Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Brwinowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak wygląda cennik utylizacji odpadów medycznych w Brwinowie?

Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w Brwinowie jest wyceniana w niezwykle indywidualny sposób. Na samym początku należy wspomnieć, że droższe jest utylizowanie odpadów weterynaryjnych - medyczne ze względu na swoją popularność są nawet o 50 zł tańsze. Najczęściej przedziały cenowe to 50-100 zł za odpady medyczne i 50-150 zł za weterynaryjne. Typ Twojej pozostałości ma wielkie znaczenie, to ile masz danych śmieci, a także do jakiej masy odpadów się zobowiązałeś. Jeśli przekroczysz umówiony limit, to za każdy nieprzewidziany kilogram musisz dopłacić dodatkowo ok. 6 zł. W kontekście odbioru odpadów medycznych w Brwinowie także Twoja lokalizacja ma duże znaczenie - im dalej znajdujesz się od firmy wywozowej - tym wzrośnie cena na rachunku do zapłaty. Często blisko dużych miast ceny są tańsze, jednak nie jest to niezmienna zasada. Trzeba jeszcze wspomnieć o abonamencie. Jeżeli regularnie wywozisz tego rodzaju odpady, opłacenie miesięcznej niezmiennej stawki za odbiór jest zdecydowanie opłacalną opcją. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji całego procesu - skontaktuj się z nami - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Utylizacja odpadów medycznych w Brwinowie - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Brwinowie jest bardzo istotna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa cywilizacyjnego. Nie zapominaj, że są to zazwyczaj odpady niebezpieczne, które faktycznie zagrażają zdrowiu populacji! Z tej przyczyny, koniecznym jest abyś zachował wszelkie zasady bezpieczeństwa dotyczące przekazywania i składowania takich pozostałości. Nie tylko szpitale czy przychodnie je wytwarzają. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, lecznice dla zwierząt, instytucje diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których spotykamy się z odpadami medycznymi. Healthcare, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą produkować tego typu śmieci. Pamiętaj, że przed wyprodukowaniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Brwinowie nie może minąć zbyt dużo czasu. W określonym środowisku drobnoustroje wspaniale się rozwijają i generują poważne zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż zdarzających się przypadków zachorowań na koronawirusa, musimy mieć to szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany podanym tematem? Zachęcamy do czytania!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Brwinowie

W związku z unijnymi dyrektywami, a także przepisami w Polsce, wszyscy producenci odpadów muszą wypełniać określone dokumenty, świadczące o transparentności w zarządzaniu pozostałościami. Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorców, który produkują o wiele więcej odpadów w związku ze swoją działalnością niż osoby prywatne. Zatem jeśli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem mającym powyżej 75 ha ziemi - musisz pamiętać o regularnym rejestrowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to kontrolowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Brwinowie musisz pamiętać także o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, zabierającemu Twoje śmieci. Należy także uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność działań podczas inspekcji policyjnej. Wszystkie podane dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów. Określają one rodzaj, miejsce powstania, a także specyfikę danego odpadu. Dla pozostałości medycznych kody można znaleźć w grupie nr 18 (np. narzędzia chirurgiczne to 18 01 01). Pełny katalog odpadów jest w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Przechowywanie odpadów medycznych

Zabrania się samodzielnego utylizowania śmieci tego typu, a także przetransportowywania ich na nielegalne składowiska. Każdy producent takich śmieci i klient firm odbierających odpady medyczne w Brwinowie musi zadbać o właściwe przechowywanie pozostałości. W przeciwnym razie może nam grozić realne niebezpieczeństwo. Jeśli chcemy przekazać śmieci do punktu utylizacji odpadów medycznych w Brwinowie muszą być one dokładnie zabezpieczone. Dla śmieci zakaźnych przeznaczony został pojemnik lub worek o kolorze czerwonym, dla niebezpiecznych kolor żółty, a dla pozostałych worek niebieski, zielony lub czarny. Jeśli chodzi o kwestię przechowywania przed odbiorem odpadów medycznych w Brwinowie warto również pamiętać o zachowaniu konkretnej temperatury, która ma wpływ na czas składowania pozostałości w naszym zakładzie pracy. Dla śmieci zakaźnych jest to 18°C przez 24 godziny, a do 10° przez 72 godziny. Całość wytycznych dotyczących przechowywania odpadów medycznych znajdziesz w ustawie Ministra Klimatu, do której odsyłamy. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do konsultacji z naszymi ekspertami z WasteMaster!

Zamawianie odbioru odpadów medycznych w Brwinowie - jak to zrobić?

Z WasteMaster z pewnością uda Ci się wyszukać najbardziej opłacalną ofertę odbioru odpadów medycznych w Brwinowie! Nasi eksperci zajmują się wyszukiwaniem najtrafniejszych firm od lat! Nasza spółka współpracuje tylko z profesjonalistami - możesz być pewien, że jakość usług będzie na wysokim poziomie! Nie pracujemy z firmami niezarejestrowanymi w BDO - tylko z legalnymi biznesami! Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza ofertowego, zadzwoń do nas lub użyj naszej aplikacji. Udziel nam danych o swoich śmieciach, a także preferencjach dotyczących utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Brwinowie, a nam pozostaw resztę! Na Twojej skrzynce mailowej, dosłownie w 15 minut, znajdziesz wycenę, a po krótkim oczekiwaniu listę firm utylizujących odpady medyczne w Brwinowie, z których opłaca się korzystać! Nie zapominaj jednak o zasadach bezpieczeństwa - w razie niedotrzymania tego obowiązku, firma wywozowa może zrezygnować z wykonania usługi. Kolejną ważną sprawą jest Karta Przekazania Odpadu. Jeśli jesteś właścicielem przedsiębiorstwa lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gospodarstwa - musisz ją uzupełnić i oddać kierowcy samochodu zabierającego Twoje śmieci. Nie jesteś pewien, gdzie znaleźć firmy odbierające odpady medyczne w Brwinowie? Zadzwoń do nas - pomożemy Ci całkowicie za darmo!

Jak wyszukać najkorzystniejsze firmy odbierające odpady medyczne w Brwinowie?

Nasza spółka może Ci pomóc w sprawnym wyszukaniu najbardziej opłacalnych firm odbierających medyczne w Brwinowie. Wystarczy nawiązać kontakt z naszymi pracownikami - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy rozmowy telefonicznej. Podziel się opisem swojego odpadu, a nasi specjaliści go wycenią i dodadzą do naszej aplikacji. Po zebraniu najbardziej wartościowych ogłoszeń, zostaną do Ciebie wysłane listy z najlepszymi firmami odbierającymi odpady medyczne w Brwinowie. Istnieje również opcja samodzielnego użycia aplikacji WasteMaster - wyszukaj ją na naszej stronie, dodaj zlecenie, a Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najpewniejsze oferty odbioru odpadów medycznych w Brwinowie. To, z której placówki chcesz ostatecznie skorzystać, jest absolutnie Twoją indywidualną decyzją. Ponadto za pomoc w znalezieniu firm utylizujących nie zapłacisz ani złotówki.

Przykłady i kategorie odpadów medycznych

Zgodnie z prawem panującym w Polsce, odpady medyczne to materiały, które powstały w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym i w toku badań naukowych. Zasadniczo dzielimy tego rodzaju odpady na trzy kategorie: odpady zakaźne, niebezpieczne oraz pozostałe. Pierwsze z wymienionych mogą przenosić zaraźliwe drobnoustroje i wirusy. Przykładem tego typu pozostałości są amputowane części ciała, organy, pojemniki na krew, pieluchy, podpaski czy resztki po posiłkach chorych z oddziałów zakaźnych. Odpady niebezpieczne są to materiały niezakaźne, jednak wciąż stanowiące zagrożenie. Firmy odbierające odpady medyczne w Brwinowie zaliczamy do tej kategorii wszystkie chemikalia, amalgamat dentystyczny, a także medykamenty cytostatyczne i cytotoksyczne, które są wykorzystywane w terapiach onkologicznych. Do ostatniej z grup możemy zaliczyć przyrządy chirurgiczne i zabiegowe oraz inne materiały niemieszczące się w innych grupach. Mając w pamięci podział tych pozostałości, nie zapominaj o tym, aby możliwie jak najszybciej zutylizować odpady medyczne w Brwinowie!

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Brwinowie?

Niestety, w związku z tym, że pozostałości medyczne są najczęściej zaliczane do szkodliwych i niebezpiecznych - nie jest możliwy ich recykling. Jedyne co zostaje w takiej sytuacji to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Brwinowie. Można to osiągnąć za pomocą kilku sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przetwarzania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza technika opiera się na spalaniu odpadów w specjalnych piecach, osiągających temperaturę do 1100°C. Następna - autoklawowanie - polega na wrzuceniu np. zużytych strzykawek w urządzeniu parowym, zabijającym wszelkie bakterie i drobnoustroje. Po autoklawowaniu odpady mogą trafić na wysypisko, gdyż są całkowicie zneutralizowane. Przekształcanie mikrofalowe to metoda polegająca na niszczeniu, roztapianiu odpadów i poddawaniu ich działaniu mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega głównie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w organizacji utylizacji odpadów medycznych w Brwinowie - zadzwoń do WasteMaster - nasi specjaliści Cię nie zawiodą!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Serdecznie polecam - nie dość, że oszczędziłem dużo czasu, to jeszcze dzięki pracownikom z WasteMaster znalazłem placówkę utylizującą odpady medyczne w Brwinowie, z którą nawiązałem regularną współpracę.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster pozbyłam się setek kilogramów przeterminowanych leków - są naprawdę pomocni!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Wartościowa rzecz - naprawdę zoptymalizowali zarządzanie odpadami w mojej placówce diagnostycznej!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Przydatna aplikacja, a jednocześnie niezwykle prosta w obsłudze. Polecam ją mocno - bardzo pomaga w szukaniu firm odbierających odpady medyczne w Brwinowie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam mocno! Odkąd znalazłem WasteMaster w intenercie, tylko z nimi wywożę brudne kombinezony i maseczki po personelu mojego szpitala. Warto szukać firm odbierających odpady medyczne w Brwinowie przez ich aplikację!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon