Zielona Góra - Złom kabli | WasteMaster

Złom kabli w Zielonej Górze

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ceny skupu kabli w Zielonej Górze – od czego zależą?

Trudno określić ceny skupu kabli w Zielonej Górze, ponieważ zależą one od wielu czynników, w tym najbardziej zmiennego popytu na metale znajdujące się w okablowaniu. Nasi specjaliści stworzyli poniższy cennik skupu kabli w Zielonej Górze, który zawiera aktualne dane na temat kosztów kupna i sprzedaży. Ma on służyć temu, aby potencjalny klient mógł się zorientować, jak przedstawiają się koszty w skupie kabli w izolacji w Zielonej Górze. Pamiętaj, że wywożąc okablowanie do skupu, zmniejszasz wydobycie, tym samym chroniąc planetę!
Ceny
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej (z wtyczkami, bez skrzynek bezpiecznikowych) 14,8 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej ze skrzynkami (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi) 14,4 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki samochodowej zanieczyszczonej (z wtyczkami i skrzynkami bezpiecznikowymi i innymi elementami max. do 5% masy) 12,2 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki komputerowej (z wtyczkami) 12,7 zł netto
Złom kablowy - złom wiązki AGD 12,7 zł netto
Złom kablowy przemysłowy 11,4 zł netto
Złom kablowy budowlany, instalacyjny, rozbiórkowy 10,5 zł netto
Złom kablowy sieciowy, złom kablowy skrętki komputerowej (RJ-ka) 11,4 zł netto
Złom kablowy budowlany + złom kablowy sieciowy (RJ) (50/50) 10,9 zł netto
Złom kablowy mix 36-37% (komputerowy + budowlany + sterowniczy + sieciowy inne) 10,0 zł netto
Złom kablowy mix komputerowy 28-31% CU (z wtyczkami, bez kabla stalowego, choinkowego - lampki led i żarówki, antenowego) 6,1 zł netto
Złom kablowy choinkowy (bez dorzutek typu ozdoby, bombki itp..) 0,0 zł netto
Warunki współpracy

Co konkretnie możemy oddać do skupu kabli w Zielonej Górze?

Do skupów kabli w Zielonej Górze oddajemy oczywiście kable. W tym momencie warto przywołać ich definicję, ponieważ obrazuje nieco budowę tych przedmiotów. Kabel to przewód jednożyłowy lub wielożyłowy, posiadający izolację pomiędzy poszczególnymi żyłami, służy do przewodzenia prądu elektrycznego i jest przygotowany do środowiska, w którym ma funkcjonować. Zatem, jakie właściwie przewody możemy sprzedać na złom kabli w Zielonej Górze? Na przykład kable AGD, wiązki samochodowe, sznury lampek na choinkę, druty budowlane, przewody energetyczne etc. W zależności od tego, w jakim skupie kabli w izolacji w Zielonej Górze się znajdziesz, taki odpad możesz w nim zostawić. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o cenach panujących aktualnie w skupach kabli w Zielonej Górze, recyklingu tych materiałów, a także dokumentach niezbędnych do wypełnienia – czytaj dalej!

Kategorie, na które dzielimy kable w skupie w Zielonej Górze

Kable dzielimy na dwie, najprostsze kategorie: ze względu na zawartość oraz zastosowanie. Według tych dwóch kategorii placówki skupujące się specjalizują. Jeśli chodzi o pierwszy rodzaj, to wyróżniamy przewody aluminiowe oraz miedziane. W nawiązaniu do tego postały skupy kabli miedzianych w Zielonej Górze oraz skupy kabli aluminiowych w Zielonej Górze. Drugi rodzaj, ze względu na zastosowanie, obejmuje przewody telekomunikacyjne, komputerowe, sieciowe, sygnalizacyjne, światłowodowe energetyczne lub specjalne. Analogicznie następne typy przewodów spowodowały powstanie skupów kabli samochodowych i skupów kabli elektrycznych w Zielonej Górze. Jeżeli nie jesteś przekonany, jakim okablowaniem dysponujesz - śmiało zwróć się do naszych pracowników!

Rola recyklingu na złomie kabli w Zielonej Górze

Rola recyklingu w ramach działania np. złomów kabli miedzianych w Zielonej Górze jest bardzo ważna. Za pomocą nieskomplikowanych zabiegów i niskiego zużycia energii, te placówki są w stanie odzyskać metale, które są w zasadzie "jak nowe". Ponadto, oddając okablowanie do skupów kabli w Zielonej Górze ograniczasz wydobycie i wspierasz lokalne biznesy, a przy tym - sam zarabiasz gotówkę! A jeśli skorzystasz z pomocy WasteMaster przy organizacji całego procesu - zaoszczędzisz naprawdę mnóstwo czasu!

Co wpływa na ceny kabli w izolacji w skupie w Zielonej Górze?

Na cenę złomu kabli miedzianych w Zielonej Górze wpływa przede wszystkim jego rodzaj, ilość oraz to, jak aktualnie wygląda sytuacja na rynku handlu metalami. Nie spienięża się bowiem izolacji, a jedynie metal zawarty w żyle. Rozbieżności cenowe na przestrzeni lat są całkiem spore, przykładowo: w 2021 roku za kilogram wiązki samochodowej można było otrzymać co najmniej 16,50 zł/netto. Obecnie to już jest 11-14 zł/netto za kilo. Co odgrywa główną rolę? Ulegający zmianom rynek metali. Być może inflacja lub kryzys energetyczny wpłynął na spadek cen, jednak z WasteMaster nie musisz uważnie śledzić tego typu informacji. Zrobimy to za Ciebie, a zebrane dane wykorzystamy tak, abyś zyskał, jak najwięcej. Jeśli interesujesz się właśnie tym tematem, odsyłamy do naszego bloga: https://mamodpad.wastemaster.pl/blog/od-czego-zalezy-cena-skupu-kabla.

Dokumenty niezbędne do legalnej sprzedaży kabli

Jak już wcześniej zostało wspomniane, właściciele przedsiębiorstw i niektórzy rolnicy są zobligowani do wypełniania nieco innych formalności niż osoby fizyczne. To właśnie oni muszą prowadzić bieżącą ewidencję w BDO. Osoby prywatne nie muszą tego robić, a w przypadku realizacji wywozu do skupu kabli w izolacji w Zielonej Górze, muszą jedynie posiadać dokument osobisty. jednak muszą uzupełnić Kartę Ewidencji Odpadów, która będzie służyć, jako dowód na legalne przeprowadzenie utylizacji i sprzedaży okablowania. Także te podmioty dostaną np. od placówki skupu kabli samochodowych w Zielonej Górze FPO - dowód na przeprowadzenie transakcji. Dodatkowo, warto dodać, że wszystkie te dokumenty wykorzystują kody odpadów. Znajdziesz je w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z 2020 roku, dotyczącego katalogowania śmieci.

Ile zapłaci skup za kable w Zielonej Górze?

Jest to dość skomplikowane zagadnienie. Na ceny przewodów w skupach kabli w izolacji w Zielonej Górze wpływa bardzo wiele czynników, dlatego nie da się określić w każdym przypadku i ostatecznie, ile otrzymasz pieniędzy za dany metal zawarty w okablowaniu. Warto zaznaczyć, że za miedź uzyskasz najwięcej, aluminium jest znacznie tańsze. Przykładem może być wiązka samochodowa bez skrzynek bezpiecznikowych, za którą skup zapłaci ok. 11-14 zł/kg netto. Sam przewód na złomie kabli miedzianych w Zielonej Górze to dla skupu wydatek rzędu 3-7 zł/kg netto (w zależności od ilości żył). A okablowanie aluminiowe to zysk ok. 1-3 zł/kg netto. WasteMaster trafnie określi to, za ile sprzedasz dany materiał w swojej okolicy!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Z pewnością raz jeszcze skorzystam z aplikacji! Nie myślałam, że jest taka łatwa w użyciu!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Świetna obsługa - na pewno jeszcze skorzystam raz jeszcze z aplikacji WasteMaster!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Ciekawa aplikacja! Dzięki niej znalazłem tani skup kabli miedzianych w Zielonej Górze!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam przekonana, czy najbliższy złom kabli w Zielonej Górze jest najtańszy, więc zwróciłam się do pracowników z WasteMaster - nie zawiedli mnie! Znaleźli dla mnie prawdziwą perełkę!

Ocena 4/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat