medycznych w Błoniach w sposób samodzielny (czy też w spalarniach zwykłych śmieci komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za działania tego rodzaju grożą wysokie kary. W związku ze swoimi szkodliwymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne we właściwych warunkach. W zasadzie w każdym przypadku oddajemy je firmom odbierającym odpady medyczne w Błoniach, więc z tego powodu muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – w taki sposób, aby nie zagrażać personelowi, który zabiera nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne musimy wrzucić do worków lub opakowań o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a resztę do opakowania o innym kolorze (zazwyczaj jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki czasowego składowania mają znaczenie w kwestii odbioru odpadów medycznych w Błoniach. Niektóre substancje stają się dużo bardziej niebezpieczne po upływie pewnego okresu czasu, a inne źle znoszą wyższe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom – zajrzyj do ustawy dotyczącej przechowywania odpadów. Zgodnie z nią odpady zakaźne z poszczególnych grup mogą być przechowywane w temperaturze do 18 stopni przed 24 godziny, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Pamiętaj o powyższych zastrzeżeniach zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozprzestrzenianiu się potencjalnych chorób i możesz bez problemów oddawać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych w Błoniach.

Jak wyszukać najkorzystniejsze firmy odbierające odpady medyczne w Błoniach?

Nasza spółka może Ci pomóc w szybkim wyszukaniu najbardziej opłacalnych firm odbierających medyczne w Błoniach. Wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami - czy to poprzez formularz zgłoszeniowy, czy rozmowę telefoniczną. Podziel się opisem swojego odpadu, a nasi specjaliści go wycenią i dodadzą do naszej aplikacji. Po zebraniu najbardziej wartościowych ogłoszeń, zostaną do Ciebie wysłane wykazy z najlepszymi firmami odbierającymi odpady medyczne w Błoniach. Istnieje również opcja samodzielnego użycia aplikacji WasteMaster - wyszukaj ją na naszej stronie, dodaj zlecenie, a Opiekun Klienta skieruje na Twoje konto najtrafniejsze oferty odbioru odpadów medycznych w Błoniach. To, z której placówki chcesz ostatecznie skorzystać, jest całkowicie Twoją indywidualną decyzją. Dodatkowo za pomoc w znalezieniu firm utylizujących nie zapłacisz ani złotówki.

Co wpływa na wygląd cennika utylizacji odpadów medycznych w Błoniach?

W związku z tym, że każdy przypadek jest bardzo indywidualny, trudno jest precyzyjnie wycenić utylizację i odbiór odpadów medycznych w Błoniach. Najczęściej rozróżnia się śmieci z tej kategorii na odpady medyczne i weterynaryjne. Cenowo, te pierwsze można umieścić w przedziale cenowym od 50 do 100 zł z za transport. Z kolei weterynaryjne są już nieco droższe - mogą osiągnąć nawet do 150 zł za ładunek. Wartościową informacją jest fakt, że za każdy nadprogramowy kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeśli chodzi o sam odbiór odpadów medycznych w Błoniach, musisz pamiętać o tym, że im dalej jesteś od siedziby firmy wywozowej, tym prawdopodobnie zwiększy się wysokość ceny. Korzystną opcją dla osób regularnie wywożących takie odpady ze swoich zakładów pracy, jest abonament odbioru odpadów medycznych. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z naszymi konsultantami! Oferujemy precyzyjną wycenę całkowicie za darmo!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Błoniach - jak to zrobić?

Z WasteMaster z pewnością uda Ci się wyszukać najkorzystniejszą ofertę odbioru odpadów medycznych w Błoniach! Nasi eksperci specjalizują się w wyszukiwaniu najtrafniejszych firm! Nasza spółka współpracuje tylko z profesjonalistami - możesz być pewien, że jakość usług będzie na najwyższym poziomie! Nie pracujemy z podmiotami niezarejestrowanymi w BDO - tylko z legalnymi biznesami! Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza ofertowego, zadzwoń do nas lub skorzystaj z naszej aplikacji. Udziel nam informacji o swoich śmieciach, a także preferencjach dotyczących utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Błoniach, a my zajmiemy się resztą! Na Twojej skrzynce mailowej, dosłownie w 15 minut, znajdziesz wycenę, a po niedługim oczekiwaniu listę firm utylizujących odpady medyczne w Błoniach, z których opłaca się korzystać! Pamiętaj jednak o zasadach bezpieczeństwa - w razie niedotrzymania tego obowiązku, firma wywozowa może odmówić wykonania usługi. Kolejną ważną sprawą jest Karta Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz ją uzupełnić i oddać kierowcy pojazdu zabierającego Twoje śmieci. Nie jesteś pewien, gdzie znaleźć firmy odbierające odpady medyczne w Błoniach? Zadzwoń do nas - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

W jaki sposób odbywa się utylizacja odpadów medycznych w Błoniach?

Po przewiezieniu* ładunku do placówki zajmującej się utylizacją odpadów medycznych w Błoniach, w zależności od rodzaju pozostałości wybierana jest jedna z kilku strategii neutralizacji. Pierwszą z nich jest obróbka termiczna – śmieci zostają spalone w specjalistycznych piecach w temperaturze sięgającej do 1100 stopni Celsjusza. Inną metodą jest autoklawowanie, które polega na tym, że np. zakażone strzykawki umieszczane są w urządzeniu parowym, który pod wpływem dużej temperatur anihiluje wszelkie drobnoustroje. Po tym zabiegu odpady medyczne mogą trafić na wysypisko śmieci, ponieważ są kompletnie neutralne. Następną metodą jest przetwarzanie mikrofalowe, które opiera się na fizycznym zniszczeniu substancji zakaźnych i poddaniu ich działaniu mikrofal. Ostatnią techniką utylizacji odpadów medycznych w Błoniach jest dezynfekcja chemiczna. Niestety ze względu na toksyczne właściwości pozostałości z tej grupy, recykling jest niemożliwy. Aby usprawnić cały proces odbioru i transportu do odpowiedniej firmy, zgłoś się do WasteMaster – za darmo zorganizujemy dla Ciebie całość procesu!

Definicja i rodzaje odpadów medycznych

Polskie przepisy głoszą, że wszystkie pozostałości powstałe w wyniku działań o charakterze zdrowotnym i w związku z badaniami naukowymi wchdzących w zakres nauk medycznych, to odpady medyczne. Zazwyczaj dzieli się tę grupę śmieci na trzy kategorie. Odpady medyczne zakaźne będące nośnikami zaraźliwych drobnoustrojów oraz bakterii. Są to np. amputowane kończyny, organy, opakowania na krew, podpaski, pieluchomajtki, czy też resztki jedzenia, ubrań po chorych z oddziałów zakaźnych. Kolejna grupa - odpadów niebezpiecznych (niezakaźnych) - to wszelakie chemikalia, amalgamaty dentystyczne oraz specyfiki cytostatyczne i cytotoksyczne (służące do leczenia nowotworów). Firmy odbierające odpady medyczne w Błoniach określają je jako te śmieci, które nie stanowią zagrożenia zarażenia. Ostatnią grupą są odpady nieniebezpieczne, czyli pozostałe. Możemy do nich zaliczyć narzędzia chirurgiczne, zabiegowe oraz te pozostałości, których nie możemy zaliczyć do wcześniejszych kategorii. Znając powyższą klasyfikację pozostałości, nie powinieneś mieć kłopotów z przygotowaniem śmieci do odbioru i utylizacji odpadów medycznych w Błoniach.

Kwestie formalne a odbiór odpadów medycznych w Błoniach

Jako wytwórca odpadów medycznych w Polsce, musisz przestrzegać panujących przepisów. Służą one zwiększeniu kontroli nad produkcją szkodliwych materiałów oraz tym, czy są we właściwy sposób utylizowane. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub należysz do wcześniej wymienionej grupy rolników – pamiętaj o uzupełnianiu Bazy Danych Odpadowych. Istotnym jest, abyś pamiętał o plinowaniu terminów i na bieżąco ewidencjonował swoje śmieci. Za nieprowadzenie BDO może grozić kara nawet do 1 mln złotych! Oprócz tego warto uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która w razie inspekcji odpowiednich służb stanowi dokument uprawomocniający Twoje działania. W razie organizowania odbioru odpadów medycznych w Błoniach pamiętaj o KPO – jest to druk umożliwiający legalny przewóz pozostałości. Trzeba dodać, że wszystkie powyższe dokumenty (a także oznaczenia na workach z odpadami) wykorzystują system kodów odpadowych. Zostały one wprowadzone w zgodzie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Przykładowym kodem może być ten na 18 01 01 – oznaczający narzędzia chirurgiczne, zabiegowe oraz ich resztki. Wszystkie kody znajdziesz w Rozporządzeniu Ministra Środowiska ze stycznia 2020 roku zawierającemu pełny katalog odpadów.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Miałam do wyrzucenia sporo zużytych wenflonów i innych akcesoriów po pacjentach, ale nie miałam kiedy zająć się szukaniem odpowiedniej firmy utylizującej odpady medyczne w Błoniach. Całe szczęście znalazłam WasteMaster i moje kłopoty rozwiązałam szybko i za darmo!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam współpracę z WasteMaster! Z ich pomocą udało mi się pozbyć wielu odpadów pooperacyjnych, a także przyrządów chirurgicznych - zorganizowali wszystko za darmo!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Z pomocą tej aplikacji udało mi się w niespodziewanie krótkim czasie pozbyć śmieci pooperacyjnych, kroplówek i leków cytotoksycznych - naprawdę polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster utylizowałem odpady medyczne w Błoniach po raz pierwszy, więc nie sądziłem, że będę aż tak zadowolony. Sprawnie odpowiedzieli na moje zapytania, ich wycena była dokładna, a lista ofert zadowalająca. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Super sprawa! Ogarnęłam z nimi wycenę w dosłownie kilka minut. A listę placówek utylizujących i odbierających odpady medyczne miałam na swoim mailu niedługo potem! Naprawdę polecam mocno!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon