Odpady medyczne - Utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Podkowie Leśnej

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

W jakich warunkach przechowywać odpady medyczne?

Na samym początku warto zaznaczyć, że w Polsce zakazuje się utylizacji odpadów medycznych w Podkowie Leśnej w sposób samodzielny (czy też w spalarniach zwykłych odpadów komunalnych) oraz składowania na składowiskach. Za praktyki tego rodzaju grożą bolesne kary. W związku ze swoimi szkodliwymi właściwościami należy przechowywać odpady medyczne w odpowiednich warunkach. W zasadzie w każdym przypadku przekazujemy je firmom odbierającym odpady medyczne w Podkowie Leśnej, więc z tego powodu muszą być podwójnie dobrze zabezpieczone – w taki sposób, aby nie zagrażać personelowi, który wywozi nasze śmieci. Zatem odpady zakaźne trzeba wrzucić do worków lub opakowań o czerwonym kolorze, niebezpieczne do żółtych, a pozostałe do opakowania o innym kolorze (zazwyczaj jest to niebieski, czarny lub zielony). Także warunki czasowego składowania mają znaczenie w kwestii odbioru odpadów medycznych w Podkowie Leśnej. Niektóre substancje są dużo bardziej niebezpieczne po upływie określonego czasu, a inne źle znoszą wyższe temperatury. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom – zajrzyj do ustawy dotyczącej przechowywania odpadów. Według niej odpady zakaźne z poszczególnych grup mogą być przechowywane w temperaturze do 18 stopni przed dobę, a w temperaturze do 10 stopni – do 72 godzin. Miej na uwadze powyższe zastrzeżenia – w ten sposób zapobiegasz rozsiewaniu potencjalnych chorób i możesz bez problemów oddawać śmieci do punktów utylizacji odpadów medycznych w Podkowie Leśnej.

Jak najprościej zamówić odbiór odpadów medycznych w Podkowie Leśnej?

W najprostszy sposób możesz zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w Podkowie Leśnej z pomocą WasteMaster. Nasi eksperci zawodowo zajmują się wyszukiwaniem najbardziej opłacalnych ofert w okolicy, a nasza firma współpracuje z wartościowymi podmiotami realizującymi utylizację odpadów medycznych w Podkowie Leśnej. Zgłoś się do nas za pomocą formularza ofertowego lub rozmowy telefonicznej (i numer i formularz znajdziesz na naszej stronie), czy też skorzystaj z naszej aplikacji. Podaj charakterystykę odpadu, typ, masę oraz kategorię – a my zajmiemy się resztą. Nasi pracownicy umieszczą w aplikacji Twoje zlecenie, a po krótkim czasie prześlą na adres mailowy wycenę odpadów. Bardzo istotne w kontekście realizacji utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Podkowie Leśnej jest przestrzeganie zasad przechowywania i oznaczania odpadów. W razie wszelkich niedociągnięć firma zewnętrzna może naliczyć nadprogramowe opłaty, czy też odmówić zabrania śmieci. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów – pamiętaj o wypełnieniu i oddaniu Karty Przekazania Odpadu kierowcy, który będzie zabierał Twoje śmieci. Dostarczony odpad musi znajdować się w worku, który posiada kod odpadu, Twoje dane oraz datę rozpoczęcia i zakończenia użytkowania.

Czym są odpady medyczne?

Według ustawy rządowej, odpady medyczne są to śmieci powstające w wyniku czynności o charakterze zdrowotnym oraz przeprowadzaniem badań naukowych w zakresie medycyny. Jednak czym właściwie są odpady medyczne? Na podstawie danych pochodzących z firm odbierających odpady medyczne w Podkowie Leśnej możemy wyróżnić kilka kategorii tych śmieci, ze względu na swoje właściwości. Możemy wyodrębnić odpady medyczne zakaźne (mogące rozsiewać choroby), niebezpieczne (ale niezakaźne), a także nieniebezpieczne (tzw. pozostałe). W zależności od posiadanej kategorii takie musimy zastosować zasady składowania i utylizacji. Aby zobrazować zróżnicowanie w obrębie omawianej kategorii odpadowej, należy podać adekwatne przykłady. Do pierwszego rodzaju, odpadów zakaźnych, możemy zaliczyć amputowane części ciała, narządy, pojemniki na krew, zainfekowane pieluchomajtki, podpaski, pozostałości posiłków z oddziałów w szpitalach zakaźnych etc. Z kolei śmieci niebezpieczne to wszelkie chemikalia, leki cytostatyczne i cytotoksyczne (używane w onkologii), ale i odpadki amalgamatu stomatologicznego. Pozostałe odpady to np. narzędzia chirurgiczne, a także inne odpady niezaliczane do poprzednich kategorii. Zatem jeśli masz tego rodzaju śmieci – pamiętaj o tym, aby jak najszybciej dokonać utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Podkowie Leśnej!

Formalności a odbiór odpadów medycznych w Podkowie Leśnej

W związku z unijnymi dyrektywami, a także przepisami w Polsce, wszyscy producenci odpadów muszą wypełniać konkretne dokumenty, świadczące o legalności zarządzania pozostałościami. Dotyczy to głównie przedsiębiorców, który wytwarzają o wiele więcej śmieci w związku ze swoją działalnością niż osoby fizyczne. Zatem jeśli jesteś właścicielem firmy lub rolnikiem posiadającym powyżej 75 ha gruntów - musisz pamiętać o bieżącym rejestrowaniu swoich pozostałości w Bazie Danych Odpadowych. Służy to monitorowaniu produkcji i utylizacji śmieci. Jeżeli realizujesz odbiór odpadów medycznych w Podkowie Leśnej musisz pamiętać także o wypełnieniu Karty Przekazania Odpadów i oddaniu jej kierowcy, wywożącemu Twoje śmieci. Należy także wypełnić Kartę Ewidencji Odpadowej, która jest dowodem na legalność działań podczas inspekcji policyjnej. Wszystkie podane dokumenty wykorzystują tzw. kody odpadów. Określają one rodzaj, źródło powstania, a także charakterystykę danego odpadu. Dla odpadów medycznych kody znajdują się w grupie nr 18 (np. przyrządy chirurgiczne to 18 01 01). Pełny katalog odpadów znajduje się w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku.

Utylizacja odpadów medycznych w Podkowie Leśnej - czy wiesz o niej wszystko?

Utylizacja odpadów medycznych w Podkowie Leśnej jest bardzo ważna w kontekście nie tylko ekologii, ale i bezpieczeństwa epidemiologicznego. Pamiętaj, że są to zazwyczaj odpady niebezpieczne, które realnie zagrażają zdrowiu populacji! Z tej przyczyny, koniecznym jest abyś zachował wszelkie zasady bezpieczeństwa dotyczące przekazywania i składowania takich pozostałości. Nie tylko szpitale czy kliniki je wytwarzają. Zakłady kosmetyczne, branża beauty, fryzjerzy, lecznice dla zwierząt, placówki diagnostyczne - to tylko część miejsc, w których możesz się spotkać z odpadami medycznymi. Dbanie o ciało, leczenie, medycyna, nauka - to właśnie dziedziny, które mogą wytwarzać tego rodzaju śmieci. Pamiętaj, że przed wyprodukowaniem takiej pozostałości, a utylizacją odpadów medycznych w Podkowie Leśnej nie może minąć zbyt dużo czasu. W określonych warunkach drobnoustroje świetnie się rozwijają i generują poważne zagrożenie zdrowia. W dobie wciąż spotykanych przypadków zachorowań na koronawirusa, musimy mieć to szczególnie na uwadze. Jesteś zainteresowany powyższym tematem? Zachęcamy do czytania!

Co wpływa na wygląd cennika utylizacji odpadów medycznych w Podkowie Leśnej?

Dlatego, że każdy przypadek jest bardzo indywidualny, ciężko jest precyzyjnie wycenić utylizację i odbiór odpadów medycznych w Podkowie Leśnej. Najczęściej rozróżnia się śmieci z tej kategorii na odpady medyczne i weterynaryjne. Cenowo, te pierwsze można umieścić w przedziale cenowym od 50 do 100 zł z za ładunek. Z kolei weterynaryjne są już trochę droższe - mogą dosięgnąć nawet do 150 zł za ładunek. Dodatkową informację informację może stanowić fakt, że za każdy nieprzewidziany kilogram należy dopłacić ok. 6 zł. Jeżeli chodzi o sam odbiór odpadów medycznych w Podkowie Leśnej, musisz pamiętać o tym, że im dalej jesteś od siedziby firmy transportowej, tym prawdopodobnie zwiększy się cena. Korzystną opcją dla osób regularnie wywożących takie odpady ze swoich miejsc pracy, jest abonament odbioru odpadów medycznych. Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami! Oferujemy dokładną wycenę kompletnie za darmo!

Recykling czy tylko utylizacja odpadów medycznych w Podkowie Leśnej?

Niestety, w związku z tym, że pozostałości medyczne są często zaliczane do szkodliwych i niebezpiecznych - nie jest możliwy ich recykling. Jedyne co zostaje w takiej sytuacji to neutralizacja i utylizacja odpadów medycznych w Podkowie Leśnej. Można to osiągnąć za pomocą paru sposobów: obróbki termicznej, autoklawowania, przekształcania mikrofalowego oraz dezynfekcji chemicznej. Pierwsza technika opiera się na spalaniu śmieci w specjalnych piecach, osiągających temperaturę do 1100°C. Kolejna - autoklawowanie - polega na wrzuceniu np. zużytych strzykawek w maszynie parowej, która zabija wszelkie bakterie i drobnoustroje. Po autoklawowaniu odpady mogą trafić na wysypisko, ponieważ są w całości zneutralizowane. Przetwarzanie mikrofalowe to metoda polegająca na niszczeniu, topieniu odpadów i poddawaniu ich działaniu mikrofal. Dezynfekcji chemiczna polega jedynie na usuwaniu drobnoustrojów. Jeżeli potrzebujesz wsparcia w realizacji utylizacji odpadów medycznych w Podkowie Leśnej - skontaktuj się z WasteMaster - nasi eksperci Cię nie zawiodą!

Jak wyszukać najkorzystniejsze firmy odbierające odpady medyczne w Podkowie Leśnej?

Nasza firma może Ci pomóc w sprawnym wyszukaniu najkorzystniejszych firm odbierających medyczne w Podkowie Leśnej. Wystarczy skontaktować się z naszymi pracownikami - czy to za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, czy rozmowy telefonicznej. Podziel się opisem swojego odpadu, a nasi eksperci go wycenią i wprowadzą do naszej aplikacji. Po zebraniu najtrafniejszych ogłoszeń, zostaną do Ciebie wysłane listy z najlepszymi firmami odbierającymi odpady medyczne w Podkowie Leśnej. Istnieje również możliwość samodzielnego użycia aplikacji WasteMaster - znajdź ją na naszej stronie, dodaj zlecenie, a Opiekun Klienta przekieruje na Twoje konto najpewniejsze oferty odbioru odpadów medycznych w Podkowie Leśnej. To, z której firmy chcesz ostatecznie skorzystać, jest absolutnie Twoją indywidualną decyzją. Ponadto za pomoc w znalezieniu firm utylizujących nie zapłacisz ani złotówki.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster pozbyłam się wielu kilogramów przeterminowanych leków - są naprawdę solidni!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam skorzystać z apki od WasteMaster - naprawdę przyśpieszyła odbiór odpadów medycznych z mojej przychodni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie sądziłem, że bezpłatna aplikacja może mi tak ułatwić parcę! Dzięki niej wyszukałem naprawdę dużo interesujących ofert od firm odbierających odpady medyczne w Podkowie Leśnej!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam pewna jak się zabrać za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Podkowie Leśnej, więc skontaktowałam się z WasteMaster. Mili konsultanci szybko mi pomogli i nawet znaleźli dużo korzystnych ofert! Jednym słowem - warto!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam pewna jak się zabrać za utylizację i odbiór odpadów medycznych w Podkowie Leśnej, więc zadzwoniłam do WasteMaster. Uprzejmi konsultanci szybko mi pomogli i nawet znaleźli dużo korzystnych ofert! Jednym słowem - warto!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat